Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

A w którym miejscu w Winampie można to zmienić? Mam wersję 5 i nie mogę się doszukać :( W innym programie mam głos we wszystkich głośnikach... dodatkowo w Winampie słychać takie "charczenie" w tych głośnikach :(

Winamp :arrow: Options :arrow: Preferences :arrow: zakladka "Output" :arrow: wybierasz "DirectSound output" :arrow: dajesz "configure" :arrow: wybierasz sterownik "Nvidia" i zaznaczasz "Allow Hardware Acceleration" :arrow: powinno byc OK :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POpieram Sys@ka , ja niestety zdecydowalem sie kupic ta plyte koledze ( a moglem Msi i bardzo zaluje ) do tej pory nie wiem skad u niego biora sie dziwne restarty . Plyta nie jest nadzwyczajna i tyle .

Na co mi jej niesamowite O/C skoro i tak nie wlacze tak wysokich parametrow . Asus ,MSI robia plyty ktore ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>a sie wieksza kompatybilnoscia (podkrecic na nich mozna tez bardzo duzo , w granicy rozsadku do codziennej pracy ) , dlatego wiecej Abita nie tkne .

Tylko ze zaznaczam Abit to bardzo dobra firma , ale ja sie zrazilem do niej i nie zamierzam prowadzic wiecej experymentow .

Wiadomo ze tez zdazaja sie trefne serie , czy tam egzemlarze , ale mam to gdzies , bo teraz sie musze z tym meczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POpieram Sys@ka , ja niestety zdecydowalem sie kupic ta plyte koledze ( a moglem Msi i bardzo zaluje   ) do tej pory nie wiem skad u niego biora sie dziwne restarty . Plyta nie jest nadzwyczajna i tyle .  

Na co mi jej niesamowite O/C skoro i tak nie wlacze tak wysokich parametrow . Asus ,MSI robia plyty ktore ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>a sie wieksza kompatybilnoscia (podkrecic na nich mozna tez bardzo duzo , w granicy rozsadku do codziennej pracy   ) , dlatego wiecej Abita nie tkne .  

Tylko ze zaznaczam Abit to bardzo dobra firma , ale ja sie zrazilem do niej i nie zamierzam prowadzic wiecej experymentow .  

Wiadomo ze tez zdazaja sie trefne serie , czy tam egzemlarze , ale mam to gdzies , bo teraz sie musze z tym meczyc .

powodow resetowania sie systemu mzoe byc kilka, ale ogolnie sprowadza sie to do trzech kategorii: slaby zasilacz (glownie bardzo niskie wyjscia 12v i 3.3v), za niskie napiecie / zbyt wysoki OC lub tez zwarcia. wiel juz bylo nt. podstaw "OCingu", wiec pomine to.

plyta NF-S nie jest dla kazdego. zostala ona stworzona dla dosc waskiego grona jakimi sa "przetaktowywacze". nikomu nie ublizajac - wkurzajace jest, ze kazdy kto kupi te plyte, wejdzie na byle ktore forum i podjara sie, jaka to zajeb..... plyta do podkrecania. dokladnie, jest wyjatkowa (tak jak np. DFI Infinity ostatnio). trzeba jednak wykazac sie spora doza doswiadczenia, cierpliwosci i czasu, aby te plyte doprowadzic do stabilnego dzialania po "wysokim" przetaktowaniu. a to, ze ktos juz przetaktowywacl od czasu kiedy byl jeszcze w pieluchach to jeszcze o niczym nie swiadzczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @bachus_anonymous, @Dimek, @POWER BY AMD i inni :) za pomoc- już wszystko działa. Chciaż nie na oryginalnych sterach do płyty, bo tych nie dało się zainstalowac :(

Z SB 5.1 jakoś mnie problemów miałem, żeby wszystko ustawić.... ale poza tym płytka jest całkiem fajna i nie mam z nią żadnych przygód... na pewno lepsza niż mój stary Asrock ;) który wytrzymał 2 miesiące - dopóki nie pogryzł się z tunerem TV

 

Jeszcze raz dzieki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Epox 8rda3 tez sie pogryzl z tunerem TV i zamienilem go na NF7 i jak na razie nie zaluje. OC taki sam jak na epoxie, przynajmniej do wartosci jakie ja testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POpieram Sys@ka , ja niestety zdecydowalem sie kupic ta plyte koledze ( a moglem Msi i bardzo zaluje   ) do tej pory nie wiem skad u niego biora sie dziwne restarty . Plyta nie jest nadzwyczajna i tyle .  

Na co mi jej niesamowite O/C skoro i tak nie wlacze tak wysokich parametrow . Asus ,MSI robia plyty ktore ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>a sie wieksza kompatybilnoscia (podkrecic na nich mozna tez bardzo duzo , w granicy rozsadku do codziennej pracy   ) , dlatego wiecej Abita nie tkne .  

Tylko ze zaznaczam Abit to bardzo dobra firma , ale ja sie zrazilem do niej i nie zamierzam prowadzic wiecej experymentow .  

Wiadomo ze tez zdazaja sie trefne serie , czy tam egzemlarze , ale mam to gdzies , bo teraz sie musze z tym meczyc .

powodow resetowania sie systemu mzoe byc kilka, ale ogolnie sprowadza sie to do trzech kategorii: slaby zasilacz (glownie bardzo niskie wyjscia 12v i 3.3v), za niskie napiecie / zbyt wysoki OC lub tez zwarcia. wiel juz bylo nt. podstaw "OCingu", wiec pomine to.

plyta NF-S nie jest dla kazdego. zostala ona stworzona dla dosc waskiego grona jakimi sa "przetaktowywacze". nikomu nie ublizajac - wkurzajace jest, ze kazdy kto kupi te plyte, wejdzie na byle ktore forum i podjara sie, jaka to zajeb..... plyta do podkrecania. dokladnie, jest wyjatkowa (tak jak np. DFI Infinity ostatnio). trzeba jednak wykazac sie spora doza doswiadczenia, cierpliwosci i czasu, aby te plyte doprowadzic do stabilnego dzialania po "wysokim" przetaktowaniu. a to, ze ktos juz przetaktowywacl od czasu kiedy byl jeszcze w pieluchach to jeszcze o niczym nie swiadzczy.

heheh Misiu zobacz od kiedy ja jestem na tweku , gwarantuje ci ze wiem co robic , a plyta sie resetuje na 133 fsb na 166 to samo , wiec jak widzisz nawet ECSa jeszcze nie przegonilem w O/C . Zreszta to nie moja plyta tylko kumpla, on o tym pojecia nie ma . A ja mu nawet 166 Mhz FSB nie ustawie. bo mi pisze ze co chwile ma reset .

POdales mi tu tak blache powody resetownia :) , ze nawet nie wiem co powiedziec :) . Zasilacz to bym wymieniony zaraz jak sie resy pojawily napiecia sa idealne . Pozatym co ma zasilacz do resow na 133 fsb .

Pamieci tez nie robia bledow , nic sie nie przegrzewa .Odnosnie napiec to podpowiedz mi za co odpowiadaja napiecia 3.3V w zasilaczu ?I z tego co wiem to kiepski zasilacz zawyza napiecia 12V . Wszytkie podzespoly dzialaly idealnie wczesniejszej na plycie zreszta ECsie .

Ogolnie to nie chce mi sie juz babrac ta plyta , a kumpel mi glowe zawraca . Wiec czekam moze pomozecie cos jeszcze .

Np Jezeli Mem test nie pokazal mi bledow , to i tak pamieci w dualu moga byc przyczyna resow ???

I jeszcze jedno plyta jest naprawde szybka nie powiem , ale co mi z tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego, ale ten temat za bardzo sprzyja tarciom miedzy ludzmi.

nie mialem zamiaru umniejszac nikomu umiejetnosci i doswiadczenia.. ale...

skoro jestes az tak doswiadczony na tym forum (co tak naprawde o niczym jeszcze nie swiadczy) to powinienes wiedziec, ze "te blahe powody" sa podstawowymi krokami w diagnozowaniu nieprawidlowego zachowania sie systemu, nie tylko przetaktowanego... mozna jeszcze do nich dodac niekompatybilnosc pamieci, problemy z instalacja procesora, itd...

3.3v linia na zasilaczy jest odpowiedzialna za m.in dostarczenie "soku" dla pamieci na NF7-S... wiec jezeli spada dosc nisko pod obciazeniem to moze spowodowac niestabilnosci systemu.

jezeli chodzi o testowanie pamieci, to memtest nie wylapuje wszystkich bledow... przy 240FSB u mnie memtest nie pokazuje bledow, ale GoldMemory wywala je juz po 45 sekundach.

 

przede wszystkim powinienes podac dokladnie jaki to system: proc, pamiec, timingi, konfiguracja, napiecia, itd... moze wtedy uda sie znalezc tutaj pomoc o wiele latwiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzisz tak sie sklada ze nie widze powodu tego podawac , bo juz dawno sprawdzilem te rzeczy o ktorych piszesz . Jakby to byla moja plyta to juz by do serwisu pojechala .

A dlatego sprzyja klutniom ten topic , bo sa osoby ktore kupuja ta plyte , i dzieja sie dziwne rzeczy i jak ktos np nie ma mozliwosci przetestowania 3 roznych kosci pamieci w dualu , to sie meczy zeby to dzialalo .

 

Ja juz napisalem ze to nie moja plyta bo tak bym dokladniej jeszcze potestowal , co nie zmienia faktu ze od poczatku mialem z nia problemy .

To mi sie dysk rozwalil po tydogniu i kumpel placic za nowy , potem nowy zasilacz, potem pamieci . MIla zabawa :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko i tak watpie zebys mi powiedzial cos wiecej . I tak dzieki za odpowiedz i pomoc , jezeli mozna to moze kiedys na priva uderze .

Jedyne co mi mozecie pomoc , to podajcie linka z jakimi ta plyta pamieciami dziala na 100 % w dualu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko i tak watpie zebys mi powiedzial cos wiecej . I tak dzieki za odpowiedz i pomoc , jezeli mozna to moze kiedys na priva uderze .  

Jedyne co mi mozecie pomoc , to podajcie linka z jakimi ta plyta pamieciami dziala na 100 % w dualu .

Z Twisterami. Generalnie plyta nie lubi 512 w dualu.

 

A tak na serio to NF7 ma swoje grymasy, ale i tak chyba nie zamienilbym tej plyty. Po prostu musisz do tego podejsc na spokojnie i rozwiazac problem. Odnosze wrazenie ze nie za bardzo wiesz kto to Bachus_anonymous :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie ze nie za bardzo wiesz kto to Bachus_anonymous

Heheh wiesz domyslam sie , widze po opisie

:oops: bez przesady... sa tutaj bardziej doswiadczeni ludzie...

 

eh, nie bede chamem, a co tam :wink:

 

niestety musialbys naprawde podac, co to za sprzet... przede wszystkim proc, pamiec i ustawienia w BIOS - napiecia vdimm, vcore i vdd... oraz przynajmniej co mowi o napieciach MBM albo inny prog do monitoringu (podejrzewam, ze nie wala ci sie jakis miernik napiecia pod reka)

i tak w ogole to zaczalbym od wybebeszenia calego kompa... wyjac z obudowy, podlaczyc jedynie proc i wiatrak, karte graf, pamiec... zero OC, totalnie standardowe ustawienia... odpal kompa i zobacz czy sie resetuje... jezeli tak, to czy przy obciazeniu czy nawet podczas zero aktywnosci... odpal windowsa bez zadnych dodatkowych zadan w tle, zero aplikacji w "system tray"...

jezeli bardzo ci sie chce, to postaraj sie tez sprawdzic, na czystej, nowej instalacji Win... zero sterownikow do plyty i grafy ? czy tez sie resetuje wtedy?

jezeli dalej to samo, powyminiaj po kolei proc, pamiec i karte (np. ze swoimi - zakladam - chodzacymi komponentami)...

sprawdz pamieci we wszytkich mozliwych konfiguracjach... poszczegolne sloty, single, dual...

 

wiem, to moze troche potrwac, ale jezeli chcesz pomoc kolesiowi... :) zanim wyslecie te plyte spowrotem do sklepu, upewnijcie sie na 100%, ze to plyta sprawia problemy, a nie inne komponenty w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus_anonymous >> :wink: piszesz tez na XS? wlasnie stamtad i z Tweaka po Twoich wypowiedziach widac ze znasz sie dobrze na OC, dlatego tak napisalem.

BTW: Ta czcionka nie za duza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie jestem tez na XS.org... wlasnie szukalem innych ziomali na tym forum. wiem, ze Berkut powaznie sie udziela sie tam na "Vapor Phase Change Cooling" dyskutujac powaznie z grubymi rybami :) poza tym nie moglem nikogo innego wypatrzec...

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie ze nie za bardzo wiesz kto to Bachus_anonymous

Heheh wiesz domyslam sie , widze po opisie

:oops: bez przesady... sa tutaj bardziej doswiadczeni ludzie...

 

eh, nie bede chamem, a co tam :wink:

 

niestety musialbys naprawde podac, co to za sprzet... przede wszystkim proc, pamiec i ustawienia w BIOS - napiecia vdimm, vcore i vdd... oraz przynajmniej co mowi o napieciach MBM albo inny prog do monitoringu (podejrzewam, ze nie wala ci sie jakis miernik napiecia pod reka)

i tak w ogole to zaczalbym od wybebeszenia calego kompa... wyjac z obudowy, podlaczyc jedynie proc i wiatrak, karte graf, pamiec... zero OC, totalnie standardowe ustawienia... odpal kompa i zobacz czy sie resetuje... jezeli tak, to czy przy obciazeniu czy nawet podczas zero aktywnosci... odpal windowsa bez zadnych dodatkowych zadan w tle, zero aplikacji w "system tray"...

jezeli bardzo ci sie chce, to postaraj sie tez sprawdzic, na czystej, nowej instalacji Win... zero sterownikow do plyty i grafy ? czy tez sie resetuje wtedy?

jezeli dalej to samo, powyminiaj po kolei proc, pamiec i karte (np. ze swoimi - zakladam - chodzacymi komponentami)...

sprawdz pamieci we wszytkich mozliwych konfiguracjach... poszczegolne sloty, single, dual...

 

wiem, to moze troche potrwac, ale jezeli chcesz pomoc kolesiowi... :) zanim wyslecie te plyte spowrotem do sklepu, upewnijcie sie na 100%, ze to plyta sprawia problemy, a nie inne komponenty w systemie...

No widzisz robilem jzu cos w tym stylu :) , tyle ze ta cholera potrafi sie nie resetowac jak ja u niego siedzie i caly dzien > Zdaze dojsc do domu zadowolony, a on pisze ze znou mial resa :) , albo pare pod rzad .

Wezme jego kompa do siebie na tydzien i potestuje sam , bo moze i masz racje ze trzeba siasc i dokladnie zaobserwowac jej zachowanie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy próbie 250x8 płyta padła i poszła do serwisu ale nie powiem o niej złego słowa poprostu kichła sobie i tyle ;) a tak poważnie to ciśnienie mi podniosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od serwisanta że powodem awari gniazd PCI była zwara w pierwszym (od AGP) PCIu- odgięty jeden z drucików kontaktowych.

Tego gniazda nigdy nie używałem- na karcie gfx mam niestandardowy :twisted: radiator miedziany który skutecznie zasłaniał dostęp do tego PCI.

Wniosek- błąd producenta. Chyba...

Może być problem z uznaniem gwary- serwis twierdzi, że to moja wina. I nie pomagają tłumaczenia...

Żałuję, że nie oblookałem dokładnie karty przed oddaniem do serwisu. Ale kto by przypuszczał, że abit wypuści mobo z wadą fabryczną. Serwis tym się właśnie zasłania- "sprzedaliśmy już full tych płyt i nigdy nie było takich problemów".

No i doopa... Mam nadzieję, że rozwarcie tych drucików spowoduje naprawę PCIów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od serwisanta że powodem awari gniazd PCI była zwara w pierwszym (od AGP) PCIu- odgięty jeden z drucików kontaktowych....  ....... Może być problem z uznaniem gwary- serwis twierdzi, że to moja wina. I nie pomagają tłumaczenia...

Jeżeli oddawałeś płytę osobiście to masz albo protokół przyjęcia na serwis albo odpowiedni wpis w książce gwarancyjnej. Odgięcie styku jest uszkodzeniem mechanicznym, czego oni mogli nie zauważyć przyjmując sprzęt na serwis. Tak że moim zdaniem wygrasz w każdym sądzie. Co innego jeśli wysyłałeś płytę kurierem/pocztą do serwisu, wtedy mogą nie uznać bo nie masz jeszcze potwierdzenia przyjęcia na serwis "bez usterek mechanicznych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY :!: :!:

 

Jaki dysk 120gb proponujecie mi zakupic do tej plyty :?:

SATA czy U-ATA :?:

 

Jeden z tweakowcow napisal mi zebym kupil Samsunga ATA133 (8mb cache) bo podobno SATA maja problemy z kontrolerem Sil 3112A.

I co dziwne mi sie wydalo napisal ze SATA i tak nie jest szybsza bo korzysta z szyny PCI czyli 133MB/s.

 

Proze o szybka pomoc bo jutro mam zamiar kupic nowy dysk.

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnośnie dźwięku. Zaznaczem, że szukałem tego problemu poprzez wyszukiwarke i go nie znalazłem. Tutuaj przeglnąłem kilkadziesiąt stron i też nie znalazłem odpowiedzi. Chodzi o to, że u mnie wszystkie głośniki grają w odpowiednią stronę tylko 2 przednie są tak cicho, że ich wogóle nie słychać. Jak dam na maxa to coś tam da się usłyszeń ale trzeba wyłączyć tylne wtedy bo by je wyrąbało ;). Mam głośniki Creative 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden z tweakowcow napisal mi zebym kupil Samsunga ATA133 (8mb cache) bo podobno SATA maja problemy z kontrolerem Sil 3112A.

Ten kontroler jest strasznie lipny, a niektorzy maja z nim do tego stopnia problemy ze dochodzi do utraty danych. W 99% przypadkow da sie co prawda ustawic wszystko tak zeby bylo ok (np. u mnie dziala), ale mimo wszystko odradzam. Poza tym jest to tylko pseudo-kontroler sata. Tak na prawde to jekko przerobiony kontroler zwylkego ATA. Nie obsluguje czegos co sie nazywa TCQ i ( z tego co wiem) jest podstawowa przewaga SATA nad PATA (aczkolwiek oblsluguje hotplug i PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...