Skocz do zawartości
artist

usuwanie filtrow z karty graficznej !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja usuwalem filtry na starej m64. Roznica praktycznie zadna, moj monitor poprostu jest do bani. Raz nawet sie zepsul i podejrzewam ze z powodu usunietych filtrow na karcie.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry w starszych kartach dawało efekt.

Mogłem zauwarzyć nawet na moim Deawoo CMC-1511

Ale to był CL z 1mb. A różnica jest przy wyższych refreshah.

W nowych kartach jest ok.

A jak chcesz mieć ładny obraz kup matrox-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja usuwalem filtry z Diamonda S4 i CLAPa. Na S4 pomoglo to raczej niewiele - niska czestotliwosc RAMDAC. W CLAPie roznica byla ogromna - drobne czcionki zaczely byc super wyrazne. Efekt uboczny tego zabiegu to odbicia widoczne jako cienie na prawo od krawedzi o duzej roznicy kontrastu - np.: za czcionkami. Jednak w przypadku CLAPa zdecydowanie bylo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawil sie ktos w to ??? moze jakies linki do stron polskich lub zagranicznych bo oprocz http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=filtry to nic nie znalazlem a nagooglowalem sie sporo :)

wystraczylo tylko poszukac na forum http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=9395 gdzies tam byly wrzucane linki o usuwaniu filtrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypieprzylem filtry z mojego gf3ti200 - poprawa duuuuza - obraz bardziej ostry , ale jeszcze nie do konca - na poczatku zle zmostkowalem i nie mialem czerwonego koloru , ale sie skapnalem ze kabelek sie odlutowal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione :D karta to gf2mx400 na LG F900P hmm roznica niewielka obraz mdly ale trzcionki jaby troche odchudzone w sumie niewiem czy bylo warto natomiast terz moge czytac spokojnie text w 1600x1200 8) z tym ze obraz tka jakby stal sie lekkawo mdly sam juz niewiem moze jestem zbytni przewrazliwony :roll:

 

mam jedno pytanko czy nie lepiej wywalic tez cewki zamias je "zwierac" ?? wtedy jednyna zecz jaka by mi zostala to ta smieszna dioda :D

 

czekam teraz az ktos zrobi moda na karcie Power Color Radeon 8500 PRO bo takowa wlasnie posiadam i zastanawiam sie nad sensem robienia tego moda moze tam wiecej pomoze niewiem ktos robil to juz na radku ?? :P moze niech ktos zrobi takiego moda na PC R9000 podobiesz maja max badziewne 2D w sumie zebranie odpowiendniej wiedzy zajelo mi chwilke sama robocizna przy pomocy lutownicy transformatorowej jakie 15min i po sprawie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np jest tak ze obraz jest duzo wyrazniejszy na nizszych refreshach - najlepszy na 60Hz - monitor mam dobry - CTX Futura 2000 17'' - czego to jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam leadtek winfast gf2ti i tak go ogladalem i znalazlem tylko jedna trojke - kazda sklada sie z jednej cewki i jednego kondensatora - wylutowac kondensatory i cewki i zamiast cewek wlutowac zworki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam leadtek winfast gf2ti i tak go ogladalem i znalazlem tylko jedna trojke - kazda sklada sie z jednej cewki i jednego kondensatora - wylutowac kondensatory i cewki i zamiast cewek wlutowac zworki?

na GTS wygladalo to tak wiec na Ti tez pewnie tak wyglada http://www.geocities.com/porotuner/imagequ...ml#gf2gtsmx_ref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony wodać u mnie 3 ścieżki biegnące prosto z chipa karty, to na 100% te 3. zawsze są 3 prosto z chipa. i wywalić kondensatory, wywalić cewki. można zostawić jedną cewkę i jeden kondensator, wtedy jest słąbszy filtr (ale jest) i obraz się poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wszystko zgadza co mam na karcie z ta strona do ktorej link podal benek (Big THX). Dlatego jak tylko dorwe qmpla ktory ma doswiadczenie w lutowaniu SMD to wywalam wszystko (15 elementow) - 6 zwor trza jeszcze dorobic i zapodam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? w terminologii elektronicznej zwora to drucik wlutowany miedzy dwa punkty lutownicze zamiast jakiegos elementu. Nie za bardzo teraz zalapalem o co ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunolem filtry z savage'a, ostrosc sie poprawila, tylko denerwuje mnie teraz cienka czcionka, krecilem w monicie wszystkimi ustawieniami i nie da sie tego wyregulowac, moze to kwestia przyzwyczajenia, ale jak zmienic grubosc czcionki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mni tez te cienkie fony porazily ale przyzwyczaisz sie one tak wlasnie powinny wygladac a nie tak jak przed wycieciem filtrow poprstu byles przyzwyczajony do troche bardziej tlustych literek ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem filtry z mojego Radka8500 (Palit) i... nie ma prawie żadnych zmian w obrazie, tzn jest niezły w 1024x768@100Hz, ALE w 1024x768@75Hz jest jednak sporo lepszy :x . Monitor 1600x1200@75Hz max, pasmo 202MHz. Czytałem stare posty na ten temat i wszyscy tam pisali, że po mod'zie mają super ostry obraz niezależnie od odświeżania :?: Filter raczej dobrze usunalem - <span style="color:red;">[ciach!]</span>łem kondensatory i zwarłem cewki drucikami.

Co może być przyczyną brakq zmian w obrazie? Mój starszy (z wykształcenia elektronik) moowi, że monitor jest wyregulowany na 75-85Hz, bo w 100Hz to nawet w 800x600 czcionka grubieje :? i dlatego...

Czy ktoś sie spotkał z podobnym problemem? Może coś z Radkiem nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec u mnie na tym MX400 fonty staly sie chudzitkie a obraz moze i duzo sie niezmienil ale dalo mi to ze zamiast pracowac w 1024x768 to teraz siedze w 1280x1024@100Hz i nienazekam tak jak wczesniej ;P

aczkolwiek zastanaialo mnie czy ta operacja dala jkis pozytywny sktek po jakism czasie doszedem ze na wyszych refreszach obraz jest bardziej wyrazny i tylko tyle.hmm no i te trzcionki

 

ps...jak te filtry na twoim radku wygladaly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądały te filtry które wywalił?

a taki duży chipset z napisem ATI :P hehe

niestety mx400 sprzedałem a mx440 mam na gwarancju :( ale 1024x768@100 jest wszstko cacy chociaż po wucięciu byłoby ładniej. ale już w kwietniu kończy się gwarancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...