Skocz do zawartości
grzesio1231

Jaką Karte Dzwiękową Pod Amplituner?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak zacznę od tego że kupiłem amplituner Pioneer VSX-417 Na lepszy mnie nie stać i do tego jeszcze chcę kupić jakieś głośniki upatrzyłem sobie Zestaw kolumn 5.1 VK6000 + subwoofer 25cm VK7830 I z tego zestawu kupić chcę 2 kolumny sub i centralny lub bez centarlnego no i za jakiś czas inne kolumny może ktoś doradzi jaki typ żeby kwota nie przekraczała 1000 zł za 2 pary.

A co do karty dzwiękowej jak wyżej w temacie cały sprzęt chcę podłączyć do kompa więc zastanawiam się jaką najlepiej karte dzwiękową czy Crative SB audygi czy SB Life lub SB X-Fi interesuje mnie karta CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1 ZEWNĘTRZNA Cenowo jest dobra no i czytając opinie dobrze o niej sądzą natomiast proszę o udzielenie waszej odpowiedzi z góry thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kompa połączyć z ampli to nie kupuj X-Fi tylko starsze zewnętrzne Audigy ( o ile dostaniesz je ) .

 

Z wewnętrznych to Asus Xonar D1/DX - obydwa w granicach 330-360 zł np. tu .

 

Albo profesjonalna karta audio - Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI - 424 zł , TERRATEC 5.1 PCI Aureon 5.1 - ~ 82 zł , TERRATEC 5.1 USB Aureon 5.1 MKII zewnętrzna za 185 zł .

 

Asus Xonar to obecnie najlepsza z normalnych kart , zaś te profesjonalne to klasa sama w sobie - Creative może się schować przy nich , nawet Asus nie da im rady .

 

Na twoim miejscu kupił bym Terrateca na USB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta za 400 PLN do tak low-end ampli to przesada jak nie głupota ;) Osobiście używam integry i połączenia cyfrowego ... ale przy PCM mam max stereo bo tak ogranicza spdif ... przy HDMI można mieć 5.1 w PCM (ale nie na tym Pioneer 417).

 

Reasumując - w tym przypadku jeśli chcemy mieć 5.1 tylko w filmach to wystarczy integra z spdif ... jeśli chcemy 5.1 jeszcze w grach to trzeba łączyć analogowo (ten model chyba nie obsługuje PCM HDMI) i jest już sens pomyśleć nad dźwiękówką ... ale tanią.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam pioneera vsx 416 i podpięte optycznie z kompem. Muzyki i tak słucham w stereo i składam oddzielny wzmak do tego (UniAmp).

Przy podpięciu cyfrowym (coaxial jak i optyk) karta traktowana jest jak sito. Leci przez nią sygnał cyfrowy dopiero potem jest obrabiany przez dac w ampli, więc to wszystko zależy jakiej jakości dac .

Do połączeń analogowych to można się pokusić o dobrą kartę.Ale w tym przypadku szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden nie ma pojęcia o czym pisze albo raczej jakieś dziwne karty podał i to porównanie na końcu bezcenne :lol2:, Kyle dobrze radzi do filmów po spdif integra styka z nawiązką ale ja rozwinę jeśli chodzi o pełne 5.1 cyfrowo do wszystkiego.

Jedynym słusznym wyborem jest X-fi gamer już od 150zł + DDL&DTS pack za 5$ i mamy 5.1 cyfrowo grach/filmach wszystkim pod Xp w DD i pod Vistą/7 DD lub DTS do wyboru + dodatkowe funkcje upmixu DTS Neo: PC lub wychaczyć Audigy 2 za 100zł i DDL pack za 5$ i także mamy cyfrowo ale lepiej dołożyć te 60 zł do X-fi z DDL/DTS ze wzgledu na support w X-fi który od ponad pół roku nabrał kolorów i tempa

BTW Jeśli masz chipset nforce 4 to nie kupuj X-fi bo mogą być problemy.

 

Bartek do stereo ? to ci integra styka po spdif

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś do końca mojego postu.

Na razie mam vsx 416 ale składam stereo. A koledze starczy integra jak chce ampli podpiąć do kompa.

Jak będzie myślał o stereo to czego by nie zaopatrzyć się w dobrą kartę.

 

Jeśli sygnał idzie cyfrowo z kompa do ampl to całe dekodowanie jest w wzmacniaczu.

Edytowane przez bartek200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze to że szukam karty do słuchania muzyki płynnego basu jak i równierz gier i filmów co doTERRATEC 5.1 USB Aureon 5.1 MKII zewnętrzna za 185 zł podoba mi sie twój styl no ale mile widziane inne propozycje a co do reszty odpowiedzi inni własnie też mi proponowali bez karty do samej zint no ale czekam na wasze propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta za 400 PLN do tak low-end ampli to przesada jak nie głupota ;) Osobiście używam integry i połączenia cyfrowego ... ale przy PCM mam max stereo bo tak ogranicza spdif ... przy HDMI można mieć 5.1 w PCM (ale nie na tym Pioneer 417).

Znaczy że nie warto iść w takie amplitunery do 400zł? Prawdę mówiąc myślałem o poskładaniu sobie jakiegoś zestawu amplituner+2 kolumny+jakiś bas (bo brakuje mi tego w filmach i grach). Ale ostatnio jak zobaczyłem ile bym musiał wydać żeby to dobrze zagrało to pomyślałem o kupnie któregoś zestawu 5.1 od geniusa i zamianie frontów na co najmniej solo1. Warto robić coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładaniu sobie jakiegoś zestawu amplituner+2 kolumny+jakiś bas (bo brakuje mi tego w filmach i grach). Ale ostatnio jak zobaczyłem ile bym musiał wydać żeby to dobrze zagrało

Żeby zagrało na dobrym poziomie to kilka tysięcy im więcej tym lepiej. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba tysięcy w sprzęt...trzeba tysiące w pomieszczenie przedewszystkim......

 

reyden te karty co podałeś z PRO (nawet z semi pro) nie maja nic wspólnego - to zwykły mulimedialny badziew

 

 

zewnetrznej nie bierz bo to nie ma sensu - a jak ampli ma wejscie cyfrowe to dobra integra zalatwi sprawe(jak taka masz na plycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...