Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

potestowałem jeszcze chwile i przy 10x200 wchodzi do windy pozniej sie sypie.

A stabilnie bylo 195x10 przy 1.6V

 

serie zapomniałem spisać :oops:

 

i jeszcze pytanie: bios 1.8 wykrywa go jako unknown, czy w nowym to poprawili :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanioslem dzis mobo do reklamacji, a w sklepie mowia, ze to moze potrwac nawet 28 dni  :evil:  :evil:  :evil: 

zostalem bez mobo

uu to kaszana, współczuje

 

ja jak narazie nie mam żadnych problemów z ty mobo, poza pie*** wiatraczkiem ktory chodzi jak kombajn przez jakies 5 min pozniej juz ok, naszczescie zakladam jutro zalmana ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak narazie nie mam żadnych problemów z ty mobo, poza pie*** wiatraczkiem ktory chodzi jak kombajn przez jakies 5 min pozniej juz ok, naszczescie zakladam jutro zalmana ;D

 

Jak Ci sie niebieski Zalman sprawuje??

 

Bo u mnie od czasu jak sprawdzałem jak by sie wyciszył komp po wymianie wiatraka na NB (zatrzymujac recznie wiatraczek), ten sie zemscil i nawala z potrojona siłą :wink: Ale już niedługo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgrać dobry bios po nieudanym fleshowaniu ?

bo czytałem FAQ i przeglądam strony i nie moge znaleść jednoznacznej odpowiedzi ,jak ma wygladac dyskietka co ma sie na nij znaleść ,jak ma nazywać sie na niej plik biosu ,jakie klawisze trzeba wcisnąć przy starcie?

czyli interesuje mnie wszystko odnośnie naprawy biosu na Abicie NF7-S :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wam te Abity padają ? 

może złe czary ? 

żyły wodne w pokolu ? 

pole magnetyczne ziemi ?

no ja to raczej kupilem juz padnietego, ale wszystko wylazlo jak zmienilem pamieci na lepsze (twinmos, potem geil), na elixirach smigal bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę programowo sprawdzić wersję chipsetu na mostku północnym? chciałbym płytę z A1 (z tego co sie orientuję - najnowszy?), ale jeżeli zerwę radiator to już nie będę mógł wymienić gdyby to nie było A1. A może teraz już nie da się kupić innej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke jak w podpisie biosik 19 stery 3.13 i do tego jeszcze problem mam :D . chozi o to ze mi mikrofon nie dziala 8O . probowalem wszystkich ustawien w windzie i g... :? mikro sprawny jest u qmpla chozi wiec nie wiem co sie dzieje. prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke jak w podpisie biosik 19 stery 3.13 i do tego jeszcze problem mam  :D . chozi o to ze mi mikrofon nie dziala  8O . probowalem wszystkich ustawien w windzie i g...  :? mikro sprawny jest u qmpla chozi wiec nie wiem co sie dzieje. prosze o pomoc.

duzo osob narzeka na te stery.. wez je odinstaluj ( lub lepiej zrob formata ) i wgraj te 2,45... ja caly czas na nich jade... i dla mnie sa zajebiste..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wam te Abity padają ? 

może złe czary ? 

żyły wodne w pokolu ? 

pole magnetyczne ziemi ?

no ja to raczej kupilem juz padnietego, ale wszystko wylazlo jak zmienilem pamieci na lepsze (twinmos, potem geil), na elixirach smigal bez problemu..

hehe - to raczej wina tych pamięci, Geil i TwinMOS też mi nie chodziły ani na NF7, ani NF7-S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do serwisu - powiedzieli mi, ze z plyta wszystko jest w porzadku, sprawdzali na roznych pamieciach i zawsze bylo dobrze...

a ja sprawdzalem moje pamieci na roznych plytach i tez bylo ok..

wiec o co k... chodzi?!?!? :evil: :evil: :evil:

oszalec mozna juz :?

jutro zawioze im moje geile i niech szanowny pan serwisant pokaze mi jak mu plyta dziala

czy wogole jest mozliwe, zeby jakis inny komponent w komputerze, bardzo wrazliwy na pamieci byl przyczyna calego zamieszania? karta graficzna (ti4200)? zasilacz (fortron 300W)?

ale na tej samej konfiguracji z badziewna plyta ecs'a wszystko dziala bez problemu :!:

nie chce mi sie 3 raz kupowac nowe pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę programowo sprawdzić wersję chipsetu na mostku północnym? chciałbym płytę z A1 (z tego co sie orientuję - najnowszy?), ale jeżeli zerwę radiator to już nie będę mógł wymienić gdyby to nie było A1. A może teraz już nie da się kupić innej?

np. CPU-Z, zakladka Mainboard, jesli w polu Rev. masz C1 to znaczy ze jest dobrze :)

 

a teraz moje pytanie

powiedzcie mi prosze o co tu chodzi:

sprzet taki jak w podpisie, chodzi prime stabilnie jak w podpisie, czyli:

 

External Clock 200Mhz

Multiplifier Factor x11

CPU FSB/DRAM Ratio 5/5

CPU Interface Enabled

CPU Thermal-Throttling Disabled

 

jak zmienie mnoznik na x11.5 to po starcie windy przez pierwsze minuty CPU-Z pokazuje FSB 200 a po chwili FSB spada i zaczyna sie wahac od 170 do 190 :cry: czy ktos mi wyjasni o co tu chodzi :?:

 

aha. zasilka trzyma napiecia +12V na 11,86v

+5V na 5v

+3.3V na 3,29v

natomiast Vcore sie waha od 1.58 do 1.62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę programowo sprawdzić wersję chipsetu na mostku północnym? chciałbym płytę z A1 (z tego co sie orientuję - najnowszy?), ale jeżeli zerwę radiator to już nie będę mógł wymienić gdyby to nie było A1. A może teraz już nie da się kupić innej?

np. CPU-Z, zakladka Mainboard, jesli w polu Rev. masz C1 to znaczy ze jest dobrze :)

 

a teraz moje pytanie

powiedzcie mi prosze o co tu chodzi:

sprzet taki jak w podpisie, chodzi prime stabilnie jak w podpisie, czyli:

 

External Clock 200Mhz

Multiplifier Factor x11

CPU FSB/DRAM Ratio 5/5

CPU Interface Enabled

CPU Thermal-Throttling Disabled

 

jak zmienie mnoznik na x11.5 to po starcie windy przez pierwsze minuty CPU-Z pokazuje FSB 200 a po chwili FSB spada i zaczyna sie wahac od 170 do 190 :cry: czy ktos mi wyjasni o co tu chodzi :?:

 

aha. zasilka trzyma napiecia +12V na 11,86v

+5V na 5v

+3.3V na 3,29v

natomiast Vcore sie waha od 1.58 do 1.62

Nie wiem o co chodzi z tym skakaniem FSB na Abicie. Ja czasem tez tak mam jak ustawie np 223MHz to mi skacze pomiedzy 200 a 223.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakiegos dziwnego buga albo mi sie wydaje :? Przy ustawianiu fsb po 150 mam 152 i w gore dalej co 1 tylko jeden taki przeskok. W biosie przy ustawieniu fsb powyzej 152 pokazuje fsb mniejsze o 1mhz i taktowanie proca podczas postu tez odpowiednio nizsze. Cpu-Z pokazuje wszystko OK. Ma ktos cos podobnego?? Moja wersja biosu to 18 z 24.07.2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do serwisu - powiedzieli mi, ze z plyta wszystko jest w porzadku, sprawdzali na roznych pamieciach i zawsze bylo dobrze...

a ja sprawdzalem moje pamieci na roznych plytach i tez bylo ok..

wiec o co k... chodzi?!?!? :evil:  :evil:  :evil:  

oszalec mozna juz :?  

jutro zawioze im moje geile i niech szanowny pan serwisant pokaze mi jak mu plyta dziala

czy wogole jest mozliwe, zeby jakis inny komponent w komputerze, bardzo wrazliwy na pamieci byl przyczyna calego zamieszania? karta graficzna (ti4200)? zasilacz (fortron 300W)?  

ale na tej samej konfiguracji z badziewna plyta ecs'a wszystko dziala bez problemu :!:  

nie chce mi sie 3 raz kupowac nowe pamieci

taż Ci pisałem post wyżej, że magiczne cudowne Geile NIE zlazły na psy, miałem tą samą jazdę jeszcze z kilkoma innymi modelami, a teraz jade na OCZkach i starych dobrych kingstonach na BH5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest mam 2 twinmosy 400mhz(pc3200) na 3 i 1 ramy slocie i na POST pojaiwa sie dual ddr enabled ale mi pokazuje ze ddr czestotliwosc tylko 266 ???

 

ehh ten abit

 

poza tym jakies dziwne blue screeny np 2 okna i.e. plus flashfxp i winamp i mi cyk blueeeee :(

 

a jest radek 9000 pro , dysk wd cav 80 , temp 47C na glaciall tech diamond2100 , zasilka chieftec dual fan 360W - all new

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakiegos dziwnego buga albo mi sie wydaje :? Przy ustawianiu fsb po 150 mam 152 i w gore dalej co 1 tylko jeden taki przeskok. W biosie przy ustawieniu fsb powyzej 152 pokazuje fsb mniejsze o 1mhz i taktowanie proca podczas postu tez odpowiednio nizsze. Cpu-Z pokazuje wszystko OK. Ma ktos cos podobnego?? Moja wersja biosu to 18 z 24.07.2003

To jest normalne na wszystkich Abitach. Nie wszystkie skoki sa co 1 MHz, niektore co 2. U mnie tez zamiast DDR 400 pokazuje 438 :P. Takze nie ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakiegos dziwnego buga albo mi sie wydaje :? Przy ustawianiu fsb po 150 mam 152 i w gore dalej co 1 tylko jeden taki przeskok. W biosie przy ustawieniu fsb powyzej 152 pokazuje fsb mniejsze o 1mhz i taktowanie proca podczas postu tez odpowiednio nizsze. Cpu-Z pokazuje wszystko OK. Ma ktos cos podobnego?? Moja wersja biosu to 18 z 24.07.2003

To jest normalne na wszystkich Abitach. Nie wszystkie skoki sa co 1 MHz, niektore co 2. U mnie tez zamiast DDR 400 pokazuje 438 :P. Takze nie ma sie czym przejmowac.
Ustawisz, np. 11x220 (440) to w POST screen'ie pokaze 11x219 (438).

Uruchom w Windows program CPU-Z 1.20 lub WCPUID 3.1a a zobaczysz,

ze tak naprawde masz 11x220 (440). Jest to tylko blad wyswietlania FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ent   jak  normalne ?? Przeca to nie jest  normalne   :P  U mnie akurat  przy 200 pokazuje  400DDR ale  juz przy 205 pokazuje 408  :)  i to mowisz jest  normalne ?:)  hehee

Ent ma w 100% racje, tj. na owej plycie takie zachowanie jest rzecza normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj. Krecac procki podwajacie niekiedy magistrale, a jeszcze niektorym malo. Dla mnie OC to jedynie sposob na posiadanie porzadnego procka za rozsadna cene. Wy tu bijecie rekordy predkosci i dziwicie sie ze plyta jest niestabilne, bardzo sie drzeje albo wyswietla glupoty. Ja kupilem tanie pamieci 333, ktore latwo poszly jako 400 i pewnie na tym poprzestane. Jak cie chce wycisnac z procka siodme poty to trzeba duzo prob. Wiem z doswiadczenia, ze czasem trafiam na niefartowny mnoznik lub magistrale i wszystko sie wysypuje, ale trzeba nadal probowac i nie narzekac. Chcieliscie krecic to teraz macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ent   jak  normalne ?? Przeca to nie jest  normalne   :P  U mnie akurat  przy 200 pokazuje  400DDR ale  juz przy 205 pokazuje 408  :)  i to mowisz jest  normalne ?:)  hehee

Ent ma w 100% racje, tj. na owej plycie takie zachowanie jest rzecza normalna.

->>>shorty2001->>>

 

Bo pewnie maz niecałe 205 -> Mhz nie zmieniają się równo co 1 tylko o ułamki (wiesz co to takiego?? )

 

Dlatego pewnie zaokrągla Ci FSB (w gore z 204,X) do 205, a DDR w dół ( z 204,X do 204 x 2 )

 

Każda płyta ZAOKRĄGLA, przecież w żadnej nie ma ułamków

 

Trudno pomysleć ?? A może na wagarach na lekcjach matematyki o zaokrąglaniu ułamków się nie było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest mam 2 twinmosy 400mhz(pc3200) na 3 i 1 ramy slocie i na POST pojaiwa sie dual ddr enabled ale mi pokazuje ze ddr czestotliwosc tylko 266 ???

A Ty myslales ze jak procesor pracuje na 266, to pamieci beda chodzic na 400 ??? PO CO miałyby tak chodzić????????

 

MoBo automatycznie ustawia Ci pamięci żeby pracowały synchronicznie z procesorem, a jak sie nie podoba to zajrzyj do instrukcji, albo przeczytaj Topic od początku i dowiedz sie ze jest cos takiego jak BIOS, w ktorym mozesz zmienic czestotliwosc pamieci w szerokim zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do serwisu - powiedzieli mi, ze z plyta wszystko jest w porzadku, sprawdzali na roznych pamieciach i zawsze bylo dobrze...

a ja sprawdzalem moje pamieci na roznych plytach i tez bylo ok..

wiec o co k... chodzi?!?!? :evil:  :evil:  :evil:  

oszalec mozna juz :?  

jutro zawioze im moje geile i niech szanowny pan serwisant pokaze mi jak mu plyta dziala

czy wogole jest mozliwe, zeby jakis inny komponent w komputerze, bardzo wrazliwy na pamieci byl przyczyna calego zamieszania? karta graficzna (ti4200)? zasilacz (fortron 300W)?  

ale na tej samej konfiguracji z badziewna plyta ecs'a wszystko dziala bez problemu :!:  

nie chce mi sie 3 raz kupowac nowe pamieci

A mówiłem kup OCZ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest mam 2 twinmosy 400mhz(pc3200) na 3 i 1 ramy slocie i na POST pojaiwa sie dual ddr enabled ale mi pokazuje ze ddr czestotliwosc tylko 266 ???

A Ty myslales ze jak procesor pracuje na 266, to pamieci beda chodzic na 400 ??? PO CO miałyby tak chodzić????????

 

MoBo automatycznie ustawia Ci pamięci żeby pracowały synchronicznie z procesorem, a jak sie nie podoba to zajrzyj do instrukcji, albo przeczytaj Topic od początku i dowiedz sie ze jest cos takiego jak BIOS, w ktorym mozesz zmienic czestotliwosc pamieci w szerokim zakresie

 

no tak sorry moja wina zakrecony jestem od 3 dni bo spalil mi sie komp oi siedzialem nad nowym a w nowosciach sie dopiero rozkrecam heeheh jak sie czlowiek nie wyspi to pierdzieli ;) ac o do biosu to wiem tylko te wysiwietlane dane w POST oglupily mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam moj probleem bo nikt mi nie odpowiedzial :(

mam taki problem ze filmy (dzwiek i obraz) chodzi za szybko... wyczytalem na jednym forum ze jestt to wina dzwiekowki... wiec wylaczylem dzwiekowke i dzialaja normalnie... heh ale wtedy jest bez dzwieku... i pytanie moje gdzie mozna znalezc jakies sensowne sterowniki do dzwieku (linka prosze :) ) a czy Wy mieliscie taki problem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codeki zainstaluj odpowiednie

 

a co do soundstrorma na abit nf7s to testowalem jak dotad na mp3 i filmach i jest ok - jedynym ograniczeniem halasu hehe jest moj creative 5100 ale w moim pokoju to i tak wystarczy

 

jescze gier nie testowalem na tym abicie zobaczymy...

 

 

ZA TO MAM INNY PROBLEM - gdy sciagam na lanie na 100mbit (z preedkosciami 5-12MB/s a uzywam sieciowki zintegrowanej i wlaczam winampa i 2 okna ie to po 3 min najpierw robilo mi bluescreeny a teraz tylko robi restart kompa - moj konfig jak w podpisie -ze spalonego przez zasilacz kompa przenioslem cd lg i cdrw liteon- czyzby to wplywalo? eehh chyba raczej nie? mam win xp sp1 wszytkie aktualizacje, NAV I NIS i NU z N system works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...