Skocz do zawartości
mate0

Karta Graficzna Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Czytałem że mam się zastanawiać pomiędzy HD4770, HD4850, GTS 250, 9800GTX+, HD4830. Nie wiem który wybrać. Reszta PC:

 

A780FullGD

X2 245 AMD ATHLON II AM3 2,9GHz 2 MB CACHE

2GB Kingston 800mhz

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak weźmiesz HD4850 - najwydajniejsza. 9800GTX+ zależy w jakich grach, czasem słabsza, czasem porównywalna. HD4830 to obciety HD4850 - zawsze można podkręcić do wyższego brata. A HD4770, dobra karta ale droga(droższa niż HD4850), mało dostępna i mniej więcej pomiędzy HD4830/HD4850 choć czasem nawet ciut lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali przedmówcy, HD4850 jest raczej najlepszym wyborem cena/jakosc

 

GTS250/9800GTX+ (to jest to samo) bierz jeśli masz specyficzne wymagania, np sterowniki pod Linuxy albo karta głównie do GTA4, tam lepiej sprawdzi się nVidia. Jeśli karte bierzesz ogolnie do gier to HD4850, nie jest słabsza a taniej dostaniesz. Ogólnie są to porównywalne bardzo konstrukcje, pozostaje kwestia ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Też stawiałem na HD4850. Obawiam się jednak o zasilanie wystarczy 450W?

 

Podacie mi jakiś konkretny model bo jak wiadomo model modelowi nie równy. Kartę kupie w sklepie www.gral.pl.

 

Jak z wydajnością zagram na wysokich detalach? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

zasilacz poradzi

zagrasz

jak sie interesujesz oc mozesz jeszcze kretnac procka i grafe (co da dodatkowego kopa)

http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon...Vapor-X_80.html

do tej warto dolozyc, lepsze chldozenie odbije sie na kulturze pracy i wiekszym mozliwosciom oc bez ingerowania w chldoziwo

looknij na allegro, wyrwiesz taniej, chyba ze koniecznie gral

jak nie ta za 425, to bierz najtansza

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Która lepiej się sprawdzi ten Shappire czy Gigabyte z Zalmanem ? Myślę o tym aby w 2D puścić na 5v. Czy 4850 nie przegrzeje się ?

Myślałem o pasywie z Gigabyte ale podobno lubią piszczeć a mi na cichej w 2D bardzo zależy, a obecny 7900gs już lęciwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/Przeg...ficznych_hd4850

 

tu wspomniane kart nie są w czołówce..poza tym jako maniak ciszy rozważ kupno najtańszej solidnej i zmianę chłodzenia - wszystko zależy jak cicho chcesz mieć i ile jesteś gotów za ciszę dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę bo to markowy, dobry Chieftec ;]

Co do modelu to najlepiej z takim chłodzeniem http://www.proline.pl/forum_pic/sap-hd4850-512_141aaor.jpg

Co do wydajności to zależy od gier i reszty kompa. Ale większość gier pójdzie wysoko ;)

Mam to chłodzenie na moim hd4830 i jest zacne. Żadna miazga, ale chłodzi tak jak powinno a w idle jest ciche tak jak powinno. Jak nie będzie wystarczająco ciche, to można zrobić bios-moda bardzo prosto i będzie si. Teraz najgłośniejszym elementem kompa jest wiatrak zasilacza skręcony na 5v. Vapor-x jest genialny, ale więcej niż 50pln bym do niego nie dopłacił.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dr.elich, Polonium.

 

4850 plus chłodzenie do niego zapewne wyjdzie podobnie jak VAPOR-X lub Matrix (pasywnie w 2D) czy Sapphire też nie słychać ?

Trochę boję się Matrixa z esc po przeczytaniu wypowiedzi jednego z forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raz :) a dwa że Arctic-Cooling Accelero S1 rev.2 kosztuje 85zł plus jakiś cichy wentylator i już ponad 100zł.

Czytam recenzje Asus 4850 Matrix jak i Sapphire VAPOR-X.

Polonium - jak ten Vapor-x się zachowuje w 2D ? Podobno ma ~ 1000 rpm (tego się troszkę obawiam) a 1500 w stresie (tutaj już nie stanowi to problemu).

Jak na złość nie mam nikogo z otoczenia kto ma takie karty więc muszę was pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gigabyte pasywny + nawiew?poczytałem i wypada rewelacyjnie..i gwarancja 3 lata. jak poczytasz tessty to osiąga temperatury niższe niż jakiekolwiek aktywne chłodzenie przy 120mm wentylu na 5v. a patrząc na Twój sprzęt myślę,że wiedziałyś jak wykorystać możliwości takiej 120ki - jakiś fan mate np.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr.elich - o tym myślałem na samym początku i byłem mocno napalony ale czytałem że trafiają się z piszczącymi cewkami :/

ale po pewnych przemyśleniach może jest to jakieś wyjście, eh jak zwykle im więcej czytam tym mniej wiem

 

Dzięki za pomoc postaram się coś wybrać :) Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę z grala też wpadła mi w oko. Chłodzenie o prawda nie ma miedzi i jak się poczyta na stronie arctic cooling to 4850 jest najmocniejszą kartą jaką może obsłużyć ale jeśli znajdziesz testy gdzie będzie pozytywnie oceniane to w tej cenie nie będzie złym wyborem chyba..jeśli planujesz OC to zainteresuj się czy sekcja zasilania nie jest podcięta bo w teście na puurepc ten powercolor z chłodzeniem zerotherma ma tylko dwufazową..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...