Skocz do zawartości
Marcin_gps

Czy zarabiacie cos na swojej wiedzy o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie mam serca od znajomych kasę zgarniać, ale z ze znajomych moich znajomych to już nieźle zdzieram :D ;0.

Zawsze się trafi jakaś reinstalka, konfiguracja NET/LAN, modernizacja kompa, najwięcej kasy jest ze składania, ale to już bardzo rzadka "fucha".

W sumie gdyby nie to to niemiałbym tego co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to zdaza mi sie skasowac cos za jakies WWW - reprodukcje fotografii, ale to nie bezposrednio wiedz o kompach. Kompy skladam/naprawiam raczej za friko bo robie to najczesciej dla znajomych czy rodziny - a nie czuje potrzeby zdzierania z nich kasy - chociaz jak ostatnio kumplom skladalem kompa to sie niezle narobilem :D

 

W sumie to fajnie by bylo w jakims serwiesie popracowac na wakacjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem cos wpadnie za skladanie kmputerow dla qmpli (co maja kupic, skladanie w calosc itd :) ), reisntalcje windy, wizytowke, cczasem w photoshopie jakis rysunek czy cos jako wstep do np pracy od polaka czy cos ;). itp. Czasem plytki, czasem browar siakis, czasem cos innego ;]. Np za poostawienie na nogi kompa kolegi ojca dostalem 15 cd-r :D. Niby nic ale zawsze sie przyda, no i milo za taka po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lke cos dostac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie zdzieram kasy, bo to glownie znajomi... ale nie raz sie zdarzylo, ze dla "znajomego znajomego" cos robilem, juz wychodze a ten mi 20-50zl w kieszen za 15min roboty :) mile :D

jak dobrze pojdzie to bede teraz se dorabial na komorkach..... na kompach mozna juz malo zarobic u mnie (klasa informatyczna :|), wiec wchodze w GSM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rodzinki i bliskich znajomych tez nie zdzeram, ale od jakichs koleszkow czemu nie??

 

Ostatnio nauczylem sie jednej bardzo waznej rzeczy:

NIE MA NIC ZA DARMO!

 

Skonczylo sie wypalanie gier kumplowi za friko w zamian za skromne "dzieki", skonczylo sie pozyczanie plyt itp.

 

PS

Ile srednio bierzecie za reinstalke systemu, a ile za sprawdzenie sprzetu (mobo, proc itp.) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam biore kase przelewem to znaczy piwnym przelewem prosto do gardła :) a robie co sie da składam kompy, pisze programy w pascalu, nauczam offica i naprawiam to co zepsuli dzieci sąsiadowi w kompie jak by podliczyc te 4 lata to bym na p4 nazbierał a tak wszystko poszłop do kanalizacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ile srednio bierzecie za reinstalke systemu, a ile za sprawdzenie sprzetu (mobo, proc itp.) ??

reinstall 100 pln

sprawdzanie - 100 pln / godzina

plus koszty dojazdu

Ale Ty chyba mowisz o systemach serwerowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomek poprosił żeby mu przeinstalować system z XP na WIN98 SE. Siedziałem przy kompie cały dzień i na koniec jak już wszystko przetestowałem i było OK ,to on się pyta ile? Głupio mi było za dużo wołać to mówię 40zl. A on mi daje 100zeta i mówi "bez reszty". Fakt ,że kasy ma jak lodu ,ale to tylko raz mi się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie kompy znajomym za friko. A mam też sąsiada który ma zawsze jakiś problem. Ma 2 młode córki i wiecie chyba sami. czasami schodzi dosyć długo i jak sąsiadka się pyta ile sie należy to odpowiadam że nic nie trzeba. A chciało by się powiedziec np 40 zł lub 50 bo nieraz schodzi i 3 godz jak coś spierzą i zaczyna mnie to wnerwiać bo od jakiegoś roku to mam wizyte srednio 1 lub 2 razy w miesiącu :evil: ile można w końcu wytrzymać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie kompy znajomym za friko. A mam  też sąsiada który ma zawsze jakiś problem. Ma 2 młode córki i wiecie chyba sami. czasami schodzi dosyć długo i jak sąsiadka się pyta ile sie należy to odpowiadam że nic nie trzeba. A chciało by się powiedziec np 40 zł lub 50 bo nieraz schodzi i 3 godz jak coś spierzą i zaczyna mnie to wnerwiać bo od jakiegoś roku to mam wizyte srednio 1 lub 2 razy w miesiącu :evil: ile można w końcu wytrzymać :?:

Wiesz masz za miekie serve, pamietaj teraz nic nie ma za darmo; pamietaj ze jak ty bys byl na ich miejscu to mogliby od ciebie kase ciagnac!

PS:Nie zebym od znajomych kase sepil bo sam jezdze srednio raz na miesiac do ciotki i robie kompa i nie biore za to kasy chodz szczerze mowiac powinienem, bo jak mowilem kazdy grosz sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od znajomych niebiore kasy, czesto cos pomoge, ale raczej sie niezdaza zebym bral, ale kazdy wie ze lubie sobie strzelic pifko podczas pracy :D, traktuje to bardziej na luzie, moze i to moj blad, a moze i nie, ale niewnikam w to.

 

pieniadze biore tylko od przypadkowych ludzi bo ianczej by byo tak ze by mnie wolali do byle gowna, a tak, to luzik, czesto sie trafia naprawa czy reinstalka systemu insalka sterownikow itp, czy problemy ze sprzetem badź wymiana :D

 

czest zdazaja mi ie takie akcje jak ktos chce wymienic np procka czu cus, to mam zaprzyjaźniony serwis i np za plyte ktora jest warta 290 zzeta jako nowka dostaje 230, a jak ktos inny by poszedł to by dostal polowe czyli 140 :D , wiec czesto tak robie ze kupuje od kogs urzywaną czesc, np ostatnio znajomek shuttle ak32a mial do sprzedania, zaproponowalem jak zwyjkle anjperw komisy :D, to dawali mu w okolicach 120 140, wkoncu pwoiedzialem ze dam mu 160 zgodzil si eodrazu :D, zawsze tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję w dużej firmie, przy administracji i obsłudze sieci WinNT (15 stacji) i Win2000 Server (65 stacji), no jest jeszcze Novell ale likwidujemy. Większość roboty i tak stanowią rzeczy nie związane bezpośrednio z administrowaniem, tylko różne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły (poczta intranet, email, office,sprzęt, reinstalki, pomoc zdalna w oddziałach zamiejscowych-pcAnywhere, programy magazynowe, księgowe i produkcyjne itp <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły ogólne tyle tego jest że nie sposób wyliczyć)

co do prywatnych robótek to jeszcze 1-2 lata temu składałem kompy prywatnie ludziom ale teraz mi się nie chce bo zarobi się 200 zł a potem za dużo z tym problemów (wizyty wynikające z ich niewiedzy, bo coś zje***li, reinstalki, trzeba jechać na drugi koniec miasta itp.) a po robocie jestem tak zmęczony psychicznie że nie mam na to ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiekszość z was od znajomych nie zdzieram, bo sam mogę kiedyś potrzebować ich pomocy poza komputerami. Teraz mam pod "opieką" salon idea, którym to się nonstop coś haczy w kompach. Kiedyś właściciel chciał kafejke otworzyć i gdy na zlecenie zrobiłem mu rozeznanie z kosztami (łącze, kompy, personel) to ten stwierdził że konkurencja jest za silna(w weekendy robie właśnie w jednej z ciekawszych kafeji w Bielsku). Poza tym kiedyś, przez krótki okres, siedziałem w serwisie i gdy ludzie przychodzili z problemami to dawałem na porzegnanie telefon prywatny, a nie do firmy. Raz za czasu ktoś zadzwoni i kasa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomek poprosił żeby mu przeinstalować system z XP na WIN98 SE. Siedziałem przy kompie cały dzień i na koniec jak już wszystko przetestowałem i było OK ,to on się pyta ile? Głupio mi było za dużo wołać to mówię 40zl. A on mi daje 100zeta i mówi "bez reszty". Fakt ,że kasy ma jak lodu ,ale to tylko raz mi się zdarzyło.

caly dzien ? to ile on ma komputerow :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco - i co masz interesantow za taka kase???

Zdarzaja sie. Nie lubie i nie mam czasu [bo raz cos sie zrobi a potem truja dupe przez 2 tygodnie bo nie potrafia czegos zrobic] sie bawic w serwis wiec zadko

Czesciej z serwerami zreszta na stale opiekuje sie kilkoma sztukami ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco - i co masz interesantow za taka kase???

Zdarzaja sie. Nie lubie i nie mam czasu [bo raz cos sie zrobi a potem truja <font color="#FF0000">[ciach!]</font> przez 2 tygodnie bo nie potrafia czegos zrobic] sie bawic w serwis wiec zadko

Czesciej z serwerami zreszta na stale opiekuje sie kilkoma sztukami ;P

Wcale ci sie nie dziwie.

Ale dla mnie to niezly sposob na dorobienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...