Skocz do zawartości
MachinaeSupremacy

Ogromne Temperatury Q6600 2.4ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Nigdy nie bawiłem się nawet w małe OC dlatego uważałem, że boxowy fan starczy do chłodzenia Q6600 lecz to co zobaczyłem w Everescie oraz SpeedFan'ie wzbudziło mój niepokój.

93 st. w IDLE to kosmiczna temperatura i tego nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Natychmiast wyłączyłem komputer i postanowiłem kosztem częstszego odkurzania podzespołów, zostawić otwartą obudowę. Po kilkunastu minutach chłodzenia " alternatywnymi źródłami " ( zeszyt z twardą okładką ) włączyłem komputer i w IDLU temperatura wynosiła 60-65 stopni co mnie ucieszyło lecz jak każdy wie na niekręconym procu to i tak dużo za dużo.

Czy może być to wina tego, że pół roku temu przy montowaniu procesora nie użyłem pasty termoprzewodzącej gdyż jej wtedy nie posiadałem? Na procu było widać jakby miał jej wystarczającą ilość w pakiecie, który dostałem kupując Q6600.

 

Tak czy siak idzie lato i temperatury będą coraz większe a ja mam pokój na poddaszu dlatego zmiana coolera nie zawadzi.

Bardzo spodobał mi się Pentagram HP-120 Karakorum a że firma ma u mnie dobrą opinię za kilka zasiłek, chciałbym na niego postawić lecz nie wiem jak będzie z montażem tego potwora bo tak trzeba by go nazwać w porównaniu do boxowego chłodzenia.

Boję się, że nie zmieści mi się w jakiś sposób.

Postanowiłem wysłać wam kilka zdjęć wnętrza mojej obudowy i posłuchać rad fachowców.

 

Specyfikacja mojego komputera :

 

Q6600 2.4 Ghz

Asus P5Q SE

A Data Vitesta Extreme Edition 800mhz cl4

Pentagram CAV500

Dziadek Galaxy 7900gs

Pradziadek Maxtor 160gb ( on raczej nie przeszkodzi w montażu :P )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Problem tkwi w tym, że jest to nieoczekiwany wydatek i nie mogę sobie pozwolić na zbyt wiele i nawet takie 100zł na Pentagrama to dla mnie dużo.

Bardzo zależy mi na tym karakorum ale jak nic z tego nie będzie przez zbyt duże gabaryty to co byłoby w podobnej cenie ? W planach mam kupienie także Arctic Silver 5 ale tego do tej stówki na chłodzenie nie wliczam.

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

1. Pasta termoprzewodząca napewno była na spodzie boxowego wentylatora.

 

2. Możliwe że odczyty są nieprawidłowe. Użyj programu Core Temp.

 

3. Dotknij radiator i zobacz czy faktycznie jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak radzi kolega wyżej. Oprócz tego nie widzę przeciwskazań na zamontowanie tego Pentagrama. Więcej nie poradzę, bo na oko wiadomo jak się szacuje ... Najlepiej wymierz ile masz miejsca, zobacz w necie wymiary coolera i wtedy będziesz mądrzejszy. Oprócz tego wejdź na stronkę Pentagrama, odszukaj ten cooler i może mają listę płyt kompatybilnych z tym coolerem, podobnie jak ma to Noctua.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej temperatury nie były złe bo korzystam aktualnie z CoreTemp oraz Everesta i obydwa w idle pokazują ~60 st.

Zgodnie z waszymi radami jutro ( bo dziś już późno i różne wyniki by mi mogły powychodzić :) ) zajmę się mierzeniem wolnej przestrzeni i wygoogluję kompatybilność "Karakorum 120-ki" z mobo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak radzą koledzy wyżej. A swoją drogą wygląda mi on (radiator) na nieźle zakurzony. Odkurz go porządnie, najlepiej przedmuchaj sprężarką i zobacz czy na pewno wszystkie spinki są dobrze założone i czy żadna nie pękła co się niestety zdarza w boxach 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię i to, a co do kompatybilność na oficjalnej stronie pentagrama jest napisane, że działa on ze wszystkimi płytami z socketem 775 ale bardziej martwię się o grafikę czy zasilacz bo ramy zawsze można przestawić o slot w prawo a PCI-E x16 mam niestety tylko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, Karakorum jest wymiarami standardowe jesli chodzi o chlodzenia tower. Takze przejmowanie sie o grafike jest bezcelowe. Potworem moze byc IFX-14, Tuniq Tower albo Gemini II ale one i tak nie zaslaniaja slotow kart.

Ale na Twoim miejscu na razie ograniczylbym sie do innych zakupow - wentylacja obudowy u Ciebie kuleje. Paste mozesz wymienic gdy wyczyscisz wszystko z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum na pewno się zmieści, ale żeby poprawić chłodzenie proponuje uporządkować kable i zamontować na przodzie obudowy wentylator wtłaczający powietrze, a na tyle wyciągający. Wtedy będziesz mógł zamknąć obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Karakorum na pewno się zmieści, ale żeby poprawić chłodzenie proponuje uporządkować kable i zamontować na przodzie obudowy wentylator wtłaczający powietrze, a na tyle wyciągający. Wtedy będziesz mógł zamknąć obudowę.

Zmieścić się zmieści-będzie tylko musiał dać go wentylem do dołu,bo mu się zapinka zahaczy o chipset (ale to dobrze,bo ciepło pójdzie od razu na zasiłkę i w kosmos :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dużo funduszy to polecam kupić pastę Artic Silver 5 , i to tego Artic Cooling Freezer 7 pro , za jakieś 70 zł i spokojnie te chłodzenie daje rady ja przy 3Ghz mam w Idlu 38-42 stopnie zalerzy jak w pokoju ciepło ( a też mam na popdaszu ) , a stresie maks 65 stopnie ( temp . podane przez core temp ). Także ja bym nie brał Pentagrama bo jest stosunkowo droższy, a nie wiem czy wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to B3 ?

dodatkowo może źle zamontowany box i masz temp z piekła rodem <_<

poszukaj coś używanego ... jakiś mugen lub ninja ewentualnie karakorum

Edytowane przez ajeto75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...