Skocz do zawartości
locoslatos

Czy Istnieje Taka Obudowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

 

Otoz mam milion pomyslow w glowie i jednym z nich jest obudowa, ktora posiadalaby wmonotowany wyswietlacz (czytajacy tagi ID3) i dodatkowe przyciski jak na zwyklym odtwarzaczu CD/DVD (gdyby wygladala jak klocek audio to byloby milo, a jesli mogla by go zastapic to byloby cudnie). Do tego potrafilaby odtwarzac muzyke, ktora mam na HDD bez wlaczania systemu. Tak wiem, ze sa obudowy Home Theater PC czy jakos tak, ale to nie do konca zgodne z moimi zalozeniami (czyli sluchanie muzy bez odpalania systemu - wlaczam, wybieram kawalek, naciskam play i sobie leci muza...czyli jak w moim poczciwym cd odtarzaczu ;) )

Moje pytanie brzmi - czy takowa istnieje czy mam zbyt wybujala wyobraznie ? (dla nadgorliwych - szukalem na googlach, ale wszystko co znalazlem to info o HTPC, czyli za slabo szukalem albo nie ma takiej obudowy)

 

Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej budy nie ma niestety, w każdym razie nigdy nie widziałem. Coś takiego mógłbyś sam zrobić, tylko, że muza nie leciałaby z dysku tylko z pendriva. Żeby dysk ruszył, a musi ruszyć to trzeba dać mu zasilanie, żeby dać mu zasilanie trzeba włączyć kompa, a co za tym idzie uruchomisz system. Poza tym obudowa musiałaby mieć jakiś układ dźwiękowy i musiałbyś do niej podłączyć głośniki, a po włączeniu systemu podłączyć je z powrotem do mobo/karty w kompie. I dlatego takiej budy raczej nie ma, a zrobienie takiej obudowy sporo by kosztowały, nie tylko pieniędzy ale i pracy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej budy nie ma niestety, w każdym razie nigdy nie widziałem. Coś takiego mógłbyś sam zrobić, tylko, że muza nie leciałaby z dysku tylko z pendriva. Żeby dysk ruszył, a musi ruszyć to trzeba dać mu zasilanie, żeby dać mu zasilanie trzeba włączyć kompa, a co za tym idzie uruchomisz system. Poza tym obudowa musiałaby mieć jakiś układ dźwiękowy i musiałbyś do niej podłączyć głośniki, a po włączeniu systemu podłączyć je z powrotem do mobo/karty w kompie. I dlatego takiej budy raczej nie ma, a zrobienie takiej obudowy sporo by kosztowały, nie tylko pieniędzy ale i pracy.

Czyli generalnie mam zbyt wybujala wyobraznie :)

 

Ale sami powiedzcie czy nie byloby milo przyjsc sobie do domku i w ulamku sekudny zapuscic muze bez spogladania na monitor i parunastu klikniec myszka ?

 

Bez systemu to i "klocek audio" Ci nie będzie chodził.

Racja, ale swoje CD + wzmachol wlaczam 1 przyciskiem i nie musze czekac az system sie uruchomi ani spogladac w ekran monitora.... Edytowane przez locoslatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestię odtwarzania z dysku, który jest podpięty do kompa, to idzie to zrobić na 3 sposoby:

 

1. Przenośny odtwarzacz mp3 (najlepiej z dużym ekranikiem, pozostaje jednak kwestia stałego zasilania) + wzmacniacz + głośniki.

 

2. Stacjonarny odtwarzacz DVD/DivX/Mp3 (np z wejściem na USB - żeby nie bawić się z nagrywaniem CD/DVD) + wzmacniacz + głośniki.

 

3. Dobre radio samochodowe + zasilacz na 12V + głośniki.

 

Alternatywa dla wszystkiego wyżej:

Tanie kino domowe z możliwością słuchania muzy bez podłączania TV, o ile takie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną propozycje:

 

iPod ze stacją dokującą podłączoną pod zestaw muzyczny lub aktywne głośniki. Wybór w takich stacjach jest spory, niektóre mają glośniki, pilota, wyświetlacz, port usb, nawet port ethernet, zatem moze zainwestować w jakis zewnetrzny dysk sieciowy połączony jednocześnie ze stacją i komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale swoje CD + wzmachol wlaczam 1 przyciskiem i nie musze czekac az system sie uruchomi ani spogladac w ekran monitora....

Przy CD musisz czekać, tylko ładuje się na tyle szybko że jest to niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestię odtwarzania z dysku, który jest podpięty do kompa, to idzie to zrobić na 3 sposoby:

 

1. Przenośny odtwarzacz mp3 (najlepiej z dużym ekranikiem, pozostaje jednak kwestia stałego zasilania) + wzmacniacz + głośniki.

 

2. Stacjonarny odtwarzacz DVD/DivX/Mp3 (np z wejściem na USB - żeby nie bawić się z nagrywaniem CD/DVD) + wzmacniacz + głośniki.

 

3. Dobre radio samochodowe + zasilacz na 12V + głośniki.

 

Alternatywa dla wszystkiego wyżej:

Tanie kino domowe z możliwością słuchania muzy bez podłączania TV, o ile takie są.

Jest jeszcze opcja media servera, ale to dosc kosztowna zabawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod ze stacją dokującą podłączoną pod zestaw muzyczny lub aktywne głośniki

Mam Iriver'a h340 i mialem okazje miec w swych lapskach Ishita (znaczy Ipod'a) - jakosc dzwieku w Ipodzie to ciezkie nieporozumienie. Ale sam pomysl na plus.

 

Przy CD musisz czekać, tylko ładuje się na tyle szybko że jest to niezauważalne.

czyli potwierdzasz, ze wlaczam i nie musze czekac ;) Edytowane przez locoslatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie milion pomyslow tylko milion zachcianek ;) Pomysly to byly by gdybys mial plan na zrealizowanie zachcianki :)

Moge podpowiedziec, zebys zagladnal na pcl i temat o zwariowanych pomyslach kolegi jaruxa. Zrobil on wlacznik kompa przez telefon (dzwonisz na numer, komp sie wlacza). Zamawiasz u niego - a przy powrocie do domu w odp. momencie puszczasz "bita" na telefon i komp sie wlacza, w autostarcie ulubiona muza. Otwierasz drzwi do domu a tu z glosnikow zaczyna dobiegac do Ciebie przyjemne brzmienie.

Can U feel this? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli potwierdzasz, ze wlaczam i nie musze czekac ;)

Mi chodziło jedynie o to że bez systemu, jakiegokolwiek, nic nie zrobisz. Żaden odtwarzacz czy komputer nie będzie działa bez jakiegoś systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie milion pomyslow tylko milion zachcianek ;) Pomysly to byly by gdybys mial plan na zrealizowanie zachcianki :)

Moge podpowiedziec, zebys zagladnal na pcl i temat o zwariowanych pomyslach kolegi jaruxa. Zrobil on wlacznik kompa przez telefon (dzwonisz na numer, komp sie wlacza). Zamawiasz u niego - a przy powrocie do domu w odp. momencie puszczasz "bita" na telefon i komp sie wlacza, w autostarcie ulubiona muza. Otwierasz drzwi do domu a tu z glosnikow zaczyna dobiegac do Ciebie przyjemne brzmienie.

Can U feel this? ;)

true. milion zachcianek choc w sumie to jedna ;)

Przejrzalem watek kol. jaruxa i powiem tak - szacunek za pomyslowosc. Jednak jego pomysly zupelnie w innym kierunku zmierzaja (np. autoryzacja kompa za pomoca stacyjki i kluczyka)

 

Mi chodziło jedynie o to że bez systemu, jakiegokolwiek, nic nie zrobisz. Żaden odtwarzacz czy komputer nie będzie działa bez jakiegoś systemu.

nieno to jest oczywiste i wiem, ze o to Ci chodzilo ;)

 

 

Ja za to mam pytanie odnosnie obudow multimedialnych do dyskow zewn. one ponoc potrafia odtwarzac mp3, jpegi itp. Ktos moze cos wiecej na ten temat powiedziec - jak to wyglada w praktyce??

Edytowane przez locoslatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...