Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

do USB 2.0 windows XP nie potzrebuje zadnych sterowników........chodzilo mi o jakieś sterowniki do Odtwarza MP# jesli takowe są

Niestety do odtwarzacza nie zostały dołączone żadne sterowniki.

 

A czy ktoś z Was próbował podłączyć jakikolwiek odtwarzacz mp3 z flash diskiem do płyty opartej na chpsecie NForce :?: Jesli okazałoby się, że ten problem dotknął nie tylko mnie, to byłaby już poważna sprawa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do USB 2.0 windows XP nie potzrebuje zadnych sterowników........chodzilo mi o jakieś sterowniki do Odtwarza MP# jesli takowe są

Niestety do odtwarzacza nie zostały dołączone żadne sterowniki.

 

A czy ktoś z Was próbował podłączyć jakikolwiek odtwarzacz mp3 z flash diskiem do płyty opartej na chpsecie NForce :?: Jesli okazałoby się, że ten problem dotknął nie tylko mnie, to byłaby już poważna sprawa :evil:

Ja podpinałem Nokie 5510 i tam był po prostu myk ze sterami, normalnie system wykrywał telefon jako dysk przenośny i soft do wgrywania MP3 nie widzał telefonu. Trzebabyło podmienić sterownik, albo raczej zmienić typ urządzenia ( nie wiem jak to własciwie nazwać ) i już wszytko było ok.

Do USB 2.0 trzeba tylko w XP dorzucić SP1 i nie trzeba żadnych dodatkowych sterów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do usb podłączałem tez kamerę cyfrową i z nią nie było żadnych problemów. Dlatego zdziwiłem się, że odtwarzacz mp3 nie chce działać poprawnie. Słyszałem tez, że w niektórych odtwarzaczach trzeba wymienić firmware, żeby wszystko dobrze działało (np. w niektórych odtwarzaczach firmy Creative).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze SoundStormem. Otóż nie działa mi czarne wyjście na płycie głownej opowiedzialne za dzwiek z tylnych głośników. Z głosnikami jest wszystko wporządku. Płyta główna jest zupełnie nowa więc również i sprawna. Sądze ze problem jest w sterownikach czy coś takiego.

Mam sterówniki:

Windows XP - Unified Driver

Version: 4.24

Release Date: May 10, 2004

 

Audio driver 4.31 (WHQL)

Audio utilities 4.31

Ethernet driver 4.16 (WHQL)

GART driver 3.77 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL)

SMBus driver 4.04 (WHQL)

Installer 4.38

IDE NVIDIA driver 4.12

 

Nie umiem tego naprawić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinałem Nokie 5510 i tam był po prostu myk ze sterami, normalnie system wykrywał telefon jako dysk przenośny i soft do wgrywania MP3 nie widzał telefonu. Trzebabyło podmienić sterownik, albo raczej zmienić typ urządzenia ( nie wiem jak to własciwie nazwać ) i już wszytko było ok.

Do USB 2.0 trzeba tylko w XP dorzucić SP1 i nie trzeba żadnych dodatkowych sterów

ja mam nokie 5510 i dzial o mi soft do niej .. bez problemu .. czasem trzeba zrobic tak jak Hipo pisze .. ale zrobisz to raz i potem jzu smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinałem Nokie 5510 i tam był po prostu myk ze sterami, normalnie system wykrywał telefon jako dysk przenośny i soft do wgrywania MP3 nie widzał telefonu. Trzebabyło podmienić sterownik, albo raczej zmienić typ urządzenia ( nie wiem jak to własciwie nazwać ) i już wszytko było ok.

Do USB 2.0 trzeba tylko w XP dorzucić SP1 i nie trzeba żadnych dodatkowych sterów

ja mam nokie 5510 i dzial o mi soft do niej .. bez problemu .. czasem trzeba zrobic tak jak Hipo pisze .. ale zrobisz to raz i potem jzu smiga

 

a ja mam ten sam problem, windows sie buntuje...

nie kumam troche opisu hipa co z czym mam podmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ten sam problem, windows sie buntuje...

nie kumam troche opisu hipa co z czym mam podmienic?

Instalujesz Audio Menagera, robisz reset podpinasz telefon i powinien pokazać Ci sie nowy dysk przenośny.

 

W menadzerze urządzeń wybierasz do niego własciwosci, sterownik i aktyalizuj sterownik. Tam gdzieś ( nie pamietam dokładnie ) masz dwie opce, Nokia 5510 i dysk przenosny, zaznaczasz nokia 5510 instaluje sie, rest i juz powinienes spoko wgrywać muzyczke do fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat czy wsadzic do mojego kompa 1Gb pamieci :/ obecnie czekam na jedna kosc 512Mb Hynixa i mam mozliwosc dokupienia jeszcze jednej . Jak wyglada sprawa 1gb pamieci na NF7 ? Prosilbym o opinie osob , ktore wlasnie pracuja z taka iloscia ramu... Czy sa jakies wieksze problemy ? Jak wyglada sprawa z O/C , czy przy 1gb moge sobie pomarzyc o FSB ~ 240 (w singlu bo o dualu to pewnie od razu mozna zapomniec...)

 

Druga sprawa to czy na dzien dzisiejszy potrzebna jest taka ilosc ramu , moze lepiej olac ten 1Gb i kupic jakies 512Mb z lepszymi timingami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, czysta loteria jesli chodzi o poprawne działanie. Jedynym chyba userem na forum który uzywa giga ramu na NF7 to Vip i to jak używa :D 250 w dualu ;)

 

Jeśli chodzi o potrzebe to naprawde poprawia to komfort, mozesz spokojnie wyłaczyć plik wymiany wiec odpada Ci oranie po dysku. Jeśli jeszcze do tego operujesz na dużysz plikach to widze same zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to on wlasnie jedzie na takich samych kostkach (seria) jakie mam kupic :] Tyle , ze tak jak piszesz szanse sa ale nie wiadomo jakie :D No ale 'no risk no fun" w sumie nie wiele strace bo jakby co to zawsze moge ta jedna kosc sprzedac a z tym raczej problemu nie bedzie...

 

Dzieki za szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam 1 GB RAM ! Super wydajność w WinXP. No i fantastyczny komfort gry w CM 03/04 ! Mam dwie kostki 400 MHz Eliksir i chodzą w dualu na 400 MHz... i wszystko pięknie stabilnie... Jak ktoś ma kasę to nie żałować... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam więc ponownie

i mój ?problem? z napięciami dalej nie rozwiązany...:(

wszystko (całą historię problemu) macie na str.162

No więc pomierzyłem dziś jeszcze raz, ale tym razem juz tylko to problemowe vcore. Wynik taki sam jak przedtem czyli stoi albo 2,21 albo 2,22 w zależności z którego mosfeta mierzone. Przypomne ze w biosie jest 1,8ustawione! Programy w stylu aida itp. pokazują zgodnie ok ~1,82

Wykluczam raczej zrąbany miernik, bo jak mierze paluszka to jest równiutko 1,5v, jak np. taką dużą baterię to też jest tak jak powinno być 4,5v, mierzyłem jeszcze tak dla picu prąd z kontaktu i jest równiutko 230v. A tu takie zdiwko u abita! Pomóżcie co dalej by mozna z tym zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna na 3 kosciach 400 mhz jechac w dualu??? cos kiedys jak sie nie myle na jakis oficjalnych stronach czytalem ze nie a na tym forum siedze od niedawna i dopiero sie edukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoze?

przecie chodzą tu takie mastery wymiatacze... licze na Was

pzdr

co prawda zaden ze mnie wymiatacz ale :P

 

co do pomiarów to zawsze bedziesz mial roznice

ja mam tak

i vdimm tez mam zawyzone sporo

V     MBM5   Miernik (Molex)  5v  -  5.11 -  5.2212v - 11.86 - 12.10VdimmBios  MBM5  Miernik2.6 - 2.67 - 2.72.7 - 2.77 - 2.82.8 - 2.89 - 2.912.9 - 2.99 - 3.02

co do vcore to moze źle mierzysz?

dodtykasz tych mosfetów po lewej? gornej nozki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos wymiataczu :P 1.wiesz cos na temat czy na trzech kosciach wszystko ladnie stabilnie chodzi?? 2.masz pojecie czy lepiej jest zostac na dwoch kosciach czy kombinowac z trzema??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym zostal przy jednej :) bo mi sie najlepiej krecila :) zobacz podpis :)

 

generalnie nie wazne ile masz kosci ale im wieksza ilosc tymtrudniej i ich wiekszy potencjal OC

zaelzy jakie kosci trafisz ..

3x 256 Kingstona 400 cl3 dzialalo mi w Dualu (Tripalu ?? :) ) na 3v fsb 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie pisałem juz jak mierzę to vcore, ale

otóż mierze tak:

czarny do obudowy, czerwony na górnej nóżki mosfeta jednego z tej trójki pomiędzy kondziorami, czyli tych dalej od soceta.

No i nie wiem o so chozi...

a co do vdimm to ja mam ustawione w biosie 2,8; aida pokazuje2,99, a zmieżone jest 2,97...

dokonując pomiarów sugerowałem się obrazkami/txtami z tego topicu:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=574...er=asc&&start=0

 

kurde zmieniłem bo dałem złego linka... teraz jest juz dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz 3 wyjscia :)

1. Masz nowe wersje mobo i tam cos pozmieniali i inaczje trzeba miezyc (maloprawdopodobne)

2. Masz walniety miernik

3. rzeczywiscie masz takie napicia 8) :lol: :wink:

 

Vdimm zawyzone (jak napiecie sie nie wacha to nic tylko sie cieszyc :))

darmowy vmod :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-hehe z vdimm to ja sie też ciesze

-mobo kupowałem rok temu

-miernika jak juz pisałem nie podejrzewam... jak wpadnie mi w łapę jakiś inny to zmierzę, ale specjalnie szukał nie będe bo imo ten miernik jest wporządku

-a będzie mnie to vcore gryzło... muszę rozkminić o co cho. żeby takie napięcia były to nie przypuszczam... bo jeśli wierzyć moim tempom to jest chłodno.

Moze znajdzie się jeszcze ktoś z takimi przejściami... A inni jak mierzą w ten sposób to jakie wyniki otrzymują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...