Skocz do zawartości
soltys

Athlon 1,4@1,54 + Radeon 9700 = 9600ptk w 3dmarku 2001!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego odrazu mam siac postrach :P ?

Jakby to byl R8500 i bylyby jakies problemy to spoko ale R9700 to co innego.

SDR czy DDR, a co to za roznica ?

Na takim sprzecie nawet z SDR powinien miec sporo ponad 11k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedzialbym...u brata jak mial ddr 333 mil w de marku 7600 jak zamienilem sie z nim na ddrr266 to mu spadlo do 6900 markow a sprzet to p4 2,4ghz na jakims msi i r9000 ...a tom jak sa sdr pc 133 to naprawde moga obnizac wydajnosc o te 2 k bo jeszcze proc nei za szybki i karta na nim napewno skrzydel nie otworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedzialbym...u brata jak mial ddr 333 mil w de marku 7600 jak zamienilem sie z nim na ddrr266 to mu spadlo do 6900 markow a sprzet to p4 2,4ghz na jakims msi i r9000 ...a tom jak sa sdr pc 133 to naprawde moga obnizac wydajnosc o te 2 k bo jeszcze proc nei za szybki  i karta na nim napewno skrzydel nie otworzy

Nie wiem czemu porównujesz p4 które biega na fsb 533 (lub 400 old wersion) i potrzebuje dużej przepustowości pamięci jak mówimy tu o Athlonie który jest na fsb 266 + oc i ma nieco mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość pamięci, ale fakt faktem że parę punkcików więcej by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek .... wina procka u mnie na nie podkręconym ra 9500 pro i na ath 1700 nie podkreconym mam 10470 ptk a jak podkrece athlona na 2100 mhz (1470) to mam 12557 ptk

 

Winą mogą być też ramy ale ja stawiam na procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedzialbym...u brata jak mial ddr 333 mil w de marku 7600 jak zamienilem sie z nim na ddrr266 to mu spadlo do 6900 markow a sprzet to p4 2,4ghz na jakims msi i r9000 ...a tom jak sa sdr pc 133 to naprawde moga obnizac wydajnosc o te 2 k bo jeszcze proc nei za szybki  i karta na nim napewno skrzydel nie otworzy

Nie wiem czemu porównujesz p4 które biega na fsb 533 (lub 400 old wersion) i potrzebuje dużej przepustowości pamięci jak mówimy tu o Athlonie który jest na fsb 266 + oc i ma nieco mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość pamięci, ale fakt faktem że parę punkcików więcej by było.

porownalem do p4 poniewaz to jest mocny proc i tam nikt by nie powiedzial ze jego wina ..rownei dobrze moge porownac do siebei ..ta sama karta i te same ramy zamienione i efekt byl bardzo podobny ...troche mniej tych punktow bo proc slabszy ..a bylo tak ze na xp 1700 i na pc 266 bylo 6800 a na ddr333 bylo 7500ale sumaru tyle samo mniej wiecej punktow wiecej ...ps p4 na 533 fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres: on ma SDR co w polaczeniu ze slabym prockiem daje taki wynik, mowi sie trudno - ale SDR spowalnia kompa - szcegolnie takie szybkie karty.

 

Mialem Radka 8500 z Athlonem 1.33@1.53 i na SDR i mialem tam 7000 pkt, a na DDR mam default 8600 wiec wynik wiekszy na prawie tym sammy procku. Gdy procka O/C mam ponad 11k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto z odrobiną inteligencji kupuje R9700 i siedzi na płycie z SDR ??? lepiej było kupić R9500pro i coś na kt333 a wynik przekroczyłby spokojnie 10k. no i procek nie jest odpowiednio mocny jak na R9700 ale bardziej mi to wygląda na pamięci.

jak możesz to wymień tego R9700 na R9500pro a za resztę kup płytę głowną i może na procka 1700+ starczy. powinno starczyć bo 970 kosztuje niesamowitą kasę, 950 pro też ale wyraźnie mniej. nie wiem ale na mobo by wystarczyło na pewno. wynik około 12k by wyszedł nawet + jeszcze modzik -->9700 jeszcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres jak zwykle lubi sobie poironizowac 

No bo mnie denerwuje taka gadka o tym sdr. Mam w koncu slabszy sprzet od soltysa a lepszy wynik.

Procek mam slabszy, grafe slabsza i ram taki sam. Wiec chyba proste rozumowanie. Chyba, ze athlon z sdr chodzi jak PIII 800 ale to tylko Wy potwierdzacie swoimi teoriami na temat sdr (to nie do Ciebie Vengeance).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten wyniki jest prawdziwy , tzn nic nie jest przeklamane itp.

to jest prosty wniosek jednostka T&L bardziej obciaża procesor w R9700 niz w Ti4200. a to chyba nie mozliwe no nie ? zreszta zobaczcie sobie CPu testy w 3dmark03

 

R9700 musi byc szybszy przy taki procq !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytyuacja jest przeciez oczywista ,Soltys ,musisz miec system ustawiony do niczego i tyle ,szybki look na futurmarka i mozna znalesc wyniki sporo lepshe na podobnym sprzecie.

Pozatym trzeba tesh zauwazyc ze radeon 9700 po prostu do niektorych konfiguracji niema wiekszego sensu bo bedzie bardziej obciazal system, za to sie swietnie bedzie skalowal w przyszlosci.No i KT133A niebyl krolem wydajnosci jesli chodzi o chipsety, i nie chodzi tu DDR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres jak zwykle lubi sobie poironizowac 

No bo mnie denerwuje taka gadka o tym sdr. Mam w koncu slabszy sprzet od soltysa a lepszy wynik.

Procek mam slabszy, grafe slabsza i ram taki sam. Wiec chyba proste rozumowanie. Chyba, ze athlon z sdr chodzi jak PIII 800 ale to tylko Wy potwierdzacie swoimi teoriami na temat sdr (to nie do Ciebie Vengeance).

Chodzi o przepustowość proca i ramu. Cel ma fsb tylko 100Mhz (+ ~50Mhz po oc) a Athlon ma już 266 + coś po oc więc to on wykorzysta "moc" ddr a cel i p3 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltys ma kiepsko skonfigurowanego kompa i tyle

przejscie na ddr daje lepsze wyniki w 3dmarka ,ale nie na taka skale(wiem bo sam to przeszedlem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak celeron ma fsb 100 tak athlon ma 133. 266 to jest efektywne. więc porównuj 100 a 133 zamiast 100 a 266 MHz fsb.

 

proponuję przeinstalować system ale jeśli nie pomoże to albo wymiana płytki (znowu $$$) albo wymiana r9700 nar9500pro + płytka i może procesor i DDR.

 

życzę powodzenia.

p.s. chciałbym mieć taki problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten soltys jest ?? nadal nan nie podal pelnej konfiguracji i badz madry i sie glow ...cholera wie co ona tam moze miec ....ale jak to mowia formacik c: i resecik biosu dobry na wszystko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak celeron ma fsb 100 tak athlon ma 133. 266 to jest efektywne. więc porównuj 100 a 133 zamiast 100 a 266 MHz fsb.

Jak to było do mnie to musze się nie zgodzić, jak sam napisałeś EFEKTYWNE jest 266 i tyle jest (tak samo p4 ma 533 a nie 133, bo liczy się efektywne taktowanie), cel ma 100 i przepustowość 800mb/s a antek 266 i przepustowość 2100mb/s teraz widzisz różnicę? Dlatego też cel z ddr nie skorzysta a antek tak. Koniec kropka i basta :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...