Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

PolandMET ---> oka, jesli interesują cie te parametry do exploratora to prosze :) :

 

 

Configuring Windows Explorer

Command Line Options

 

--------------------------------------------------------------------------------

Parameters are separated by commas. Many combinations are allowed, but only a few examples are given.

Several options are operating system dependent.

 

Explorer.exe c: Open directory as a single pain of icons

Explorer.exe /e,c: Explore drive as 2 lists -

directories on left & files on right

Explorer.exe /e,/root,c: Explore drive without showing other drives

Explorer.exe /n,/e,/select Opens showing only drives

Explorer.exe /n,/e,/select,c: Opens showing only drives - Win 98

Explorer.exe /e,/idlist,%I,%L From Folder..Explore in the registry

%I - ID number

%L - Long filename

 

Explorer.exe /e,DriveOrDirectory

Explorer.exe /e,/root,directory,sub-directory

Explorer.exe /e,/root,directory,/select,sub-directory

 

 

/e List (explorer) view, Show large icons if missing (Open view)

/root Sets the top level folder.

/select Specifies that the directory should be selected without displaying its contents.

/s ????

/n Do not open the selected directory, no effect on NT

/idlist,%I Expects an ID/handle. May help with cacheing. By itself, opens the desktop as icons.

/inproc Stops display of window (I don't know why this is useful)

 

 

 

... to chyba tyle[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wszystko zalezy od glosnikow ;)

 

ja musze przynac ze sluchalem jakis csas temu sblive na tych samych glosnkiach i byc moze ciutke lepiej brzmi SS ale zalezy w czym - ogolnie SS ma duzo standardowych opcji wiec jest spoko

 

a pewno audigy2 full z dglosnikami albo creative/logitech ponad 1500zl albo jescze jakies inne wypasione typowo hifi to by bylo cos extra ale to kosztuje :)

 

jedno jest pewne ludzie mowia ze SS polaczone z glosnikami poprzez wyjscie SPDIF po porstu roxx i bije sblive na glowea moze i audigy1 ale trzeba miec taki wzmacniacz zeby cyfrowo to dolby digital obslugiwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dakota12 ----------> Dzieki o to chodzilo. Ale moze jeszcze wiesz jak to zrobic:

D:WINDOWSexplorer.exe /e,/select,c:

 

Mam ta komende, tylko czy by sie nie dalo aby po prawej juz byla otwarta zawartosc dysku C: ? Bo jest tylko zaznaczona ikona w Dyski twarde a po lewej jest zaznaczone na Moj Komputer.

A mi by sie marzylo zeby bylo tak jak w W98. Od razu stard i zaznaczony dysk C: i otwarta zawartosc po prawej

 

Anyway dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dakota12 ----------> e kirde juz mam :)) przeoczenie.

 

======================================

Co do SS to musze powiedziec ze jak puscilem MP3 to roznica jest. Mam wzmacniacz Technicsa i 2x Altus 200. Wprawdzie nie moge uzyc wyjscia optycznego ale i tak jestem zadowolony. Plyta jest a koszt jej mozna pomniejszyc o SB Live ew. Audigy 1 bo reszty sie kupowac nie oplaca sie przeciez. W kazdym razie jestem zadowolony. No, zeby nie ta grafika w W98 to bym byl wniebo wziety.

 

Ale z drugiej strony wgralem sobie XP Pro SP1 na jedna partycje i po malu chyba sie na niego przesiade. Na W98 bede pracowal i lazil po necie a na XP gral. I dzieki temu nie musze reinstalowac kochanego W98SEPL hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wszystko zalezy od glosnikow ;)

 

ja musze przynac ze sluchalem jakis csas temu sblive na tych samych glosnkiach i byc moze ciutke lepiej brzmi SS ale zalezy w czym - ogolnie SS ma duzo standardowych opcji wiec jest spoko

 

a pewno audigy2 full z dglosnikami albo creative/logitech ponad 1500zl albo jescze jakies inne wypasione  typowo hifi to by bylo cos extra ale to kosztuje :)

 

jedno jest pewne ludzie mowia ze SS polaczone z glosnikami poprzez wyjscie SPDIF po porstu roxx i bije sblive na glowea moze i audigy1  ale trzeba miec taki wzmacniacz zeby cyfrowo to dolby digital obslugiwal

tylko jak mowilem ja nie mam ss. ma zwykly uklad realtek'a. i pytalem sie czy zostac przy sb live czy przesiasc sie na stale na tego realtek'a. teraz z niego korzytam i nie widze problemow z tym ukladem.

a i mam pytanie. nie znam sie na tych sprawach ale jak podlaczyc glosniki (mam creative 4.1) do wejscia spdif??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wszystko zalezy od glosnikow ;)

 

ja musze przynac ze sluchalem jakis csas temu sblive na tych samych glosnkiach i byc moze ciutke lepiej brzmi SS ale zalezy w czym - ogolnie SS ma duzo standardowych opcji wiec jest spoko

 

a pewno audigy2 full z dglosnikami albo creative/logitech ponad 1500zl albo jescze jakies inne wypasione  typowo hifi to by bylo cos extra ale to kosztuje :)

 

jedno jest pewne ludzie mowia ze SS polaczone z glosnikami poprzez wyjscie SPDIF po porstu roxx i bije sblive na glowea moze i audigy1  ale trzeba miec taki wzmacniacz zeby cyfrowo to dolby digital obslugiwal

tylko jak mowilem ja nie mam ss. ma zwykly uklad realtek'a. i pytalem sie czy zostac przy sb live czy przesiasc sie na stale na tego realtek'a. teraz z niego korzytam i nie widze problemow z tym ukladem.

a i mam pytanie. nie znam sie na tych sprawach ale jak podlaczyc glosniki (mam creative 4.1) do wyjscia spdif :?: czy mocno poprawi mi to dzwiek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie, zainstalowalem nowe stery do Radeona, nowe stery 3.13 do nForce, DX9, odpalam 3D Marka 03 i co ???????

ZWIS na pierwszym tescie, kaszana na ekranie, identycznie jak na W98. Co ciekawe na sterach wgranych przez instalke XP test przeszedl.

Co jest do kurki bladej ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CHOLERA :!:  :!: Kurde jaka wersja ty masz tego SB nie boisz sie.

Ale skoro tak moowisz. Jak tylko ze szkoły przyjde to zobaczymy ile ja pociągne. A jakie masz napięcie na NB????

SB jest na steppingu A4

napiecie na NB jest 1,5V

 

nnie boje sie bo niby czemu, jak chodzi i jest wszystko ok to czemu sie bac :D i na darnmo chlodzic cos co nie tzeba

 

BTW

 

wystarczy jakas wentlacja budy i powinno byc ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie błagam pomozcie ja mam taki problemik z Abiten NF7 2.0 ze komp sie sam resetuje proc jeszcze nie podkrecony 2500+ zasiłka musi wystarczyc bo HuntKey 400W a duzo bajerow nie ma w srodku jeszcze Radek 9800Pro slyszalem ze podobno gryzie sie z Audigy to na ktory slot radzicie mi wlozyc swoje ? probowalem juz na 3 i na 4 i praktycznie losowo sie wywala sprzet Czy moze to tez byc wina Ramu ? Dwie kostki NoName 256 333mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i jak ? Raczej nie zasilka...

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.63 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.86 V

-12 V -12.45 V

-5 V -5.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

VBAT baterii CMOS 3.49 V

DIMM 2.66 V

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qdlaty -> napiecia masz w porzadku

sprobuj inne pamieci wsadzic, jesli masz taka mozliwosc

a moze problem jest po stronie systemu - wszystko w porzadku z twoim xp? przychodzi mi do glowy problem sdi+winXP, ale to juz raczej problem nie na czasie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidy-> Mam neostrade i przed zmianą mobo na Abita wszystko bylo ok mam w razie co najnowszy bios a i tak sie wywala teraz pochodze przez pare dni na dzwieku z Mobo gorszy w porownaniu z Audigy ale wyjasni mi to czy to nie wina Creativa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.) A jak powinien wygladac nowy NB na plycie w wersji v2.0 ??

Dołączona grafika

A jakby nie było widać to tu : http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...abit-nf7_2.html

Powinien ale nie zawsze tak wygląda. Są sztuki v2.0 ze starym NB.
Cześć!Jak nietrudo się domyślić mam nf7s v2.0 i niestety stary NB!Płytę mam 40 dni,ale dopiero teraz dało o sobie znać to małe,grzejace się cudeńko.Lekko parzy i niszczy mi cały urok!Ciągłe zwisy przy starcie,słaba wydajność grafiki i w ogóle tak jakoś muli mi GO!Co teraz robić?Czy producent(hurtownia,sklep) przyznają się do błędów?Czy Ktoś miał podobny problem?Co robić?DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.) A jak powinien wygladac nowy NB na plycie w wersji v2.0 ??

Dołączona grafika

A jakby nie było widać to tu : http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...abit-nf7_2.html

Powinien ale nie zawsze tak wygląda. Są sztuki v2.0 ze starym NB.
Cześć!Jak nietrudo się domyślić mam nf7s v2.0 i niestety stary NB!Płytę mam 40 dni,ale dopiero teraz dało o sobie znać to małe,grzejace się cudeńko.Lekko parzy i niszczy mi cały urok!Ciągłe zwisy przy starcie,słaba wydajność grafiki i w ogóle tak jakoś muli mi GO!Co teraz robić?Czy producent(hurtownia,sklep) przyznają się do błędów?Czy Ktoś miał podobny problem?Co robić?DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem z tym topiciem troche w plecy.

Jak wam się kręcą procki na tym nowym biosie 1.9??

Ja nie mogłem nawet FSB na 166 zmienić bo po zapisaniu ustawień i resecie komp nie wstawał i wydawał długie piski. O co chodzi??

Próbowałem podnosić napięcia itd ale wciąż lypa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z NF7-S ciag dalszy.

 

Panowie cos dziwnego sie dzieje z moja plyta.

Przyjechalem z miasta, wylaczylem power, przykleilem cooler mastera na SB (swieci na niebiesko hehe), odpalam i PYK, trzask, ekran czarny, wiatrzki sie przestaja krecic, a wszystkie lampki swieca, na napedach tez, czyli sie komp nie wylaczyl tylko jakby stracil moc. Stalo sie to nim MOBO zliczyla pamiec.

 

Spocilem sie, oderwalem wiatrak, bo moze gdzies robil zwarcie, chociaz to nie mozliwe bo tam nic nie wystaje ponad SB.

 

Wlaczam ponownie, zliczyl pamiec i PYK, DUP, kociec. Ja pinkole co jest. W koncu odlaczylem wszystko co mozna nawet dysk i poszedl, ale znow nie da sie wejsc do biosu bo po nacisnieciu DEL nic sie nie dzieje. Proca A2000+ wykryl jako 1225 MHz !!!!!! W koncu zwarlem zwore biosu i podlaczylem tylko dysk i znow pyk dup itp itd.

 

W koncu przelaczylem SATA na port drugi i komp ruszyl i pisze te slowa. Zaraz sie rozlacze i dam wtyk na SATA 1 i zobacze co jest grane.

 

Ale CZEMU on sie tak wylaczal ??????? Zasilacz sie zdupcyl czy co ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z NF7-S ciag dalszy.

 

Panowie cos dziwnego sie dzieje z moja plyta.

Przyjechalem z miasta, wylaczylem power, przykleilem cooler mastera na SB (swieci na niebiesko hehe), odpalam i PYK, trzask, ekran czarny, wiatrzki sie przestaja krecic, a wszystkie lampki swieca, na napedach tez, czyli sie komp nie wylaczyl tylko jakby stracil moc. Stalo sie to nim MOBO zliczyla pamiec. 

 

Spocilem sie, oderwalem wiatrak, bo moze gdzies robil zwarcie, chociaz to nie mozliwe bo tam nic nie wystaje ponad SB.

 

Wlaczam ponownie, zliczyl pamiec i PYK, DUP, kociec. Ja pinkole co jest. W koncu odlaczylem wszystko co  mozna nawet dysk i poszedl, ale znow nie da sie wejsc do biosu bo po nacisnieciu DEL nic sie nie dzieje. Proca A2000+ wykryl jako 1225 MHz !!!!!! W koncu zwarlem zwore biosu i podlaczylem tylko dysk i znow pyk dup itp itd.

 

W koncu przelaczylem SATA na port drugi i komp ruszyl i pisze te slowa. Zaraz sie rozlacze i dam wtyk na SATA 1 i zobacze co jest grane.

 

Ale CZEMU on sie tak wylaczal ??????? Zasilacz sie zdupcyl czy co ???????

A próbowałes odpalac z INS`em wcisnietym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja tez zadam pytanie: Czy w modelu NF7-S v2.0 przejsciowka Serillel tez podlega gwarancji :?: Czy jesty to traktowane jakos inaczej :?:

Siakos dziwnie sie zaczela zachowywac ostatnio - nie wykrywa twardziela, a kable i dysk spoko, bo u kumpla dzialja spoko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka, pierwsze podkręcanie nowego sprzętu mam za sobą.

Bartek 2500+ na kochanieńkim Abiciku poszedł bezproblemowo na 200x11. Troszkę go potestowałem, Prime95, 3dmarki i nne ustrojstwo ... wszystko jak narazie stabilne. Według wskazań MBM5 temp przy obciążeniu i zamkniętej budzie nie przkroczyła 58 stopni ale nie wiem na ile mogę wierzyć w te wskazania :).

Macie może panowie, jakiś godny polecenia progeramik zczytujący temperaturki itp. MBM jest troszkę krowiasty i długo się odpala, no i może oddatkowo jakiś monitorek wiatraków?

 

i jeszcze przy okazji, może jakaś porada fachowca co do timingów pamięci ... jak by się przydąło je ustawić? Mam 2x512 Twinmos Twister DualDDR400, w tej chwili są ustawione na 8-3-3-2.5.

 

jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...