Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

....

Ragnor- co do polerowania to nie piszesz jakimi papierami jechałeś  :?: należy zacząć  najlepiej od 300-1200 a następnie jak dużo zjedziesz to musisz pogłębić ten schodek na podstawkę :!:  bo może potem radiator przez to wisieć częściowo nad prockiem poza tym o tej paście Ceramique pisał bodajże Conti, że ją nie wolno rosmarowywać tylko trzeba walnąć kroplę na środek procka i założyć radiator bez żadnych ruchów po prostu ten typ podobno tak ma, ten wątek to od 42 str był chyba posuszany i jak masz jakaś podkładkę szita miedzianego to go wywal do śmieci on nic nie daje i tylko zaciemnia wyniki !!!! :!: 

Co od papieru to właściwie usunąłem tylko z radiatora taśme termoprzewodząca, która tam była i kilka razy (pare machnieć) przejechałem spód radiatora papierem 320 i na tym koniec. Co do podkładki to wolę ją jednak zostawić tak dla bezpieczeństwa, szkoda straci takiego bartka. Do tego aby zdemontować mojego coolmastera trzeba się nieźle nagimnastykować i użyć całkiem dużo siły, normalnie aż płyta trzeszczała gdy odczepiałem zapinke, chyba jednak trochę przesadzili z jej twardością. Co do pasty Ceramique to czytałem wcześniejsze posty i zrobiłem dokładnie tak jak tam pisze, kropla na środku rdzenia i żadnego rozmarowania, więc wszystko powinno być OK.

Zobaczyłem jeszcze jedną ciekawą anomalie jeśli chodzi o temp z ABS, u mnie potrafi ona skoczyć natychmiastowo (wystarczy uruchomić jakiś program) z 45 do 56C, gdy w tym czasie tmp CPU die nie zmienia się, czy to jest normalne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wątek o Arctic Ceramique

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=597...d67819698e89983

 

Wynika z niego, że pasta ta jest dobra ALE dla mniej grzejących się procków. Bo przy bartonach po jakichś 3-4 tygodniach coś się z nią dzieje i po prostu temperatura procka ROŚNIE. :?

Sam już tego doświadczyłem 4 razy ! :evil: ! przez 4 miesiące - co miesiąc na nowo smaruje procka. Różnica w temp: pasta świaża (abs) 48st, po miesiącu (abs) 53-54st.

Do d.... z taką zabawą :twisted: . Niedługo zakupie silver5.

 

P.S.

Coppershim wpływa w sposób dziwny na temp. ABS rośnie o 1-2st a cpu die maleje o 1-2st. Bez coppershima mam różnice 7st, z 11st.

 

P.S.

Temp. rdzenia (abs) znacznie szybciej rośnie niż temp. powietrza w sockecie (cu die), a także szybcej spada (po zakończeniu "obciążenia").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc się stało  :o sprowokowany przez Michnika wypowiedzią o moim dokonani fsb 240 :?  jako dość wysokie FSB, poszedłem dalej więc udało mi się odpalić płytę z jej max fsb czyli 250(500)hz  :lol:  :twisted: przy ustawieniu 8,5x250=2125hz i pamięciami ustawionymi na 75%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:  :P  :D , oczywiście nie jest to ustawienie wydajne ani stabilne bo po wejściu do Wina komp się z restartował więc pewnie przydało by się lepsze chłodzono na chipsem założyc i co najważniejsze podnieść napięcie na chipie ale Solek?  :?: tego chyba nie oferuje, bo nic poza chipsetem za tą niestabilność winić chyba nie mogę no ale max fsb 250 osiągnełem!!!!!!!!!! :!:  :P  :D  :)  :o  :lol:

 

Na tej zasadzie to wiele płyt dojedzie do 240-250MHz(załadowanie windy). Poza tym pewnie nie masz pamięci w dualu? Ja tam nic do Soltka nie mam (oprócz jedynie jego awaryjności). Ta płytka mi się bardzo podobała dopóki był Rev D. Poza tym nie bardzo wiem kto tu kogo prowokuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z inne beczki ....do wsyztkich ktozy posiadaja plyty na nForce2 ...i Solteki i Abity .... mam maly problem ...system dziala niby bez problemu ...ale jak wezme info o systemie ( prawy na moj kompoter -> wlasciwosci ) to nazwe procesora mam AMD Duron procwws.{ .....czy u was takze wystepuja takie anomalie ..... drugi problem to ze FX 5600 w zakladce AGP podaje ze OS dziala z AGPx2 ( w zakaldce agp a nie info o karcie ) ..... instalowalem juz rozne systemy ( wsyztkie z SP1 ) Windos XP ....co dalej ??

czy u was tez tak jest ??

moze musze bios zmienic ......

 

aha zalezy mi zeby sprawdzil ktos kto ma durona ..... bo moze na athlonach jest ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem stabilność w Prime ustawienia fsb 240(480) przy pamięciach 75% czyli 8,5x240 po godzinie bez błędu max temp. Case(chipsetu) 40C :lol: czyli chłodzenia dodatkowego raczej nie potrzebuje niestety przy fsb 250 wywala po 2 min wywala bląd i halt o dziwo wcześniej od razu był restart po wejściu do WIN-a a jedyne co przestawiłem to pamięci na Optimal mam tylko nadzieje że ich nie uszkodziłem trochę??? tym 1.8V i 240(480) ustawieniem, bo chodziły mi zawsze stabilnie na 200(6,3,3,2)???? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno bardzo ważne dla mnie pytanie :) otóż mam solteka 75frn2-rl rev.D z aktywnym chłodzeniem na mostku i chcialem sobie zmienić bios z 1.3l na 1.1l odwiedzilem w tym celu strone solteka ale tam oferuja biso w wersji 1.6l lub 1.7l czy ktoś zna może link do strony na której jest ta najlepsza (podobno :) ) wersja biosu :?: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh tak to jest jak sie topicu nie czyta od poczatku jakbys zajzal na pierwsza strone tego tematu to nie zadawal bys tego pytania wszystko jest tam :P :P

 

pozdr :)

Storm niestety nie jestem aż tak leniwy jak myślisz :wink: zajżalem na pierwszą stronę bo najpierw szukam a potem zadaje pytania (chyba dobra kolejność :) ) ale linki które są tam podane nie działąją bo zmieniły się strony solteka (sprawdzałem je zresztą) i z dostępnych biosów są tam tylko 16l i 1.7l :!: A więc ponawiam pytanie czy ktoś zna link do biosu 1.1l? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te biosy w tym katalogu nie sa przypadkiem TYLKO

 

łiii tam

 

po pierwsze, to kiedy te biosy wychodziły, to jeszcze soltek nie wprowadził rozróżnienia pomiędzy FRN2-L/RL a FRN2 (to chyba siakaś nowa polityka marketingowa, IMO mającaraczej coś wspólnego z rev. płyt, aniżeli ze zintegrowanymi sieciówkami)

zaś po drugie, to jeśli tylko 'wejdziesz' na linka podanego przez Pater'a, to zauważysz, że BIOSy do D1.5 są umieszczone we wspólnym katalogu, a rozróżnienie pojawia się dopiero od D1.6

 

ot wsjo - zdrawim, tawariszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh tak to jest jak sie topicu nie czyta od poczatku jakbys zajzal na pierwsza strone tego tematu to nie zadawal bys tego pytania wszystko jest tam :P :P

 

pozdr :)

Storm niestety nie jestem aż tak leniwy jak myślisz :wink: zajżalem na pierwszą stronę bo najpierw szukam a potem zadaje pytania (chyba dobra kolejność :) ) ale linki które są tam podane nie działąją bo zmieniły się strony solteka (sprawdzałem je zresztą) i z dostępnych biosów są tam tylko 16l i 1.7l :!: A więc ponawiam pytanie czy ktoś zna link do biosu 1.1l? Pozdrawiam

spoko :) tu masz ten bios http://www.soltek.com.cn/download/down_fil...ile/75frn2l.htm :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki storm za bios wyczytałem że jest najlepszy do @ :) ale mam jeszcze jedno zaiste lamerskie pytanie czy ten bios pasuje do mojej wersji płyty -RL (raid i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły) :?: Wydawało mi się że był zawsze podział w biosach między 75frn2-l i 75frn2-rl czy tawariszcz_gonciarsky ma racje twierdząc że nie ma różnicy :?: To dla mnie dość istotna kwestia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki storm za bios wyczytałem że jest najlepszy do @ :) ale mam jeszcze jedno zaiste lamerskie pytanie czy ten bios pasuje do mojej wersji płyty -RL (raid i inne <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły) :?: Wydawało mi się że był zawsze podział w biosach między 75frn2-l i 75frn2-rl czy tawariszcz_gonciarsky ma racje twierdząc że nie ma różnicy :?: To dla mnie dość istotna kwestia :)

nie ma roznicy,flashuj spokojnie...jak sie rozbrykasz to mozesz sobie moda zapodac :D http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi1025 =--> to, że sprzedaję tę płytę nie oznacza, że sobie z nię nie radziłem, więc nieco więcej zaufania :wink:

 

nawet w obecnych (po 'reformie') downloads'ach na stronce solteka rozdzielenie płyt występuje wyłącznie między FRN2 a FRN2-L/RL/SL, więc spokojnie downdate'uj sobie BIOSa - problemó żadnych nie będzie (tylko odkręć proca przed samą akcją na wszelki wypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś radka 9700 Pro przypadkiem?

bo potenvjalny klient się mnie spytnął, czy ów radek z DirectX 9.0b będzie mykał na FRN2...

 

dla mnie (nVidiowca od stóp do głów =) to ciorna magia, więc się do Was zwracam :wink:

 

'klient' obecnie ma Gigabyte GA-7VAX na KT400 i napisał:

wraz z kartą graficzną ATI Radeon 9700 PRO i przy zainstalowanym DirectX 9.0b wszystko mi się wali.Nic nie dzieje się przy zainstalowanym DirectX 8.1.Czy płyta Solteka będzie antidotum na szybszą prace karty i nie będzie powodowała zawieszania się?

:lol:

 

ja wymiękłem, ale coś odpisać wypada :)

fenks za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tawariszcz_gonciarsky: masz racje jesli chodzi o biosy :)

 

ja uwazam ze ten radeon powinien ladnie chodzic na GA-7VAX. jest to bardzo stabilna i wydajna mobo. wiec jesli nie chodzi na niej to watpie czy nagle na solteku zacznie ladnie dzialac... sadze ze problem lezy nie w mobo ale w gdzies indziej... ciezko cos powiedziec bo wiemy tylko o radku i mobo, a co z reszta?? a szczegolnie z zasilaczem... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor napisał:

 

Co do podkładki to wolę ją jednak zostawić tak dla bezpieczeństwa, szkoda straci takiego bartka.

 

ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad uzywaniem tej podkladki... moj bartok(zreszta bardzo fajny byl AQXEA z odblokowanym mnoznikiem) prawdopodobnie zdechl wlasnie z powodu coopershima...cos sie w nim zwarlo...nie wiem, ale dowiem sie dzisiaj bo ide po odbior procka...

 

ps. ciekawe czy go zserwisowali jak mowili, czy dadza nowego juz zablokowanego ===========szkoda by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor napisał:

 

Co do podkładki to wolę ją jednak zostawić tak dla bezpieczeństwa, szkoda straci takiego bartka.

 

ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad uzywaniem tej podkladki... moj barton (zreszta bardzo fajny byl AQXEA z odblokowanym mnoznikiem) prawdopodobnie zdechl wlasnie z powodu coopershima...cos sie w nim zwarlo...nie wiem, ale dowiem sie dzisiaj bo ide po odbior procka...

 

ps. ciekawe czy go zserwisowali jak mowili, czy dadza nowego juz zablokowanego ===========szkoda by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie róbmy z tego wojny Abit kontra Soltek (kolejnosc alfabetyczna dla zapalenców:P )

Odwieczne zarcia sie co lepsze.

Soltek jest dla masochistycznych-hardcorowców przynajmniej ostatnie rewizje E-D. Abit zreszta miewał takze swoje złe chwile.

Podejrzewam ze te rewizje Solteka sa gorsze poprze zastosowanie gorszych materiałow(kondensatory,diody,cewki).

Płyta jest znakomita trzeba jednak miec troszke wiedzy na jej temat.Dziwnym jest iz kazda z rewizji zachowuje sie zupelnie inaczej. Moze Soltek przeprowadza testy aby zminimalizowac sowje wydatki na podzespoły nie wiem to takie tylko "lolowe" przypuszczenie.

 

Co do swoich spostrzezen.

Soltek sl-75frn2-l + zalozony radiator NB proc Thorton 2.0 + no name pamiatki 333mhz

Proc poszedł smialo z pamiatkami synchro na fsb 193 na napieciu 1.85 dla proca oraz 2.6 dla pamieci wszystko chodziło full stable prze okres miesiaca katowań dniami i nocami seti a w wolnych zapalonych chwilach seti+prime95 lub seti + UT 2003 w sieci. Kto zna sie na seti to powiem ze czas na obliczznie jedenj próbki to 2:48h +/- dla tych którzy sie nie znaja to dobry wynik aczkolwiek bywało szybciej.

Musiałem zrezygnowac z tego ustawienia po bardzo smiesznym wydarzeniu-patrzac teraz z perspektywy czasu :D

Otóż właczyłem kompa przed północa aby oderwac sie od nauki(sesja)

pogadłem sobie chwilke na gg kiedy komp samo czynnie sie zrestartował.

Uruchomil sie ponownie ale nawet Bios sie nie załadował,dysk stukał jakby głowica nie mogła zaskoczyc. Zdjałem obudowe,radiator od procesora nie do dotkniecia,jajka mozna by było usmazyc :P

Zwyczajnie odłączyłem od pradu zasiłke zresetowałem bios jednak to nie dało efektu. Wiec zaczałem powoli go wybebeszac wszystkie karty rozszerzen, pamiatki,proc, bateryjka, poodlaczalem dyski i inne bzdety,

clear cmos, odczekalem az przystygnie chipset który tez sie troszke zgrzał

I pomoglo dziala dalej lecz nie na takim ustawieniu jak mialem tylko na synchro 180 dla proca i dla pamiatek bez podnoszenia npiecia ani dla proca ani dla pamieci póki co stabilnie (dalej katuje seti i prime 95 )

 

 

Teraz cos powiem na temat ładowania windowsa nikt mi nie powie ze ładuje mu sie jeden raz pasek :P a jezeli tk sie dzieje to zpraszam do zainstalowania poprawki sp1 i gratuluje poziomu bezpieczenstwa(sic! )

Windows ylko kiedy jest swiezy ładuje sie tak szybko po zainstalowaniu sp1 niestety zwalnia. Tak tak Panowie takie bajki opowiadac tutaj ehhh.

Moim zdanie nie bedzie takze za duzej róznicy pomiedzy ładowaniem windy jezeli chodzi o takie same platformy (nforce 2 i nforce 2 ) lecz bedzie to zauwazalne przy róznych, takze dyskl oraz SYSTEM PLIKOW a dokladniej INDEKSOWANIE ma tu najwieksze znaczenie.

 

Piotr_the skwierczenie roxx ale zauwazylem tylko przy 3dmarku przy prime i przy seti milczy tak samo przy grach a np przy takim far cry demo powinno skawrczyc :D

co do temepratury po 3 tygodniach od incydentu nalozylem nowa paste zauwazylem ze srebro ma jakas dziwna tendencje wyparowywania or something:D zaczynaja sie wahania pomiedzy abs II a externalem róznica nawet do 10 C ?? Troszke dziwne al i tak jest looz bo przy takim jak wyzej podalem usatwieniu i przy właczonym cpu idle temperaturka w stresie siegala zaledwie 63 C

Wogóle polecam ten programik CPU IDLE bardzo obniza temp proca a takze wydłuza zywotnosc.

 

 

to chyba tyle

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor napisał:

 

Co do podkładki to wolę ją jednak zostawić tak dla bezpieczeństwa, szkoda straci takiego bartka.

 

 

ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad uzywaniem tej podkladki... moj bartok(zreszta bardzo fajny byl AQXEA z odblokowanym mnoznikiem) prawdopodobnie zdechl wlasnie z powodu coopershima...cos sie w nim zwarlo...nie wiem, ale dowiem sie dzisiaj bo ide po odbior procka...

 

ps. ciekawe czy go zserwisowali jak mowili, czy dadza nowego juz zablokowanego ===========szkoda by bylo[/quote

 

Mój bartek też jest z serii AQXEA i ma odblokowany mnożnik, dlatego tak mi go szkoda ukruszyć. Narazie chodzi jako 2200 (10x220) przy 1.75V, choć i na 2350 startuje.

Cyra ---> ila max/stabilnie wkręciłeś swojego św pamięci bartka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pewien problem z płytą Soltek SL-75FRN2-L i zastanawiam sie co to moze być a chodiz o temperature ABSII w idle mam 70 stopniale jak tylko go obciaże to skacze do 88 stopni (ustawiłem w biosie ABSII na 90 żeby sie nie restartował przy 85 jak coś odpale) CPU die ma 50 stopin(słaby wentylator) aha przedtem miałem zasilacz codeona ale nie trzymał napięcia mi dobrze 3.3V teraz wrzuciłem sobie madcoma 300W na 3.3v ma 20A i mi wystarcza(narazie :) )

aha proc to atlon Xp 1700+(z starszego typu tego co sie bardziej grzeje)

 

Myślałem o zainstalowani lepszego wentylatora ale czy to pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor napisał:

 

Mój bartek też jest z serii AQXEA i ma odblokowany mnożnik, dlatego tak mi go szkoda ukruszyć. Narazie chodzi jako 2200 (10x220) przy 1.75V, choć i na 2350 startuje. 

Cyra ---> ila max/stabilnie wkręciłeś swojego św pamięci bartka

 

a nie boisz się, ze jakies zwarcie bedzie....????? ja w kazdym razie w zyciu nie zalaze juz coopershima na Bartona......zreszta czytalem, ze stare blaszki z athlonow niebardzo pasuja do bartonow...moge gwarantowac, ze to prawda...

 

aha....

 

procek krecil sie spokojnie na 11x 200 (co jak na moje pamieci >>>>patrz podpis jest chyba niezlym wynikiem :o ), ale myslalem, ze jeszcze mam czas na jakies extremalne krecenie. niestety zycie okazalo sie brutalne i zobaczymy czy w ogole gwarancje mi uwzglednili ...oby...

 

pozdr.

 

moze pochwale sie nowym B 2500+ jak mi dadza...... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta podkładka ma być dokładnie na bartony, wieć nie widzę żadnego problemu. Po drugie wrzuciłem ją na proca i nie widzę aby cokolwiek zwierała, po prostu ładnie leży. Po trzecie wątpię by udało mi się załozyć mój cooler na bartka bez podkładki nie krusząc go, jak wspomniałem trzeba się przy nim nieźle napracować :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corwin: heh to nie jest problem z Soltekiem, a raczej ze zle zalozonym radiatorem na procku lub uszkodzona dioda termiczna w procu... zwroc uwage szczegolnie na 'schodek' w podstawce radiatora - powienien byc na progu socketu(od gornej krawedzi mobo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś radka 9700 Pro przypadkiem?

bo potenvjalny klient się mnie spytnął, czy ów radek z DirectX 9.0b będzie mykał na FRN2...

 

dla mnie (nVidiowca od stóp do głów =) to ciorna magia, więc się do Was zwracam :wink:

 

'klient' obecnie ma Gigabyte GA-7VAX na KT400 i napisał:

wraz z kartą graficzną ATI Radeon 9700 PRO i przy zainstalowanym DirectX 9.0b wszystko mi się wali.Nic nie dzieje się przy zainstalowanym DirectX 8.1.Czy płyta Solteka będzie antidotum na szybszą prace karty i nie będzie powodowała zawieszania się?

:lol:

 

ja wymiękłem, ale coś odpisać wypada :)

fenks za pomoc

Ja mam i bryka az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyra - nie przyjrzałeś się i nie zauważyłeś, że coppershim zwiera mostki. Starsze cs nie bardzo nadają się do bartonów. Trzeba je przerabiać - pilnik w łapę 30 min pracy i dopasowany. Tak zrobiłem ze 2-3 m-ce temu. Jak narazie wszystko działa.

Oczywiście lepiej kupić nowy nadajacy się dla bartka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cos powiem na temat ładowania windowsa nikt mi nie powie ze ładuje mu sie jeden raz pasek :P a jezeli tk sie dzieje to zpraszam do zainstalowania poprawki sp1 i gratuluje poziomu bezpieczenstwa(sic! )

Windows ylko kiedy jest swiezy ładuje sie tak szybko po zainstalowaniu sp1 niestety zwalnia. Tak tak Panowie takie bajki opowiadac tutaj ehhh.

No to ja powiem tylko tyle , że u mnie nie przelatuje ten pasek jeden raz ale 1,3(jeden i trzy dziesiąte) raza ;) Więc myśle, że i dokładnie jeden tez się da uzyskać. Windows XP ma zainstalowanego SP1. Wmawiać Ci nie muszę bo codziennie widze ten pasek kilka razy. Wystrczy umieć zoptymalizować winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam najgorzej, chyba z 5 razy pasek przelatuje, cały proces od naciśnięcia guzika po uruchomienie win XP trwa 90-120s, mimo że powyłanczałem większość nieużywanych funkcji. Ale kto by się tym przejmował skoro i tak wiadomo jak jest ze stabilonością windowsów, nie ma jak FreeBSD :) żeby jeszcze 3DMark 2001SE/2003 przenieśli na ten system i kilka gierek to winda nigdy by u mnie nie zagościła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...