Skocz do zawartości
emule2009

Hp Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko dotyczące płyty ratunkowej tzw. „Recovery” w Windows Vista 64-bit.

Już jedną płytę ratunkową zrobiłem ale nie jestem jej pewny więc chciałem zrobić kolejną i mój komputer pokazał mi taki tekst: “Zestaw dysków do odzyskiwania został już utworzony. Można utworzyć tylko jeden zestaw dla jednego komputera”. I tego dotyczy moje pytanie czy można ten komunikat zlikwidować i nagrywać kolejne płyty ratunkowe?. Znalazłem w katalogu „HP Backup & Recovery”, który znajduje się w menu start 2 pozycje „HP Backup and Recovery Manager” oraz „Usuń Partycję Odzyskiwania HP” tym pierwszym skrótem zrobiłem płytę ratunkową a co to jest ten 2 plik ja go nie ruszam bo nie wiem co to jest.

 

Mój komputer to HP PAVILION DV7

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zawartość płyt da się normalnie przekopiować na dysk(dane) tzn. ,że nagrało się jak należy i śmiało można robić kopie płyt zanim te lipne "same z siebie" ulegną uszkodzeniu. Dodatkowo można trzymać na innej partycji niż systemowa pliki obrazów takich płytek i w razie konieczności ponownie nagrać startując nawet z jakiejś LiveCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to ważna informacja trzeba będzie tak zrobić ale mimo to nieda się usunąć w/w komunikatu poprostu chce wiedzieć żeby mnie więcej nie kusiło tam zaglądać jak się nieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikatu usunąć się nie da. Tylko raz można utworzyć Recovery disk. Ale jak dokonasz kiedyś backupu do stanu "nowego" to będziesz mógł utworzyć następną i tak w kółko. Poza tym zawsze masz dodatkową partycję z Recovery (także nei usuwaj Partycji odzyskiwania HP) no i możesz zrobić kopię już nagranych cd/dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jak widze glupoty jakie piszecie panowie to az odzyskalem swoje haslo do tego forum ;) oczywiscie komunikat usunac sie da i wypalic plyty jeszcze raz, a potem drugi, trzeci itd :)

1. Zmiencie w opcjach folderow na pokazywanie wszystkich plikow

2. Sciagnijcie np. FreeCommander (mi wyszukiwarka windowsa nie znalazla owych plikow mimo zmiany widoku plikow itp)

3. W nim poszukajcie na partycji recovery (zazwyczaj dysk D:) pliku hpcd.sys - usunac (lub skopiowac np. na pulpit jesli mi nie ufacie ;))

4. Nastepnie poszukac tego samego pliku co wyzej na partycji windowsa w katalogu windows\SMINST i zrobic z nim to samo. W nowszych wersjach systemow pliku nie ma w podanej lokacji lub jest w C:\program files\SMINST czy C:\program files (x86)\SMINST

5. Odpalic recovery manager i wypalic sobie te recoverki :)

 

P.S. Jesli nie znalezliscie pliku hpcd.sys to najnowsza jego wersja w kompach z siodemka jest hpdrcu.prc - tylko pod jego katem przeszukajcie dokladnie wszystkie partycje, bo nie wiem gdzie jeszcze moze byc uktryty (nie robilem tego osobiscie na win7)

 

P.S. 2 wiem, ze ze mnie archeolog, ale warto o tym napisac dla kolejnych pokolen ;p wlasnie kumpel wyslal mi ten link, ze wszedzie pisza ze sie nie da ;p

 

P.S.3 Zrobienie backupu nie pozwala na ponowne nagranie dyskow DVD z recovery, gdyz nie ruszaja one pliku hpcd.sys na partycji recovery i on wszystko blokuje. Przerabialem to niedawno.

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...