Skocz do zawartości
phranzee

znowu o avatarkach :) |::>ADMIN NEEDED<::|

Rekomendowane odpowiedzi

A nie rozumiesz ze wraz ze zwiekszaniem obrazka idzie jego wielkosc ? Dlaczego fotki w 800x600 zajmuja 500 kB a nie 10 kB ?

no, tutaj to sie popisales :wink: wymiary i rozmiar nie zawsze sa ze soba powiazane. ostatnio musialem przeslac wektora jako raster i prosze:

gif 2004x2343 34kb!

wiec to nie ma ze soba nic wspolnego.

wiec jak ktos by sie miescil w 8kb przy 100x100 to luz, przeciez mozna miec 64x64 i 500kb. tylko zalezy od tego co sie tam umiesci i jak skompresuje.

 

JESZCZE RAZ POWTARZAM ! NIE CHCE ZWIEKSZENIA POJEMNOSCI NA AVATAR, TYLKO JEGO WYMIAROW ! TO CO INNEGO.

 

sorry za caps :P

Heh, myslisz ze ja nie wiem ze w gifie mozna zapisac obraz zmala iloscia kolorow ktory bedzie malo zajmowal ? A JPG nadaje sie do wielokolorowych obrazkow ?

 

A pomyslales ze nie kazdy umie skompresowac obrazek i bedzie mial 150px i bedzie zakladal topic: ze muz a duzo zajmuje... ehh nie wazne.

 

Ale podaj JEDEN DOBRY powod dla ktorego avatary mialy by byc wieksze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../

A pomyslales ze nie kazdy umie skompresowac obrazek i bedzie mial 150px i bedzie zakladal topic: ze muz a duzo zajmuje... ehh nie wazne.

 

Ale podaj JEDEN DOBRY powod dla ktorego avatary mialy by byc wieksze ?

a) jak nie bedzie umial skompresowac to nie wpakuje go na forum :wink: sprawa rozwiazana

 

B) wiecej za te sama cene :D z dowolnym avatarem statycznym da sie zmiescic w 150x150. wiec jak nie bedzie zajmowac wiecej a bedzie wyrazniejszy to chyba nie przeszkadza ?

 

chyba sie nadal nie rozumiemy - mi chodzi o px a nie kb, wiec nie rozumiem Twojego pierwszego zdania :)

 

peace 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie kazdy umie skompresowac obrazek i bedzie mial 150px i bedzie zakladal topic: ze muz a duzo zajmuje"

 

aaa, juz chyba sie domyslam :P cos chyba za dlugo dzis przed klawiatura siedze :D

no ale tak samo jest teraz, widziales kilka postow wyzej ze deczklavjuz przy 100x100 sie nie wyrabia. hmm co do kompresji... afaik jest 32 bitowa wersja targi... przy 6kb to by wyszlo ~39x39px :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie takie rozmiary w zupelnosci wystarcza

no, ale na pewno nie zaszkodza :) strona i tak sie bedzie ladowac tak samo szybko.

 

a co z centrowaniem ? przeciez nawet Twoj jakos tak w lewo jest przesuniety :wink:

bedzie to wygladalo nie estetycznie, a co do centrowania - fakt mogliby zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ten rozmiar avatarkow odpowiada. fakt, ze musialem swojego przerabiac (rozmiar i rozdzielczosc)(za pomoca kumpla), ale tak jest OK. A jak ktos chce to moze miec fajnego animowanago avatara (patrz w lewo  :lol: )

Ja tez mam ladny co nie ?? hehehe I jakos sie zmiescilem z rozmiarkiem i waga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie to wygladalo nie estetycznie, a co do centrowania - fakt mogliby zrobic...

:) no, ale zeby zaden admin nie zagladal tutaj :? :wink:

moze sie boja:D ale powaznie pewnie wczesniej czy pozniej ktorys tutaj zajzy... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem dopiero teraz bo jest na niewlasciwym forum - jak sadze trudno domyslic sie od czego jest dzial o serwisie i forum

Wiec teraz odpowiadam:

- centrowanie sie mi nie podoba i liskowi sie nie podoba. Jak ktos zrobi osobny temat z wycentrowanym to go wrzuce

- co do rozmiaru avatarow w pixelach - jest to efekt jakiegos konsesusu juz w tej chwili przy krotkich postach avatar zajmuje zaduzo miejsca na wysokosc

- co do rozmiaru avatarow w kb - absolutnie nie ma mowy o zmianie

Szczegolnie tyczy sie to kolegi ktory chcial 157.21 KB avatara i ktory chyba zapomnial ze niestety malo kto posiada 2 mbit/s na wlasnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba tak jak jest. Zadne zmiany rozmiaru w Bajtach(MOTYLA NOGA! Niektorzy maja modem, albo SDI na >5 osob :lol: ). Zmiana rozmiaru w px moze byc, owszem, ale w dol.

 

Imho- gdyby cokolwiek sie pozmienialo, to by dopiero bylo- juz by sie ludzie nie scigali na posty, tylko na avatary- "Mam ladniejszy, wiekszy, ladniej dobrane kolory, wiecej klatek w animacji..." itd. I znowu masa nowych postow, nerwow i zlozeczenia na adminow bo blokuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem dopiero teraz bo jest na niewlasciwym forum - jak sadze trudno domyslic sie od czego jest dzial o serwisie i forum

mea culpa :oops:

 

Wiec teraz odpowiadam:

- centrowanie sie mi nie podoba i liskowi sie nie podoba. Jak ktos zrobi osobny temat z wycentrowanym to go wrzuce

no to tutaj mam malo do gadania :)

 

- co do rozmiaru avatarow w pixelach - jest to efekt jakiegos konsesusu juz w tej chwili przy krotkich postach avatar zajmuje zaduzo miejsca na wysokosc

no to moze 150x100 ?

 

- co do rozmiaru avatarow w kb - absolutnie nie ma mowy o zmianie

ja nic nie mowilem o kb :lol:

 

Szczegolnie tyczy sie to kolegi ktory chcial 157.21 KB avatara i ktory chyba zapomnial ze niestety malo kto posiada 2 mbit/s na wlasnosc

zdarzaja sie wyjatki :P hmm w swf by mniej zajmowal, szkoda ze nie mozna ich na avatarki :?

 

pozdrawiam i thx 4 answer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu kazdy mowi ze to spowolni forum :?: przeciez to nie ma ze soba nic wspolnego :!:

no offence

sluchaj koles zamknij sie juz - chyba cos ci sie pomylilo - jak narazie to nie widzialem zebys cos sensownego wogle na tym forum pisal tylko gadasz o avatarkach - wez se zaloz wlasne forum i kurde sobie pare mega na avaty dasz i spokoj bedzie. i tak swoim gadaniem nic nie zdzialasz bo jestes tu po 1: niczym/nikim

po 2: bo nie

po 3: bo jestes tu za krotko

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...