Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

klopoty z syrena sa zazwyczaj spowodowane wetylkiem, np. zle mocowanie, krzywe, wibracje, zly wentyl, dokladnie nie wiadomo o co chodzi ale ja mialem to samo, po zmianie wentylka poszlo na duuuzo wiecej

 

sporo ludzi w tym temacie miala tenze problem i rowniez byl to wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z RAMem na NF7 2.0

 

Mam mozliwosc kupienia taniej niz w sklepach kosci (ma 3 dni) 256 333 Kingston, jak sprawdzic czy sprzet nie bedzie wariowal, wystarczy ze sie bedzie komp uruchamial, czy sa jakies sprecjalne programy

 

Obecnie jade na pozyczonej kosci Total NoName :) 128 266, i chodzi bez zarzutow, chociaz zadnymi grami nie testowalem :)

 

Jesli chodzi o mnie to mam ram Kingstona 2x256 333Mhz jesli ci komp wstaje bez zadnych klopotow tzn czarne ekrany sygnaly itp to nie bedzie problemow ja mialem wczesniej elixiry i nie wiem czy byly posadzone czy cos innego ale komp zawieszal sie na poscie , a kumpla na msi kt3 ultra dzialaja normalnie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Może mi ktoś rozszyfrować to co mam na mostach:

MCP-T: FB2636.1 0309A3

SPP: G34998.1 0311A1

Nikt mi nie pomógł ale sam sobie poradziłem. Otóż to jest rev 2.0 najprawdopodobniej (jeszcze jak złoże pudło to sprawdzę CPU-Z czy rozpoznaje mostek jako C1) bo nowe rev. 2.0 mają mostki NB oznaczone jako A1 ale są rozpoznawane jako C1. Więc wychodzi na to że mam płytę z 11 tygodnia z mostkiem SPP C1. A MCP-T nie zmienił się.

Laminat też dziwna sprawa ale zobaczymy co stwierdzi CPU-Z. Jak to nie rev. 2.0 to w Komputroniku będą mieli robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u Was wasze abity nie wykrywaja malych dyskow?

bo u mnie jest tak ze mam takiego seagate 2gb. westerna 10gb. i te dwa sa wykrywane, ale jak podlaczam 8gb wdc albo 4,6 to ich nie wykrywa, czy to moze byc wina tego

"niedopracowanego kontrolera ide" zreszta nie wiem czy to prawda, ale wydajnosc jest kiepska na moje oko. mam b4 40gb

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malych dyskow nie mam wiec nie moge sprawdzic - a wydajnosc (a tez mam barracude IV 40Gb) jest w normie - choc nie da sie ukryc, ze transfer na WD 80GB JB (czyli 8MB cache'u) jest prawie o polowe wieksza. Ale tak samo bylo na A7N8X Dlx (ktora to plyte tez mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u Was wasze abity nie wykrywaja malych dyskow?

bo u mnie jest tak ze mam takiego seagate 2gb. westerna 10gb. i te dwa sa wykrywane, ale jak podlaczam 8gb wdc albo 4,6 to ich nie wykrywa, czy to moze byc wina tego

"niedopracowanego kontrolera ide" zreszta nie wiem czy to prawda, ale wydajnosc jest kiepska na moje oko. mam b4 40gb

pozdrawiam

Tomek

A podlaczales przez przejsciowke Serillel :?: Zobacz, czy twtedy dzieje sie tak samo, choc z tego co pamietam, to na tej przejsciowce dzialaja tylko dyski UDMA100/133...

 

U mnie np Samsung 4,3GB dziala bez problemu normalnie (jako IDE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie jakas nagla sprawa, tak chcialem sie dowiedziec jak u innych uzytkownikow abita to wyglada.

bo 2gb wygrywa 10 tez a 8 nie ? dlatego pytalem.

przes przejsciowke podlaczalem ale nic, wogole chyba go nie wykrylo nie pamietam.

pytanko wd80gb JB, jak glosno ten dysk idzie w porownaniu do

bIV 40gb, czy duza jest roznica, bo moj barak padnie zaniedlugo 4 miechy po gwarancji :( wiec bede zmienial i mysle o tym wd80,

3 latka gwary na niego, i wydajnosc :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam te MoBo od wczoraj i smialo moge powiedziec ze jest to solidna konstrukcja. moj stary antek 1ghz spox lata na 145x10 @ 1.8v. nie moge sie juz doczekac xp1700+ to sie poszaleje :) strazaka mialem tylko raz, dziwek I klasa, zadnych trzaskow. jest tylko jedna rzecz ktorej nie wiem-w biosie mam funkcje fsb spreed ...cos tam ustawione na iles % i jeszcze jedna funkcja pod tatma. one nie sa opisane w maualce. wie ktos co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcja ta sluzy do redukcji zaklucen spowodowanych polem elektromagnetycznym wytwarzanym przez kompa

 

wlaczenie jej redukuje interferencje

 

przydaje sie np. gdy twoje radio w pokoju zaczyna trzeszczec niemilosiernie po wlaczeniu kompa uniemozliwiajac sluchanie ulubionej stacji...

 

wlaczenie tej opcji wplywa negatywnie na mozliwosci oc

 

wylcz ja dla najlepszych osiagow/stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj leży sobie nowy BIOS v1.6 (rev 2.0) :D

 

Oto szczegóły:

BIOS ID: 1.6

BIOS Compile Date: 6/25/2003

Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.

Fixes systems freezes in S-ATA BIOS initial while using display card on PCI slot.

Fixes the problem if FAN speeded too slow, system would hang at BIOS screen or at watching the status in PC health Status screen.

BIOS Compile Date: 6/25/2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnijcie nowy bios 1.6 do rev 2.0 rozpakujcie :D a potem zobaczcie do pliku Nf7d_16.txt :D na górze mamy nagłówek

"" BIOS release 1.6 for IS7/IS7-G v2.0 "" hehe fajny żart ze strony Abita :) czegoś nie poprawili :D a może stosują ten sam bios do

IS7/IS7-G v2.0 co do NF7-S rev 2.0 :wink: hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na górze mamy nagłówek  

"" BIOS release 1.6 for IS7/IS7-G v2.0 ""   hehe fajny żart ze strony Abita :) czegoś nie poprawili :D a może stosują ten sam bios do  

IS7/IS7-G v2.0 co do NF7-S rev 2.0  :wink:  hahahahaha

W dalszej części tego "read me" piszą już tylko o NF7 v2.0, ale wobec tego nie wgrywam 8O

 

P.S.

Jeśli rzeczywiście poprawili ten błąd z coolerem to:

1. Niepotrzebnie zmieniłem zasiłkę -180PLN w plecy :evil:

2. Niepotrzebnie zmieniłem cooler -80 PLN w plecy :evil:

 

 

Jednak co Abit to Abit :!:

Pierd****** dyletanci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOJO - dzieki, wylacze obie te dziwne funkcje :) antka wykrecilem max na 1.47ghz @ 1.875v, wiecej nai mnoznikiem ani niczym nie daje rady. teraz wlasnie prime leci i jest wszystko spox :) syrenke mialem juz 5 razy, ale jak narazie nie wylaczam tych opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na górze mamy nagłówek

"" BIOS release 1.6 for IS7/IS7-G v2.0 "" hehe fajny żart ze strony Abita :) czegoś nie poprawili :D a może stosują ten sam bios do

IS7/IS7-G v2.0 co do NF7-S rev 2.0 :wink: hahahahaha

W dalszej części tego "read me" piszą już tylko o NF7 v2.0, ale wobec tego nie wgrywam 8O

 

P.S.

Jeśli rzeczywiście poprawili ten błąd z coolerem to:

1. Niepotrzebnie zmieniłem zasiłkę -180PLN w plecy :evil:

2. Niepotrzebnie zmieniłem cooler -80 PLN w plecy :evil:

 

 

Jednak co Abit to Abit :!:

Pierd****** dyletanci...

 

Sciaglem bios ,sfleszowalem ,weszlo bez problemow , ale z tym fanem to im cos nie wyszlo bo dalej mam gora 4800 RPM a powinienem miec przynajmniej 5100 RPM tak jak mialem wczesniej na Epoxie 8rda+ ,MAKABRA :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klopoty z syrena sa zazwyczaj spowodowane wetylkiem, np. zle mocowanie, krzywe, wibracje, zly wentyl, dokladnie nie wiadomo o co chodzi ale ja mialem to samo, po zmianie wentylka poszlo na duuuzo wiecej

 

sporo ludzi w tym temacie miala tenze problem i rowniez byl to wentyl

Ja dopiero od wczoraj mam Abita (wcześniej był EpoX) i nie mam wentyla na procu. Po włożeniu mobo wyło niesamowicie, przyczyna : (moje zdanie) wcześniej tą mobo spr. na innej pamięci i dopiero po clear cmos wszystko siem uspokoiło 8) :wink:

 

Troszku szkoda że nie ma diagnostyki w tej mobo tak jak ma np. EpoX czy MSI :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jeśli rzeczywiście poprawili ten błąd z coolerem to:

1. Niepotrzebnie zmieniłem zasiłkę -180PLN w plecy :evil:

2. Niepotrzebnie zmieniłem cooler -80 PLN w plecy :evil:

Jednak co Abit to Abit :!:

Pierd****** dyletanci...

 

Sciaglem bios ,sfleszowalem ,weszlo bez problemow , ale z tym fanem to im cos nie wyszlo bo dalej mam gora 4800 RPM a powinienem miec przynajmniej 5100 RPM tak jak mialem wczesniej na Epoxie 8rda+ ,MAKABRA :evil:

 

To nie jest tak do końca. W moim przypadku efekt był taki, iż na starym coolerze (jakiś Titan) prędkość na momemt cyklicznie spadała wg. biosu do zera (działo się to co jakieś 20 sekund). Taką prędkość, a racej jej brak widać było w biosie i pod windą we wszystkich programach to monitorujących. Rzeczywiście cooler kręcił się cały czas i zarówno na ucho jak i oko prędkość drastycznie nie spadała (a spadek z 3750 do 2700 rpm na pewno bym usłyszał-robiłem to speed fanem aby uciszyć tego wyjca). Końcowy efekt tego był taki, iż w momencie kiedy wiatrak niby się nie kręcił, nie można było wejść do biosu (zwis), a jak już w nim się było to zwis następował na ekranie monitoringu płyty. I tego moim zdaniem dotyczy ta poprawka...

 

 

Także zaryzykowałem i bios na szczęście jest prawidłowy, żadnych zmian poza tymi opisanymi w "read me" (jeśli są) nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka!!

moze mi ktos powiedziec jak to z EAX jest na tym sounstormie??

chce odpalic sobie Hitmana2 i pupa!! wywala sie z informacja o bledach w eax.dll.

 

nie tylko ta gra z reszta sie kaszani. igi2 takze mialo klopoty w eax. dzwiek sie rwal i skzreczal.

 

to jak to jest? jest to eax? nie ma? jest eax2? bo sensinfo pokazuje tylko obsluge eax1...

 

wakacje som ja chce w koncu sobie w cos zagrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie.... z ktorego tygodnia macie NB i SB i ile wyciagacie na nich fsb.

ja mam NB z 12 tyg, a SB z 8.

Moja mobo jest do [gluteus maximus]. Nie dość, że się SATA zjeb..o to max fsb to 219 na vdd 1,6v, nawet jak dam 1,7v to zostaje przy 219. Nie zdejmowałem radiatora z NB. SB jest z 306. W ogóle mój Abit to wcześniak jeśli chodzi o rev 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o moim Abicie nie mogę NIC dobrego powiedzieć. Przesiadkę z 8RDA+ (w sumie przypadkową) uważam za PORAŻKĘ. Za cholerę nie mogę go zmusić do stabilnej pracy. Mostki C1, pamięci TwinMosy DDR400 a praca na 11x200 to CUD. Jeszcze mi się to nie udało stabilnie.

 

Raz chodził przez pół dnia 11,5x200 na prime95 i zero błędów. Tylko usiadłem do kompa, włączyłem IE i zwis. Potem już się tak nie uruchomił 8O. Walczę i walczę. Nie mam pojęcia co jest źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sz@tynbury - co Ci sie jebie z SATA ??? u mnie oki all, na serillelu leci ten ibm z podpisu. zdejmij radiator z NB i posmaruj dobrze pasta na sreberku. ja mialem nawet dobrze rozprowadzona ale bylo jej za duzo i na jednej cwiartce w ogole. przy okazji sprawdzisz z ktorego tygodnia NB. a moze to wina pamieci?

Krootki- jakie masz mostki, podaj tygodnie.

nie wiem jak u Was ale u mnie na antku z podpisu ktory leci 147x10@1.875v to mi sie dosc znacznie SB grzeje, az boje sie pomyslec co bedzie przy 200 albo 220....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Dzisiejszy dzien zarezerwowalem sobie na abita i testy.

Jestem niestety rozczarowany albo ta plyta albo sobą :lol:

Za cholere nie wstaje procek 11.5x166. Max co uzyskalem to 10x180

Na poprzednim solteku bez problemu 12.5x166 i to na 1.675 a tutaj musze dac 1.7 zebyt 10x166 wstalo.

 

Zdjalem coolera z procka, jeszcze raz nalozylem ladnie paste itp. Nic to nie dalo. Procek sie niby nie grzeja bo pokazuje podczas prime maxymalnie okolo 45 stopn.

 

Zachcialo mi sie uzyc najnowszych sterownikow ze strony nvidia - bodajrze 2.03. NIestety po instalacji nie dziala panel od sound storma. Po zainstalowaniu dolaczonych na cd - dziala pieknie :roll:

 

W ciagu 2 dni wylaczyl mi sie dwa razy komputer - bziuuu i wylaczony. Na solteku nie mialo to miejsca.

 

Jesli ktos ma sugestie jakokolwiek co robie zle ze procek nie chce dzialac jak na solteku to bede baaardzo wdzieczny. W desperacji juz mysle o zakupie 2100+ i probowania sil na 166 lub xp2400+ i olac podkrecanie.

 

Wiecie ze w grach te okolo 250MHz taktowania procka to cholernie duzo? Np,. Starsky & Hutch albo Chrome widac golym okien roznice. Mam ati 9100 @260/270

 

BTW to wykombinuje jakis maly radiator na mostek poludniowy chyba, niestety normalnego nie zaloze bo mam na grafice zalmana zm80HP i nie ma na to miejsca.

 

Pozdrawiam i licze na sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze miec Abita NF7 i WC zeby wkrecic Mojego Athlonka XP na 2300 MHz . Pare miesiecy temu napalilem sie na ta plyte ale mi przeszlo . Na zwyklej najubozszeym Gigabajcie 7VA wycisnolem 2300Mhz z 1700+ i bez Geili i bez Wc tylko na zwyklym AC od coolermaster . Wszystko chodzi jak burza . ABIT moze jest fajny ale sa tez inne firmy rownie dobre jak gigabyte , asus i co moge powiedzic to to ze slyszalem ze sporo ludzi ma problemy z tyli Abitami .Wedlug mnie to sie nazywa extremalny overclocking ., bo jaka sztuka jest sobie kupic droga plyte , pamieci , WC , i dobierac serie (procka) miesiac i potem sie chwalic , najtrudniej sie wyciska soki ze sprzetu zwyklego a jednak dobrego.

 

.::XP3000+@2300MHz //GA-7VA//512DDR//G4Ti4400@4600//Huntkey 300W::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i pozwole sobie na jeszcze jeden post. Wsumie to przegladnolem wypowiedzi i podpisy ludzi wypowadajacych sie i musze z przykrosia stierdzic ze ludzi ktorzy maja ABITy i Epoxy nie maja jakis kosmicznych szybkosci procka . tyko teraz pytanie czego to wina --> sprzetu czy brak umiejetnosci ? Tak prawde powiedziawszy zeby sie nie naprzykrzac wam to chyba sprzetu :wink: wiec wydaje mi sie ( po chwili kontemplacji ) ze ABIT jest poprostu przereklamowany prosciej mowiac w gre wchodzi czysty marketing - najgorszy wrog power user'a. Nie przecze ze ABIT NF7 jest zla plyta glowna jednakze jak na lidera podkrecania ( wraz z Epoxem 8RDA ) jakos tych niewiarygodnych mozliwosci podkrecania nie widac ( sorry - moze w Biosie rzeczywiscie ale w praktyce ? Takie sa moje spostrzeznia.

 

.::XP3000+@2300MHz //GA-7VA//512DDR//G4Ti4400@4600//Huntkey 300W::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...