Skocz do zawartości
South

Modernizacja Płyty I Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i dziękuje za wcześniejsze rady co do zakupu elementów do mojego kompa :lol2:

Mam na stanie tak oto i co bym chciał wymienić

CPU: Xeon3110@ 4.2 na Quada 9550

Płytka: (Asus p5q e sprzedałem :damage_wall: )

Ram:Ocz 2x1Gb(800Mhz) Platinium Rev. 2.0 4-4-4-15

PSU: DP Pro 550 W

Grafa:(4780x2 w serwisie) obecnie 1950 pro

Cooler to Therma Ultra z Scythe Kaza 3200rpm

 

I właśnie mam parę pytanek, biorąc Quada będę potrzebował lepszego/szybszego/więcej ramu do OC w granicach 3,8?

Płytkę odkupić taką jaką miałem :damage_wall: :lol2: czy wystarczy ta polecana od Miquela?

Czy z Oc quada i radkiem 4870x2 starczy mi ten zasilacz czy będzie już na styk :sad:

Czy taka lekka modernizacja ma sens czy olać i poczekać aż stanieją I7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używasz kompa. Jeżeli korzystasz z aplikacji, które wykorzystują więcej niż 2 rdzenie to możesz zmienić, jeżeli komputer typowo do domu czyli gry, filmy, net to nie ma sensu zmieniać.

 

PS. Czemu sprzedałeś to mobo?

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp tylko do gier,filmow etc nic poważnego.

Płytkę sprzedałem za szybko bo proca tez sie chce pozbyć puki ceny są jako takie i nie być za miecha ostro w plecy z kasa

I teraz jak opchnę proca to kuźwa nie wiem czy właśnie brać tego quada z tym msi czy brac I7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci i7, skoro nie używasz photoshopa/autocada/innego zaawansowanego programu w którym wykorzystasz 4 rdzenie i 8 wątków ;) Spokojnie ci Quad na upartego wystarczy, choć nie oczekuj cudów w stosunku do twojego starego proca.

 

Ramik by ci sie przydał lepszy, 800 to trochę mało , zainwestuj w 1066 MHz. Nie pchaj się w DDR3, moim zdaniem nie warto.

Proponuje takiego Reapera:

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/ocz-ddr2...2729|363:300077

Lub coś co ja mam:

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/ocz-ddr2...2729|363:300077

Oczywiście lepiej kupić 2 zestawy.

Po co sprzedałeś płytę ? Jak masz kasę to bierz DFI Lan Party, jak nie masz kup coś pokroju... P5Q-E

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak właśnie zrobię wezmę tego Dfi z Reaperami i Quadem opchnę te ocz czy wejdzie mi na te Dfi Thermall Ultra? i jak sprawa wygląda z fazami zasilania na tej płytce czy tyknie do lekkiego Oc@3.8.

Całość by mi sie taka bardzo podobała:

Quad@3.8 z DFi i reaperami grafa 4870x2

Czy tylko mój zasilacz przeżyje taką imprezę?

 

PS.Płytkę sprzedałem, proc prawie sprzedany przez rok wyszedłem na wcześniejszym kompie z kasą do przodu :lol2: a na quada jednak lepiej się już powoli przesiadać bo innej alternatywy dla Xeona nie miałem, I7 drogie Amd jednak wypada troszkę słabiej niż Quad 3,8/4.2 zegar w zegar a na nawet takim fajnym dwujajowcu zostać nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad się w paru grach przydaje, więc jego zakup nie jest takim złym pomysłem.

 

Do takiego OC (3.8-4GHz) P45 Neo2 MOA starczy bez problemu, więc nie musisz wykosztowywać się na lepszą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na hawbota to nie będzie procek :lol: tylko jest mi gdzieś właśnie te oc w granicach 3.8/4.0 potrzebne aby mi grafa wąskiego gardła nie robiła mam tylko ogromny problem co z zasilaczem, czytałem ze quad jest bardzo prądożerny dochodzi 4870x2 lub w najbliższym czasie coś mocniejszego niby ten dark power pro p7 550w na wcześniejszym kompie śmigał bezproblemowo czy styknie do tego quada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...