Skocz do zawartości
Damaroc

Ocena Zestawu Do 3100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sugerując się premiera i5 (które ma być oszczędne) postanowiłem zaczekać z zakupem pc i na chwilę aktualną zestaw wygląda tak:

 

Procesor : Intel Core i5 750

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2

Płyta Główna : ASUS P7P55D Intel P55 LGA1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: CoolerMaster Elite 335 Black

 

Zaczerpnąłem config z sugerowanych zestawów. Jest to opcja za 2900zł

 

Kartę zmieniłem na gfa ponieważ zależy mi na oszczędności prądu gdyż pc będzie czasem pracowało dniami i nocami. Zależy mi również żeby był cichy ze standardowym chłodzeniem.

Ewentualnie planuję zakup: EVGA GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

[896-P3-1170-ER]

 

Płytę główną zmieniłem również ze względu na oszczędność prądu oraz bardzo dobre warunki pod oc.

Zainspirowała mnie ta Recenzja

 

Z czasem gdy wymagania gier/programów wzrosną chce być przygotowany na ewentualne oc. Komputer ma być na prę lat, zaczynam studia i chce je skończyć posiadając tę same maszynę przy moim biurku ;)

A pasuje mi żeby miesięcznie jakieś fundusze pozostawały na ewentualne imprezy zamiast oddawać je w rachunkach za prąd :)

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmieniłem na gfa ponieważ zależy mi na oszczędności prądu gdyż pc będzie czasem pracowało dniami i nocami. Zależy mi również żeby był cichy ze standardowym chłodzeniem.

Ewentualnie planuję zakup: EVGA GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

[896-P3-1170-ER]

zmieniłem na gfa ponieważ zależy mi na oszczędności prądu gdyż pc będzie czasem pracowało dniami i nocami

?? ??? ??? Sam tego nie łapię O_o

nie lepiej poczekać na premierę 5550/5570 ?? Ceny na rynku spadną, ew. kupisz sobie najnowszą kartę - same plusy...

Poza tym, wydaje mi sie że lepiej kupić CoreQuad niż i5 - podkrecisz, i bedziesz miec mocniejszego procka w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 jest często mocniejsze od C2Q, poza tym zapowiedziane jest 32nm oraz nadaje się do modernizacji w przyszłości. Ja bym na twoim miejscu zaczekał na premierę DX11, wyjdą karty zgodne z tą technologią a starsze potanieją. Teraz dużo stracisz kupując tą kartę. Do czego będziesz wykorzystywał tego kompa?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 jest często mocniejsze od C2Q, poza tym zapowiedziane jest 32nm oraz nadaje się do modernizacji w przyszłości. Ja bym na twoim miejscu zaczekał na premierę DX11, wyjdą karty zgodne z tą technologią a starsze potanieją. Teraz dużo stracisz kupując tą kartę. Do czego będziesz wykorzystywał tego kompa?

Dosłownie do wszystkiego, mam zamiar oglądać filmy w hd, grać w wymagające gry i bd miał 22" monitor.

Ale głównie zależy mi na szybkości nie tylko w grach, ale i w aplikacjach biurowych.

Chce żeby się sprawdził we wszystkim.

 

Już czekałem prawie miesiąc na i5, i teraz znów mam czekać? pc chce kupić do końca września żeby nie biegać za pc jak już się studia zaczną, po za tym teraz jest tani dolar to moim zdaniem dobra okazja na zakup.

 

Premiera nowy radków z tego co wiem przewidziana była na 7 września,ale kiedy można się spodziewać realnych spadków cen?

 

?? ??? ??? Sam tego nie łapię O_o

nie lepiej poczekać na premierę 5550/5570 ?? Ceny na rynku spadną, ew. kupisz sobie najnowszą kartę - same plusy...

Poza tym, wydaje mi sie że lepiej kupić CoreQuad niż i5 - podkrecisz, i bedziesz miec mocniejszego procka w tej samej cenie.

Z tego co wyczytałem w pewnym artykule gf w przeciwieństwie do radków są energooszczędne i ciche... do radka musiał bym dokupić chłodzenie.

 

A co do energii to jeżeli dobrze pamiętam, gfy jeżeli nie są wykorzystywane obniżają taktowanie do minimum przez co zużywają małą ilość energii. Radki niestety sobie nie żałują.

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w pewnym artykule gf w przeciwieństwie do radków są energooszczędne i ciche... do radka musiał bym dokupić chłodzenie.

 

A co do energii to jeżeli dobrze pamiętam, gfy jeżeli nie są wykorzystywane obniżają taktowanie do minimum przez co zużywają małą ilość energii. Radki niestety sobie nie żałują.

Bzdura nad bzdurą :angry: :angry:.

Radki są wykonane w mniejszym procesie technologicznym, są cichsze, ale jednak dołączane niereferencyjne chłodzenie utrzymuje je w podobnej temperaturze co GFy :wink:.

A co do obniżania taktowania... :blink: :blink:

naprawdę w to uwierzyłeś?? naprawdę??!! :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

Bzdeta na maxa. ATI też to robi....

Nie wiem co powiedzieć, bo wyzywać się nie powinno ani nie da to efektu, a pouczenie jest bezsensowne.... :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

EDIT: Otrząsając się z szoku: naprawde warto poczekać na nowe karty graficzne.

A C2Q jest jednak 4roma rdzeniami :) Sam nie wiem w co lepiej pakować. Ktoś inny musi napisać o i5vsC2Q

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś inny się na ten temat wypowie bo ja już "zdzikłem" :)

 

Przeczytałem recenzję tej karty i zadziwiły mnie jej możliwości: 3361694[/snapback]

Bzdura nad bzdurą.

Radki są wykonane w mniejszym procesie technologicznym, są cichsze, ale jednak dołączane niereferencyjne chłodzenie utrzymuje je w podobnej temperaturze co GFy :wink:.

A co do obniżania taktowania...

naprawdę w to uwierzyłeś?? naprawdę??!!

Bzdeta na maxa. ATI też to robi....

Nie wiem co powiedzieć, bo wyzywać się nie powinno ani nie da to efektu, a pouczenie jest bezsensowne....

EDIT: Otrząsając się z szoku: naprawde warto poczekać na nowe karty graficzne.

A C2Q jest jednak 4roma rdzeniami :) Sam nie wiem w co lepiej pakować. Ktoś inny musi napisać o i5vsC2Q

 

Przeczytaj ten artykół.

 

Nie spadnij z krzesła...

Nie miałem na myśli ze nie obniża, ale w porównaniu z GTX 275 ma dość duży pobór prądu w spoczynku.

PS: Bez emotek nie da się wyrazić emocji? :)

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol.

Niedość że PClab, to testy przeprodukcyjnych Radków.

Generalnie prawda - ale jak spedzisz 3 min. w sterownikach od Radka, i masz odpowiednie chłodzenie w obudowie (to już jest wymagane i do GFa i do Radka) to masz cisze i chlod. A jak glebiej pogrzebiesz, to nawet zmniejszysz pobor w spoczynku.. ;)

Jakość tego artykułu o tych kartach graficznych jest naprawdę.. niska.

Co do i5 - nie, wcale nie.

Jeżeli już i5 wygrywa z C2Q, to z dość dużą przewagą, jednak niestety dalej w większości przypadków C2Q wygrywa.

 

Tak, 4890 jest swietnym wyborem. Ale poczekaj naprawde na premiere kart DX11, chociazby dlatego ze wtedy zaoszczedzisz na zakupie GPU (kupisz taniej tego 4890) i kupisz np. macierz Samsungow F3EG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol.

Niedość że PClab, to testy przeprodukcyjnych Radków.

Generalnie prawda - ale jak spedzisz 3 min. w sterownikach od Radka, i masz odpowiednie chłodzenie w obudowie (to już jest wymagane i do GFa i do Radka) to masz cisze i chlod. A jak glebiej pogrzebiesz, to nawet zmniejszysz pobor w spoczynku.. ;)

Jakość tego artykułu o tych kartach graficznych jest naprawdę.. niska.

Co do i5 - nie, wcale nie.

Jeżeli już i5 wygrywa z C2Q, to z dość dużą przewagą, jednak niestety dalej w większości przypadków C2Q wygrywa.

Tak, 4890 jest swietnym wyborem. Ale poczekaj naprawde na premiere kart DX11, chociazby dlatego ze wtedy zaoszczedzisz na zakupie GPU (kupisz taniej tego 4890) i kupisz np. macierz Samsungow F3EG :D

Mogę prosić o przykład? Nie ma jeszcze testów i5, wiec nie wiadomo jak to z nimi będzie. Jedynie i7 widocznie kopie po [gluteus maximus] C2Q.

 

Oczywiście poczekam na dx11 choćby ze względu na obniżkę cen.

Co do wersji Atomic to teraz przemyślałem i doszedłem do wniosku ze na jedno wyjdzie czy kupie ta wersje czy podkręcę np: PowerColor radka i kupie chłodzenie, cenowo wychodzi na jedno :)

 

Ten artykół świadczy o niskim poborze prądu i5 nawet po oc do 4Ghz.

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kwincmincmistrz

Bardzo ciekawe hasło...

Ciekawe...

@Damaroc

Nie czekaj,bo w tym kraju i tak obniżek się nie doczekasz (chodzi oczywiście o ati 4XXX :D ) ,a sądząc po problemach z procesem prod. 40nm także nie będzie różowo z 5XXX.

A jeśli chodzi o obniżone takty w iddle'u na nVidiach,to nie trzeba mixować w sterach-one po prostu są po zainstalowaniu driver'ów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

@Damaroc

Nie czekaj,bo w tym kraju i tak obniżek się nie doczekasz (chodzi oczywiście o ati 4XXX :D ) ,a sądząc po problemach z procesem prod. 40nm także nie będzie różowo z 5XXX.

A jeśli chodzi o obniżone takty w iddle'u na nVidiach,to nie trzeba mixować w sterach-one po prostu są po zainstalowaniu driver'ów :D

Tak też chyba w końcu zrobię. Ale wciąż mam dylemat pomiędzy gtx275 a hd4890

 

Po za tematem:

Zależy mi żeby możliwie jak najbardziej wyciszyć pc a zaraz dać mu dobre chłodzenie pod OC, na tym pc mam zamiar podszkolić swój skill w tym kierunku :)

 

Takie chłodzenie jakie podałem będzie odpowiednie pod oc i będzie w miarę ciche?

Jakie chłodzenie zapodać na grafikę ( w zależności czy radek czy gtx)?

Jaki ram zapodać jeżeli planuję zapodać oc?

Czy ten asus będzie dobrym wyborem czy zamienić np na MSI P55-GD65?

 

Bardziej przypadła mi do gustu ta obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy

Będzie odpowiednia sugerując się oc?

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 718 agito.pl #600

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 esc.pl # 110

Płyta Główna : ASUS P7P55D Intel P55 LGA1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX) - 505 (esc.pl) #420

RAM : Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK Viper II 390 (esc.pl) #320

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 700 esc.pl #580

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 290 esc.pl #240

HDD : Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 [sT3500418AS] 175 agito.pl #160

Napęd : Samsung SH-223B SATA 95 (78) esc.pl #80

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy - 200 esc.pl #170

Monitor: LCD LG 22" LCD W2284F-PF #620

Klawiatura:

Mysz:

 

Podniosłem cenę do 3500.

Ten zestaw mnie wyniósł 3300 (o ile uda mi się kupić hurtowo po znajomości)

Pytania odnośnie zestawu:

- Ram będzie dobry pod OC?

- Jakie chłodzenie na grafikę?

- Ogólnie proszę o ocenę tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...