Skocz do zawartości
tomek2344

Intel Czy Amd Do 2000zł Na Dzień Dzisiejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu borykam się z wyborem platformy. Korzystając z zestawów stworzonych przez Miguela mam dwa wyjścia (czyżby?). Posiadam zasilacz BQ P7 Pro 650W, karta graficzna będzie zmieniana na jesień/zimę - poczekam, aż nowe karty Radeon'y zadomowią się/wyjdą nowe GeForce'y. Reszta pozostanie bez zmian. Komp głównie do gier/oglądania filmów/neta. Monitor Samsung T220, więc docelowo będę grał w 1680x1050.

 

Intel:

C2Q Q9550 + Karakorum + AS5

DFI LanParty DK X38 Heatpipe

G.Skill 2x2GB 800MHZ PK

= 1812zł

 

a

 

Amd:

Phenom II X4 940 Black Edition + Karakorum + AS5

ASRock A780GXH

G.Skill 2x2GB 800MHZ PK

= 1413zł

 

Czy różnica 400zł będzie odczuwalna w wydajności jednego i drugiego? I jakiego rzędu to może być różnica (1-3 klatek/sek.)??

 

Jak myślicie na jaki czas jeden z tych zestawów starczy i czy warto inwestować w te podstawki. I tu pojawia się 3 wyjście: poczekać z rok, aż ceny spadną i przejść na 1366. Na dobrą sprawę 1366 brałem pod uwagę nawet przy obecnych cenach (skoro chcę wydać do 2000zł na platformę to może poczekać z miesiąc, dołożyć z kolejnej wypłaty i wydać 4000zł i mieć spokój na dłużej). Gdyby nie trwający zakup działki budowlanej to pewnie nie miałbym wątpliwości co do 1366 (w przypadku 775 czy am2 zawsze to 2000zł do działki dołożone).

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, różnica w wydajności jest na tyle niewielka, że nie opłaca się dokładać 400zł do C2Q, ani też pakować się w 1366 w tym roku. Dziękuję za szybką odpowiedź :). A jaka karta graficzna przy takim konfigu stacji roboczej poradzi sobie z 1680x1050 z zadowalającą wydajnością na chwilę obecną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy około 800zł. Początkowo myślałem na GTX260, ale z kartą mogę się wstrzymać, choć jeśli jest obecnie coś wartego wyrwania tak jak podałeś 4770 to może i być teraz :). A jak wypadają Radki 4770 od Gigabyte?

Edytowane przez tomek2344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tych 2 brał C2Q. Przy takich samych taktach Quady są jednak wydajniejsze i kręcą się równie dobrze co AMD, a skoro możesz dopłacić to czemu nie. Zresztą w tych zestawieniach są 2 różne płyty, w zestawie z Intelem to raczej wyższa półka, z AMD co najwyżej średnia.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maxymili

 

Człowieku. Nie rozumiesz, że microstuttering w przypadku HD4870x2, gdy 2 GPU są na 1 PCB, a HD4770, czyli na dwóch oddzielnych kartach, to jest coś innego? To zjawisko na HD4870x2 jest mniej odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, 9550 aby odczuć różnice potrzebował by co najmniej 24" monitor.

Grafikę będzie kupował dopiero pod koniec roku, więc skoro ma kasę to chyba lepiej dołożyć do lepszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maxymili

Człowieku. Nie rozumiesz, że microstuttering w przypadku HD4870x2, gdy 2 GPU są na 1 PCB, a HD4770, czyli na dwóch oddzielnych kartach, to jest coś innego? To zjawisko na HD4870x2 jest mniej odczuwalne.

Czemu mam nie rozumieć?

Zjawisko jest najsilniejsze na kartach serii 3xxx, zmniejsza się gdy łączymy 4xxx, a najmniej widoczne ale też występuje na kartach 4870x2 i 4850x2. Dodatkowo włączenie Vsync zmniejsza ten efekt a dodatkowo kolejne sterowniki zmniejszają wpływ microstutteringu na faktyczny komfort gry.

Bez nerw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności, ale popatrz na mobo. Jak dla mnie różnica kolosalna. Zresztą co do wydajności to też zależy od zastosowania. Poza tym AM2+ jest tak samo przyszłościowe jak LGA775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta kasę to możesz złożyć coś na AM3:

PII 955+Karakorum+pasta

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

OCZ Reaper 4GB 1333MHz CL6

Wyjdzie trochę ponad 1900zł

Nadal nie rozumiem, po co płacić za 955 ponad tysiąc skoro można mieć 710@x4 @3400 za 599zł? 450zł piechotą chodzi? A można za to kupić naprawdę lepszą grafikę (lub dwie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...