Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zamontowal juz Pentagrama Freezone 100 na "naszego" Abita. Interesuje mnie bardzo informacja ile centymetrow wystaje cooler poza gorna krawedz plyty. Zamierzam sobie go kupic, a nie bardzo jestem pewien czy mi sie on tam zmiesci. Mam tak na oko jakies 2 cm pomiedzy krawedzia plyty, a zasilaczem.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje pytanko nie jest postawione po raz pierwszy na tym forum, jednak nikt z szanownych uzytkownikow nie napisal czy probowal rozwiazac ten problem sam tylko wszyscy wymieniali plyty nie wiedzac co naprawde im sie stalo. Po wlaczeniu diody ok wszystko sie uruchamia brak sygnaly startu biosu. Czy to jest pewne ze padl bios tzn. nastapila jego reset, czy tez jak czytalem twierdzicie ze sie spalil a moim zdaniem nie jest to mozliwe. Kolejne pytanie - czy ktos oddawal taka martwa plyte do wgrania biosu w serwisie, lub czy robil sam tzw. hot fresh. Jak zobaczycie w opisie posiadam inna plyte i na naszym forum o takich sprawach byla mowa, nie wiem czy tez ktos z Was stosowal takie praktyki. Moja plyta a wlasciwie syna to NF7 v.2.0 ktory probujac nasladowac ojca niestety ja uspal na dobre. Bylo to przy zwiekszeniu napiecia na procku Barton2500+. Dwa resety biosu zworka powiodly sie natomiast przy trzecim powyzsze zachowanie plyty. Jesli ktos moze konkretnie sie wypowiedziec to z gory dziekuje. Nadmieniam, ze posiadam jak uwazam odpowiednia wiedze do OC ale nie znam wcale zachowan Abita ale to co wyczytalem juz i tak mnie przerazilo. Za pomoc dziekuje.

Powyzsze zachowanie rowniez przy wyjetych wszystkich podzespolach wraz z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIał ktoś taki przypadek ze po złożeniu kompa z tą płyta komp chodzi 2 sekundy i się wyłancza?

Ja mam Abita NF7 i zasiłke 350w Codegena.

to jest typowy objaw zwarcia zasilania - zobacz czy na pewno płyta tak sie zachowuje POZA obudową... pewnie jeden z kołkow mosiężnych jest w złym miejscu :D

 

alternatywnie dziala uklad wylącznia mobo przy braku wiatraka :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIał ktoś taki przypadek ze po złożeniu kompa z tą płyta komp chodzi 2 sekundy i się wyłancza?

Ja mam Abita NF7 i zasiłke 350w Codegena.

to jest typowy objaw zwarcia zasilania - zobacz czy na pewno płyta tak sie zachowuje POZA obudową... pewnie jeden z kołkow mosiężnych jest w złym miejscu :D

 

alternatywnie dziala uklad wylącznia mobo przy braku wiatraka :roll:

Witam

U mnie było podobnie, zaraz po kupieniu płyty. Mianowicie mój chieftec 420 nie wytrzymywał startu tej płyty. Wiatraczki zaczynały się kręcić na jakieś 2s i stawały. Dopiero jak pożyczyłem od kolegi zasiłkę samoróbkę :) :) to płyta zastartowała, i do teraz działa (prawie) bez problemu. Nie wiem co jest przyczyną, ale może jak zamontujesz na chwile moocniejszy zasilacz to może zadziała.

pozdrawiam MarekP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest czasem tak, że po zwarciu komp wogóle nie wstaje? tzn ja muszę odłączyć całkiem zasilanie z gniazdaka i odczekać swoje. czasem trzeba też odłączać zasilanie do płyty inaczej naciskanie powera nic nie daje (komp nie podejmuje walki nawet na te 2 sek.). Możliwe jednak, że to folklor zasilacza :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem Abita NF7-SL już na DFI Infinity...niestety Aabit juz nie wyrabiał (a i przy nowości FSB 253 to było maks.)

Chociaż na dobry początek przy podkecaniu spiepszyłem sobie profil w windowsie, ale jestem dobrej myśli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Pentagram 80 i 92 wchodza to ja wiem. Ale konkretnie pytalem ile wystawal bedzie QVC 100 ponad plyte, bo mam 2 cm luzu do zasilacza i obawiam sie, ze to troche za malo. Patrz fotka kilka postow wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z abitem nf7-s. Otóż w menadżerze urządzen widnieje tam nvidia controller network to jest chyba ta karta sieciowa ale ona nie jest wyświetlana w połączneiach sieciowych i nie moge żadnych konfiguracji ani nic gdy biore konfigurator połączeń to odrazy wyskakuje mi mostkowanie z internetem. Ale najbardziej dziwi mnie to czemu w połączeniach sieciowych nie ma Połączenie lokalne. Wie ktoś w czym tkwi problem? zainstalowałem najnowsse stery i nic nie pomogło

nawet sam IP nie możesz wprpwadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja tylko wspomnę na marginesie, że robicie z

tego tematu POTOP :) Ciekawe, który moderator przesili się i

zrobi tu porządek. Posty w kółeczko się powtarzają ^^ Nie mam

nic przeciwko, ale ktoś, kto chce kupić NF7-x, a lubi zasięgnąć

wiedzy na tym forum, to życzę mu z całego serca powodzenia.

 

ps. hehe... i jak na ironię otworzyłem stronę 203 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie temperatur panujacych odcztywanych z czujnikow lej plyty: O ile srednio kazdy NF7 zawyza temperatury?????

Mam male obawy bo moj procek chodzi na 3200+ na procu czujnik z płyty(z biosu) pokazuje nawet do 57st. a radiatorek od Gigabyta jest TROCHE cieply i na pewno nie ma nawet 50st.

Wentyl mam dobze zalozony , pasty dosyc - nie zaduzo nie zamalo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Otrzymalem odpowiedz z serwisu Abita. Moje objawy nieodzywania sie plyty- zadnego beepa itp. byly podobno spowodowane padnietym biosem. W odpowiedzi napisano ze wgrano nowy bios i chodzi. Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego on padl?? Nic nie flashowalem. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik, ze jak ustawie wylaczenie monitora programowo w windowsie, i w momencie gdy monitor ma sie wylaczyc nastepuje reset kompa, wiecie o co chodzi? dodam ze monitor to lg f700p, karta to r9550 a na poprzedniej plycie wszystko bylo dobrze, zgóry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupu ABITA NF7 SL i w związku z tym mam pare pytań

 

1. Na poczatku chciałem kupic zwykłego ABITA NF7 ale po tym jak czytaęłm jaki to cudowny jest soundstorm (tylko na nim mi zależy, fire wire mi nie potrzeba bo mam karte ) zdecydowałem sie na ABITA SL i teraz czy dobrze robie czy soundstorm jest warty róznicy w cenei okolo 100zł miedzy abitem nf7 a sl ?

 

2 czy powinienem odczuć róznice w wydajności jak przesiąde się z

Kt 600 SR na NF ?

 

3 bardzo bym prosił gdyby ktos zapodał jakiegoś linka gdzie jest opisany soundstrom nigdzie nie moge znalesc

 

pozdrawiam

z góry thanx za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam abita nf7-sl i problem jest nastepujący, mam zestaw głosników 5.1 (creative inspire P5800) i gdy podłączam jest do zintegrowanej muzyki na tej płycie 6-konałowej nie grają mi 2 przednie satelitki. Center, sub, i 2 tylnie satelitki graja. W ustawieniach mam jak trzeba na 5.1, bawiłem sie juz w zmiany sterów ale nic nie dało, czy jest mozliwe ze jest spalony kanał od przednich głosników??

PS: Płyta jest całkiem nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie temperatur panujacych odcztywanych z czujnikow lej plyty: O ile srednio kazdy NF7 zawyza temperatury?????

Mam male obawy bo moj procek chodzi na 3200+ na procu czujnik z płyty(z biosu) pokazuje nawet do 57st. a radiatorek od Gigabyta jest TROCHE cieply i na pewno nie ma nawet 50st.  

Wentyl mam dobze zalozony , pasty dosyc - nie zaduzo nie zamalo,

Prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za link z info o sound storm

czytałem to forum i ludzie chwala sobei sound storm jeszcze raz dzieki za porade

Oprócz tego cudownego dzwieku zalezy mi bardzo na wysokim OC

moja obecna płyta nie daje nawet rady pociagnać athlona3200 i pamieci 400mhz

mam nadzieje ze ABIT mnie nie zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z Owsem udało się opracować nowego moda do NF7... polega on na zasilaniu ramu z 5V [tak jak w DFI] i regulacje potem napięcia... od ~2.8 do 5V :D Mod jest jeszcze w trakcie udoskonalania...

 

Potrzebujemy martwych NF7, jeśli ma ktoś takową to niech zgłosi się do mnie. Z góry dzięki :)

 

Razem z Owsem mamy 6 Abitów... naprawiliśmy już 3... więc mamy pewne doświadczenie... ;] Na reszte brakuje części... ;] a kupić to nie znajde [chyba] nigdzie... ostatnio miłą niespodzianką było znalezienie górnyh mosfetów vcore w Abicie KT7 ;]

 

Mamy na myśli z Owsem opracować poradnik... ;] Wycinanie faz... i takie tam ;] oraz ten mod :D

 

Może ktoś chce nas zasponsorować :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z Owsem udało się opracować nowego moda do NF7... polega on na zasilaniu ramu z 5V [tak jak w DFI] i regulacje potem napięcia... od ~2.8 do 5V :D Mod jest jeszcze w trakcie udoskonalania...

 

Potrzebujemy martwych NF7, jeśli ma ktoś takową to niech zgłosi się do mnie. Z góry dzięki :)

 

Razem z Owsem mamy 6 Abitów... naprawiliśmy już 3... więc mamy pewne doświadczenie... ;] Na reszte brakuje części... ;] a kupić to nie znajde [chyba] nigdzie... ostatnio miłą niespodzianką było znalezienie górnyh mosfetów vcore w Abicie KT7 ;]

 

Mamy na myśli z Owsem opracować poradnik... ;] Wycinanie faz... i takie tam ;] oraz ten mod :D

 

Może ktoś chce nas zasponsorować :>

czyli rozumiem że domyślnie będzie ładowane 2,8? tzn to będzie najniższe napięcie? :twisted:

 

PS. Po co z 5V robić moda??!?!?!??!?!!??! OD RAZU DAJESZ Z 12V :twisted: :lol:

 

Zaczyna mi sie to podobać! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie trzeba modować psu 3.3 :P

A tak na serio jak ktoś ciągnie ~4V na ramy z 3.3 to mocno obciąża zasiłke... efektywność linii wtedy znacząco spada... więc łatwiej bez modowania 3.3 tylko z 5V zaniżać napięcie na ramy.... i wtedy można bez "strat" dawać ~4V... wszystko wymaga jeszcze testów... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...