Skocz do zawartości
freeman

jakie macie temp HDD?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciepło sie zrobilo na zewnatrz. No to w kompie tez. Ale nie pamietam, zebym mial kiedykolwiek temp 46st na HDD (Seagate U6 40GB) I to w dodatku specjalnie dysk nie pracuje. Obudowa otwarta. Jaka jest max bezpieczna temperatura? Speedfan mowi, ze 48. A jak przekroczy 48? Jak to u Was wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Ja na moim U6 40GB mialem podobne temperatuki i troche mnie to niepokoilo wiec wyciolem z przodu obudowy dziure i wstawilem Sunona 92mm puszczonego na 5V i wiejacego bezposrednio na dysk. Temperatura spadla do 27-28 stopni i przy okazji w srodku zrobilo sie chlodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy wiecie o grzaniu dyskow .Ja mam no sowim maxtorze wyciszonym karimata (a to przy okazji bo mi zostala jak bude wyklejalem) ze wszystkich stron i umieszczonym pod napedem cd ma lekko 70 C.Działą juz tak od 4 miechow i narazie wszystko ok.Ale niedługo walne wiatrak to bedzie chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 35 przy dużym i długim obciążeniu. Barracuda siedzi pod FDD a pod nią jest wentyl 80x80 12V ktorego działanie powoduje korzystną dla dysku cyrkulacje powietrza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Barka IV 40GB chlodzona jest wiatrakiem 8cm. 12V - temp 19-24, 5V - temp 24-27 wiec nie jest zle :D

Tylko teraz jak za oknem prawie lato jest ciut cieplej ok.26 przy ciaglym kopiowaniu, przenoszeniu i innych <span style="color:red;">[ciach!]</span>lach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj seagate baracuda IV 80 GB ma teraz 46 C wiec za duzo nie wiem co mu sie dzieje ale to jest za duzo. Obudowa jest otwarta. Zaczyna mnie to wkurzac bo normalnie u mnie w kompie nawjecej ciepła wydziela dysk a nie procesor i nie wiem czy sie smiac czy plakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj seagate baracuda IV 80 GB ma teraz 46 C wiec za duzo nie wiem co mu sie dzieje ale to jest za duzo. Obudowa jest otwarta. Zaczyna mnie to wkurzac bo normalnie u mnie w kompie nawjecej ciepła wydziela dysk a nie procesor i nie wiem czy sie smiac czy plakac

Najlepiej zapodac jakis wentyletorek 80mm puszczony na 7V. Bedzie sporo chlodniej i wcale nie glosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie patent, ze biore stare radiatorki od 2 coolerow Titana,

przykleje je silinkonem na gore dysku, na spod kupie jakies w sklepie, byleby byly niskie. Wsadze to w koszyk 3.5'' do obudowy Chiefteca i dam wiatrak na przod. Na pewnoe bedzie duuuzo chlodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM DTLA 305030 - 39C

Baracuda IV 60 GB - 40C

 

ibm w kieszeni oblozonej mata bitumiczna

barka normalnie

buda wylozona mata... zadnych dodatkowych wentylatorow, zasilacz z regulacja obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziń dybry, przepraszam czy tu b[p]iją??? Bo ja też kce.

Na początku moja nowa twardziela też się bardzo grzała, ale teraz to ja z niej grzeje.

Patent podobny jak u Lucasa20 - na barracudzie leżą dwa stare radiatorki, które ostały mi się jeszcze z czasów Celerona. Włożone są pomiędzy twardziel, a stację dyskietek - jeden był trochę za dużo to go odrobinkę skróciłem.

A teraz jak to mówią: gro i bucy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie ostry patent.

Na gore dysku na silikon - tnx benek :) - przykleilem 2 radiatory od starego coolera od AMD Thunderbirda 1,3 GHz. Na spod kupilem radiator Alu (117x60x23 mm, 7 zeber). Do koszyczka trafil tez wiatraczek 60x60 - 80-tki jeszcze nie kupilem - i puscilem na 2200 rpm tak, ze go nie slychac.

Temperatura 29-31C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: temp. moich Barracud tez niezle skoczyla: 60 GB - 46*, 80 GB - 34*. obudowa zamknieta, wstawiona pod biurko. WC sie zbliza, wiec moze pora pomyslec o bloczkach (wlasnej roboty) na HDD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...