Skocz do zawartości
ABI-FOX

Huntkey 350ap, A Gtx 260 55nm

Rekomendowane odpowiedzi

CPU: E5200@3,8GHz

RAM: 2x2GB

Dysk: 640GB

 

Znalazłem takie coś:

 

Charakterystyka prądowo-napięciowa:

 

+3.3 V: 26 A

+5 V: 28 A

+12 V2: 12 A

+12 V1: 15 A

-12 V - 1.0 A

-5 V - 0.5 A

+5 Vsb - 2.0 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da rady. Zwróćcie uwagę, ile sumarycznie jest w stanie dostarczyć na linii +12V. Tylko 18A!

 

http://nvision.pl/art-157-5/45_zasilaczy_w...350AP_350W.html

 

a dokładniej to:

Dołączona grafika

 

 

EDIT: Ciężko wyczuć, jak się zachowa. Jeśli zabezpieczenia zadziałają to się powinien po prostu wyłączyć.

Jest jednak ryzyko że podczas pracy "na granicy", komp będzie wariować. Od zwisów, BSODów począwszy, bo błędy przy zapisie/odczycie danych z dysków (przed testami stabilności lepiej niech zrobi backup ważnych danych).

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy sprzęcie z podpisu, proc puszczony na 4GHz, + różne grafiki (4870, 9800gtx+, gtx 260) ten Huntkey nawet się nie poci. Warto poczytać co ten zasilacz potrafi w praktyce. Jak dla mnie to go nawet nie ruszy.

Edytowane przez arczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Oczywiście ja nawet bym nie próbował podłączać takiej grafy do takiego zasilacza.

Owszem ten hunt miał chwile swojej świetności, ale to było dawno temu. Jak wydaje się 700zł na grafę to nie ma co żałować setki czy dwóch na dopasowany zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Sam mam tego HK od 4 lat już i daje radę, nigdy nie było problemów, podobno on wcale nie ma 350W tylko może osiągnąć nawet ponad 400W, tak gdzieś kiedyś wyczytałem tu na forum. Także powinien starczyć, choć na twoim miejscu kupił bym coś nowszego, jakaś dobra 400-450W by spokojnie starczyła, lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na styk powinno starczyc. Tutaj test:

TEST gtx260 55nm

 

Przy podkreconym (18x200) i7 920 maja 275W przy obciazeniu. Po odjeciu nadwyzki z i920 i linii 5V/3.3V te 216W powinny starczyc (Huntkey chyba ma tez troche zapasu?)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie, bo to dzielna bestia jest. Moim zdaniem tu ludzie przeceniają znaczenie zasilacza. Jest markowy, ma mocną 12v i według szacunków od 400 do 450W. Nie ma szans żeby coś było nie tak, a nawet jakby się nie spisywał, to spróbować warto. Wydawanie >200PLN na to żeby nie mieć wzrostu wydajności jeśli nie ma zagrożenia awarią albo żadnych problemów to głupota.

Wcześniej miałem enermaxa p365-ve 350w... z mocną linią 5v. Sprzedałem go bo był głośny i kumpel na nim ciągnął e2140 @ 3ghz i podkręconego radeona HD3850 czy tam 3870 bez zająknięcia. dopiero jak zmienił na hd4850 to musiał się przesiąść bo już nie wyrabiał, także taki huntkey pociągnie to z palcem w tyłku. Jedyne czego bym do tego nie podłączył to kanapka albo 2x mocne gpu. wtedy wziąłbym jakieś nowoczesne 400-450w ;-)

 

Jak nie wierzysz, to masz dowód i wnioski wyciągaj sam:

TAKI ZESTAW

TAKI POBÓR MOCY POD OBCIĄŻENIEM

 

Jak widzę młodych którzy się napalają na 600w zasilacze za 400zł, to mi ich żal. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam huntkey-a 400W a z tego co wiem to on nie różnił się jakoś bardzo od wersji 350W, i nie miałem żadnych problemów z podkręconym e7200 do 4,1Ghz i podkręconej 260GTX 192 65nm , a mój zasilacz ma już prawie trzy lata. :)

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie panuje tak opinia, że Huntkey'owi dodajesz ~100w. Mówię tu o serii HK-xxx-AP.

Mój HK-400AP, ładnie śmiaga :wink: Pod HD4850 i x3 710 nawet się nie spocił.

 

Ja bym podłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze owy hk ma takie same bebechy jak HK400AP, wiec to nie jest mit, i spokojnie 400W ciagnie.

Po drugie zasilalem HK350:

E8400+4gb ramu+8800gt wszystko po OC i działało...ale dla spokoju ducha przy zamianie na 4870 wymienilem na Corsair 450W.

Owy HK na pewno da rade, ale przy OCowaniu, moze sie lekko spocic, szkoda katowac, lepiej odsprzedac komus komu sie owy HK przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey 350-AP wydaja więcej niż ma na nalepce, swego czasu widziałem jak puszczano na nim Cedar Milla okolo 6ghz + prądożerna karta, nie pamiętam jaka i dawał rade :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...