Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nastepujacy problem i mam nadzieje ze pomorzecie mi go rozwiązać .

Wiatraczek , ktory znajduje sie na plycie , dokladnie na mostku ( ten orginalny ) od mieisac z dnia na dzien coraz bardziej mi chuczy . Dzisiaj juz nie moge przy komputerze siedziec bo tak jest głośno . Chciałbym coś z tym zrobic

Mam dwa pytanka do was :

1. Czy jak zdejme ten wiatraczek ( lub odłącze ) to wpłynie jakoś na stabilnosc plyty ( plyta nie podkrecana , ATH 2400 ) ( heh , durne pytanie , wiem :D )

2. Jezeli jednak wpłynie na stabilność , to co mam zrobic . Jak go zdjiąć ?? zdjac tylko wiatraczek i wsadzic nowy , czy takze zdjac radiator .

Jak to zrobic , a nastepnie , jak przymocowąc nowy radiatorek .

Bardzo dziekuje za opowiedz .....

Pozdrawiam , Michał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiełem płytke wszystko cacy zmieniełem wyjca z nb na zalmanka 47 i mam jedno pytanie ile czujników temperatury obsluguje ta płyta, na pewno 2 -cpu i case ale MBM wykrywa takze trzeci i za cholera nie wiem gdzie moze byc podłaczenie do tego czujnika na mobo chyba niewidziałem wiec moze ktos jednak zauważył :)

Aha i jeszcze jedna sprawa jak jest z tymi czujnikami mozna im ufac czy nie za baradzo??

Trzecia sprawa MBM wykrywa tak WinBond1, WinBond1 2N039, WinBond1 Diode i tak samo dla dwóch pozostałych tylko 2 i 3 i tu moje pytanko co to za 2N039 i Diode bo jak przestawie na tnie to dostaje dziwne wyniki w stylu -58C.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu chyba intruzem :lol: jako user Epoxa8RDA.

Ale chcę sie poprawić i wstąpić w szeregi Abitowców :D

Mam z tym związane pare pytań :

1. Czy wszytie nf 7 rev są na mostkach C1 ?? ew. czy kolor laminatu ma coś do tego??

2. Czy vdimm mod wymaga inwazji w konstrukcje płyt ( mam na myśli wszelkie cięcia scieżek itp, lutowanie wiadoma sprawa trzeba zrobic :D )

3. Czy Kingstony Hyper X beda współpracowały bezproblemowo z ta mobo??

4. Jak wygląd sprawa z awaryjnością bo ostatnie strony tego topic'a jakoś nie są zbyt optymistyczne.

5. Gdzie moge najtaniej dostać nf7 ( goła wersja ew. z sieciówka) poniżej 380zł ??

6. Postarajcie się zachęcic do wstąpienia do waszego grona :D

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!! :twisted: . W końcu w piątek dołączyłem do grona ABIT'owców. Wszystko ładnie pięknie ale nie wiem w końcu jaki mam chipset, bo na pudełku na nalepce mam CR18D, Speedfan4.09 pokazuje że a2 ,wcpuid nie wie co to za chipset(chyba mam za starą wersję :( ) i nie wiem co zrobić.

numerki na NB iSB podam wam  później, bo teraz siedze w szkole ipisze.

Dźwięk spoko ,czekam na Zalmana NB32J :lol:  i zacznie się o/c.Chciałem sięjeszcze zapytać userów Xdreamów ajakie mają tampy na niekręconym procku w zupełnym idle.Mam bios 18 i ok.44C  8O (jak dla mnie troche za wysoko)na najwolniejszych obrotach.Moglibyście zapodać linka do Wcpuida i prime.

 

Dziekówka

PZDR DaRoN

Oto numerki NB:

G39687.G1 0323A1

SB:FB3655.1 0312A4

Możecie mi powiedzieć co to za mostki bo na pudełku mam CR18D.

jak sie nie okaże że to Crush18D to panowie w PCProjekcie będą mieli robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje problemy ;)

 

1. HardwareMonitor - skubany, jak sie wlacza to daje krotki sygnal beeperem i...wylacza mi cooler na CPU !!!. Wiem ze trudno w to uwierzyc ale jednak... Dzieje sie tak po zmianie budy (Codeshit...) na Chieftec'a z PSU 360W DF. To chyba nie przez ta wspaniala obudowe i cudowny zasilacz... ;D

2.Dyski i napedy wykrywa mi jako SCSI, ale to chyba nie ma wplywu na wydajnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu chyba intruzem :lol: jako user Epoxa8RDA.

Ale chcę sie poprawić i wstąpić w szeregi Abitowców :D

Mam z tym związane pare pytań :

1. Czy wszytie nf 7  rev są na mostkach C1 ?? ew. czy kolor laminatu ma coś do tego??

2. Czy vdimm mod wymaga inwazji w konstrukcje płyt ( mam na myśli wszelkie cięcia scieżek itp, lutowanie wiadoma sprawa trzeba zrobic :D  )

3. Czy Kingstony Hyper X beda współpracowały bezproblemowo z ta mobo??

4. Jak wygląd sprawa z awaryjnością bo ostatnie strony tego topic'a jakoś nie są zbyt optymistyczne.

5. Gdzie moge najtaniej dostać nf7 ( goła wersja ew. z sieciówka) poniżej 380zł ??

6. Postarajcie się zachęcic do wstąpienia do waszego grona :D

 

Pozdro.

Wiesz co do tej awaryjności to przed kupnem plyty głównej przeczytałem cały ten topic i zrezygnowałem z niej po tym co tu przeczytałem. Chciałem kupić mobo z SS a, że u mnie nigdzie nie było Epoxa 8RDA+ kupiłem z wielką niechęcią Abita NF7-SL i musze powiedzieć że jest extra :D, wszystko extra stabilnie zero problemów i bardzo dobry dźwięk :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje problemy ;)

 

1. HardwareMonitor - skubany, jak sie wlacza to daje krotki sygnal beeperem i...wylacza mi cooler na CPU !!!. Wiem ze trudno w to uwierzyc ale jednak... Dzieje sie tak po zmianie budy (Codeshit...) na Chieftec'a z PSU 360W DF. To chyba nie przez ta wspaniala obudowe i cudowny zasilacz... ;D

2.Dyski i napedy wykrywa mi jako SCSI, ale to chyba nie ma wplywu na wydajnosc...

jakie masz stery z nvidi?? ide sw lepiej nie instalowac -- rezszta info na stronei abita usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nvidii mam najnowsze (chyba), sciagalem tydzien temu z www. abit global.

zeby bylo smieszniej, cooler wlacza sie po jakims czasie sam, i do tego HM nie zapisuje ustawien dot. limitow temp. i obrotow wiatraka (mam xp i uprawnienia admina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko opłaca się na naszego Abita wrzucac Dual Ram ? Bo roznica w cenie jest a szczerze mowiac to jezeli roznicy nie widac to po co przeplacac :D i poleccie mi jakis ramik zastanawiam sie nad jakims dobrym Kingstonem HyperX 512 a w przyszlosci drugi 512 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. nie mam czasu na czytanie calego topicu... ktore stery najstabilniejsze? bo mam system od czerwca i zaczyna sie juz kaszanic ;) jesli mozecie to napiszcie. i jak to bylo z kolejnoscia instalaci? SP1, stery i... ?? napiszcie tez co mam sobie sciagnac oprocz SP1? jak cos to zapodajcie linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY! Mam problem składam kumplowi kompa na NF7 (bez s) i... nie działa... sytaucja jest taka, że odpalam power świeci się ciągle czerwona i zielona dioda.... monitor się nie włącza... gdy wsadziłem Karte graficzną na PCI zamiast na AGP wyskakuje komunikat "BIOS checksum error" i komp chce nadpisać BIOS z flopa i tu jest mały problem... uruchamia się awdflash z dyskietki (jest tam bios w wersji 1.9 - taki znalazłem na stronie abita) i wyskakuje mi hasło : że nie znalazł pliku z biosem.... i tu jest pytanie jaka standardowo jest wersja biosu w Abicie NF7 ver.2.0 ?? albo jeżeli ktoś miał taki problem to jak ma się nazywać ten plik z biosem aby ruszyło to awaryjne nadpisywanie BIOS`u???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przedarlem sie przez 76 stron, uffffff

jednak rozwiazania mojego problemu nie znalazlem

mianowicie chodzi o irde i spolke :)

mam irde podpinana do COMu.

gdy podlaczam ją do kompa i zarzucam girdera na poczatku wszystko jest OK

jednak po jakiejs minucie gdy naciskam dany klawisz na pilocie to girder odbiera wciaz rozne kody (zupelnie losowe)

wiadomo ze jak girder odbiera rozne kody to nie zareaguje na nie bo nie ma ich zaprogramowanych

nic mi nie dziala!!!!

czasem nawet jak nacisne np. przycisk glosnosci to otwiera sie SUBEDIT :((((((

rozne ustawienia BIOSu tyczace sie portow COM nic nie daja

co mam robic?

sprawdzalem rozne piloty, rozne irdy i na solteku - wszystko dziala

na abicie nie chce

czy "ten model tak ma" czy jest na to jakas rada?

dodam ze u mojego staruszka na ECSie jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY! Mam problem składam kumplowi kompa na NF7 (bez s) i... nie działa... sytaucja jest taka, że odpalam power świeci się ciągle czerwona i zielona dioda.... monitor się nie włącza... gdy wsadziłem Karte graficzną na PCI zamiast na AGP wyskakuje komunikat "BIOS checksum error" i komp chce nadpisać BIOS z flopa i tu jest mały problem... uruchamia się awdflash z dyskietki (jest tam bios w wersji 1.9 - taki znalazłem na stronie abita) i wyskakuje mi hasło : że nie znalazł pliku z biosem.... i tu jest pytanie jaka standardowo jest wersja biosu w Abicie NF7 ver.2.0 ?? albo jeżeli ktoś miał taki problem to jak ma się nazywać ten plik z biosem aby ruszyło to awaryjne nadpisywanie BIOS`u???

kupilem plyte tydz temu rev2 i miala bios 16 teraz jest 19 bo g zmienilem, w biosie ustawiasz init display first albo pci/agp moze to pomoze, drugie pyatnko vczy dobrze przygotwales dysk z biosem -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do was z bardziej ogólnym pytaniem. W tej chwili jeszcze się waham między NF7 (bez s), a Soltekiem. Jednak nie o tym chciałem.

Kupiłem już Bartka 2500 AQXEA 0331 MPMW (chlodzenie Silentboost-Ceramiq - Zalman Cu nie zmieści mi sie w budzie), do tego narazie 2x256Kings(333) po nowym roku zmiana na lepsze pamiątki. Mam zamiar podniesc do co najmniej 200FSB, oby więcej w związku z tym:

1) czy pasywne chlodzenie NB samym radiatorem Zalman NB47J (ten niebieski) starczy, czy konieczny jest wiatrak do tego? Wiadomo FSB200 i więcej.

2) czy Chieftec 360 dual fan starczy do tego? Komp taki jak w podpisie plus barton 2500 na NF2U400, 3 wiatraki (80mm) chlodzace bude i sporo diod.

 

p.s. Odrazu mowie ze przeczytałem te cholerne 76 stron i zajelo mi to ok. tygodnia wiec ciach. Please o odpowiedzi uzupelniajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do was z bardziej ogólnym pytaniem. W tej chwili jeszcze się waham między NF7 (bez s), a Soltekiem. Jednak nie o tym chciałem.  

Kupiłem już Bartka 2500 AQXEA 0331 MPMW (chlodzenie Silentboost-Ceramiq - Zalman Cu nie zmieści mi sie w budzie), do tego narazie 2x256Kings(333). Mam zamiar podniesc do co najmniej 200FSB, oby więcej w związku z tym:

1) czy pasywne chlodzenie NB samym radiatorem Zalman NB47J (ten niebieski) starczy, czy konieczny jest wiatrak do tego? Wiadomo FSB200 i więcej.

2) czy Chieftec 360 dual fan starczy do tego? Komp taki jak w podpisie plus barton 2500 na NF2U400, 3 wiatraki (80mm) chlodzace bude i sporo diod.

1) trudno bedzie ci wyjsc na tych pamieciach ponad 200fsb chyba ze to HyperX (ale tez nie bedzie chyba latwo)

2)pasywane chlodzenie starczy na Nb (przy odpowiedniej wentylacji obudowy)

3)Chieftec starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...