Skocz do zawartości
makusx

Modyfikacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Jak płyta pozwoli to kupić E5200 i kręcić . ( 230zł za E5200 )

 

Do gier które podałeś to karty pokroju 9600GSO/GT to minimum .

 

Kup Asusa 9600GSO 384MB TOP za 230 zł , ew. GF 9800GT za 360 zł lub GTS250 za 420 zł .

 

A ram to od razu drugie 2 GB dołożyć , np. OCZ 2GB 1066 za 99 zł .

 

ceny z esc.pl

 

Dodatkową kasę będziesz miał ze sprzedaży procka i karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz jaki socket obsluguje twoja plyta glowna i na jakim jest oparty procesor;] jesli ten sam to bez watpienia bedzie pasowal;)

Nie rozśmieszaj mnie.... najgłupsza rada jaką ostatnio widziałem. To, że mobo i proc będą na 775 to nie znaczy, że będą współpracowały. U Intela jest tak, że mimo tej samej podstawki trzeba zmieniać mobo, więc gdyby miał jakąś starszą to nic co byłoby oparte na C2D by nie ruszyło. Żeby sprawdzić czy CPU będzie działał wchodzisz na stronę producenta, odnajdujesz swoją płytę i sprawdzasz na liście obsługiwanych procesorów.

 

Twoja płyta raczej obsłuży E5200, jest dosyć "nowa", czyli na chipsecie na którym seria E5xxx powinna normalnie działać. Wypada jednak za aktualizować bios, żeby w razie czego nie było problemów.

 

No i warto podkręcić procesor bo będzie za słaby. To nic trudnego, w internecie jak i na tym forum są poradniki. Podkręcanie jest dziecinnie proste i daje spory przyrost mocy, więc warto się nauczyć.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12684

 

Ta będzie lepsza, cichsza i chłodniejsza.

Czy ona nie jest przypadkiem pozbawiona kontroli obrotow na wentylu? tej co podal sam zainteresowany radze nie brac, glosna, goraca ale za to wydajna;p chyba ze wezmiesz ta karte i od razu wymienisz chlodzenie ale watpie ze do tego dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na tym radku. Wiem, że na 9600GSO glaciatora nie da się w żaden sposób regulować, ale jest względnie cichy. Nie jest niesłyszalny, ale tez nie jest głośny, nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. W podanym przez ciebie linku masz napisane że płytka obsługuje 5200 od biosu F6 .

 

3. Owszem 1 GB starczy , ale 4 GB jest bardziej przyszłościowe ( W7 i nowe gry ) , do tego różnica cenowa nie wielka .

 

A ram to np. podany wcześniej OCZ 1066 mhz za 99 zł albo Goodram 2 GB 800/1066 Mhz .

 

4. A integra ci nie wystarczy ? , poza tym że może trochę szumieć to do domowych zastosowań wystarczy ( filmy i gry , dzwięk 5.1 ) .

 

A jak chcesz koniecznie lepszą kartę to poszukaj na allegro Audigy 2 lub 4 wewnętrzne albo zewnętrzne X-Fi .

 

5. Wytrzyma bez problemu , nawet jak OC będzie - sam mam 5200@3,8 Ghz + 4850 i zasila to Corsair 450 W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A decydujesz sie na podkrecanie ostatecznie? Bo jesli nie to dokupienie e5200 ktory ma 2,5GHz zamiast tego co masz teraz 2,2 to troche strata kasy...a jesli chcesz jednak krecic to mozna pokrecic tego co masz :) ze 3GHz na procku powinny juz ladnie z 4850 pracowac moze akurat ci sie uda dobic :D bo do 2,5GHz zeby sie zrownac z e5200 to bankowo.

 

Co do referenta 4850 to nie jest tak tragicznie ciepla jest bo waitrak zaczyna sie wkrecac domyslnie dopiero od 80 stopni, a jak zapodasz ati tray tools to mozesz sobie ustawic w idlu np 40% i masz nie wiecej jak 60 stopni ja mam na 32 chyba i mam w amire nieslyszalenie a gdzies tak 10 stopni mniej niz na def. no chyab ze ktos planuje grac na nosound xD to wtedy nie polecam.

//edit teraz zobaczylem ze roznica w cenie 10zl no to moze referenta rzeczywiscie nie warto :D ja mam refa innych nie slyszalem to sie nie znam :D

 

najwiekszego kopa w grach da wymiana grafy bo 4850 jest co najmniej 3x szybsza od gf8600

potem procek ale nie o 300MHz szybszy:P tylko jak juz to jakos konkretnie szybszy

a na koniec ram jak sie nie dlawi to nic to nie wniesie, moze ci sie gra szybciej wczyta, chyba ze na viscie to juz bardziej (dolozenie 3 kosci jesli zadziala to i tak sie wylaczy dual channel a szkoda :D)

 

 

 

polecam zainteresowac sie podkrecaniem ;)

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wychyle z czymś innym :P

 

sprzedać:

 

-E4300

-8600GTS

-Corsair 450W

 

kupić

 

-E5200 + OC ~3.2GHz+

-3870x2 - TAKĄ jak zaczaisz się na allegro na kogoś kto bedzie taka sprzedawać cena <400zł karta może stara, prądożerna, ale obraz generuje całkiem płynnie w każdym tytule ;)

-OCZ ModXstream 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

ja się wychyle z czymś innym :P

 

sprzedać:

 

-E4300

-8600GTS

-Corsair 450W

 

kupić

 

-E5200 + OC ~3.2GHz+

-3870x2 - TAKĄ jak zaczaisz się na allegro na kogoś kto bedzie taka sprzedawać cena <400zł karta może stara, prądożerna, ale obraz generuje całkiem płynnie w każdym tytule ;)

-OCZ ModXstream 600W

Proca i grafę owszem-może sprzedać,ale na cholerę ma wymieniać zasilator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak dozbieram kasę to procka

http://www.allegro.pl/item696295559_intel_..._s_775_box.html

i czy na pewno ten procek jest mi tak bardzo potrzebny?;d

ten procesor ma ledwo 300MHz wiecej moim zdaniem taka zmiana bedzie malo zauwazalna a juz napewno bardzo nieoplacalna, tym bardziej ze napisales ze musisz dozbierac...podkrec tego co masz i mozliwe ze nie bedziesz musial zmieniac procesora, ten ktory masz teraz sporo ograniczy potencjal 4850.

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makusx

nie lepiej byłoby gbybyś kupił w jednym sklepie? za same przesyłki ładna kase wywalisz...

 

Jesli chcesz wiecej mocy to juz zmieniaj na cos pokroju E7xxx lub drozsze E8xxx. No ale bez OC sie nie obejdzie.

 

a moze takie cos? http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15722

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...