Skocz do zawartości
wookie85

Uwaga Oszust - Tomeklawczys

Rekomendowane odpowiedzi

4. Powstawanie tematów typu "uwaga oszust" powinno być regulaminowo zabronione, a tematy takie kasowane! Nikt tu nikogo nie będzie sądził, bo nie ma takich możliwości i uprawnień.

A wpadłeś na to, że taki temat ostrzega innych? Nie mówiąc już o tym, że nieraz działa dopingująco na takiego ciołka? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Uważam, ze tu nie chodzi o "pretensje do słupa" czy tez do forum, a raczej o to by ostrzegać innych przed oszustami na tym właśnie forum.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Praktyka jednak pokazuje, że scenariusz zwykle wygląda tak:

Autor- Oszust, złodziej. Zapłaciłem nie dostałem.

Grupa forumowiczów- Co za świnia. Dać mu bana/ukamienować/powiesić/strącić ze skarpy.

I jak podejrzany się dowie to czasem coś napisze i się obroni albo nie. A jak się nie dowie że jest temat o nim i nie napisze to "już na pewno oszust". A koleś np. wyjechał na wczasy.

 

Takie tematy są z definicji bez sensu. NIKT NIC NIKOMU nie udowodni i NIKT NIKOGO ZA NIC nie ukaże. Wyłudzenie, kradzież itp. są ścigane przez polskie prawo i tam trzeba się z tym zwracać- na policję.

Wywlekanie takich kwestii na forum jest bez sensu, bo zarzuty mogą być bezpodstawne.

 

JEDYNA sensowna forma, którą widzę to osobny, zamknięty, przyklejony topic, w którym admin wpisuję listę zbanowanych za oszustwa. A na listę się trafia po przesłaniu do moderacji SCANU ZGŁOSZENIA SPRAWY NA POLICJI. oprócz tego wszystkie topici uwaga oszust wywalać. Bo w obecnej formie są niczym innym niż rzucaniem oskarżenia na osobę, której się nic nie udowodniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze to jeszcze raz. Jak by nie to, ze majkel84 napisal gdzie gosc pracuje, to najprawdopodobniej do dzisiaj i jeszcze dlugo bylbym 300zl w plecy. Wydaje mi sie, ze to wystarczajacy dowod na to, ze takie tematy (w odpowiedniej formie) sa potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Zostałeś oszukany- idź na policję albo twarz w kubeł i nie wylewaj syfu na forum.

 

.......

JEDYNA sensowna forma, którą widzę to osobny, zamknięty, przyklejony topic, w którym admin wpisuję listę zbanowanych za oszustwa.

I co zrobi policja?

Co z tego ze dostaniesz potwierdzenie zgloszenia i dasz na forum skana, aby moderzy mogli pobanowac delikfenta...co mu zbanuja zmienne IP? Zalozy nowy nik i znowu ludzi w H***a zrobi...bylo juz tu paru takich cudaków.

Temat jak najbardziej potrzebny, a kazdy kto jest (jak to twierdzisz) bezpodstawie oczerniony, ma prawo sie wytlumaczyc nawet po powrocie z wakacji...

Dla innych jest to przestroga i tyle.

Owszem czasem moze byc tak jak w tym kawale:

"Do skacowanego po imprezie faceta dzwoni gospodarz imprezy:

- Słuchaj Józek jest kwas po imprezie, wiesz, ty więcej do nas nie przychodź.

- Ale co się stało na miły bóg - pyta Józek, który ma palimpsesty czyli wyspy pamięciowe w morzu amnezji.

- Zginął złoty zegarek - mówi gospodarz.

- Ale to nie ja ukradłem, burzy się Józek.

- Wiem, bo zegarek się znalazł.

- No to czego chcecie ode mnie, za co taka kara???

- Wiesz, zegarek się znalazł, ale niesmak pozostał..."

 

I na pewno masz po czesci racjie, z drugiej strony w takim temacie pojawiaja sie zgloszenia o prawdziwych przegieciach...a nie texty w stylu 2 dni sie nie odzywa.... Z drugiej strony jak ktos wrzuca text ze jakis koles (od miesiaca na forum) cos mu sprzedal (bez allegro) na twarz....to swiadczy tylko o jego naiwnosci ( tu nie pije do nikogo konkretnie, ale kilka takich przypadkow juz widzialem)

 

ps. Pigmej ty jako osoba ANTY (anty wszystko) z ogolnym zlym nastawieniem, do rzadu, do partii, do systemu, do kosciola...polecasz zlatwic sprawe za pomoca RZADOWEJ INSTYTUCJI?:D Nie wierzę:D

Po tobie spodziewalbym sie raczej sugesti WEZ SPRAWY W SWOJE rece jak w USA i zalatw go;)

Ale to taki maly OT:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Pigmej ty jako osoba ANTY (anty wszystko) z ogolnym zlym nastawieniem, do rzadu, do partii, do systemu, do kosciola...polecasz zlatwic sprawe za pomoca RZADOWEJ INSTYTUCJI?:D Nie wierzę:D

Po tobie spodziewalbym sie raczej sugesti WEZ SPRAWY W SWOJE rece jak w USA i zalatw go;)

Ale to taki maly OT:P

- Nigdy nie byłem przeciwnikiem Policji, Sądów i prokuratury jako takiej. Są to niezbędne organy państwa, a nie rządu. Nigdy nie byłem za ich likwidacją. Czym innym jest nieprecyzyjne prawo i nieżyciowe przepisy, a czym innym instytucja która je egzekwuje. Rzeczowa krytyka pod każdym adresem jest wskazana.

- Nie jestem anty wszystko i stawiając sprawę w ten sposób ukazujesz swoją ignorancję i brak rozumienia tekstu czytanego.

- Nigdy nie nawoływałem do anarchii i samosądów. To też sobie ubzdurałeś.

Reasumując. Nic z tego co powiedziałeś o moich poglądach się nie zgadza. Więc chyba Ci się Pigmeje pomyliły :wink:

 

A propos tematu. Co zrobi Policja? Przyjmie zgłoszenie i przekaże do jednostki właściwej miejsca zamieszkania "oskarżonego". Po tym fakcie ów jegomość zostanie poinformowany, że funkcjonariusze życzą sobie go widzieć na komisariacie. Jeśli mamy do czynienia z normalnym człowiekiem myślę że na 99% szybciutko wyskoczy z kasy i poprosi byś wycofał zawiadomienie.

Osobiście miałem takie zdarzenie i tak dokładnie się stało. Trwało to parę miesięcy, ale doszli do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś rozwiązaniem pośrednim byłby zamknięty temat w którym "poszkodowani" mogliby poprzez moderatorów dodawać posty (i ew. później update - udało/nie udało się sprawy rozwiązać). Unikamy zbędnych "linczów" i niepotrzebnych dyskusji, a możliwość ostrzeżenia innych, zmotywowania kontrahenta, tudzież wyżalenia się ;) jest.

 

Plus ban gdy są dowody, jak Pigmej napisał - skan zgłoszenia czy coś.

 

Aczkolwiek nie dziwię się ani trochę, że administracji nie chce się babrać w takich mętnych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie dobrym sposobem byłby temat, w którym osoby poszkodowane, czy też admin/moderator mógłby wpisać np. nick, miasto i nr konta bankowego oszusta ? A jeśli to za dużo to można wyciąć 4-8 środkowych cyfr z numeru rachunku. Oczywiście delikwent może sobie założyć nowe konto, ale dla niektórych jest to na tyle skomplikowana operacja, że raczej nie biorą tego pod uwagę.

 

Oczywiście trafiałyby tam osoby, których sprawa jest już zgłoszona na policji - w ten sposób wyeliminowałoby się przypadki typu: "10 dni czekam na kartę i nic ! Oszust!!!"

Nie chodzi tu o to by kogoś piętnować/osądzać, chodzi o zwyczajne ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/marygave90-m171488.html

 

Zostałem oszukany przez tego uzytkownika "marygave90" na ponad 4 stówki, także uważajcie i nic u niego nie kupujcie, strasznie kłamie i się w tym ąz gubi...

 

 

edit:

procesor dotarł, wysłany został w tą srode 22,07 a twierdzil ze wyslal 11/13 ,07

 

teraz zaczynamy dalsza czesc - najgorsze ze wyjezdzam dzis na urlop;

procesor zamiast byc e8400 z 1,5 roczna gwarancja, okazuje sie byc e8200 bez dolaczonej gwarancji.

Edytowane przez Olson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/marygave90-m171488.html

 

Zostałem oszukany przez tego uzytkownika "marygave90" na ponad 4 stówki, także uważajcie i nic u niego nie kupujcie, strasznie kłamie i się w tym ąz gubi...

Moze jakies szczegoly bo rownie dobrze moge wywalic ten post, zbanowac usera i podac IP wraz z mailem... Chociaz to ostatnie to juz po konsultacji z administracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie:

 

Użytkownik trn21 - to konto ma już zablokowane po mojej interwencji u Sikora.

 

Filip J. jest z Torunia i od grudnia 2008 do kwietnia 2009 utrzymywał, że wysłał kartę o wartości 350zł. W każdej kolejnej wiadomości pytał się czy pieniądze dotarły (umówiliśmy się na zwrot kasy, po tym jak paczka 'zaginęła' na poczcie), jednocześnie prosząc o ponowne podanie numeru konta.

 

W chwili obecnej zajmuje się nim Prokuratura Warszawa - Mokotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/marygave90-m171488.html

 

Zostałem oszukany przez tego uzytkownika "marygave90" na ponad 4 stówki, także uważajcie i nic u niego nie kupujcie, strasznie kłamie i się w tym ąz gubi...

 

 

edit:

procesor dotarł, wysłany został w tą srode 22,07 a twierdzil ze wyslal 11/13 ,07

 

teraz zaczynamy dalsza czesc - najgorsze ze wyjezdzam dzis na urlop;

procesor zamiast byc e8400 z 1,5 roczna gwarancja, okazuje sie byc e8200 bez dolaczonej gwarancji.

Moge potwierdzic słowa Olson-a. Ja wciąz czekam na chłodnice od tego goscia od poczatku zeszłgo tygodnia. Caly czas sciemnia, ze to, ze tamto, podał numer nadania, ktory nie istenieje. Po weekendzie przejde sie na policje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie:

 

Użytkownik trn21 - to konto ma już zablokowane po mojej interwencji u Sikora.

 

Filip J. jest z Torunia i od grudnia 2008 do kwietnia 2009 utrzymywał, że wysłał kartę o wartości 350zł. W każdej kolejnej wiadomości pytał się czy pieniądze dotarły (umówiliśmy się na zwrot kasy, po tym jak paczka 'zaginęła' na poczcie), jednocześnie prosząc o ponowne podanie numeru konta.

 

W chwili obecnej zajmuje się nim Prokuratura Warszawa - Mokotów

Chciałbym posłużyć się tym przypadkiem jako przykładem tego co robimy i możemy zrobić. Kontaktuje się z nami prowadzący postępowanie, blokujemy konto, przekazujemy wszystkie dane które posiadamy. I to jest właściwy sposób postępowania który będziemy zawsze wspierać. Życzę szybkiego rozwiązania sprawy i odzyskania pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obowiązek wystawiania przedmiotów ogłaszanych w dziale SPRZEDAM na allegro ?? Koszta prowizji na pół lub jakies inne umowne pokrycie kosztów transakcji.

Umowa kupna-sprzedarzy na Allegro jednak już zobowiązuje do bycia bardziej dorosłym.

Uprzedajac 3 odpowiedzi:

"Więc po co ogłaszać się tu jak można od razu na Allegro" - otóż sami napewno dostrzegacie okazję właśnie tu.

"Dwie strony mogą się umówić i nie zakończyć transakcji na allegro" - otóż jeśli mimo ziększenia bezpieczeństwa transakcji użytkownic dalej chce być głupi - prosze bardzo.

Dodatkowo obowiazek podawania linka do zakonczonej transakcji.

"Po co Allego i dodatkowe koszta" - ... wspominalem o bezpieczeństwie ?

 

To tylko jest taki blady pomysł. Gdyby jednak dość często by się zdarzały takie sytuacje było by to calkiem nie głupie.

Ewentualnie w razie wątpliwości można samemu prosić o wystawienie przedmiotu na Allegro, a gdy spotkamy się z odmową to w tedy możemy zacząć coś podejrzewać :)

 

Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...