Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz normalnie podłączyć. Bierzesz taki sam kabel jak od zasilacza do sieci i podłaczasz go do monitora i do sieci. NIE MOŻE być żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest podlaczany do gniazdka w zasilaczu. nie znam sie na "elektryce" i nie jestem pewien czy jak go podlacze normalnie do sieci to bedzie normalnie dzialal

Wg mnie podlaczenie monitora bezposrednio do sieci jest jego standardowym podlaczeniem. A opcja zeby podlaczyc pod zasilacz w kompie jest tylko opcjom.

Wydaje mi sie ze podlaczenie monitora osobno powinno miec pozytywny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga to jakie macie rewiziej plyty-yotomeczek, Grolshek??? moze to jest przyczyna. Dexter ma chyba NB z 8 tygodnia i jemu ladnie all smiga, Dexterku prosimy o wypowiedz

Miałech w łapkach 2 szt. mostki jeden z 11 tyg. drugi też powyżej 10 i niestety żadna na 220 nie wstałą (sprawdzane na 2 różnych procach ...)

Jak pech to pech (a takiemu Mufie na 237 brykała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomecz-mhm... moja ma z 12... jutro bede miec procka to powiem na ile smiga...oby dobrze lecial.... :roll: moze sie okazac ze najlepsze mostki sa z 5~9 tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za jakieś o/c. A więc miękko szła na 200Mhz. Timingi 6-3-3-3. Nie kręciłem jeszcze napięcia do góry więc stabilnie poszło narazie 200x9 co daje 1800MHz. Wynik w 3DMarku 2001 SE skoczył o ok. 1100 pkt. Grafa jeszcze nie podkręcana.

 

Aaa. NB mam z 11 tygodnia. Temperatury nie przekroczyły 35 stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200x10 poszedł spokojenie bez wyraźnych skoków temperatury, ale wywaliło 3DMarka2001 SE na pulpit.

Na co masz założonego tego zalmana na SB :?: Jakiś klej, taśme ... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no u mnie dupsko ,...... procek AXDA1700DUT3C 9361837260516 JIUHB0302XPMW NA 10x200 dupsko wielkie zaraz sprawdze wiecej. teraz jade na 178x11@1.825v i jest git. ale Mayek lecial na nim na 2200mhz na a7n8x przy 1.75v..... zaraz pojde sie zarznac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mala ciekawostka wyczytana na amdforums: "Running 2-2-2-11 IS faster when running a high fsb.. I've done a good bit of benching and found that the traditional timings of 2-2-2-6 work great at 200 but when I OC over 217 the looser timing produces higher Sandra and 3Dmark scores." - ktos to juz sprawdzal? - ja niestety niemoge - lipne pamieci - a nowe bede mial dopiero gdzies w pazdzierniku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze w domu - i faktycznie pare osob juz wspominalo, ze przy wysokich FSB maja gorsze osiagi przy tych samych timingach (niz przy nizszym FSB) - wiec moze warto sprobowac "gorszych" timingow ... ciekawe - moze przy wyzszych FSB nie wyrabia kontroler pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200x10 poszedł spokojenie bez wyraźnych skoków temperatury, ale wywaliło 3DMarka2001 SE na pulpit.

Na co masz założonego tego zalmana na SB :?: Jakiś klej, taśme ... :?:
Tak na SB. W komplecie był klej termoprzewodzący. Udało mi się tak przesmarowac mostek i radiator że ma na SB warstwę kleju w postaci krzyża przez niego, a reszta do ASIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz moje odczucia...procek jaki mam byl wczesniej

teraz mam full stable 181x11@1.8v i jest git ;) na 10x200 nie wstaje w ogole :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ja trafiłem na dobrego procka bo bez bólu poszedł na 14x200 1700+ 0310 DLT3C JIUHB.Sam komp wstaje tez 14x205 ale test 3dmark juz nie przechodzi.Widać to wina pamiątek bo to sa tylko zwykłe Kingstony 333 na Winbondach 6 CL2 2 2 2 .Aha vcore 2.0V i vmem 2.7V.Jak dostanę nowe pamięci to dam Wam znać ile udało mi sie wycisnąć z tego proca.Athloni jest chłodzony freonem i temp. jego nie przekracza -20C.Płytka chodzi stabilnie jak żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. to ja przedstawie wszystkie moja stab. ustawienia (najlepsze):

197x11@1.875v timingi 8-3-3-3

190x11,5@1.9v timings by spd

188x11@1.8 timings 6-2-2-2

174x11@1.6v timings 6-2-2-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi bez problemu na 11x200 1.625V, 42 stopnie na AC...

WOW, ja 2200 osiągam dopiero na 1.8 :(

Ale taką temperature (bios 14) to mam na 2300@2V a nawet niższą bo 38-40*C ;)

 

A dzisiaj wrzuciłem troche lodu do zbionika wyrównawczego i na 2400@2.18V mam 36*C :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde Wy to macie farta :( jednak moglem poszukac uzywanego dlt3c zamiast dut3c.... ja mialem max fsb 197, nawet jak mam 10x200 to przy 1.9v nie wstaej pacan jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ja trafiłem na dobrego procka bo bez bólu poszedł na 14x200 1700+ 0310 DLT3C JIUHB.Sam komp wstaje tez 14x205 ale test 3dmark juz nie przechodzi.Widać to wina pamiątek bo to sa tylko zwykłe Kingstony 333 na Winbondach 6 CL2 2 2 2 .Aha vcore 2.0V i vmem 2.7V.Jak dostanę nowe pamięci to dam Wam znać ile udało mi sie wycisnąć z tego proca.Athloni jest chłodzony freonem i temp. jego nie przekracza -20C.Płytka chodzi stabilnie jak żyleta.

wow - jestem pod wrazeniem jaki to wychodzi quasi speed???? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem dzis na gielde w wawie szczesliwy, ze w koncu nabede abita nf7-s bo moj stary soltek 75frv nie radzi sobie z xp1700+ @ 2,5Ghz - zaczely mu puchnac kondensatory. Kupilem co chcialem, w domu podlaczam plyte do testow w minimalnej konfiguracji: procek+cooler, ram, grafa i co tam potrzebne zeby zobaczyc czy plyta wstaje...

diody sie swieca, wiatraczki kreca i to wszystko co plyta z siebie wykrzesala :( . Zaczalem podmieniac karty graficzne, pamieci, procki i nic.

Jedyne co stwierdzilem ze bez grafy plyta nie da sie wlaczyc, dziala poza tym ochrona termiczna procka, raz nie zapialem coolera i zaczal wyc speaker i plyta sie wylaczyla, zaczalem ogladac dokladnie plyte i zauwazylem odcisniete slady srubek na otworkach w plycie ( ja plyty nie przykrecalem) widac tez, ze torebka z z przejsciowka sata bya rozrywana i zaklejona ponwnie, najwyrazniej ktos przedemna uzywal tej plyty i ja zje***.

druga mozliwosc to ze ja czegos nie wiem, ale probowalem juz chyba wszystkiego, zabawy ze zworka od CMOS, bateria, wkadalem 3 sprawne procki, karty graficzne i pamieci, zasilka 400w z koncowka pod to 4pinowe wejscie, nie jakas markowa, ale taki konfig powinna pociagnac

jutro jade do serwisu, ciekawe co powiedza... :(

 

Jak wam sie wydaje bedzie cos z tej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...