Skocz do zawartości
nrl

Opera Postradała Rozum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Laptopy z preinstalowanym Linuxem już są. Być może PC też kiedyś się pojawią...

Nie do końca rozumiem ocb...

Dla ścisłości: PC też są, ale rzadko spotykane na co dzień (bo głównie HP, Dell, był też Asus z linuxem w biosie) - częściej w biedronce można takiego kompa znaleźć :lol:

 

A jeszcze a propos przeglądarek: Popularne dystrybucje najczęściej pokazują ikonkę FF (albo Abrowser - niefirmowany FF) ale w repo są do ściągnięcia wszystkie inne (te bardziej popularne). Żeby było śmieszniej - całkiem sporo linuxowców używa IE - działa bez większych problemów na wine ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Cała ta akcja może się wydawać z deka dziwna, ale IMO jest słuszna. Wywalczono wyrzucenie IE, żeby użytkownik mógł skorzystać z przeglądarki, którą sam wybierze.

Ale kto mu broni wybrać inną przeglądarkę? Nie ma przymusu zakupu Okien, nie ma przymusu korzystania z IE, itd. Wywalczono konieczność wsadzenia menu BK do Mc.

A cała ta akcja nie jest dziwna. Jest CHORA i ABSURDALNA do szpiku kości!

 

Pisanie w edytorze też się ludziom nieodłącznie kojarzy z Wordem, a arkusz z Excelem. Rozumiem że teraz walczymy by przy instalacji Offica pytało czy chcemy zainstalować Worda, czy pobrać z neta OpenOffica :mur: :mur: :mur:

 

Nie rozumiem jak ktoś może choćby pomyśleć że takie regulacje są słuszne :cry: :cry: Gospodarka to organizm idealny. Pozostawiony sam sobie, bez ingerencji rządu i polityków działa świetnie. Każda ingerencja nieodwołalnie pociąga za sobą kolejne. Reakcja łańcuchowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Gospodarka to organizm idealny. Pozostawiony sam sobie, bez ingerencji rządu i polityków działa świetnie. Każda ingerencja nieodwołalnie pociąga za sobą kolejne. Reakcja łańcuchowa.

Jest raczej dokładnie odwrotnie - wolny rynek nigdy nie był i nie będzie doskonały - bo sami ludzie doskonali nie są. Wszystkie państwa ingerują w "wolny" rynek - nie tylko pod względem ochrony konkurencji - regulowane są ceny, marże i masa innych rzeczy - choćby z powodu obrony przed spekulacjami - które mogą rozwalić niekontrolowaną gospodarkę w mgnieniu oka. Ostatnio masz przykład chociażby Niemiec i akcji ratowania VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie w edytorze też się ludziom nieodłącznie kojarzy z Wordem, a arkusz z Excelem. Rozumiem że teraz walczymy by przy instalacji Offica pytało czy chcemy zainstalować Worda, czy pobrać z neta OpenOffica :mur: :mur: :mur:

Dokładnie. Istny debilizm i szukanie rozgłosu. Windows to system stworzony MS i wg mnie ma prawo sobie wrzucać do swojego systemu co tylko się komu podoba. Instalacja innych przeglądarek nie jest zablokowana, więc nie rozumie, o co tyle szumu. Każdy ma wybór i może instalować co chce, a wyrzucenie IE utrudni jedynie pobranie Firefoxa czy tam nawet Opery.

 

Ostatnio masz przykład chociażby Niemiec i akcji ratowania VW...

Wiele lepszych firm w tej branży upadło (zostało wykupionych przez inne) i jakoś nikt nie robił planów ich ratowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Istny debilizm i szukanie rozgłosu. Windows to system stworzony MS i wg mnie ma prawo sobie wrzucać do swojego systemu co tylko się komu podoba. Instalacja innych przeglądarek nie jest zablokowana, więc nie rozumie, o co tyle szumu. Każdy ma wybór i może instalować co chce, a wyrzucenie IE utrudni jedynie pobranie Firefoxa czy tam nawet Opery.

Dokładnie taka jest moja opinia. Wszyscy powinni się o[ciach!]rzyć od tego, co Microsoft ma w swoim systemie operacyjnym.

Mozilla jakoś nie jęczy i nie płacze jak Opera Software a już udało się jej przegonić w udziale rynkowym IE.

Ja na przykład nie chcę żadnego ekranu wyboru przeglądarki - chcę standardową konfigurcję producenta a jeżeli będę chciał zmian dokonam ich własnoręcznie ściągając oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czego chciała na początku swojej krucjaty UE. czegoś jak instalacja dla zaawansowanych użytkowników gdzie dosłownie można by było wybrać wszystkie programy z płyty jakie chcemy mieć zainstalowane lub nie. czy dokładnie tego co mamy cyrku i paranoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Jest raczej dokładnie odwrotnie - wolny rynek nigdy nie był i nie będzie doskonały - bo sami ludzie doskonali nie są.

2. Wszystkie państwa ingerują w "wolny" rynek

3. regulowane są ceny, marże i masa innych rzeczy -

4. choćby z powodu obrony przed spekulacjami - które mogą rozwalić niekontrolowaną gospodarkę w mgnieniu oka.

5. Ostatnio masz przykład chociażby Niemiec i akcji ratowania VW...

1. Przeczysz sam sobie.

2. Jak wszystkie to i my musimy. Bo tak jest widać dobrze :mur:

3. No o tym piszę. Jak się jedno ruszy to już potem lawinowo się wszystko wali i trzeba wszystko regulować. Jak by tego w ogóle nie ruszać, to by było ok.

4. Poproszę kilka przykładów w punktach.

5. No właśnie. Idealny przykład okradania obywateli, niszczenia konkurencji VW i zawyżania cen aut dla konsumentów. Wspaniały ratunek. To jest akcja ratowania portfeli kierownictwa VW co najwyżej.

 

Kiedy?? :huh:

Przeczytaj CAŁĄ moją wypowiedź jeszcze raz, a potem to co napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka jest moja opinia. Wszyscy powinni się o[ciach!]rzyć od tego, co Microsoft ma w swoim systemie operacyjnym.

Mozilla jakoś nie jęczy i nie płacze jak Opera Software a już udało się jej przegonić w udziale rynkowym IE.

Ja na przykład nie chcę żadnego ekranu wyboru przeglądarki - chcę standardową konfigurcję producenta a jeżeli będę chciał zmian dokonam ich własnoręcznie ściągając oprogramowanie.

Jestem tego samego zdania. Co najwyżej MS powinien dać możliwość usunięcia niepotrzebnych składników (IE,WMP, Outlooki i inne składniki systemu) i zrobił to już w Win7. W tym momencie wszyscy powinni się już odchrzanić. Ja na miejscu MS walczyłbym o to, żeby nikt na mnie nie wymuszał wypuszczania osobnych wersji systemu bez IE i WMP. Sam czasem jak potrzebuję i nie mam wyjścia to skorzystam czy z tego czy innego programu czy nawet z czystego lenistwa, ale według mnie nazywanie monopolistą kogoś, kto zrobił coś sam, od podstaw i starał się, żeby było jak najbardziej funkcjonalne to zwykła żenada i chwytanie się brzytwy tracącego rynek.

 

Windows ma IE, Ubuntu Konquerora i Firefoxa, MAC też ma swoją przeglądarkę, dlaczego więc Opera nie zawalczy, żeby jej przeglądarka była dołączana jako dodatek do systemów czy opcjonalne oprogramowanie tylko szuka ch**a do d** bo własną głupotą traci rynek ?

 

Dla mnie sprawa jest paranoidalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie sami użytkownicy FF.. No no. Ciekawe jak by to właściciele liska zrobili taką akcję, jaka byłaby wasza reakcja..

 

Cała ta akcja może się wydawać z deka dziwna, ale IMO jest słuszna. Wywalczono wyrzucenie IE, żeby użytkownik mógł skorzystać z przeglądarki, którą sam wybierze. A wiadomo, że dużo userów kojarzy ikonkę IE z Internetem, dlatego też Opera zabiega o jej zmianę, bo w ten sposób zwiększyłaby się szansa na wybór innej przeglądarki. I nie jest to tylko w interesie Opery.

 

Osobiście zwisa mi to, bo i tak zawsze mam Operę i wiem, co dobre :P

Jak czytam takie rzeczy to trudno nie przyłączyć się do jakże emocjonującej dyskusji. I w sumie poruszę tylko jeden temat:

 

"A wiadomo, że dużo userów kojarzy ikonkę IE z Internetem, dlatego też Opera zabiega o jej zmianę, bo w ten sposób zwiększyłaby się szansa na wybór innej przeglądarki. I nie jest to tylko w interesie Opery."

 

Może krótko - tacy userzy i tak wezmą Windows, i tak skorzystają z IE. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Windowsa. Każdy może napisać swój własny system operacyjny, może skorzystać z Linuxa - jeżeli nie potrafi to ma problem. Jeżeli Microsoft ma ochotę mieć Windowsa z IE to powinien mieć taką możliwość. IE nigdy nie było produktem z osobna, więc wprowadzanie go teraz oddzielnie na rynek to jakaś paranoja. Co lepsze - Microsoft na tym i tak zarobi, bo większość korporacji i tak korzysta z IE, więc i tak będą musieli zaopatrzyć się w ten "dodatek".

 

Kiedyś komputery były dostępne dla wąskiego grona użytkowników - na ogół posiadających jakąś wiedzę na temat komputerów. Teraz komputer jest dla mas i moim skromnym zdaniem większość nie wie z jakiego narzędzia korzysta. Argument, że dużo użytkowników kojarzy IE z internetem to żaden argument. Ich Problem. Nie potrafisz sobie poradzić w inny sposób to płać. Chcesz łatwiej - płać. Dziwie się, że jeszcze nikt nie burzy się o to, że za Windowsa trzeba płacić. Może niedługo KE zażąda od MS systemu za FREE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wszystko powinno być za free?

Z resztą cała akcja miała swój początek we władzach UE, bo to oni zaczęli ścigać M$ za WMP i IE. A poza tym Mozilla poparła Operę, więc taka nagonka na Norwegów jest bezmyślna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozilla poparła Operę, więc taka nagonka na Norwegów jest bezmyślna..

Jeśli nawet to jest to bez znaczenia. Oburzenie i nagonka jest na ten kretyński pomysł przymuszenia MS do wprowadzenia wyboru przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak większość w tym wątku wini Operę..

No bo jakby nie patrzec Opera troche przegiela ze swoim stanowiskiem.

Osobiscie uwazam Opere za najlepsza przegladarke i licze, ze stac ich na promocje inna niz zaprezentowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...