Skocz do zawartości
fikander

Grafika I Ramy Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam około 400zł do wydania. Kompa mam na Intel Pentium E2220 + karta zintegrowana + 2x 1 Gb Kingstony CL5 800Mhz. Myślałem o karcie GeForce 9600GSO Asus 384MB za 225zł albo GeForce 9600GSO Asus TOP 384MB za 262zł. Może lepiej ten pierwszy i go podkręcić. Wyglądają tak samo więc chyba mają te same możliwości? Pamięci lepiej dokupić drugie takie jak mam czy inwestować w wydajniejsze. Lepiej szybkie 2x1 czy wolniejsze 2x2? A może lepiej 3x1? działam na XP. Monitor LCD 17 cali więc w rozdzielczościach dużych nie gram.

Edytowane przez fikander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać tego 9600GSO (zwykły, nie top), karta całkiem fajna, ewentualnie HD3850, też jest niezły, wydajnościowo bardzo podobny a trochę mniej prądu ciągnie. Co do ramu to dla XP spokojnie starcza 2GB, ewentualnie możesz dokupić jedną kostke 2GB, ale trochę pamięci będzie się marnowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam na Intel Pentium E2220 + karta zintegrowana + 2x 1 Gb Kingstony CL5 800Mhz.

Nie wiem jaką masz płytę główną. Możesz mieć ograniczenie mobo co do pamięci, tj 2 moduły dwustronne lub cztery jednostronne. Podaj model płyty głównej lub sprawdź to w manualu. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać tego 9600GSO (zwykły, nie top), karta całkiem fajna, ewentualnie HD3850, też jest niezły, wydajnościowo bardzo podobny a trochę mniej prądu ciągnie. Co do ramu to dla XP spokojnie starcza 2GB, ewentualnie możesz dokupić jedną kostke 2GB, ale trochę pamięci będzie się marnowało.

 

Czy MSI Radeon HD 4350 512MB DDR2 będzie lepszy od HD 3850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad stówę więcej jest radek 4830. Czy lepiej GSO (podkręcić), do tego 2x1 ramu? Czy może w ogóle zamaksować i za te 400zł kupić 4850?

Jakie radki mają ciche chłodzenie? Bo to z Gigabyta odpada. Pasywki raczej odpadają bo są z reguły droższe i trzeba mieć dobry przewiew w budzie.

Edytowane przez fikander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie przejmuj - pamięci (a konkretnie ich szybkość) mają niewielki wpływ na gry.

 

Będą w Dualu, ale asymetrycznym. Nie będę rzucał technicznymi szczegółami, więc powiem krótko - wydajnościowo stoi między dualem a singlem.

 

Starczy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...