Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

obnizenie ??hmm.. to zle , ja kce je podwyzszyc , nie wyglda na spalony , mozna go wymiecnic ?? jak podniesc napiecie i zmiezyc jakie teraz mam , jak miezylem miernikiem to bylo 3.3 v ale czy takie mam na ramie ??

i jak tan v mod mial dzialac ??

jak ten v mod mogl zwiekszac napiecie jak mialo sie podlaczac go do uzemienia , czyli wychodzi na to ze je obnizal (chyba) nie znam sie na tym ale na logike tak wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze raz...

co mialem na mysli, to fakt, ze na plycie bez moda, ten rezystor powoduje, ze vdimm jest tak naprawde wyzsze o ok 0.06v niz ustawienie w BIOS.

tak naprawde to sa dwie metody zrobienia vdimm moda...

 

1) przylutowanie potencjometru do prawej strony tego rezystora i uziemienia,

2) usuniecie tego rezystora i przylutowanie potencjometru do punktu po prawej stronie (jak w przypadku powyzej, ale bez rezystora), a drugi kabelek do lewj nozki mosfetu, ponizej-na lewo od tego "rezystora".

 

napiecie na ramie.... spojrz tutaj ---> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57480&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nvmixer 1.0 + Audio 4.31 - 19:27

Piotr Lewandowski

Z paczki sterowników dla systemu Windows XP 64-bit dostajemy nowy Nvmixer. Działa on bez problemu na zwykłym, 32-bitowym Windows 2000 lub XP. Do niego zalecamy nowe beta sterowniki audio 4.31. Działają bez problemu i dają lepsza jakość dźwięku przy odtwarzaniu muzyki (testowane). Całość oczywiście dla posiadaczy sound storm. Do pobrania z tego miejsca:

http://www.nvplanet.com/modules.php?name=N...rticle&sid=2180

Powered by FrazPC.pl

Hehe - fajne toto :P Wlasnie zainstalowalem i stery i mixer... zrobione w stylu Nvidia System Utility - trzeba sie przyzwyczaic, ale wyglada spoko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze raz...

co mialem na mysli, to fakt, ze na plycie bez moda, ten rezystor powoduje, ze vdimm jest tak naprawde wyzsze o ok 0.06v niz ustawienie w BIOS. 

tak naprawde to sa dwie metody zrobienia vdimm moda...

 

1) przylutowanie potencjometru do prawej strony tego rezystora i uziemienia,

2) usuniecie tego rezystora i przylutowanie potencjometru do punktu po prawej stronie (jak w przypadku powyzej, ale bez rezystora), a drugi kabelek do lewj nozki mosfetu, ponizej-na lewo od tego "rezystora".

 

napiecie na ramie.... spojrz tutaj --->http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57480&highlight=

ok czyli mi pasuje tylko 2 wyjscie bo spalilem (chyba) ten rezystor - za duza temperatura lutownicy , mam jeszcze inny problem , jak mam dual to mi 1 kostka grzeje sie bardziej a 2 mniej !! dam fotki jak to teraz dziala bo nie kce 2 raz tego spieprzyc ! da sie wymienic ten rezystor ?? mozna to dokupic ?? moze spalilem ten rezystor bo zle podlaczylem te uziemienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze raz...

co mialem na mysli, to fakt, ze na plycie bez moda, ten rezystor powoduje, ze vdimm jest tak naprawde wyzsze o ok 0.06v niz ustawienie w BIOS. 

tak naprawde to sa dwie metody zrobienia vdimm moda...

 

1) przylutowanie potencjometru do prawej strony tego rezystora i uziemienia,

2) usuniecie tego rezystora i przylutowanie potencjometru do punktu po prawej stronie (jak w przypadku powyzej, ale bez rezystora), a drugi kabelek do lewj nozki mosfetu, ponizej-na lewo od tego "rezystora".

 

napiecie na ramie.... spojrz tutaj --->http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57480&highlight=

ok czyli mi pasuje tylko 2 wyjscie bo spalilem (chyba) ten rezystor - za duza temperatura lutownicy , mam jeszcze inny problem , jak mam dual to mi 1 kostka grzeje sie bardziej a 2 mniej !! dam fotki jak to teraz dziala bo nie kce 2 raz tego spieprzyc ! da sie wymienic ten rezystor ?? mozna to dokupic ?? moze spalilem ten rezystor bo zle podlaczylem te uziemienie ?

nie zawracalbym sobie na twoim miejscu glowy tym rezystorem. popraw caly mod. ustaw napiecie w BIOS na 2.9v. wylacz kompa. delikatnie usun ten rezystor. przed przylutowaniem ustaw potencjometr na 0 ohm (mierzone miedzy np. srodkowa (czarny), a skrajna blizej pokretla nozka (czerwony). przylutuj ten potencjometr wg. sposobu 2. srodkowa nozka potencjometru do prawego punktu, druga do lewej nozki mosfetu (na ktorej mierzysz napiecie vdimm). odpal kompa... w tym momencie napiecie powinna byc jedynie odrobinke wyzsze niz 2.9v. zwiekszajac opor zwiekszasz napiecie...

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś bawiłem sie fsb i nie moge wyjść powyrzej 220 natychmiastowa zwiecha a 220 stabilne co może być przyczyną już ustawiłe sobie pamięci  na 333 mostek mam przesmarowany

a te FSB 220 ustawiłes z CPU Interface Enabled czy Disabled....bo jesli na Enabled spróbuj go wyłączyć wtedy moze ci pojdzie ale stracisz troche na wydajnosci......CPU Interface nie lubi wysokich FSB

Pozatym Płyta najbardziej lubi kiedy pamięci chodzą synchronicznie z prockiem a do tego najlepiej jesli w BIOSIE ustawisz

CPU Interface Enabled - ustwienie na wydajność

CPU Interface Disabled - ustwienie na stabilność

moim zdaniem jest lepiej dać mniejsze FSB i niech bedzie synchro....<np. fsb 166 i pamiatki 166...czyli 333, niż fsb 166 a pamiątki 200 czyli 400 w trybie asynchro........nielogiczne ale prawdziwe

 

Jeśli nic nie pomaga a marzysz o fsb powyżej 220 to jedynym rozsadnym sposobem aby je uzyskać bedzie L12 Mod........Hipo ma racje.....w wielu wypadkach bardzo pomaga.....ale nie każdy ma na tyle odwagi aby w taki hardcorowy sposób ingerowac w płyte i proca........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to VIP keidys ujał

"bez L12 to lipa a nie mobo do krecenia" :) czy jakos tak .. po czesci to prawda :> zalezy co kto potrzebuje ..

po L12 fakt faktem leci wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś bawiłem sie fsb i nie moge wyjść powyrzej 220 natychmiastowa zwiecha a 220 stabilne co może być przyczyną już ustawiłe sobie pamięci  na 333 mostek mam przesmarowany

a te FSB 220 ustawiłes z CPU Interface Enabled czy Disabled....bo jesli na Enabled spróbuj go wyłączyć wtedy moze ci pojdzie ale stracisz troche na wydajnosci......CPU Interface nie lubi wysokich FSB

Pozatym Płyta najbardziej lubi kiedy pamięci chodzą synchronicznie z prockiem a do tego najlepiej jesli w BIOSIE ustawisz

CPU Interface Enabled - ustwienie na wydajność

CPU Interface Disabled - ustwienie na stabilność

moim zdaniem jest lepiej dać mniejsze FSB i niech bedzie synchro....<np. fsb 166 i pamiatki 166...czyli 333, niż fsb 166 a pamiątki 200 czyli 400 w trybie asynchro........nielogiczne ale prawdziwe

 

Jeśli nic nie pomaga a marzysz o fsb powyżej 220 to jedynym rozsadnym sposobem aby je uzyskać bedzie L12 Mod........Hipo ma racje.....w wielu wypadkach bardzo pomaga.....ale nie każdy ma na tyle odwagi aby w taki hardcorowy sposób ingerowac w płyte i proca........

czytam to i nie abym sie czepial (albo moze czegos nie wiem)

1. l12 mod to przeciez nie mod plyty

2. jaka hardcorowa ingerencja? dla mnie hardcore to lutowanie czegos na plycie (mody napiecia) a nie drutowanie procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moj problem:

procek narazie tak jak w podpisie i te pamieci synchro oczywiscie

chodzi oto ze dzialaja na timingach 2-3-3-5, a ja chcialbym 2-2-2-5

no to do biosu (d22 3dfire) i zmniejszam timingi :arrow: :zonk: nie chodzi (zawiechy itp., ciezko do windy wejsc)

no to do biosu i zwiekszamy napiecie :arrow: :zonk: nie chodzi

dojezdzam z napieciem do 2,9V i cigle to samo :(

mysle ok moze 2-2-3-5 :arrow: :zonk: znowu na wszystkich napieciac nie dziala (jak juz do windy wejdzie zaraz blue screen)

zawichy tez na 2-3-2-5 na wszystkich napieciach

hmm... no to mysle wygrzejemy ale [gluteus maximus] jak tylko zwieksze napiecie to zawiechy to samo na fsb 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a L12 nadaje sie pod bartona ? jak tak to robimy jutro :> drucik wezme z taśmy ata

nic nie daje w bartkach o fsb 166+

jak nie .. przecie VIp robil na swoim ponoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a L12 nadaje sie pod bartona ? jak tak to robimy jutro :> drucik wezme z taśmy ata

nic nie daje w bartkach o fsb 166+

jak nie .. przecie VIp robil na swoim ponoc

To ze robil nie znaczy ze cos daje, On zrobil dla zasady nawet nie odpalal bez moda ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ... skad wiesz ze nie sprawdzał? :P

niech sie Vip wypowie :)

 

OT: pozatym jak wsiade w 8-ke i sie przejade dzis do Ciebie to Ci skopie pupsko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ... skad wiesz ze nie sprawdzał? :P

niech sie Vip wypowie :)

 

OT: pozatym jak wsiade w 8-ke i sie przejade dzis do Ciebie to Ci skopie pupsko :P

Wiem bo zdarza mi sie czytac forum i kiedys tak wlasnie pisal ze pierwsze co zrobil po wyjeciu z pudelka plyty to wlozyl druta w socketa mozesz poszukac na forum jesli masz ochote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego?

skoro od razu drutowal to jak zresetowal bios to mu musilao odpowiednio wykryc... o ile mod zadzialal

tia ... tylko koledzy twierdza ze bez druta tez by smignał na 10x250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tasmy ide sa chyba aluminiowe a nie miedziane...

2. dlaczego na bartkach nie dziala? ja jeszcze nie robilem bo czasu brak... ale przeciez jest mod na fsb200

1 ja mam z aluminiowych drucikow i dziala

co do hardcore i lutowania to nf7 jest niezniszczalny , zrobilem vdimm moda - komp nie zadzialal , odlaczylem vdimm moda - komp nadal nie dzialal , zlutowalem rezystor kabelkiem - zadzialal , nie taki diabel straszny troche odwagi , tu trudno cos spalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko (może było jush zadawane 100 x na tym forum ale z braku czasu jie dam rady wszystkiego czytać :( )

czy abit nf-7 ma soundstorm ????? tylko nie piszcie żebym poszukał tylko krótko tak lub nie !!!!

!THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko (może było jush zadawane 100 x na tym forum ale z braku czasu jie dam rady wszystkiego czytać :(  )

czy abit nf-7 ma soundstorm ????? tylko nie piszcie żebym poszukał tylko krótko tak lub nie      !!!!

!THX!

NIE!.. ma ALC650 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...