Skocz do zawartości
xor_ew

Nowy Zestaw - Prośba O Ocenę/opinię...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno spaliła mi się płyta Epox'a (8rda3i). Wszystko przez zasilacz Chieftec'a :/ Jako, że moja wiedza o sprzęcie zatrzymała się na czasach Athlon'ów XP i GeForce'ów serii 6, prosiłbym Was o opinie na temat tego co planuję kupić. Po długich analizach wątków na forum PurePC, a także internetowych artykułów wybrałem taki oto zestaw, który prezentuję poniżej:

 

Płyta: Gigabyte MA770T-UD3P 290zł

CPU: AMD Phenom II X2 550 360zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 512MB 379zł

Pamięć: tu proszę o pomoc - chciałbym kupić 2 x 1024MB w dobrym stosunku cena/jakość..

 

Pozostałe komponenty, które już mam: dysk Samsunga SP 200GB, DVD-RW, karta fire-wire, karta muzyczna... i zasilacz Tacens Radix II 420W - tutaj też pytanie, czy ten zasilacz poradzi sobie z tym sprzętem (w kalkulatorze mocy wyszło mi ok 250W przy maksymalnym obciążeniu). Czy na tej płycie nie będzie problemów z odblokowaniem rdzeni? Komputera używam głównie do montażu wideo, grafiki, muzyki, a od czasu do czasu grania w coś efektownego (nie kryję, że zależy mi na nowych tytułach).

 

Na podzespoły planuję wydać ok 1250 zł..

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :wink:

Edytowane przez xor_ew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że głośna to aż tak bardzo nie boli, bardziej na wydajności mi zależy...

jakiej firmy pamięci najlepiej kupić? rozumiem, że jeżeli cpu pracuje na fsb 1800 to muszę patrzeć na pamięci minimum 1800 MHz, tak jak to było w dawnych czasach? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno spaliła mi się płyta Epox'a (8rda3i). Wszystko przez zasilacz Chieftec'a :/ Jako, że moja wiedza o sprzęcie zatrzymała się na czasach Athlon'ów XP i GeForce'ów serii 6, prosiłbym Was o opinie na temat tego co planuję kupić. Po długich analizach wątków na forum PurePC, a także internetowych artykułów wybrałem taki oto zestaw, który prezentuję poniżej:

 

Płyta: Gigabyte MA770T-UD3P 290zł

CPU: AMD Phenom II X2 550 360zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 512MB 379zł

Pamięć: tu proszę o pomoc - chciałbym kupić 2 x 1024MB w dobrym stosunku cena/jakość..

 

Pozostałe komponenty, które już mam: dysk Samsunga SP 200GB, DVD-RW, karta fire-wire, karta muzyczna... i zasilacz Tacens Radix II 420W - tutaj też pytanie, czy ten zasilacz poradzi sobie z tym sprzętem (w kalkulatorze mocy wyszło mi ok 250W przy maksymalnym obciążeniu). Czy na tej płycie nie będzie problemów z odblokowaniem rdzeni? Komputera używam głównie do montażu wideo, grafiki, muzyki, a od czasu do czasu grania w coś efektownego (nie kryję, że zależy mi na nowych tytułach).

 

Na podzespoły planuję wydać ok 1250 zł..

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :wink:

Karta graficzna powercolor 4850 z chłodzeniem arctic cooling za 379zł. Pamięci albo 2*2gb albo 1*2gb a później możesz dokupić drugą kość 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna powercolor 4850 z chłodzeniem arctic cooling za 379zł. Pamięci albo 2*2gb albo 1*2gb a później możesz dokupić drugą kość 2gb.

a nie lepiej już Sapphire'a? w Powercolor'ach ponoć luty pękają...

 

a ten zasilacz Tacens Radix II 420W? kupiłem go kiedy to jeszcze myślałem, że sama zasiłka poszła. sprzedawca (znajomy więc zaufałem) zapewniał, że spokojnie uciągnie nowy sprzęt, nie miałem zamiaru niczego modernizować. Teraz mam jednak obawy czy nie spróbować zwrócić i wymienić na coś taniego, ale stabilnego z dużym zapasem na inny sprzęt... Co polecacie? Jak czytałem watek o padłych zasilaczach to zgrozą zawiało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...