Skocz do zawartości
marqsek

Radeon 9100 Sapphire :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio nabyłem karte Radeon 9100 64 Mb DDR. Wszystko chodzi spoczko, poza jednym. Mianowicie obraz na monitorze ma drobne zakłócenia. Tak jakby efekt "Moira" czyli drobne falowanie. Po prostu ekran potrafi lekko falować w tle. Kolory są soczyste, tylko te falowanie :(. Chciałbym nadmienić że kiedyś, kiedy miałem TNT2 efekt był podobny. Później kupiłem sobie GF2GTS PixelView i było spoko do czasu wymiany na radka. Efekt "Moira" ponownie wrócił :(. Monitor mam na 100% dobry. Czyżby coś było z RAMDAC-kiem. Przecież ma 400 Mhz. Czy ktoś mógły pomóc ?!? Ktoś miał podobny objaw na tej karcie ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno! Kumpel ma ten sam monitor co ja (15' NEC plamka 0,25) i kartę Radeon 8500. U niego niema tego efektu !!! Obraz czysty jak łza. Czyżby radki 8500 rulez !?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z ta karta :(. Poziome paski "faluja" na ekranie. Szczegolnie na bialym tle sa widoczne. To wszystko przy odswiezaniu optymalnym. Jak ustaiwe 90Hz (1024x768) problem znika, ale tylko w windowsie. W grach znowu wystepuje :(.

Oddalem karte do serwisu i wyszlo na to, ze musialem jeszcze doplacic do interesu 30zl :evil: bo wedlug nich karta jest sprawna i to wina mojego sprzetu. Wczesniej mialem CLAP'a i nie bylo takich objawow. Wie moze ktos w czym tkwi problem? Aha, to wszystko na Flatronie 795FT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że tak po ok. 20 min. od załączenia kompa efekt "falowania" prawie znika! Ale jak tak się dobrze przyjrzeć to niestety jeszcze jest...:( Mój monitor to KFC CromaClear CTR. Nie kojarzyć z "kurczakami" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że tak po ok. 20 min. od załączenia kompa efekt "falowania" prawie znika! Ale jak tak się dobrze przyjrzeć to niestety jeszcze jest...:( Mój monitor to KFC CromaClear CTR. Nie kojarzyć z "kurczakami" :)

To jednak wyglada na problem z monitorem, jak sie rozgrzeje monitor to jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie że to monitor, myślę że to wina karty (ew. coś ją zakłóca,tylko co ?) !

GeForca miałem do wczoraj i przez te 2 lata co go miałem nie było żadnych problemów ! Chyba że to dziwny zbieg okoliczności.... Ale do cholery 4 lata temu było tak samo z TNT2 (falowanie) na tym samym monitorze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy maja problemy z rzekoma mojra - sprobujcie pokombinowac w directx w ostatniej zakladce z tego co pamietam jest taki bajer jak synchronizowanie odswiezania kartty z monitorem , kiedys u kuzyna robilem to bo byly takie numery ze w windzie wszystko dzialalo a przy wejsciu do gry monitor autmatycznie w stan czuwania przechodzil i koniec :| - zmiana rozdzialki pod winda standardowo nic nieda - pollookajcie w tym directxie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z ta karta :(. Poziome paski "faluja" na ekranie. Szczegolnie na bialym tle sa widoczne. To wszystko przy odswiezaniu optymalnym. Jak ustaiwe 90Hz (1024x768) problem znika, ale tylko w windowsie. W grach znowu wystepuje :(. 

Oddalem karte do serwisu i wyszlo na to, ze musialem jeszcze doplacic do interesu 30zl  :evil: bo wedlug nich karta jest sprawna i to wina mojego sprzetu. Wczesniej mialem CLAP'a i nie bylo takich objawow. Wie moze ktos w czym tkwi problem? Aha, to wszystko na Flatronie 795FT.

Zapomnialem dodac, ze odkad mam tego radka, zaczely pojawiac sie na dysku puste pliki o nazwie "0śy"", "ll". Huh??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem na moim starym GF2 i wszystko jest oki. Żadnego falowania tak więc monitor na 100% sprawny. Stery do radka mam najnowsze ze strony ATI. A może mają to być stery od Sapphire ?!? Tylko jaki oni mają adres www ?!? Ktoś wie ?!?

Windowsa nie reinstalowałem, myślę że to nic nie da (za dużo potem tego instalowania softu) Bawiłem się z Direct-em 9.0 i nic. Dalej ten "Pan Moir" :evil: W sumie nie jest to aż tak dokuczliwe, ale jest :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mo to wina kabla sygnalowego? Moze masz jakies przedluzacze czy cos, albo zrodla zaklucen. U siebie jak zalozylem przedluzacz na kabel od monitorato zaczely sie dziac takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawał za zakłoceniami, kiedys miałem cos podobnego gdy postawilem UPSa za blisko monita, ale reinstall tez by sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj qmpel ma identyczny problem na nowym kompie. Dopiero go kupil i monitor od poczatku tak robil. Dopiero po kilki sekundach po uruchomieniu wszystko bylo ok. Myslalem ze to jest cecha FLATRONÓW ze tak na poczatku robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny efekt na moim radku-falowanie na monitorze LCD Belinea 101730..pomogla zmiana kabelka z analogowego na DVI-DVI .. obraz zyleta...moim zdaniem to zaklocenia...

ale z moim radkiem jest inny probnlem-czerwone, krotkie, cienkie paseczki na podpietym do karty telewizorze..juz mi sie wyczerpaly pomysly..(zmaina systemow, sterowniki, rozne systemy TV...rozne kable..) ech..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakupie radka shappire miałem ten sam problem

lekkie drganie ekranu,,,,,,rozwiązałem to tak że przełączyłem wtyczke od kompa do innego przedłużacza i jest spoko,,,,,,niewiem czym to było spowodowane ale działo sie to tylko na tej karcie ale po przełączeniu jest już ok,poprostu mniej obciązony przedłużacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem został rozwiązany (w moim przypadku :D ) Wina leżała po stronie Windowsa Xp Prof. Przeinstalowałem i jest okil. Obraz żyleta, żadnych zakłóceń.

Jednak trzeba przeinstalowywać system po każdorazowej zmianie karty graf.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Radki najlepszymi kartami pod słońcem :D :D :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( K....a też to mam, ale do tej pory myślałem, że to tylko moja karta. Okazuje się że sapphire zaczyna w penisa robić swoich klientów (ten numer z 64bit itd). Idąc za radą Marquska zrobiłem reinstal windy (do tej pory mi się nie chciało :) ), ale problem nie znikł. Dalej mam ten syf (u mnie te pasy są pod małym kątem). Sprawdzaem kartę na innym monitorze i pasy też były. Na moim monitorze są np w 75 Hz (więcej mi nie wyświetla, straszny złom 14cali), a 72Hz już nie. Teraz to się zastanawiam czy nie zanieść karty do serwisu (kupowałem w Apollo w Krakowie na Czarnowiejskiej). FUCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei to wina pozostalosci po starych sterach jak ja kupilem (saphire 9100 128mb) to zanim instalowalem catalysty to najpierw uninstall detonatorow do nvidii (mialem gf2ti) bo wyczytalem ze taki problem moze sie pojawiac a po deinstalacji uzylem detonator destroyera i dopiero instalowalem radka - chula na maxa - tylko kreci sie slabo ale narazie zal mi gwarancji a niestety cooler jet przyklejony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

A formata zrobiłeś ?!?

Może to jest wina Twojej karty. Ja mam Sapphire bez dopisku Atlantis . Pozatym mam kości SAMSUNGA 4ns z oznaczeniem 307. Są też kości Samsunga z oznaczeniem innym niż 307 (nie pamiętam dokładnie jakim ) Gostek "na siłę" u którego kupowałem wciskał mi kartę z oznaczeniem innym niż 307, ale źle mu z oczu patrzyło 8O POprosiłem żeby dał mi kartę z "307" i to z wersji BOX :D Karta jest oczywiście 128 bit. Może w tym leży problem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

A formata zrobiłeś ?!? 

Może to jest wina Twojej karty. Ja mam Sapphire bez dopisku Atlantis . Pozatym mam kości SAMSUNGA 4ns z oznaczeniem 307. Są też kości Samsunga z oznaczeniem innym niż 307 (nie pamiętam dokładnie jakim ) Gostek "na siłę" u którego kupowałem wciskał mi kartę z oznaczeniem innym niż 307, ale źle mu z oczu patrzyło  8O  POprosiłem żeby dał mi kartę z "307" i to z wersji BOX  :D  Karta jest oczywiście 128 bit.  Może w tym leży problem !

Oczywiście, że formacik zrobiłem. Przy okazji przesiadlem sie na ntfs. Mój radek to saphire w pudełku minta - na 100% 128bit, pamięci etrontech 4ns, lipnie się kręcą (przy 260 mam kalejdoskop na ekranie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

No to już sam niewiem w czym tkwi problem. Karty niby takie same a jednak... :( U mnie pomogła reinstalka systemu. Lepiej przejdź z NTFS-a na FAT-32, podobno lepszy. Moją kręciłem na próbę i chodziła stabilnie przy 250@280, 230@260 DDR. Jako że nie jestem overclockerem powróciłem do ustawień standardowych :oops: :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...