Skocz do zawartości
860lacov

Którą Kartę Pamięci Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Dokupić sobie do aparatu kartę pamięci.

Z tego co wyczytałem w specyfikacji aparat zapisuje na karcie zdjęcia z prędkością 5MB/s

 

Od karty oczekuję przede wszystkim tego, żeby po włożeniu do czytnika nie okazało się, że zdjęć jednak z jakiegoś powodu nie ma.

 

Karty, które zwróciły moją uwagę to:

TRANSCEND SDHC 4GB class 6

TRANSCEND SDHC 8GB class 6

SanDisk SDHC 8GB class4 Ultra II

TRANSCEND SDHC 16GB class 6

 

 

W zasadzie wszystkie spełniają wymogi co do szybkości więc teraz pozostaje tylko bezawaryjność

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie danych to sugerowałbym używanie kart o mniejszej pojemności niż 8/16gb, w wypadku awarii ( co zdarza się nawet najlepszym producentom) tracisz zwyczajnie mniej danych. Osobiście używam niemal wyłącznie 2 i 4gb kart Lexara i SanDisc-a i większych problemów nie miałem dotychczas więc śmiało polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) planuje zakupic karte pamieci :) aparatu jeszcze nie mam no ale :P

 

karta 2 gb - narazie nie mam wiecej kasy chyba ze nie duzo trzeba doplacic to max 4 gb

i tutaj pytanie

czy konieczna jest karta z serii extreme III czy ultra II styknie ?

 

moze cos innego tanszego polecicie ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki aparat kupisz i jakie zdjęcia będziesz robił. Bo Ultra II i zapis 9mb/s Ci starczy w większości wypadków. Do zwykłego pstrykania ok. Ale ja dla przykładu robiłem wczoraj foty podczas stuntów na moto i szły serie fotek, 4-5 (format dng, czyli 20MB na foto)i bufor się zapełnia, karta nie nadąża. A szkoda bo przydało by się dłużej ciagnać. Ale to jak mówię, zależy od potrzeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę.

Kupiłem właśnie Nikona D90 i potrzebuję szybkiej karty 4-8GB.

Praktycznie zdecydowałem się na SanDisk Extreme III ale ciekawi mnie jaką one maja prędkość.

Według strony producenta jest to 30MB/s, z kolei większość sklepów podaje 20MB/s i sam nie wiem komu wierzyć.

 

A może są jeszcze jakieś inne warte uwagi karty oprócz SanDisk'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego Lexara i aż tak drogi nie jest, tyle że też jest wolna - 133x czyli 20MB/s

 

A w sprawie SanDiska też już się wyjaśniło - 30MB/s (200x) to nowsza wersja, a sklepy maja w większości tą starszą - 20MB/s (133x)

Więc wypór padł na SanDiska Extreme III 4GB 30MB/s edition.

Teraz pozostaje tylko znaleźć jakiś sprytny plecaczek i pierwszy zestaw amatora skompletowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę.

Kupiłem właśnie Nikona D90 i potrzebuję szybkiej karty 4-8GB.

Praktycznie zdecydowałem się na SanDisk Extreme III ale ciekawi mnie jaką one maja prędkość.

Według strony producenta jest to 30MB/s, z kolei większość sklepów podaje 20MB/s i sam nie wiem komu wierzyć.

Robilem kiedys test czytnika programem HD Tune, na dwoch kartach

 

Wartosci maksymalne:

SanDisk Ultra II - 17,6 MB/s

SanDisk Extreme III - 19 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić większą kartę do lustrzanki ok. 16GB, i zastanawiam się nad GOODRAM 16GB Pro class 10, czy ktoś posiada taką kartę i może coś napisać na jej temat ?.  

 

W necie znalazłam test tej karty i w rankingu kart znajduje się na 1 miejscu, ma dobry odczyt i zapis, cena, ale nie wiadomo czy to nie pic na wodę ?. 

Edytowane przez KATTANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam karty Transcend w kamerze Canona HF 200. Spisuje się bardzo ok, czy lepiej czy gorzej od SanDiska ? Nie wiem, dostałem w komplecie z kamerą, więc już nie zmieniałem. Osobiście kupiłbym sandiska, ale to tylko z prywatnych względów. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...