Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby do końca wyjaśnić różnicę między NF7-S a NF7-SL obie rev. 2.0 [i czerwone PCB w moim przypadku] chciałbym poinformować, iż kupiłem taką płytę (NF7-SL) parę miesięcy temu tu: http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 i mogę zdecydowanie potwierdzić, że jest to najzwyklejsza :) NF7-S posiadająca SS a pozbawiona jedynie przejściówki IDE-->SerialATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby do końca wyjaśnić różnicę między NF7-S a NF7-SL obie rev. 2.0 [i czerwone PCB w moim przypadku] chciałbym poinformować, iż kupiłem taką płytę (NF7-SL) parę miesięcy temu tu: http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 i mogę zdecydowanie potwierdzić, że jest to najzwyklejsza :) NF7-S posiadająca SS a pozbawiona jedynie przejściówki IDE-->SerialATA

 

No to fajnie. W prawdzie ta przelotka by sie przydala bo chce podlaczyc mojego Maxtora do SATA zeby bylo mniej kabli. To samo z CD i CDR. W koncu jak mozna to czemu nie, chyba ze bedzie jakis problem z osiagami bo gdzies mi sie o tym obilo o oczy ze komus cos tam wolniej chodzil dysk czy cos, choc uwazam ze nie powinno.

 

Tylko dlaczego w np. Komputroniku sa zdjecia plyt rudych a nie czerwonych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jest z tym kolorem laminatu, jakis przekret???

ktos napisal ze nabyl NF7S o brazowym kolorze- zrobili go w konia czy nie

bo ja sie własnie przymierzam do jej kupna, wiec jakiego koloru powinienem sie spodziewac?? czerwony?

 

czy ktos w koncu rozwieje moje watpliwosci co do dzwieku:

- MCP2-T w Abit NF7-S (v2.0)

- MCP2 w Abit NF7-SL (v2.0)

 

czy to jest NA PEWNO to samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno NF7-S jak i NF7-SL mają (powinny mieć) mostek MCP2-T, natomiast mostek MCP2 ma wyłącznie NF7

Jeśli ktoś sprzedaje NF7-SL a w danych podaje, że płyta posiada MCP2 to robi jakiś przekręt.

Co do koloru PCB to się nie wypowiadam ponieważ nie mam pojęcia, czy Abit czasem nie zaczął produkcji rev. 2.0 w kolorze "sraczkowatym" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno NF7-S jak i NF7-SL mają (powinny mieć) mostek MCP2-T, natomiast mostek MCP2 ma wyłącznie NF7

Jeśli ktoś sprzedaje NF7-SL a w danych podaje, że płyta posiada MCP2 to robi jakiś przekręt.

Co do koloru PCB to się nie wypowiadam ponieważ nie mam pojęcia, czy Abit czasem nie zaczął produkcji rev. 2.0 w kolorze "sraczkowatym" :)

Huh, to by lipa byla - nie znosze tego sraczkowatego a wlasnie na Abita nf7 czekam :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...eee a ktora plyta ma najladniejszy kolor ? ? nie slysze... powiedzieliscie "soltek" !? macie racje ... ;)

No fakt Soltek ma zawsze najfajniejsze kolory plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że nie moge podkręcić proca przez tego Codeshita.

Tak tylko dla potwierdzenia podaje napięcia :

 

VCC Volatge (+2.5 V) - 2.7 V

I/O Voltage (+3.3 V) - 3.29 V

 

+ 5 V : 5.02 V

+ 12 V : 12.03 V

- 12 V : -12.19 ??!!!

-5 V : - 5.3 V ??!!!

 

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno NF7-S jak i NF7-SL mają (powinny mieć) mostek MCP2-T, natomiast mostek MCP2 ma wyłącznie NF7

Jeśli ktoś sprzedaje NF7-SL a w danych podaje, że płyta posiada MCP2 to robi jakiś przekręt.

Co do koloru PCB to się nie wypowiadam ponieważ nie mam pojęcia, czy Abit czasem nie zaczął produkcji rev. 2.0 w kolorze "sraczkowatym" :)

moze i powinny, ale chyba nie maja

benchmark podaje w specyfikacji NF7-SL ze uklad dzwieku to MCP2, a nie MCP2-T jak w wersji NF7-S

look

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ile normalnie Abit daje gwarancji ?

No bo na procek mam 12 miechow tylko. Ale to pikus bo i tak sie go wymieni na jakiegos "Burtona" do tego czasu.

 

Ale tego cudu Abita wymieniac nie mam zamiaru przez min. 2 lata a przy sprzedazy to sie liczy ze jest jescze np. 1 rok. Komputronik daje 24 miechy, wiec chyba nie ma wiecej. Asus ma 3 lata chlip chlip :)

 

Acha i jeszcze jedno. Czy na wyprowadzeniach z plyty JEST gniazdo wyjscia OPTYCZNEGO TosLink ? Bo widzialem na zdjeciach ten charakterystyczny czarny korek. Chodzi o Wyjscie na swiatlowod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno NF7-S jak i NF7-SL mają (powinny mieć) mostek MCP2-T, natomiast mostek MCP2 ma wyłącznie NF7

Jeśli ktoś sprzedaje NF7-SL a w danych podaje, że płyta posiada MCP2 to robi jakiś przekręt.

Co do koloru PCB to się nie wypowiadam ponieważ nie mam pojęcia, czy Abit czasem nie zaczął produkcji rev. 2.0 w kolorze "sraczkowatym" :)

moze i powinny, ale chyba nie maja

benchmark podaje w specyfikacji NF7-SL ze uklad dzwieku to MCP2, a nie MCP2-T jak w wersji NF7-S

look

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html

hmm, ciekawe, naprawdę nie wiem co oni sprzedają w tym Benchmarku.

Ja swoją płytę kupiłem tu (osobiście) http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157

Płyta ma wszystko co trzeba czyli pełny SoundStorm + wyjście optyczne.

Zresztą 520 zł za płytę bez SS i przejściówki Serillel to było by jakieś ogromne nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

ten 47 jest wyzszy i powinien nieco lepiej oddawac cieplo, ale na niego nie przykrecisz coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

Ja mam zamontowany ZM-NB32J w zasadzie "na styk" z tą grafiką

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

oj to chyba za szybko kopales :wink:, bo bylo o tym ostatnio ze dwie stroniczki wstecz...

 

pozdr.

tigrris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że nie moge podkręcić proca przez tego Codeshita.

Tak tylko dla potwierdzenia podaje napięcia :

 

VCC Volatge (+2.5 V) - 2.7 V

I/O Voltage (+3.3 V) - 3.29 V

 

+ 5 V : 5.02 V

+ 12 V : 12.03 V

- 12 V : -12.19 ??!!!

-5 V : - 5.3 V ??!!!

 

Co o tym sądzicie ?

Z tymi naszymi codegenami to podobno rosyjska ruletka.

Oto moje napięcia...

VCC Volatge (+2.5 V) - 1.47 V

I/O Voltage (+3.3 V) - 3.25 V

 

+ 5 V : 5.08 V

+ 12 V : 12.28 V

- 12 V : -12.69 V

-5 V : - 5.60 V 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

Ja mam zamontowany ZM-NB32J w zasadzie "na styk" z tą grafiką

Dołączona grafika

Na co masz tego zalmana przyczepionego :?::?: Klej, czy jakaś taśma :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi naszymi codegenami to podobno rosyjska ruletka.

Oto moje napięcia...

VCC Volatge (+2.5 V) - 1.47 V

I/O Voltage (+3.3 V) - 3.25 V

 

+ 5 V : 5.08 V

+ 12 V : 12.28 V

- 12 V : -12.69 V

-5 V : - 5.60 V 8O :?:

Jakie masz ustawione timingi pamięci? Na jakich kościach masz te Kingstony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym kodeku dzwiekowym w abicie bez s jest to bodajze ALC 650 jak zjego jakoscia dzwieku.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Panowie! Jeszcze raz o dzwięku bo się pogubiłem.Chcę kupić płytę NF7v2.0 .Zależy mi na dobrej jakości na wyjściu SPDIF. Czy SPDIF obsługuje tylko Realtek ALC650 , czy Sound Storm obsługuje to wyjście czy tylko wyjścia na głośniki ?Brakuje mi kasy na wersję NF7SL a nie chcę mieć kupy AC97 na SPDIFie.Doradzcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi naszymi codegenami to podobno rosyjska ruletka.

Oto moje napięcia...

VCC Volatge (+2.5 V) - 1.47 V

I/O Voltage (+3.3 V) - 3.25 V

 

+ 5 V : 5.08 V

+ 12 V : 12.28 V

- 12 V : -12.69 V

-5 V : - 5.60 V 8O :?:

Jakie masz ustawione timingi pamięci? Na jakich kościach masz te Kingstony ?

kingstonki na nanya (podobno NIESTETY)

Ustawienia standardowe 2.5 cl

Jestem w pracy jak wrócę do domu zapodam pozostałe. Jeszcze się ustawieniami nie bawiłem, ale na ECS na 2.0cl nie startowały. Jak ma ktoś podobne to proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem "na szybko" ten temat i odpowiedzi nie znalazlem.. wiec zadaje proste i konkretne pytanie:

czy ktos montowal ZM-NB32J na NB? jak wrazenia? czy nie bylo problemu ze zmieszczeniem cooleraCPU i NB?

 

:arrow: p.s. czy ktos juz wie czym roznia sie.. procz koloru.. ZM-NB32J od ZM-NB47J :?:

Ja mam zamontowany ZM-NB32J w zasadzie "na styk" z tą grafiką

Dołączona grafika

Na co masz tego zalmana przyczepionego :?::?: Klej, czy jakaś taśma :?:

Mostek posmarowany pastą z kompletu Zalmana a przyklejony klejem "Kropelka", po jednej kropelce w narożnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...