Skocz do zawartości
ath

Trine

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

http://trine.gamesplanet.com/trine-game-nobilis.html

 

Trine to gra zręcznościowa nawiązująca do klasycznych platformówek. Dzieło fińskiej firmy Frozenbyte ceciach!e pomysłowość oraz niezwykle kolorowe wykonanie.

 

Trine to bardzo kolorowa gra zręcznościową z elementami logicznymi, osadzona w fikcyjnym fantastycznym świecie. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Frozenbyte, która swą międzynarodową karierę producencką rozpoczęła od opracowania całkiem dobrze przyjętych tytułów Shadowgrounds (2005) oraz Shadowgrounds Survivor (2007).

 

Gra przenosi nas do wykreowanego przez twórców świata fantasy, pełnego zamków oraz przedziwnych machin. Do dyspozycji otrzymujemy trójkę bohaterów: maga, złodzieja oraz wojownika, którzy muszą uratować zagrożone przez hordy nieumarłych królestwo, wykorzystując moc tajemniczego narzędzia, zwanego Trine.

 

Produkcja firmy Frozenbyte jest swoistą próbą przywrócenia do życia klimatu starych platformówek, ale jednocześnie wprowadzenia sporej ilości autorskich innowacji. Wcielając się w jedną z trzech postaci, przechodzimy kolejne poziomy, poruszając się głównie w lewo oraz prawo, niczym w starych grach platformowych. Na naszej drodze napotkamy wielu groźnych przeciwników oraz mnóstwo pułapek, puzzli, łamigłówek oraz blokujących drogę obiektów.

 

Każda z dostępnych postaci ma unikalne umiejętności. Mag, za pomocą magii, może tworzyć przedmioty, pomagające mu w rozwiązywaniu napotkanych na drodze łamigłówek oraz forsowania przepaści, czy blokad. Złodziej jest niezwykle zwinny i precyzyjny, więc z łatwością zaskakuje nieświadomych zagrożenia przeciwników. Wojownik natomiast dysponuje przeogromną siłą i sieje zniszczenie wszędzie tam gdzie się pojawi.

 

Ważnym elementem zabawy jest w pełni interaktywny silnik fizyczny. Za jego pomocą możemy tworzyć i wykorzystywać rozmaite przedmioty, przydatne zarówno do rozwiązywania przygotowanych puzzli oraz łamigłówek, ale i do pokonywania groźnych przeciwników. To rozwiązanie bardzo urozmaica rozgrywkę, sprawiając także, że prócz samego skakania i walki, gra wymaga od uczestnika odrobiny kombinowania.

 

Strona wizualna produktu na pewno spodoba się miłośnikom niezwykle kolorowych lokacji i mocno bajkowego klimatu. Autorzy wykreowali bardzo przyjemne i zróżnicowane tła, pełne szczegółów oraz soczystych barw. Kolorystyka kolejnych etapów często ulega drastycznym zmianom. W grze możemy także zobaczyć ładnie animowane postacie naszych bohaterów oraz zastępy przerażających wrogów.

źródło: gry-online.pl

demo - http://www.gamershell.com/news_79078.html

scr - http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=149353

mov -

 

 

Gram właśnie w demko i całkiem miodna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ostro w demo i jestem wielce zachwycony. Dawno się tak dobrze nie bawiłem.

Ostatnimi czasy można rzec, że tego typu gatunek na Pc to jakiś biały kruk. Produkcje do policzenia na palcach jednej ręki. A tu takie miłe zaskoczenie.

Demo naprawdę prezentuje się nieźle. Bardzo dobra realizacja, efekty, pomysł może nie innowacyjny ale nieźle podany, no i na max detalach uciągnie to bez problemu większość komputerów jak nie wszystkie. Mam nadzieję, że w pełnej wersji lokacje będą bardziej urozmaicone.

Dla mnie po prostu "must have".

 

 

Aha... Premiera podobno 3 lipca z poślizgiem gdzie nie gdzie do 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z cena jest brutalna. mimo to nie zraziłem się i zakupiłem pełną wersję po Steam'ie. I powiem, że nie żałuję. Gierka wyśmienita jak na swój gatunek i sprawia mnóstwo frajdy.

Postacie możemy levelowac i zdobywać tym samym nowe umiejętności. Póki co mogę czarodziejem tworzyć platformy oraz przesuwać dwa obiekty na raz. Wojak ma już płonący miecz :lol2:

W grze zdobywamy także itemy dające jakieś bonusy naszej postaci, której to założyliśmy. Itemy możemy przemieszczać między postaciami.

Otocznie nie jest monotonne i widać, iż Twórcy się postarali (chociaż się obawiałem). Co jakiś czas wyskakuje "boso" którego musimy pokonać.

Jestem na razie gdzieś na początku rozgrywki ale zabawa z każdym poziomem się rozkręca.

Dawno już w coś tak miłego nie grałem. Oceniając na 10 daję zasłużone 8,5 tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka wsysa, szkoda ze full chodzi 2 razy wolniej niz demo i jest troche bugow. jestem na 14 levelu i narazie musze zrobic sobie przerwe ;]

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gierka fajna ale 15lvl chyba nie do przejścia. :damage_wall:

 

Przeszedłem! Ostatnią misję męczyłem ze 100 razy. Gra ma 15 rozdziałów.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka wsysa, szkoda ze full chodzi 2 razy wolniej niz demo i jest troche bugow. jestem na 14 levelu i narazie musze zrobic sobie przerwe ;]

Wyłącz vsync. U mnie pomogło. Demo chodziło na full, odpaliłem pełną wersję i co ? Przycina co jakiś czas. Kombinowałem ze zmiana detali na niższe - nic nie pomagało. Dopiero wyłączenie vsync tchnęło nieco życia w fps'y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasysam demko. ;)

Na razie nie mam zamiaru kupować, ale dziś przeszedłem S.T.A.L.K.E.R.A: Cień Czarnobyla i trzeba w coś pograć. Przez Steam mam transferek ok. 470 KB/s.

W demku jest 1 poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gra fajna owszem. Tyle mogę powiedzieć po przejściu demka. Przypomina Vikingów za czasów Amigi i 386, ale 180 to bym jednak za to nie dał. Wolałbym już to wydać na kolekcjonerską wersje Call Of Juarez, ale na to już za późno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po demku oceniam grę na hicior tego lata.

SF4 i COJ:WK się chowają pod grubą warstwą mułu przy niej.

Jakby się komuś znudziła i chciał odsprzedać w znośnej cenie to przygarnę bo 179zł za pudełkową, a 130zł za steamową w życiu nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka masakra :P wciaga tak samo jak World Of Goo :D jestem narazie w 8 poziomie, ale cos mi on nie idze :] juz prawie polamalem klawiature

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem demko.

Moim zdaniem świieeetna. :) Ale poczekam może na jakieś oficjalne wydanie w Polsce, bo przez Steama i ew. pojedyncze sztuki na Allegro przywiezione zza granicy, to za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przeszedlem demo dwa dni temu , gierka urzeka - czekalem na cos takiego , ale 170 zl na Allegro nie dam , moze stanieje :lol2:

 

Grafika robi wrazenie , przypomnialy mi sie stare gierki na konsole - Pandemonium , Crash :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z konstrukcją poziomów w pełniaku? Bo po entuzjastycznych opiniach liczyłem na coś więcej niż modne dziś "byle do przodu", a na demku się zawiodłem. Fakt, jest przyjemnie, ale wolałem labirynty komnat i korytarzy w Duke Nukem (jeszcze nie 3D :wink: ) i Super Frog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem demo dwa dni temu , gierka urzeka - czekalem na cos takiego , ale 170 zl na Allegro nie dam , moze stanieje :lol2:

 

Grafika robi wrazenie , przypomnialy mi sie stare gierki na konsole - Pandemonium , Crash :P

 

No to masz jakieś dziwne skojarzenie :) Grając w to żadna z tych gier mi tego nie przypominała. Jak wspomniałem wcześniej gra nawiązuje do znacznie starszych platformówek, a nie jakiegoś tam Crasha z PSX, który nie umywa się do legendarnych gier jak The Lost Vikings czy Another World.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z konstrukcją poziomów w pełniaku? Bo po entuzjastycznych opiniach liczyłem na coś więcej niż modne dziś "byle do przodu", a na demku się zawiodłem. Fakt, jest przyjemnie, ale wolałem labirynty komnat i korytarzy w Duke Nukem (jeszcze nie 3D :wink: ) i Super Frog.

Gra dostosowana pod dzisiejsze standardy, czyli za łatwo, zero myślenia i aby do przodu na pałę. :(

Niestety stare czasy już nie wrócą, gdzie trzeba było więcej kombinować a nie klikać na chama. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No to masz jakieś dziwne skojarzenie :) Grając w to żadna z tych gier mi tego nie przypominała. Jak wspomniałem wcześniej gra nawiązuje do znacznie starszych platformówek, a nie jakiegoś tam Crasha z PSX, który nie umywa się do legendarnych gier jak The Lost Vikings czy Another World.

Klimat i kolorystyka , dlatego. Dzis wiekszosc gier albo ma grafe , albo jej nie ma w ogole bo o klimacie czy fabule mozna pomazyc - odpalilem demo i wsiaklem.

 

PS - tla mnie Another to zadna legenda , gralem i nawet przejsc mi sie nie chcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem 3/4 gry i każdy poziom pokonałem za pierwszym razem, gra jest na prawdę banalna, nieraz można iść na pałę do przodu i gdyby nie fakt, że trzeba się zatrzymać i pozbierać flakoniki z XP to można by iść przed siebie niczym błyskawica.

Trochę się zawiodłem poziomem trudności, ale w epoce konsol to norma, więc mogłem się tego spodziewać.

Chyba odpalę sobie vikingsów na poprawę nastroju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...