Skocz do zawartości
Leslaw

Zestaw Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

prosil bym o ocene ponizszego zestawu:

 

procesor: c2d e7400

karta graficzna: zotac geforce 9800gtx+ 512mb

płyta głowna: Asus P5Q albo P5Q Pro(nie wiem czy jest sens kupowania tej drozszej)

pamieci: G.Skill PK DDR2 4GB PC800 DUAL CL4

zasilacz: OCZ StealthXStream 600W SLI

 

w gory thx :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede tlumaczyl jak to sie stalo ale proca i karte juz mam xD zreszta x3 w testach dostaje od e7400 (miejscami baaardzo ostro) i watpie zeby ten wynalazek o nazwie 4770 podskoczyl 9800gtx+ (tego zotaca dorwalem za 560zl)

 

plyta glowna ma byc lepsza ze wzgledu na planowane OC i w razie koniecznosci musi sobie dac rade z c2q wiec nie ma tu co oszczedzac

 

a zasilacz mam obecnie Modecom MC 400W wiec zmiana na ten proponowany przez ciebie jest bez sensu

 

no ale cuz dzieki za checi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby ten wynalazek o nazwie 4770 podskoczyl 9800gtx+ (tego zotaca dorwalem za 560zl)

Po oc na luzie podskoczy,a cena 20% nizsza.Nie mowiac juz co wiaze sie z 40nm. Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak to sie kreci? a zreszta zaloze sie ze 4770 bedzie sie grzal jak lampka jarzeniowka (jak wszystkie radki zreszta). no i oczywsicie nvidia to nvidia nie bede mial zadnych problemow ze sterami + bajery typu PsyhX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche testow na zachodnich portalach,to moze zmienisz zdanie.Moim zdaniem nie ma sensu pchac sie w cos,co robi sie juz przestarzale,na dodatek jest drozsze,a niekoniecznie wydajniejsze.Sam czekalem na ta grafe,pozbywajac sie nv,przez co teraz siedze na kastracie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem czytalem :razz: jak ludziska beda ja chwalic to zmienie zdanie :razz: chociaz ja i tak bym kupil geforca z radeonami mialem bardzo przykre doswiadczenia wiec dla mnie sa juz dead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak to sie kreci? a zreszta zaloze sie ze 4770 bedzie sie grzal jak lampka jarzeniowka (jak wszystkie radki zreszta). no i oczywsicie nvidia to nvidia nie bede mial zadnych problemow ze sterami + bajery typu PsyhX

A gf to się niby nie grzeją ? , przy porównywalnym chłodzeniu to nV jest gorętsza , co nie zmienia faktu że próg zwalniający dla większości kart jest powyżej 120 *C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak to sie kreci? a zreszta zaloze sie ze 4770 bedzie sie grzal jak lampka jarzeniowka (jak wszystkie radki zreszta). no i oczywsicie nvidia to nvidia nie bede mial zadnych problemow ze sterami + bajery typu PsyhX

czytalem czytalem :razz: jak ludziska beda ja chwalic to zmienie zdanie :razz: chociaz ja i tak bym kupil geforca z radeonami mialem bardzo przykre doswiadczenia wiec dla mnie sa juz dead

:mur:

 

Jak napisał NeoMagNet- uprzedzenia z czasów AGP... Ty wiesz, że czas leci i pewne rzeczy się zmieniają? Nic nie stoi w miejscu...

 

A tym PhysX to możesz... Jedyna tego zaleta, że było pierwsze. Jest już alternatywa - otwarty standard OpenCL (czyli Havok), który popierają AMD i Intel. Jak myślisz, kto wygra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra przystopujcie bo wyjdzie z tego kolejna fanboyowska klotnia jakich pelno na wszystkich forach <_<

 

ja do wyboru mialem hd4850 i gtx+ ktore jak to wszedzie mozna wyczytac sa kartami porownywalnymi. no ja uznalem ze jednak nvidia jest troche do przodu bo nawet jesli sa porownywalne to niektore gry sa pisane pod nvidie maja tego PsyhXa(o OpenCL jakos wczesniej nie slyszalem) no i mi udalo sie wyrwac model z dobrym referencyjnym chlodzeniem a z hd4850 musialbym szukac lepiej chlodzonej wersji(mam stara obudowe 0 wiatrakow jak bedzie kasa mam zamiar wymienic na three hundred case ale jak narazie jest tam troche goraco)

 

jesli ati nadal bedzie tak szalec to pewnie moja nastepna karta bedzie jakis radek ale pozyjemy zobaczymy

 

gtx+ i proc sa juz kupione wiec nie ma tu co debatowac bardziej prosilbym o chwile zastanowienia nad plyta glowna. ja juz wyzej napisalem w przyszlosci chcialbym sie przesiasc na quada bez koniecznosci wymiany plyty tylko nie wiem czy p5q pro sobie poradzi

 

no i zostaje kwestia ramu jest moze na tym forum ktos kto ma podobna konfiguracje(P5Q/P5Q Pro i G.Skille PK 4gb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz piszesz o swoim wyborze i piszesz z sensem. Ale wczesniej w kilku postach pisales takie glupoty. Utrwalales i propagowales jakies dziwne stereotypy, ktore nie maja poparcia w rl. Proc i tak wybrales sam, dobrze ze sie chociaz opierales na czyms, moim zdaniem blednie, ale to zawsze plus ;P OpenCl ma duzo wiecej gier niz PsyhX, ale to tez nie powinno przesadzac o niczym, kazda karta jest inna i w kazdym miesiacu moze pojawic sie cos co zmieni rynek. Nikt tu nie jest fajnboyem (mowie o pro uzytkowinkach ktorzy rowniez w twoim temacie sie wypowiadali i ja im ufam :D), zauwaz ze jezeli cos w jakiejs kategori jest lepsze to jest polecane i juz. A klotni jest mnostwo, bo jest mnostwo osob ktore pisza ze X sie grzeje, ma slabe chlodzenie, jest glosne itp opierajac sie na jakichs produktach sprzed lat albo na jakims dziwnym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku(mowie o karcie) wybor jest bardzo trudny bo w zaleznosci gdzie pojdziesz opinie sa bardzo rozne. A o czyms takim jak OpenCl nigdy nie slyszalem no ale zostawmy juz ten temat jestem ze swojego wyboru zadowolony i wiecej mnie nie obchodzi

 

Co do proca to szczerze powiedziawszy AMD wcale nie bralem pod uwage. Powody byly nastepujace

1. Core2Duo sa bardziej podatne na podkrecanie a ja jako poczatkujacy w tej dziedzinie chcialbym poprobowac na wlasnie takim sprzecie

2. Jak narazie quady nie sa wykorzystywane wiec wymyslilem ze zamienie proca dopiero wtedy kiedy era czterordzeniowcow nastanie na dobre(a jeszcze troche to powinno potrwac)

3. No i ostatni argument ten ktory wykluczyl AMD... To jest troche glupi pomysl no ale moze sie udac

Proc na ktorym obecnie smigam to Pentium D. Jak wiadomo te skubance straaasznie sie grzeja. No i jak sie okazuje boxowe chlodzenie od pentium D jest 3x wyzsze(wiekszy radiator) od boxowego core2duo

 

Jak sie pewnie domyslacie wymyslilem sobie ze zamontuje box od D na c2d i nie bede juz musial inwestowac w lepsze chlodzenie do OC xD

 

No ale teraz dochodze do wniosku ze to chyba poroniony pomysl... No ale sprobowac zawsze warto xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...