Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos ma normalne napięcie na lini 12v+ bo normalnie nie na mojej zasiłce potrafi przy ostrym oc spaść do 11.09 ale mój przypadek pominimy bez kręcenia składam se zestawy w robicie i na abitkach zawze jest poniżej 11.75v a nie są to codegeny. Np. wczoraj na mode comie 350w miałem 11.55v a sprzet 1hdd 2x cd 1x256

i juz nie wiem czy te mobo zaniża czy trza pos nie na prwade wyjeładną zasiłke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dakota12:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52396

 

ładnie i klarownie Vip tu opisał co i jak z pamięciami. Myślę, że Twoje twistery powinny iść na 6-2-2-2 (ale tylko tak sobie myślę, bo nie miałem takich pamięci :) )

 

a do temperatur i napięć jest całkiem dobry jest ten programik który daje abit - hardware doctor (tylko warto ściągnąć najnowszego). Mało zajmuje, a pokazuje co najważniejsze. A przy okazji: 58 stopni to sporawo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma normalne napięcie na lini 12v+ bo normalnie nie na mojej zasiłce potrafi przy ostrym oc spaść do 11.09

przy ostrym OC 12 powinno ci rosnac :) a nie spadac ..

 

P.s: za tydzien wciagam NF7 (bez eSa :) ) to mam nadzieje ze pomozecie w razie zonków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mm oytanie - kiedy powinna sie zaczac chlodzic mosfety ?

czy przy 200 fsb jest juz potrzebne chlodzenie ?

i kiedy wzrasta iuch temperatura i czym to jest spowowdowane ?

Spowodowane jest to wzrostem napięcia np: dla procesora. Wycięcie i przymocowanie radiatorów to przynajmniej dla mnie sama przyjemność i powinno się to zacząć robić zaraz po zakupie płyty :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma normalne napięcie na lini 12v+ bo normalnie nie na mojej zasiłce potrafi przy ostrym oc spaść do 11.09
przy ostrym OC 12 powinno ci rosnac :) a nie spadac ..

 

abit bierze napiecie dla proca z linii +12V i dlatego przy obciazeniu i zwiekszenu Vcore ta linia spada

 

BTW

 

u mnie przy Vcore 1,93V i prime napiecie spada wg MBM do 11,45V ale miernik pokazuje 11,82-11,89V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma normalne napięcie na lini 12v+ bo normalnie nie na mojej zasiłce potrafi przy ostrym oc spaść do 11.09
przy ostrym OC 12 powinno ci rosnac :) a nie spadac ..

 

abit bierze napiecie dla proca z linii +12V i dlatego przy obciazeniu i zwiekszenu Vcore ta linia spada

 

BTW

 

u mnie przy Vcore 1,93V i prime napiecie spada wg MBM do 11,45V ale miernik pokazuje 11,82-11,89V :)

No ale ja przy lini 12v zeszłem juz do napiecia 11.09v to znaczy ze juz nie jest za wesoło i wiem ze padake robi zasiłka bo komp jest stabilny do puki nie zaczne recić grafy proc na 2.23v i grafa na 340 to dla tepgp zasilacza jest sporo za dużo. Nie wiedziałem po prostu czy te abity takie prądo zerne są czy co a poza tym to z taki mapieciem jakie osciągnełm nie powinien byc stabilny. i teraz 2 pytanko czy jak dam 2 zasilacz to odciąze linie 12v bo to wiatraki i napedy przełacze ale jak jest zbudowane w zaislaczu z jednego xlrudła idzie napięcie na 12v>wszyskie kable czy każdy kabel ma z góry powiedziane ile max moze dostac czu jest wykorzystywany czy nie

 

Tak apropo czy ktoś testował ten nowy biosik !! 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma normalne napięcie na lini 12v+ bo normalnie nie na mojej zasiłce potrafi przy ostrym oc spaść do 11.09
przy ostrym OC 12 powinno ci rosnac :) a nie spadac ..

 

abit bierze napiecie dla proca z linii +12V i dlatego przy obciazeniu i zwiekszenu Vcore ta linia spada

 

BTW

 

u mnie przy Vcore 1,93V i prime napiecie spada wg MBM do 11,45V ale miernik pokazuje 11,82-11,89V :)

No ale ja przy lini 12v zeszłem juz do napiecia 11.09v to znaczy ze juz nie jest za wesoło i wiem ze padake robi zasiłka bo komp jest stabilny do puki nie zaczne recić grafy proc na 2.23v i grafa na 340 to dla tepgp zasilacza jest sporo za dużo. Nie wiedziałem po prostu czy te abity takie prądo zerne są czy co a poza tym to z taki mapieciem jakie osciągnełm nie powinien byc stabilny. i teraz 2 pytanko czy jak dam 2 zasilacz to odciąze linie 12v bo to wiatraki i napedy przełacze ale jak jest zbudowane w zaislaczu z jednego xlrudła idzie napięcie na 12v>wszyskie kable czy każdy kabel ma z góry powiedziane ile max moze dostac czu jest wykorzystywany czy nie

 

Tak apropo czy ktoś testował ten nowy biosik !! 2.0

 

U mnie 12V zawsze 11.98-12.05 nie zależnie jakie napięcie czy standardowe dla procesora czy 1.85 czy 2.0V(przy 2550Mhz i FSB 223)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problemow z NF7-S 2 i Radkiem 5800 ciag dalszy sagi.

 

Kupilem dzis Tracera 400W. Jak sie teraz patrze napiecia ma beznadziejne ale jest przynajmniej 400W i co ? Dalej zwisy w grach. Przynajmniej 3D Marko juz chodzi ale dalej np. UT2003 sie wywala momentalnie po wgraniu mapy. Gra Halo chodzi jakies 2 minuty po czym kaszana. Juz nie wiem co robic z tym.

 

Co ciekawe W98 nie chce mi juz startowac na tasmie tylko na SATA !!!!!! Dziwne. Poza tym jak chcialem dysk przelozyc to sie SPARZYLEM !!!!!!!! Na SATA dysk jest prawie czerwony. Chwycic go nie mozna bylo. Co jest ????? Na tasmie nigdy sie tak nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze raz szczegolowy opis problemu. Na poczatku mialem zasilacz codegen 300W wydawalo mi sie ze moze to jest za malo i chyba mialem racje. Jak dolozylem wiatrak z neonem na mostek poludniowy to po starcie wszystko sie wylaczalo. Wiec kupilem tego Tracera ale nie jest lepiej.

 

Dalej w 3D sie wiesza (robi sie sieczka na ekranie i zwis)

Teraz przynajmniej przeszedl 3D Makr 03 dwu krotnie bez problemu.

 

Mysle ze jednak albo wciaz mam zasilacz slaby, albo cos sie przegrzewa. Na procu mam blok wodny i temp. max 50oC wiec chyba to nie proc. Twinmosy kupowalem sparowane wiec chyba tez powinny sie nadac. Nie sa to jakies NoName a tez nie podkrecam na maxa. Zreszta testuje na ustawieniach nominalnych i to nic nie pomaga.

 

Co pozostaje ? Nie wiem. Radek sie nie moze przegrzewac bo niby jak. Na Asusie P3B-F wszystko chodzilo super. Zmienilem proc i Mobo i Ram i sama kiszka.

 

Narazie wszystko mowi o W98SE PL bo XP mi sie nie chce uruchomic nie wiem czemu i musze przeinstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy ten nowy biosik 2.0 można wgrywać za pomocą Flash Menu 1.3. Mieliście jakieś problemy z tym biosem?

A gdzie jest ten biosik :?: Skad go mozna sciagnac :?:

 

Update: Wlasnie wgralem ten bios za pomoca FlashMenu ale zadnych zmian nie zauwazylem po 15 minutach uzytkowania :wink: Nie moge dorwac release notes tego biosa... :?:

Update 2: Mam juz release notes (thnx bartool) i za raz bede testowal Nvidia System Utility :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki ślinie sie własnie na nowego abita nf7 rev 2.0 NB A1 SB A4

 

Mam pytano czy któryś z userów tej płyty ma zrobiony vdimm mod ?? chodzi mi konkretnie o to ze na necie znalzałem stronke gdzie jest pieknie sfotografowane i wogóle ale sa jakies dwie wersje tego moda, ja nie znam angielskiego i stnowi dla mnie to problem.

 

Wersja pierwsza potencjometr wieloobrotowy przylutowany do masy i jakiegoś pierdułka na płycie

 

Wersja druga ten sam rezystor przylotowany do masy i jezcze jednego rezystora.

 

O co w tym chodzi ??? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit bierze napiecie dla proca z linii +12V i dlatego przy obciazeniu i zwiekszenu Vcore ta linia spada

no to dla mnie nie problem :) bo 12.v mam akurat torche za wysokie :) 12.4 :>

 

w takim razie 5v powinienem miec rock stable? bo tera to mi "spada do 4.98" :)

i jeszcze jedno jak jest z amplitudami Vcore? mocno sie wacha?

 

P.s: w poniedzialek bede mial mobo :D wiec zegnam sie z MSI i witam abitka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit bierze napiecie dla proca z linii +12V i dlatego przy obciazeniu i zwiekszenu Vcore ta linia spada

no to dla mnie nie problem :) bo 12.v mam akurat torche za wysokie :) 12.4 :>

 

w takim razie 5v powinienem miec rock stable? bo tera to mi "spada do 4.98" :)

i jeszcze jedno jak jest z amplitudami Vcore? mocno sie wacha?

 

P.s: w poniedzialek bede mial mobo :D wiec zegnam sie z MSI i witam abitka :D

Teraz masz 12V troche za wysokie bo proc jest zasilany z +5V. U mnie było tak samo 12V zwiekszało się jak podnosiło sie Vcore.

Po prostu jedna linia jest troche bardziej przeciążona. W Abicie zasilanie procka jest z 12V co jest dobrym rozwiazaniem, bo prądożerna grafa (np. Rad 9700) pobiera prąd z 5V. Wieć napięcia 5V i 12 sa w miare zrównoważone, a na innych płytach jest "różnie" :D

 

Ten problem nie wystepuje jak sie posiada zasilacz z każdą linia osobno, a nie wspólna 5V i 12V. Taki zasilacz to np. Antec True Power 550W :) i nie wiem czy jedyny tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheh .. no nic nie chce mowic ale ja mam wspolna linie 3.3+5 i osobną dla 12. wiec cosik ci sie pomyrdało :) wiem ze jak 5 jest obciazone to 12 rosnie ale u mnie zawsze jesto kolo 12.4

 

mam srednio

3.3 ~ 3.34

5 ~ 4.98 (4.92 - 5.08)

12 ~ 12.4 (12.1 - 12.6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheh .. no nic nie chce mowic ale ja mam wspolna linie 3.3+5 i osobną dla 12. wiec cosik ci sie pomyrdało :) wiem ze jak 5 jest obciazone to 12 rosnie ale u mnie zawsze jesto kolo 12.4

 

mam srednio

3.3 ~ 3.34

5 ~ 4.98 (4.92 - 5.08)

12 ~ 12.4 (12.1 - 12.6)

No z tym liniami troche mi sie pomieszało :) ale zależność się zgadza :)

Wystarczy ze troche obciążysz 12V a to są odczyty z płyty czy miernikia?

 

U mnie płyta 5V - 5,00~5,07 12V- 12,30~12,45

Miernik odpowiednio 5,09~5,11 12V 12,5

 

Wczesniej jak miałem praktycznie nie obciązone 12V to dochodziło do prawie 13V! płyta i miernik 8O . Po podłaczeniu rehobusa i kliku wiatraczków niewiele to ma Wat, ale pomogło. Model jak twój z activ PFC.

Gwarantuje że po zmianie na Abita bedziesz prosił o większe 12V :)

 

pozdro

 

BTW: Chaos kojarze Cie jakos z q3 i "orgiem" :?: dobrze kombinuje bo juz dawnooo tam nie zagladałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie [ po przesledzeniu 79 stron nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie ... ] :

 

A mianowicie w CPU-Z ciagle skacze mi napiecie [ 1.616 - 1.632 a mam ustawione na 1.65], taktowanie rdzenia, fsb i bus speed. Czy to normalne czy cos jest nie tak z plyta :?: :?: :x

 

Sprzet jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

kupilem abita nf7 i podlaczylem do nich glosniki 4.1

niestety nie moge ustawic kanalu tylnego

nvswap wykazuje ze tylne powinny dzialac ale w winampie czy w grach dzialaja tylko przednie. Jest moze jakis program ktory ustawi mi zeby system wykrywal glosniki 4.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pi....... czytam ten topic juz 12godzin :?

ale coz, musialem bo od dwoch dni jestem "szczesliwym" posiadaczem tej plytki. Wiec moje spostrzezenia:

 

Mialem Gigabyte VAXP i na nim moj proc szedl na 12,5x166 bez podnoszenia napiecia.

Po zakupieniu ABITa tez zapodalem na 12,5x166 i co... i nic, system nie ruszyl. Po wielu bojach doszedlem do tego ze napiecie na procu jest za male, podnioslem o 0,025 i jest wszystko git.

 

Dalej zaczalem krecic i max co uzyskalem to 11x190 na 1,625v czyli calkiem spoko (temp max 50).

 

Po przeczytaniu zamierzam zakupic radiatorki zalmana na SB i NB oraz cos na mosfety, odpowiednio poustawiac timeingi pamieci (wiem ze sa beznadziejne ale na lepsze musze troche poczekac) i wtedy zobacze co mozna z niego wycisnac na tym sprzecie co mam.

 

Moze mi cos polecicie do lepszego O/C????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...