Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty mi chrzanisz o ASroku / :x ja mowie o ABIcie jak nie umiesz czytac to sie naucz. Sam zaczołes z tekstem " dowartościowyjesz sie ?" - takimi tekstami to sobie do lusterka facet -- moze facetem cie tez nie nazywac ;) :wink: Tylko sie nie rozpłacz ze twoj ABITek nie ciognie nawet 2200Mhztow :evil: .A i nie dziwie ci sie ze kupiles Abita jak jechales na Asroku , zreszta kto tu ma problem ? zdaje mi sie ze ty , i nie bron tak tej swojej plyty to to dobra plyta - czepiaj sie kogos innego. Zreszta jak widzisz sporo ludzi ma problemy na wycisniecie tych przysłowiowych ostatnich sokow z tych plytek i tyle nic woecej wiec co ty zemna wogol gadasz . Plyta jest problematyczna , moj kumple ostatnio ja kupil i mial duzo problemow z nia taka jest prawda ze raz sa dobre egzmplarze raz cienkie , tak samo z prockami . A tak wogole to ty masz 15 lat 8O ? Bo ja troszke wiecej . Kompami zajmuje sie od 11 lat 8) wiec nie wciszniesz mi kitu i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mi chrzanisz o ASroku / :x ja mowie o ABIcie jak nie umiesz czytac to sie naucz. Sam zaczołes z tekstem " dowartościowyjesz sie ?" - takimi tekstami to sobie do lusterka facet -- moze facetem cie tez nie nazywac ;) :wink: Tylko sie nie rozpłacz ze twoj ABITek nie ciognie nawet 2200Mhztow :evil: .A i nie dziwie ci sie ze kupiles Abita jak jechales na Asroku , zreszta kto tu ma problem ? zdaje mi sie ze ty , i nie bron tak tej swojej plyty to to dobra plyta - czepiaj sie kogos innego. Zreszta jak widzisz sporo ludzi ma problemy na wycisniecie tych przysłowiowych ostatnich sokow z tych plytek i tyle nic woecej wiec co ty zemna wogol gadasz . Plyta jest problematyczna , moj kumple ostatnio ja kupil i mial duzo problemow z nia taka jest prawda ze raz sa dobre egzmplarze raz cienkie , tak samo z prockami . A tak wogole to ty masz 15 lat 8O ? Bo ja troszke wiecej . Kompami zajmuje sie od 11 lat 8) wiec nie wciszniesz mi kitu i tyle .

No i po ch^%$ piszesz tego posta i ciagniesz swoje wywody :?: Wnosza one cos sensownego do tematu :?: Odnosze wrazenie, ze nie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się już Abitkiem drugi dzień i chula aż miło. Do tej pory zauważyłem jedynie takie bajery:

Może 2 razy przy uruchamianiu Windy włączyła się syrena tak sama z siebie, ale po wejściu do systemu wszystko było ok.

Jeszcze nie kręciłem bo muszę w pełni odzyskać dane co potrwa jeszcze jakiś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Destiny-tez mi sie tak poprostu wlaczyla kiedys

wezcie chlopaki zalozcie jakis radiator na SB i wtedy sie zobaczy. wlasnie jakie macie zasilacze, to tez moze byc problem.

z tego co widzialem na abit polska to jest juz bios 19 chyba ze mi sie cos wali :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mi chrzanisz o ASroku / :x ja mowie o ABIcie jak nie umiesz czytac to sie naucz. Sam zaczołes z tekstem " dowartościowyjesz sie ?" - takimi tekstami to sobie do lusterka facet -- moze facetem cie tez nie nazywac ;) :wink: Tylko sie nie rozpłacz ze twoj ABITek nie ciognie nawet 2200Mhztow :evil: .A i nie dziwie ci sie ze kupiles Abita jak jechales na Asroku , zreszta kto tu ma problem ? zdaje mi sie ze ty , i nie bron tak tej swojej plyty to to dobra plyta - czepiaj sie kogos innego. Zreszta jak widzisz sporo ludzi ma problemy na wycisniecie tych przysłowiowych ostatnich sokow z tych plytek i tyle nic woecej wiec co ty zemna wogol gadasz . Plyta jest problematyczna , moj kumple ostatnio ja kupil i mial duzo problemow z nia taka jest prawda ze raz sa dobre egzmplarze raz cienkie , tak samo z prockami . A tak wogole to ty masz 15 lat 8O ? Bo ja troszke wiecej . Kompami zajmuje sie od 11 lat 8) wiec nie wciszniesz mi kitu i tyle .

Wykasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna "ciekawa" rzecz odnośnie problemów z Abitem.

 

Już nie mówię o restartach, zwiechach itd. Ale czasem się zrestartuje i nie chce wstać. Reset z wciśniętym insertem i jakoś wstaje. Wchodzę do biosu, a tam co raz to inne jaja. To znikają literki, to sie menu przesuwa, to zwis... 8O Czy ktoś się spotkał z czymś takim ??? Co to może być do ciach!y nędzy???

 

Aha, kłopoty te występują niezależnie od biosu - 1.2/1.4/1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do krootki,

moze masz walnieta mb, jak piszesz ze resety zwisy.

jak mozesz to wymien mb.

a co do menu to co prawda inna mb, ale kiedys mialem abita bh6,

chodzil tam p2 400, jak wpakowalem tam celka 500 to dzialo sie to co piszesz :) wiem ze to nie ma nic wspolnego z nf7s

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale "problemem" jest to, że czasami udaje się pochodzić nawet dłuższy czas stabilnie. A jak dam do serwisu to puszczą na default, popróbują z godzinkę i powiedzą, że wszystko ok.

Będę walczył - MUSZĘ znaleźć przyczynę. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cały czas pracuję na GF2MX :lol: Radek leży i czeka na oderwanie ramki ;)

 

Procek wcześniej chodził spoko na 2,4GHz (na AC) - to mój 5. czy 6. specjalnie wyszukany (brązowy, 0310, niski batch i inne duperele).

 

Coś mi się nie widzą te TwinMosy 400. Coś kurde od początku z nimi jakieś problemy... A nie mam innych pamięci do przetestowania...

 

Zasilacz dobry (Chieftec 360W), chłodzenie też (WC - proc.30-40, chipset 28-35), procek dobry... Zostaje albo płyta, albo pamięci... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna "ciekawa" rzecz odnośnie problemów z Abitem.

 

Już nie mówię o restartach, zwiechach itd. Ale czasem się zrestartuje i nie chce wstać. Reset z wciśniętym insertem i jakoś wstaje. Wchodzę do biosu, a tam co raz to inne jaja. To znikają literki, to sie menu przesuwa, to zwis... 8O Czy ktoś się spotkał z czymś takim ??? Co to może być do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nędzy???

 

Aha, kłopoty te występują niezależnie od biosu - 1.2/1.4/1.6

Chociaz to bylo na 8RDA, to robilo mi sie cos takiego gdy podkrecalem proca i dalem za malo Vcore. Post i zwis, wiec reset >>> go2 bios, a tam dziwne objawy takie jak u ciebie. Clear cmos >>> go2 bios i dawalem te same ustawienia, ale z minimalnie wiekszym Vcore i wszystko bylo ok.

Sprobuj - moze to o to chodzi :?: :idea:

Pamieci tez mam TwinMOSy DDR400 (Mtec 5ns) i jade tak jak w podpisie na 2,7V wiec nie sa takie zle, zasilke tez mam Chiefteca 360W DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw u siebie rowne 220 to zobaczymy.Dosc mam restartowania

 

u mnie chodzi na kazdym fsb do 225 wlacznie

 

 

to moze daj slabsze timingi, podnies troche napiecie dla pamieci i procka, moze asynchro.

pamietajcie o tej zasadzie dla timeingow o ktorej bylo w tym temacie pare stron wyzej lepiej ustawic 6-2-2-2 niz 5-2-2-2 gdyz pierwsza cyfra musi sie rownac sumie pozostalych

 

a poza tym koncentrujcie sie panowie nad tematem a nie obrzucajcie blotem bo to kazdy umie, a nikomu sie tego czytac nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw u siebie rowne 220 to zobaczymy.Dosc mam restartowania

 

u mnie chodzi na kazdym fsb do 225 wlacznie

 

 

to moze daj slabsze timingi, podnies troche napiecie dla pamieci i procka, moze asynchro.

pamietajcie o tej zasadzie dla timeingow o ktorej bylo w tym temacie pare stron wyzej lepiej ustawic 6-2-2-2 niz 5-2-2-2 gdyz pierwsza cyfra musi sie rownac sumie pozostalych

 

a poza tym koncentrujcie sie panowie nad tematem a nie obrzucajcie blotem bo to kazdy umie, a nikomu sie tego czytac nie chce

A tu masz akurat racje.Powodowany w/w postem sprawdzilem.Okazalo sie ze 7322 jest wydajniejsze od 6322,5322 i 3322.Na x222 nie wstaja niestety moje pamieci powyzej 200fsb wiec nie sprawdze 6222 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek - >>>Jak ci smierdzi to sie umyj łysa pało i idz sie wypałuj K.R.E.T.Y.N.I.E :lol:

A widze ze sie argumenty skonczyly :twisted: Powtorz to jeszce raz to wylecisz stad i tyle bedzie z twojego lamania zasad forum.Bardzo prosze moderatorow o przywolanie chlopaczka do porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak zajebiście grzeją się mofsety??? Dzisiaj włączyłem sobie na 2,3GHz. Chodził troszkę, odszedłem od kompa, właczyło się United Devices i po 2 minutach restart. Dotknęłem radiatorków na mofsetach i się poparzyłem !! 8O Teraz mam tam mały wentylek i są chłodne. Ciekawe czy to przez to mam kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mnie denerwuje to jest to ze ABIT nie jest stabilny przy pracy asynchronicznej z pamiecia. Przynajmniej tak jest dla mnie z SAMSUNGiem. Takze jesli przelacze DDR400 na DDR333 to tez mam problemy! Dlugo nie pogram w Battlefield1942 bo mnie zaraz wywala z gry! Przelacze CPU na 200FSB i pamiec ustawie na DDR400 i moge godzinami grac w ta gre bez najmniejszego problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim podejrzanym zostala wiec karta graficzna -bo jest "stara" i w dodatku produkcji Mint'a. Moze ktos z was mial podobna karte i ma w tej sprawie doswiadczenie jakies? Czy moze to byc sprawka napiecia na jakim powinna pracowac karta?

No wiec plyta zostala sprawdzona z inna karta i innymi pamieciami (noname) i niestety ten sam problem... Sprzedawca ze sklepu sugerowal, ze moze to byc spowodowane przebiciem ze srubek, ktorymi przykrecona jest plyta, ale podlozenie podkladek nic nie zmienilo...

Moj zasilacz to Codegen 300Watt, ale mam go pona 1,5 roku i dzialal bez problemow (na plycie shuttle z amd 1GHz i sdram-em).

Chyba bede musial dac do serwisu kompa bo juz nie wiem co moze byc nie tak. :cry:

 

arrrgh

no i komp poszedl do servisu... i co sie okazuje - sprzet chodzi, ale nie na tym zasilaczu... bo nie ma on owego dodatkowego wyjscia do zasilania, ktore wg servisu jest niezbedne do dzialania plyty... moze sie niedokladnie wczytalem w instrukcje, ale wydawalo mi sie, ze to dodatkowe zasilanie jest opcjonalne :?

w kazdym badz razie ciesze sie, ze to tylko tak glupi problem, a przynajmniej mam dodatkowy powod, zeby zmienic zasilacz, co i tak chcialem uczynic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim podejrzanym zostala wiec karta graficzna -bo jest "stara" i w dodatku produkcji Mint'a. Moze ktos z was mial podobna karte i ma w tej sprawie doswiadczenie jakies? Czy moze to byc sprawka napiecia na jakim powinna pracowac karta?

No wiec plyta zostala sprawdzona z inna karta i innymi pamieciami (noname) i niestety ten sam problem... Sprzedawca ze sklepu sugerowal, ze moze to byc spowodowane przebiciem ze srubek, ktorymi przykrecona jest plyta, ale podlozenie podkladek nic nie zmienilo...

Moj zasilacz to Codegen 300Watt, ale mam go pona 1,5 roku i dzialal bez problemow (na plycie shuttle z amd 1GHz i sdram-em).

Chyba bede musial dac do serwisu kompa bo juz nie wiem co moze byc nie tak. :cry:

 

arrrgh

no i komp poszedl do servisu... i co sie okazuje - sprzet chodzi, ale nie na tym zasilaczu... bo nie ma on owego dodatkowego wyjscia do zasilania, ktore wg servisu jest niezbedne do dzialania plyty... moze sie niedokladnie wczytalem w instrukcje, ale wydawalo mi sie, ze to dodatkowe zasilanie jest opcjonalne :?

w kazdym badz razie ciesze sie, ze to tylko tak glupi problem, a przynajmniej mam dodatkowy powod, zeby zmienic zasilacz, co i tak chcialem uczynic... :)

brak mi slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i komp poszedl do servisu... i co sie okazuje - sprzet chodzi, ale nie na tym zasilaczu... bo nie ma on owego dodatkowego wyjscia do zasilania, ktore wg servisu jest niezbedne do dzialania plyty... moze sie niedokladnie wczytalem w instrukcje, ale wydawalo mi sie, ze to dodatkowe zasilanie jest opcjonalne

w kazdym badz razie ciesze sie, ze to tylko tak glupi problem, a przynajmniej mam dodatkowy powod, zeby zmienic zasilacz, co i tak chcialem uczynic...

a pisalem ze wiekszosc problemow to problemy prozaiczej natury?!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mofsety grzeja sie niemilosiernie, ale im to najwyrazniej nie przeszkadza gdyz schlodzenie ich nie wplywa na stabilnosc napiecia - tak przynajmniej bylo u mnie

 

gdy mialem jeszcze AC w obecnym zestawie to zeberka radiatora od CPU byly ustawione tak, ze caly ped powietrza przeplywal tuz kolo mofsetow, schladzajac je do temp. niewiele wyzszej od otoczenia

 

teraz mam wc i wszystko chodzi tak samo stabilnie :) a nawet smiga o 300MHz szybciej :)

 

wracajac jeszcze do sprawy UD to jest z nim dziwna sprawa - u mnie sprzet jest calkowicie stabilny przy ustawieniu 222x10 i vcore 1,77 realnym a UD chodzi dopiero poprawnie przy vcore 1,87 i tych samych ustawieniach, tzn. komp sie nie wiesza ale UD porzuca probki obliczeniowe i pobiera nowe z netu, i tak caly czas do momentu gdy vcore nie jest 1,87 przy 1,85 gubi 1 na 3 probki a przy 1,77 to nie przeliczy ani jednej do konca, poza tym im cieplejszy procek tym latwiej gubi probki

 

stad wniosek UD najlepszym programemem do testowania pelnej stabilnosci systemu

 

jak wszystkie 3dmarki, stabilitytest, burn-in'y chodza a UD sie "gubi" to znaczy ze nie wszystko jest jeszcze tak jak byc powinno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek tym latwiej gubi probki

 

stad wniosek UD najlepszym programemem do testowania pelnej stabilnosci systemu

 

jak wszystkie 3dmarki, stabilitytest, burn-in'y chodza a UD sie "gubi" to znaczy ze nie wszystko jest jeszcze tak jak byc powinno :lol:

Bardzo sprytne zauwaz ze podklrecony komp niekiedy robi bledy, dlatego uzywa aie Prime 95 Torture test, ktory sprawdza czy nie ma bledow.

A jak beda bledy to co to [ojda do badaczy wyniki bledne i co.

Seti to pol biedynajwyzej przegapimy paru kosmitow, a jak prze twoje bledy odrzucisz wazna rzecz (jak znajdziesz cos co nie ma to sprawdza ale nie odwrotnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i komp poszedl do servisu... i co sie okazuje - sprzet chodzi, ale nie na tym zasilaczu... bo nie ma on owego dodatkowego wyjscia do zasilania, ktore wg servisu jest niezbedne do dzialania plyty... moze sie niedokladnie wczytalem w instrukcje, ale wydawalo mi sie, ze to dodatkowe zasilanie jest opcjonalne :?

w kazdym badz razie ciesze sie, ze to tylko tak glupi problem, a przynajmniej mam dodatkowy powod, zeby zmienic zasilacz, co i tak chcialem uczynic... :)

brak mi slow...

...moze tez niedkoladnie przeczytales manual :?:

Dołączona grafika

 

jak dla mnie brak tu jednoznaczenego stwierdzenia, ze dodatkowe zasilanie jest niezbedne do uruchomienia plyty... a ze nie mialem stycznosci z tym nowym wynalazkiem wczesniej - stwierdzilem, ze moj zasilacz wystarczy...

 

mnie zas brak slow na to, ze na forum z powodzeniem rozwijaja sie bezsensowne pyskowki (patrz pare postow wyzej i dowolny topic - najlepiej typu caviar vs. seagate, nvidia vs. ati itp.), zas ktos kto zglasza sie z problemem tak prozaicznej natury - nie znajdzie tu pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tigrris mnie tez denerwuje juz zachowanie niektorych "mastachow" tu na forum..

Masz tez racje ze nie pisze ze to zasilanie jest niezbedne :)

widocznie lepiej to miec... :D

Btw udalo mi sie w miare ustawic juz kompa :)

Prime wywala bleda , ale narazie zwiechy nie mialem zadnej :D

205X10 1,75 V (1,6 def) ram na 7 3 3 2,5 ( cos slabe te hyperX :( ) 2,9V - nie za duzo ? :) - No i jakos to dziala .. Wychodzi 9800 pkt w 3D marku 2001 przy o/c grafy 230/530 . Jak dla mnie mi styka , no moze lepszy ram by sie przydal... poczekam az znow stanieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zas brak slow na to, ze na forum z powodzeniem rozwijaja sie bezsensowne pyskowki (patrz pare postow wyzej i dowolny topic - najlepiej typu caviar vs. seagate, nvidia vs. ati itp.), zas ktos kto zglasza sie z problemem tak prozaicznej natury - nie znajdzie tu pomocy...

Popieram przedmówcę - idea jednego przyklejonego tematu dla produktu chyba sie przeżyła - przynajmniej na tym forum. Robi się z tego ogromny bezsensowny, nieusystematyzowany zbiór wypowiedzi nie związanych z tematem - no czasem ktoś w podpisie ma właściwą płytę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tigrris: sorry, glupio mi :oops:

 

zwracam honor, kierowalem sie logika (jest wtyczka - podlaczyc :wink: )

 

poza tym co abit mial na mysli piszac 'at least for heavily loaded system'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie brak tu jednoznaczenego stwierdzenia, ze dodatkowe zasilanie jest niezbedne do uruchomienia plyty... a ze nie mialem stycznosci z tym nowym wynalazkiem wczesniej - stwierdzilem, ze moj zasilacz wystarczy...

Wg mnie nie jest potrzebne, u mnie chodził i chodzi tak jak podpisie na badziewnych zasilaczach.

Codegen 300W - bez dodatkowego zasilania

Megabajt 300W - z dodatkowym

 

Nie widze zadnej roznicy, no poza tym ze Megabajt ma gorsze napiecie i zamiast 3.3V jest 3.09V i to jest moj bol :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak dla mnie brak tu jednoznaczenego stwierdzenia, ze dodatkowe zasilanie jest niezbedne do uruchomienia plyty... a ze nie mialem stycznosci z tym nowym wynalazkiem wczesniej - stwierdzilem, ze moj zasilacz wystarczy...

Wg mnie nie jest potrzebne, u mnie chodził i chodzi tak jak podpisie na badziewnych zasilaczach.

Codegen 300W - bez dodatkowego zasilania

Megabajt 300W - z dodatkowym

 

Nie widze zadnej roznicy, no poza tym ze Megabajt ma gorsze napiecie i zamiast 3.3V jest 3.09V i to jest moj bol :(

khmmmm... no to ja juz nie wiem czemu u mnie nie chodzi na Codegenie 300W... - moze moj jest bardziej badziewny :?:

 

a tak btw i OT - mam nowa zagwostke, poniewaz moj monitor (dosc stary) jest podlaczany do gniazdka w zasilaczu. nie znam sie na "elektryce" i nie jestem pewien czy jak go podlacze normalnie do sieci to bedzie normalnie dzialal (wczoraj zrobilem probe i dosc dziwnie piszczal...). ewnetualnie moge go podlaczyc do starego zasilacza wyjetego z kompa - tylko wtedy cos tam trzeba zrobic przy wtyczce ATX (tak cos gdzies przeczytalem na tym forum)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...