Skocz do zawartości
Zarowaaa

Mycha Za Około 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam myszki do ok. 100zł. Moim typem jest diamondback, kosztuje w moim sklepie 110zł i wydaje mi się atrakcyjny, jednak czytałem że są z nim problemy, że ma tylko 125hz (potwierdza znajomy) i że po kupieniu myszy zmarł kot babci. Więc chcę się spytać - czy ten wynalazek jest dobry, głownie do gier i amatorskiej grafiki, czy strata pieniędzy. Jeżeli strata pieniędzy, polećcie coś innego. Nie wiem czy martwić się awaryjnością, bo Razer daje 2 letnią gwarancje SOS (za ten czas pewnie mycha się znudzi i kupię jakąś inną :P)

 

Rozważałem DA, ale to około przerasta w 50zł różnicę, a też słyszałem o przypadkach nagłego zejścia prawego przycisku itp.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Zarowaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszki do ok. 100zł. Moim typem jest diamondback, kosztuje w moim sklepie 110zł i wydaje mi się atrakcyjny, jednak czytałem że są z nim problemy, że ma tylko 125hz (potwierdza znajomy) i że po kupieniu myszy zmarł kot babci. Więc chcę się spytać - czy ten wynalazek jest dobry, głownie do gier i amatorskiej grafiki, czy strata pieniędzy. Jeżeli strata pieniędzy, polećcie coś innego. Nie wiem czy martwić się awaryjnością, bo Razer daje 2 letnią gwarancje SOS (za ten czas pewnie mycha się znudzi i kupię jakąś inną :P)

 

Rozważałem DA, ale to około przerasta w 50zł różnicę, a też słyszałem o przypadkach nagłego zejścia prawego przycisku itp.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Miałem DiamondBack 3G - to jest niedokładny crap!

 

Wymieniłem go na A4Tech 738 - lepsza pod praktycznie każdym wzgl. i o podobnym (udanym jednak) kształcie - kształt to jedyna dobra rzecz w tym diamondback i dla tego szukałem czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Salmosa czy Krait? Mam jakiś awers do a4techów, wszystko co ich mi się w rękach rozpada.

BW-5 odkleja sie slizgacz, do tego zostaje naskórek na lakierze, mycha głośna. W słuchawkach padł mikrofon i posypał się potencjometr. Chcę coś konkretnego, trwałego i wygodnego. Jestem też amatorem gier sieciowych (TF2, Quake Live, CS, CoD4) i konkretna mycha bardzo umiliłaby mi grę.

Edytowane przez Zarowaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krait jest ogólnie super myszką, jeśli nie szuka się jakiegoś dziwoląga z 15 przyciskami. Niezłe dpi, precyzyjna. Bolączką, jak zwykle u Razera to mikrostyki, które pewnie zaczną szwankować. Ja u siebie miałem ten problem 2x, co prawda po tygodniu przeszło, ale sam fakt jest lekko irytujący ( zważywszy na cenę, która nie jest mała jak na tak ubogiego gryzonia ). Dodatkowo chwaszczące kółko przy powolnym posuwaniu do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinię na necie zdecydowałem się na Kraita. Dziękuje też userowi toms83 za odpowiedz na PM która mi pomogła ;)

 

Po dostaniu myszki w swoje łapki na pewno zdam relację ;)

musisz mieć jednak świadomość, że krait jest naprawdę mały i nie wszystkim się dobrze go trzyma w ręce, ciekawszymi propozycjami zależnie od sposobu chwytania są: Microsoft IE 3.0, Microsoft WMO, Logitech G3, A4Tech AK-47, Razer Salmosa, Logitech MX518, A4Tech X710FS

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski w kraicie padają. Słynny Razerowski dwuklik. A znajomemu rolka przestała działać po półtora roku...

Ja miałem kiedyś Kraita, ale sprzedałem z powodu problemów z trakcją na większości powierzchni (o ile pamiętam to na szmatach byl problem, na icemacie 2nd chyba działał ok)- sam nie wiem czemu tak się dzialo, bo Diamondback Plasma LE śmigał elegancko (i o dziwo nadal śmiga ekstra pomimo zdaje się ponad 3 lat katowania go dzień w dzień przez mojego młodszego brata).

IMO nie ma co się pchać w Razera, bo z nimi są tylko klopoty - irytacja, wysylki na gwarancję... szkoda czasu na ten syf.

 

Pomyśl jakiej mychy potrzebujesz i zdecyduj się na coś z A4Techa, starego microsoftu i ew. logitecha.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni polecają Razera, drudzy mówią że same problemy. Więc co w końcu? ;) Moja ręka szybko dostosowuje się do mychy każdej wielkości (przesiadka z krowiastego A4techa BW5 na jakąś laptopową [ciach!]łę zajęła mi 5 minut i już spokojnie pocinałem w CS ;) ). Jeżeli chodzi o trakcję - na tpc mawiają, że Krait odnajduje się na każdej powierzchni..

Więc polećcie coś, jeżeli nie Krait i ogólnie razer to ten AK47/738/748?

 

Chciałbym też coś czułego, 800/1000 dpi to jednak mało.

 

A toto: http://allegro.pl/item721926158_mysz_micro...adka_smycz.html ?

Edytowane przez Zarowaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w CS-a na wysokim sensie? :o

Jeżeli chodzi o trakcję - na tpc mawiają, że Krait odnajduje się na każdej powierzchni..

mi niestety się nie odnalazł na qck :D może trafiłem na felerną sztukę.

 

 

ja polecam to, czego sam się od dawna trzymam: Microsoft WMO 1.1a. Z tym, że gram tylko na monitorze CRT w niskich rozdzielczościach. :)

 

Odpuść sobie :)

Jak chcesz mysz z wysokim DPI, to: A4Tech, ew. Logi MX518 byl spoko, ale nie wiem jak ta wersja 1800DPI, bo nie miałem z nią do czynienia.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens w CS u mnie to ok. 9, z rozdziałką nie schodzę poniżej 1024x768. A używanych mych nie chcę kupować, nie wiem jak poprzedni właściciel się z nią obchodził.

A może IE 3.0? http://allegro.pl/item713215150_dla_graczy...plorer_3_0.html

 

Niepotrzebna mi mysz z DPI 4000, dlatego optowałem za Kraitem/Salmosą, które mają wręcz idealne dpi dla mnie.

Edytowane przez Zarowaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to starsznie wysoki sens...

Kup któregoś z optycznych A4Tech o wysokim DPI.

Żadnych laserowych śmieci, typu wspomnianych wyżej microsoftów.

 

 

IE3.0 jest świetna, tylko ma właśnie 400DPI :)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X718BF kuzyna póki co, trzyma się już 2 latka.

 

 

Aha, jeżeli pasuje Ci kształt Diamondbacka, to popatrz na to http://www.razerpro.com//index.php?option=...2&Itemid=45

To stary, dobry Diamonback Plasma z sensorem z IR-LED w innej obudowie :)

 

Wydaje mi się, że to powinno pociągnąć trochę - jak już wspomniałem DB Plasma to jedyny razer z który działał u mnie bez zastrzeżeń :)

 

 

P.S.: Warto się zastanowić, czemu do tej pory Razer do swojej "profesjonalnej" serii dla grafików nie wpakował ultra mega sensorów 3g .... ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup któregoś z optycznych A4Tech o wysokim DPI.

Jeśli A4Tech to AK-47 lub X710FS ! :) mam w domu teraz X748 i jakoś średnio lubię tego klocka, dla mnie dużawy i jakiś taki :)

Poza tym jednak rożni się sensorem w stosunku do tańszych 500Hz gryzoni co obawiam się słabszymi prędkościami i negatywną akceleracją

 

ps. pwlj zmieniłem styl chwytania na jeden palec po prawej, jedyne co mogę powiedzieć że ręka się mniej męczy teraz i mam więcej miejsca na wszystkich myszkach, znów zacząłem też grać na tym białym microsofcie za 5.55 z allegro, kurde te WMO coś ma że się zawsze do niego wraca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wmo roxx i tyle ;p

szkoda, że po przekreceniu na 1000Hz robi tylko 1,55m/s, ale cóż... 9000FPS jest niezastąpione i wolę pograć w niższej rozdziałce, niż tracić ten feeling i płynność, które daje ten sensor :)

 

f4l4 Trzymasz środkowy palec na rolce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jednak rożni się sensorem w stosunku do tańszych 500Hz gryzoni co obawiam się słabszymi prędkościami i negatywną akceleracją

Jakieś dowody ? Mam 738 i nie ma ani akceleracji ani nie gubi się przy szybkich ruchach (bo to chyba masz na myśli pisząc "słabszymi prędkościami").

 

AK47 bym nie kupił bo nie jest programowalny i nie ma nawet jednego przycisku w okolicach kciuka - taki prymityw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj tak, na razie gram w ten sposób tylko turnieje na noGhost i im podobne, niedługo będzie premiera na all weapons

 

 

Jakieś dowody ? Mam 738 i nie ma ani akceleracji ani nie gubi się przy szybkich ruchach (bo to chyba masz na myśli pisząc "słabszymi prędkościami").

 

AK47 bym nie kupił bo nie jest programowalny i nie ma nawet jednego przycisku w okolicach kciuka - taki prymityw.

Kyle proszę Cię, daj już sobie spokój, ile razy ten temat był wałkowany?

 

Obie myszki leża na moim biurku obie są podpięte, jedna ma negatywnego accela druga nie, jedna się gubi przy naprawdę szybkich machnięciach druga nie. Co ja mam Ci kurde w formie aktu notarialnego przedłożyć moje spostrzeżenia żeby do Ciebie to trafiło?

 

AK47 bym nie kupił bo nie jest programowalny i nie ma nawet jednego przycisku w okolicach kciuka - taki prymityw.

To że mysz jest prosta i pozbawiona zbędnych opcji, co powoduje istotną redukcję wagi i niezawodność konstrukcji nie nazwałbym prymitywnym. Widziałeś żeby któryś z bolidów startujących w wyścigach miał radio, klimatyzacje, elektrycznie opuszczane szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie myszki leża na moim biurku obie są podpięte, jedna ma negatywnego accela druga nie, jedna się gubi przy naprawdę szybkich machnięciach druga nie. Co ja mam Ci kurde w formie aktu notarialnego przedłożyć moje spostrzeżenia żeby do Ciebie to trafiło?

... na modelu 738 nie ma problemu ... skoro jest na Twoim 748 to dziwne bo myślałem że to identyczne pod wzgl. elektroniki myszy.

 

jest prosta i pozbawiona zbędnych opcji, co powoduje istotną redukcję wagi i niezawodność konstrukcji nie nazwałbym prymitywnym. Widziałeś żeby któryś z bolidów startujących w wyścigach miał radio, klimatyzacje, elektrycznie opuszczane szyby?

Co ma piernik do wiatraka?

 

Tak ... redukcja wagi w myszach jest najważniejsza ... i z tego powodu producenci dodają dodatkowe metalowe obciążniki. :lol2:

 

Swoją drogą z tą niby prymitywnością bolidów F1 (bo niby jaką inną analogię chciałeś pokazać?) to też wypaliłeś jak zmoknięty kapiszon ...

 

Prymityw AK47 polega na braku definiowania funkcji przycisków do wewn. pamięci (bo jej w AK47 NIE MA), braku ustawiania częstotliwości raportowania (w zakresie 125-1000Hz z możliwością zapisu tego ustawienia do pamięci myszy), braku dodatkowych potrzebnych przycisków pod kciukiem. Jak ktoś nie potrzebuje przycisków pod kciukiem nie musi ich używać ... a jak ktoś potrzebuje to sobie ich raczej do AK nie dolutuje. Obniżenie w AK47 rozdzielczości do dowolnego dpi też nie jest możliwe (np. może się to przydać jeśli gra nie umożliwia ustawienia dostatecznie niskiej czułości)

 

AK47 jest prymitywniejszy niż 738, 748, Lachesis, Mamba itp. niewykastrowane myszy.

 

Dodatkowa użyteczna funkcja której nie posiada AK47 to ustawianie czasu reakcji klawiszy który domyślnie wynosi 16 ms ... w modelach 738 / 748 można ustawić czasy 3 ms itp.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam x-748k :D Jak dla mnie rewelacja za nieduże pieniądze. Wygodny kształt, bardzo fajny materiał użyty do wykończenia (chropowate tworzywo na grzbiecie, gumowate przyciski :D, dobra rolka). Po dłuższym graniu łapa się nie męczy, jedynym minusem, jaki mogą coniektórzy odnotować, to boczne przyciski umieszczone powyżej kciuka (ale jak dla mnie to kwestia przyzwyczajenia). Poza tym ma ciekawy bajer w postaci ciężarków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam x-748k :D Jak dla mnie rewelacja za nieduże pieniądze. Wygodny kształt, bardzo fajny materiał użyty do wykończenia (chropowate tworzywo na grzbiecie, gumowate przyciski :D, dobra rolka). Po dłuższym graniu łapa się nie męczy, jedynym minusem, jaki mogą coniektórzy odnotować, to boczne przyciski umieszczone powyżej kciuka (ale jak dla mnie to kwestia przyzwyczajenia). Poza tym ma ciekawy bajer w postaci ciężarków :D

f4l4 twierdzi że ten model ma akcelerację negatywną ... czy to prawda? Spróbuj myszą po podkładce przejechać jakiś dystans w grze fpp z punktu a do b (np. x centymetrów = np. pełny obrót o 360 st. w grze xxxxxxxxx) i sprawdź czy po powrocie na podkładce z punktu b do a (czyli też x cm) celownik na ekranie wykona równy obrót też o 360 st. (nie więcej i nie mniej) ale w przeciwnym kierunku.

 

ew. sprawdź czy są jakieś błędy przy szybszych ruchach (też coś na nie marudził) - czyli paint i szybkie machnięcia ... dzielnik windows (czułość) ustaw dosyć nisko by się mieścić w obszarze kreślenia ... a mysz ustaw na pełne 1600 dpi)

 

Jeszcze jeśli będziesz miał cierpliwość to rusz myszą 1 raz szybko i jeden raz wolno na takiej samej długości po podkładce i powiedz czy kursor przejechał tę samą odległość (wyłącz oczywiście w windows wszelkie "zwiększ precyzję kursora" - tyczy się wszystkich testów, a mysz ustaw na 1600 dpi)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle tyle razy już ciebie tu zwyzywałem na tym forum że to już chyba tradycja ;)

X748 i X738 maja identyczne bebechy, wnioskując z specyfikacji technicznej

 

AK-47 działa stale na 500Hz, nie potrzeba do niej sterowników i żadnego innego oprogramowania. Jest niezawodna lekka poręczna.

 

A marketingowy bełkot na temat redukcji czasu przycisków o 13ms czy też zapisywanie profili do pamięci myszki, czy też posiadanie przycisków nad kciukiem, których używanie spowalnia reakcje strzeleckie i utrudnia celowanie poprzez osłabianie chwytu myszki, czy też pro elo ciężarki, które opóźniają tylko przyspieszenie myszki jak i utrudniają jej wychamowywanie co z kolei wpływa bardzo negatywnie na flipshoty, to można o kant d. potłuc, ja np nie widzę żadnej szybszej reakcji przycisków pomiędzy AK-47 a X748 dodatkowo powiem, że na IE 3.0 reakcja jest szybsza jak w X748 mimo iż tam nikt takich marketingowych bzdur nie wypisuje.

 

To ja sobie zadaje pytanie, dlaczego mam sam sobie utrudniać grę? A ty to nazywasz zacofaną konstrukcją, kiedy ja z kolei widzę same jej zalety.

 

Widziałeś jak wygląda steelseries kinzu? Najnowsze dziecko firmy która faktycznie robi sprzed dla graczy.

 

Jak ktoś chce używać magicznych makr do RTS to ma do dyspozycji inne konstrukcje, w grach FPS wszystkie wymienione przez Ciebie zalety nie znajdują praktycznego zastosowania.

 

ps. negatywną akcelerację to się w grze sprawdza a nie w paint

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-47 działa stale na 500Hz, nie potrzeba do niej sterowników i żadnego innego oprogramowania. Jest niezawodna lekka poręczna.

Paradoksalnie aby zrobić double click w np. rolce to do AK47 trzeba sterowników i oprogramowania ... a do myszy programowalnych jak 738 / 748 nie potrzeba po zaprogramowaniu oprogramowania. Po to właśnie dodaje się możliwość programowania by nie trzeba było instalować sterowników.

 

posiadanie przycisków nad kciukiem, których używanie spowalnia reakcje strzeleckie i utrudnia celowanie poprzez osłabianie chwytu myszki,

Chwyt jest ten sam bo przyciski są nad kciukiem ... a przycisku z boku używam do np. przeładowania broni.

ps. negatywną akcelerację to się w grze sprawdza a nie w paint

i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie aby zrobić double click w np. rolce to do AK47 trzeba sterowników i oprogramowania

:ASD

to już nie można zwyczajnie kliknąć 2 razy tylko bind z makrem robić na myszce?

 

Po to właśnie dodaje się możliwość programowania by nie trzeba było instalować sterowników.

raz kolejny powtarzam że do AK-47 sterownik są niepotrzebne i tak naprawdę to ich nie ma :)

 

Chwyt jest ten sam bo przyciski są nad kciukiem ... a przycisku z boku używam do np. przeładowania broni.

Żeby użyć przycisku musisz oderwać kciuk, osłabiasz tym samym chwyt i jak ktoś ci nagle wyskoczy za plecami to nie dasz rady się tak samo dokładnie i szybko obrócić.

 

i?

w sumie to nic :) Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ASD

to już nie można zwyczajnie kliknąć 2 razy tylko bind z makrem robić na myszce?

Pomijając fakt że dwukrotnym kliknięciem szybciej zabija się mysz (klawisz główny) to mając mysz np. programowalną można zdefiniować w systemie dwuklik na bardzo krótki czas - dzięki temu można normalnie kliknąć 2x na nazwie folderu by ją zmienić ... jak plików jest więcej to wygoda wzrasta wielokrotnie. Jak masz dłuższy czas to nie zmienisz nazwy tylko otworzysz folder/plik ... a jak masz krótki i mysz bez dwukliku to uciążliwie szybko trzeba naciskać 2x

 

Żeby użyć przycisku musisz oderwać kciuk, osłabiasz tym samym chwyt i jak ktoś ci nagle wyskoczy za plecami to nie dasz rady się tak samo dokładnie i szybko obrócić.

Przesadzasz. Kiedyś grałem w UT i skok miałem na klawiaturze ... następnie kupiłem mysz z klawiszem z boku (Logitech Mouse Man wheel), przypisałem skok do dodatkowego klawisza - wygoda, skuteczność wzrosła. Teraz gram w BF ... klawisz bliżej mnie to przeładowanie, dalej wybór wyższej broni ... a na klawiaturze mam tyle zajętych dodatkowych klawiszy że gdybym chciał tam dodać dwa dodatkowe to byłoby bardzo, bardzo źle (dużo gorzej by się grało).

 

Dla mnie mysz musi mieć minimum 4 klawisze z czego 2 programowalne + rolkę ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że dwukrotnym kliknięciem szybciej zabija się mysz (klawisz główny) to mając mysz np. programowalną można zdefiniować w systemie dwuklik na bardzo krótki czas - dzięki temu można normalnie kliknąć 2x na nazwie folderu by ją zmienić ... jak plików jest więcej to wygoda wzrasta wielokrotnie. Jak masz dłuższy czas to nie zmienisz nazwy tylko otworzysz folder/plik ... a jak masz krótki i mysz bez dwukliku to uciążliwie szybko trzeba naciskać 2x

wiesz ja wciskam z klawiatury F2 a myszką wykonuje inna czynność, jest znacznie szybciej jak makrem :)

 

Przesadzasz. Kiedyś grałem w UT i skok miałem na klawiaturze ... następnie kupiłem mysz z klawiszem z boku (Logitech Mouse Man wheel), przypisałem skok do dodatkowego klawisza - wygoda, skuteczność wzrosła. Teraz gram w BF ... klawisz bliżej mnie to przeładowanie, dalej wybór wyższej broni ... a na klawiaturze mam tyle zajętych dodatkowych klawiszy że gdybym chciał tam dodać dwa dodatkowe to byłoby bardzo, bardzo źle (dużo gorzej by się grało).

 

Dla mnie mysz musi mieć minimum 4 klawisze z czego 2 programowalne + rolkę ...

nie przesadzam sam odszedłem od zmiany broni bocznym myszki jakieś 4lata temu, własnie z w/w powodów, i dla mnie nie ma problemów z bindami na klawiaturze, nie muszę ustawiać na myszce zmiany broni w jednym kierunku listy jak to ty zrobiłeś. Dla każdej broni i funkcji mam osobny bind 18 klawiszy z klawiatury + 5 bindów na rolce/przyciskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja wciskam z klawiatury F2 a myszką wykonuje inna czynność, jest znacznie szybciej jak makrem :)

Podczas zmiany nazwy nie używam makra ... i już widzę wpisywanie przez Ciebie nazwy i robienie jeszcze czegoś innego na komputerze. Podobnie jak otwieranie folderów - szybciej zrobię to makrem (2 klik). I to wciskanie F2 - ehh

 

Zresztą nie ważne - należę do tych którzy potrafią wykorzystać więcej niż 2 klawisze w myszy i tak mi się pracuje wygodniej, szybciej efektywniej ... i nie tylko mi. Podobnie jak użyteczna jest funkcja programowania myszy - nie umiesz tego wykorzystać, nie chcesz - Twoja sprawa.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...