Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tam bym ...sie poświecił i wyjąl plyte........pozatym ze zdjetą plytą radiator na NB bedzie dokladniej zamontowany.....lepiej i dokladnie rozsmarujesz paste.......glupotą jest odcinać koleczki....bo nie chce sie komuś wyciagać płyty......pozatym pomysl sobie tak scenariusz.....ze odetniesz kołeczki....a za jakiś czas bedziesz musial jechac z płytą na servis.......a w servisie powiedza ci ze koleczki śa inne .....podmienione......ze cos kombinowales...itp....i mozesz miec problem......w sumie to nie powinno go być....ale nigdy nic nie wiadomo......zyjemy w naszej ukochanej Polsce.....a tutaj wszystko jest możliwe i realne....wiec nie masz co kombinowac...tylko odkrecaj plyte i sciagnij normalnym sposobem........bo moze jeszcze kiedys koleczki ci sie przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, moze lepiej polecić do tego pensetę czy jak to sie nazywa, ale takie małe kombinerki zwężające się ku górze też zdają egzamin

 

A teraz MÓJ PROBLEM:

Niedawno znowu mierzyłem sobie napięcia bo komp podkręcony chodzi nontoper no i to co zobaczyłęm:

3,3 5 12

spokój: 3,42 5,12 12,02

prime: 3,42 5,13 11,94

konfig jak z podpisu 1700+@2100mhz@1,8 ramce2x256 twinmos mtec 400@420 11-3-3-2@2,8

czyli super! ku mojemu zdiwieniu napięcia spokój/stress są prawie takie same i trzymają się rock stable.

Ale pomyślałem ze wartoby jeszcze zmierzyć vcore, vdd i vdimm...

no i tu sie zaczyna ZDZIWKO: mierze vdimm: 2,97 a w biosie mam 2,8ustawione

mierze vcore: 2,21! a w biosie mam 1,8 ustawione!!!

mierząc vcore poiskrzyłem końcówką po płycie i spękałem i nie zmierzyłem juz vdd...

ale teraz nie wiem o so hozi wogule?! Wszystko mirzyłem tak jak opisane w tym topicu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=574...er=asc&&start=0

ALe teraz mam wątpliwości bo jak mierzyłem VDIMM to dałem CZERWONY - PUNKTPOMIARU, CZARNY - OBUDOWA

tak samo jak mierzyłem VCORE TO DAŁEM CZERWONY DO NÓŻKI MOFSETA, A CZARNY DO OBUDOWY... moze zrobiłem to źle?!

pomóżcie mi to wyjaścnić

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja, tym razem z po czesci rozwiazanym problemem...

zamontowalem wiatrak, tak zeby wial centralnie na plyte glowna zimnym powietrzem i komputer o dziwko od rana chodzi stabilnie. Byc moze wlasnie mostki sie grzaly, dlatego mam pytanie - czy jest mozliwe jakies zamocowanie radiatorow na nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, na mostku północnym masz, tylko pisałem ci, żebyś tą pastą przesmarował, a na południowym to albo zalman na kleju, albo jakiś stary, mały radiator na taśmie termopzewodzącej. I pomyśl też nad mosfetami. Tu masz fotke co trzeba chłodzić przy oc http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...p?showtopic=124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć ważną kwestię, która była poruszona w tym topicu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=574...er=asc&&start=0 Dokładnie chodzi mi o monitorowanie vcore. U mnie w biosie vcore ustawione na 2.2V, odczyt z biosu to 2.14V, a real odczytywany miernikiem to !1.91! Opis jak mierzyć jest w tamtym topicu. Więc zwracam się z pytaniem do was jakie u was jest realne vcore? Czy na waszych mobo vcore jest zaniżone o ok. 0.3V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszych oględzinach dochodzę do wniosku, że jedyny gorący element mojej plyty glownej to mostek poludniowy... jest strasznie goracy po paru minutach pracy, po wylaczeniu komputera od razu chlodnieje... Na strone, ktora mi podales, widze, ze ktos przemontowal wentyla z mostku polnocnego na poludniowy, wiec moze wlasnie w tym tkwi moj problem, ze mostek poludniowy sie za bardzo grzeje - na razie ustawilem wentyla centralnie na niego i komputer chodzi elegancko. Moze przelozyc wlasnie wentyl z mostka polnocnego na poludniowy? Tylko pytanie czy wtedy polnocny nie bedzie za bardzo sie grzal...

Ewentualnie przychodzi mi pomysl o mosfetach, konkretnie "vdd mosfet", bo jest zamontowany pod agp, a wlasnie gdy mialem karte graficzna tam to sie strasznie grzala, az wydzielala nieprzyjemny zapach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kozik nb nie mozesz pod zadnym pozorem pozostawić gołego!

 

co do sb to pisałem juz o wyłączeniu nieuzywanych przez ciebie funkcji

potem jak jeszcze będzie gorąco to zapodasz radiator na klej czy tam taśmę

mozesz dać jakies małe radiatorki na te "gorące miejsca" ale nawet ludziom którzy wyciskają siódme poty z tego abita nie jest to niezbędne...

 

@świder

widzę ze mamy problem z tym samym tylko zupełnie odwrotny...

 

@wszyscy

wypowie się ktoś na temat motywu poruszonego 4 posty wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby nie patrzec wychodzi na to, ze jednak cos mam zwalone z tym sb... jak go chlodze jest wszystko ok, ale u mojego braciszka na takiej samej plycie glownej i takim samym procu chodzi wszystko ok. Sprobuje z tym wylaczeniem opcji, bo jakos zapomnialem o tym, a jak i to nie pomoze to jeszcze obadam jakies male radiatorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unckle

To chyba nie mozliwe 2.2 V jakie masz chlodzenie ?? 12V masz raczej pozytywnie a miernik iskrzy bo tam płynie bardzo duzy prad a jak miernik jest cienki i ma maly opór to przez niego tez plynie prad im wiekszy tym wieksze iskry :/ z tąd też moga byc róznice przy mierzeniu takich malych napiec bo te od "ruskich" różnie dzialaja :/ zalezy jak sie trafi najlepiej jest sobie kupic jakis markowy ale na to szkoda kasy, dobre sa w elektronikach po 100 :/ nawet niewiem jaka jest klasa tych mierników ale przy zakresie 20 mierzenie napiecia w granicach 1.7-2.2 raczej nie ma sensu bo blad pewnie bedzie wynosil ok o.1 mozna sobie ze wzoru policzyc

blad=(klasa/zakres)*odczyt chyba :) laborki z elektry sie skonczyly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncle => A jak temp proca. bo przy vcore 2.2V to by się grzał niemiłosiernie. Vdimm - standard - zawyżone u mnie bios = 2.9, real 2.97V. A VDD to dopiero bajka

 

VDD Bios - Real

 

1.4V - 2.0V

1.5V - 1.7V

1.6V - 1.5V

1.7V - 1.4V

 

Przy czym dodam, że po ustawieniu w biosie vdd na 1.4V komp się nie włącza, pojawia się blue screen, czyli oznaka niedowoltowania :) Nie wiem co z tym jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napięcia 3,3 5 i 12 to sobie spokojnie mierze z moleksa albo z wtyczki atx

czujką miernika zaiskrzyłem o płytę jak mierzyłem vcore

wiem ze napięcia 3,3 5 i 12 mam bardzo dobre to było tylko tak dodatkowo

a miernik jest dobry bo jak mierze np. paluszka to jest jak w mordę strzelił 1,5v a jak taką dużą baterię to też pieknie 4,5v

chodzi mi o to czy:

1)dobrze mierzyłem vcore i vdimm?

2)jeśli dobrze mierzyłem to co to jest ze mam w biosie ustawione 1,8 a realnie jest 2,21 a na ramcach mam ustawione 2,8 a jest 2,97!

vcore sprawdzane na wszystkich 3 punktach pomiaru i na każdym taki sam wynik!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie temp proca jest dobra:

10min po starcie 28 C

internet, tlen, winamp 0,5h 41 C

gry 44 C

prime 48 C

no właśnie świder ty masz bios/real 2,9/2,97 a ja 2,8/2,97...

ja też nie mogę uwierzyć w 2,21vcore... moze źle pomierzyłem czy jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale ja jeszcze nie wiem czy to jest dobrze:

vcore: czerwona do którejś z górnych nóżek mofseta przy procu tak jak na rysunku z tego topicu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=574...er=asc&&start=0

a czarna do obudowy

 

a vdimm to tez czerwona do nóżki a czarna do budy

tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz naskladane troche kasy na nowa mobo ...tylko nie wiem ktora dokladnie. Wiem ze bedzie to ABIT ale jeszcze pomozcie mi sie zdecydowac pomiedzy NF7-S a NF7. Oczywisci mowie w obu przypadkach o wersji 2.0 mobo Powiem tak : i tak nie bede korzystal z firewire ani SATA. Czy wiec do samego o/c te 2 plyty sa takie same ?

ps. przekopanie sie przez kilkaset stron watku is impossible ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe z tego co widze na sklepach i allegro to roznica pomiedzy wersja z "S" i bez to nawet 150 zeta. Bez "S" za 260 da rade juz qpic na allegro z 6 miechami gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki wielkie ale to pytanie juz chyba jest 1000 raz no bez przesady nie trzeba wertowac 160 jest szukajka i jest nawet chyba taki temat wiec nie widze problemu pozatym sa jeszcze wszedzie specyfikacje tych plyt :evil:

kolory sa rózne w zaleznosci od tygodnia produkcji liczy sie wyposazenie nie laminat :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem podlączyć dzisiaj do komputera mój nowiutki odtwarzacz mp3 firmy FOXDA, ale za każdym razem, gdy podepne do płyty głownnej kabelek usb, to po chwili Windows XP staje sztorcem i nie odpowiada na polecenia.

 

Mam Win XP PRO PL +SP1 +wszystkie aktualizacje +najnowszego BIOSa i sterowniki.

 

Czy ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem podlączyć dzisiaj do komputera mój nowiutki odtwarzacz mp3 firmy FOXDA, ale za każdym razem, gdy podepne do płyty głownnej kabelek usb, to po chwili Windows XP staje sztorcem i nie odpowiada na polecenia. 

 

Mam Win XP PRO PL +SP1 +wszystkie aktualizacje +najnowszego BIOSa i sterowniki.

 

Czy ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem :?:

sprobuj zmienic ustawienia usb w biosie

albo zmien stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem podlączyć dzisiaj do komputera mój nowiutki odtwarzacz mp3 firmy FOXDA, ale za każdym razem, gdy podepne do płyty głownnej kabelek usb, to po chwili Windows XP staje sztorcem i nie odpowiada na polecenia. 

 

Mam Win XP PRO PL +SP1 +wszystkie aktualizacje +najnowszego BIOSa i sterowniki.

 

Czy ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem :?:

sprobuj zmienic ustawienia usb w biosie

albo zmien stery

W BIOSIE juz wszystko włączyłem, a jeśli chodzi o sterowniki to zainstalowałe najnowsze oficjalne ze strony NVidii. NIc to jednak nie pomogło :(

 

Czy ktoś z Was próbował podłączyć do Abita NF7-S odtwarzacz mp3 z kartą flash :?: Jak się ta próba zakończyła :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sterownik usb2 ze strony Abita? Poszukaj w drivers na www.abit.com.tw

Wydaje mi się, że do Windows XP nie są potrzebne dodatkowe sterowniki. Zresztą na stronie Abita (w dziale ze sterownikami do NF7-S) nie ma nic do WIN XP:

http://www.abit-usa.com/downloads/driver/d...ories=1&model=6

 

Skąd sciągnołeś te sterowniki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...