Skocz do zawartości
anulka2009

Nowa Płyta Gł. I Bsod Podczas Startu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem po wymianie płyty gł. pod socket 478 . Wszystko wydaje się działać jednak po podpięciu dysku (na którym jest postawiony win xp ) płyta przechodzi bios > okienko gdzie mogę wybrać : tryb awaryjny ... uruchom windows normalnie etc. Którą opcję bym nie wybrał od razu po zatwierdzeniu enterem szybko mignie blue screen i reset .

 

Miałem okazję też sprawdzić dysk z innego komputera, również z XP i ten sam objaw . Z kolei w innym komputerze ten mój jak i ten drugi od razu ładują windows-a. W czym może leżeć problem ?? Płyta to Fujitsu Siemens D1875 . Dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia. Reinstalacja systemu lub odinstalowanie wszytkich sterowników ( chipest lan audio) i wtedy instalacja tych z nowej płyty. W 90% to pomaga. Format oczywiście w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście tacy mądrzy i genialni, pomóc nie umiecie normalnie.

 

Od razu format, ludzie co to ma być!

 

@topic

Na szczęście partycji ntfs można zmieniać rozmiar kiedy coś już na niej jest ( jeden jedyny plus, reszta minus ).

Tak więc usuń wszystko co nie potrzebne, zrób jak najwięcej miejsca, i z tego miejsca zrób drugą partycję.

Tyle ile zwolnisz tyle danych uratujesz, reszta na pendrive.

 

To rozwiązanie jeśli już naprawdę chcesz sformatować i zainstalować winde na nowo.

 

2. Może dało by się jakoś przywrócić sterowniki domyślne z płyty LiveCD, chociarz nie wiadomo, może "naprawić rejestr" z livecd co by wywaliło wszelkie sterowniki, nie wiem nie jestem win-spec trzeba spróbować

 

3. Spróbuj coś w biosie włączyć / wyłączyć zawsze można baterię wyjąć i po sprawie - tak może obsługę sata, coś w tym stylu, windoza rozkracza się na takich sprawach blue screenami

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście tacy mądrzy i genialni, pomóc nie umiecie normalnie.

 

Od razu format, ludzie co to ma być!

 

 

 

3. Spróbuj coś w biosie włączyć / wyłączyć zawsze można baterię wyjąć i po sprawie - tak może obsługę sata, coś w tym stylu, windoza rozkracza się na takich sprawach blue screenami

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Tak, wyłącz sobie w Biosie procesor ... albo coś innego powyłączaj, zabezpieczenia termiczne możesz, może pomoże. Wyjmij baterię i wsadź do zegarka ... po co Ci bateria .

 

A tak szczerze przeinstaluj system i bedziesz miał z głowy problemy i komentarze. Jak chcesz odzyskać dane to kup sobie drugi dysk, zainstaluj na nim system i zgrywaj z obecnego dysku co chcesz a przynajmniej będziesz miał kopię zapasową. Wspomniałeś, że na drugim komputerze działa więc uruchom dysk na drugim komputerze ze swoim systemem, pozgrywaj co potrzebujesz i przeinstaluj system.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Jak chcesz odzyskać dane to kup sobie drugi dysk...

Ale dowaliłeś, naciągasz użytkownika na dodatkowe koszty, ale z Ciebię specjalista od dojenia krowy.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Edytowane przez WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście tacy mądrzy i genialni, pomóc nie umiecie normalnie.

 

Od razu format, ludzie co to ma być!

 

@topic

Na szczęście partycji ntfs można zmieniać rozmiar kiedy coś już na niej jest ( jeden jedyny plus, reszta minus ).

Tak więc usuń wszystko co nie potrzebne, zrób jak najwięcej miejsca, i z tego miejsca zrób drugą partycję.

Tyle ile zwolnisz tyle danych uratujesz, reszta na pendrive.

 

To rozwiązanie jeśli już naprawdę chcesz sformatować i zainstalować winde na nowo.

 

2. Może dało by się jakoś przywrócić sterowniki domyślne z płyty LiveCD, chociarz nie wiadomo, może "naprawić rejestr" z livecd co by wywaliło wszelkie sterowniki, nie wiem nie jestem win-spec trzeba spróbować

 

3. Spróbuj coś w biosie włączyć / wyłączyć zawsze można baterię wyjąć i po sprawie - tak może obsługę sata, coś w tym stylu, windoza rozkracza się na takich sprawach blue screenami

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Nie taki ze mnię specjalista jak z Ciebię :

 

AD. @topic - wytłumacz użytkownikowi czym i jak ma zmienić rozmiar partycji kiedy nie wie nawet jak sobie poradzić z BSODem (chociaż sam sobie rozwiązanie podsunął).

 

AD2. j.w.

 

AD3. już napisałem co o tej wypowiedzi sądzę

 

 

Ot taka moja riposta skoro już zacząłeś wnikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście tacy mądrzy i genialni, pomóc nie umiecie normalnie.

 

Od razu format, ludzie co to ma być!

1. Moje rozwiązanie jest najszybsze i najlepsze w tej sytuacji.

2. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, gdy piszesz o dzieleniu partycji. Nigdzie nie jest napisane, że dane są na tej samej partycji. Można równie dobrze założyć, że autor tematu błędnie zakłada, iż formatowanie usuwa wszelkie dane z wszelkich partycji.

3. Jeśli ktoś nie radzi sobie z takim problemem jak podpięcie dysku u znajomego i przeniesienie danych, to nie widzę sensu prowadzenie go za rączkę w celu ustalenia przyczyny awarii systemu. Najszybciej i najpewniej jest instalować system od nowa. W przypadku niepowodzenia można zacząć szukać przyczyn sprzętowych problemu.

 

Podsumowując: najlepiej zrobić jak w pkt 1.

 

 

Do autora tematu:

Skoro jesteś płci męskiej (sądząc po treści postów), to dlaczego masz żeński nick??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu:

Skoro jesteś płci męskiej (sądząc po treści postów), to dlaczego masz żeński nick??

hmmm... chyba zmiana płci nastąpiła gdzieś w trakcie upływu czasu :lol2:

 

>>załącznik

post-162727-1248454272_thumb.png

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...