Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie na dziś wrażenia: procek chodzi 13,5x166=2250MHz na vcore=1,675 mostek południowy jest wyraźnie chłodniejszy (choć nadal gorący) przy pracy na fsb 166 niż na fsb 200 coś w tym musi być :!: Moim problemem nie jest to że np. procek wywala w prime przy 9,5x200 bo jest stabilny ale troszke pogram w jakąś 3d gierke i zwis. To chyba ten sb ale przecież on nie ma nic wspólnego z o/c (choć na fsb 200 parzy jak :twisted: ).Co radzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy mnoznikach 9x i 9,5x cos sie komus niezle kaszanilo. batek zreszta bez problemu chodzi u wszystkich jako 3200+ wiec albo to wina tych eliksirow, albo musisz zalozyc dodatkowe chlodzenie.

 

Chociaz sam juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko , przy SB są 2 takie zalutowane "otworki" (?) po przekątnych i teraz nie wiem do czego są one wykorzystywane , bo może można by było zrobić tak że <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lutownice i przez te otworki zalutować izolowany kabelek który by trzymał radiator na tm mostku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB ma już zamocowany radiator, a te zalutowne otworki po przekątnej na SB to miejsca na dziury, tak jak to ma miejsce na NB.

Bierz wiertarkę, walnij sobie setke, żeby łapy się nie trzęsły i jazda :lol:

Podupczyło mi sie wszystko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB ma już zamocowany radiator, a te zalutowne otworki po przekątnej na SB to miejsca na dziury, tak jak to ma miejsce na NB.  

Bierz wiertarkę, walnij sobie setke, żeby łapy się nie trzęsły i jazda  :lol:

Podupczyło mi sie wszystko  :lol:

coś ci nie ufam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ci nie ufam  :wink:

Nie no poważnie mówie, chyba że jestem w błędzie :?

Niech ktoś mnie poprawi jak źle gadam.

Takie same miejsca (tylko większe) na dziury są wokół socketu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej myślałem żeby zrobić to tak > po wyjęciu mobo z budy w jeden z tych otworków wlutować 1 końcówkę przewodu >nałożyć radiator >podgrzać lut w 2 otworze i przełożyć przez niego przewód > potem naciągnąć i poczekać aż ostygnie i finał > nie trzeba wiecić , szukać takich małych śrubek i kombinować mocowania do radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Was pogielo...przeciez PCB plyty jest wielowarstwowe i rownie dobrze moze to czemus sluzyc,nic tam nie wtykajcie a juz tymbardziej niepodchodzic tam z wiertarka

 

kupcie sobie klej termoprzewodzacy albo na rog radiatora dajcie mala kropelke "kropelki" :wink: i bedzie sie dobrze trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że jest wielowarstwowa. Lecz po drugiej stronie płyty jest to samo, więc albo to miejsce na dziury, a może jakaś masa :?

Te kropki są wszędzie przy większych układach scalonych :? Także na rogach płyty, na dodatek laminat wokół nich jest przeźroczysty, ale nie próbowałem więc w 100% nie mogę być pewien 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że jest wielowarstwowa. Lecz po drugiej stronie płyty jest to samo, więc albo to miejsce na dziury, a może jakaś masa  :?

Te kropki są wszędzie przy większych układach scalonych  :?

dlatego mowie zeby przy tym niekombinowac,no chyba ze chcecie zeby plyta powiedziala papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego się łamie niby to wygląda jak by miało iść na wylot , ale nie wiem czy nie będzie jakiejś różnicy potencjałów pomiędzy otworami , bo kleić już też próbowałem , kleiłem thermopoxem > wcześniej odtłuszczałem obydwie powierzchnie ACETONEM od LOCLITE , potem klejem od zalmana ale i to i to po miesiącu puszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SB mam przyklejony taśmą M3 aluminiowy radiator 2,5x2,5cm z żeberkami wysokości 0,5cm. Trzyma się już 3 m-ce i nie ma oznak chęci odpadania. Taśma dwustronna 3M VHB szerokości około 2cm. Ktoś na forum w dziale sprzedam ma także coś dwustronnego 3M do przyklejania ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SB mam przyklejony taśmą M3 aluminiowy radiator 2,5x2,5cm z żeberkami wysokości 0,5cm. Trzyma się już 3 m-ce i nie ma oznak chęci odpadania. Taśma dwustronna 3M VHB szerokości około 2cm. Ktoś na forum w dziale sprzedam ma także coś dwustronnego 3M do przyklejania ....

w te taśme to nie wierze bo kiedyś na gf4ti przyklejałem na nią radiatory do pamięci i przy podkręceniu z 510 do 570 gry sie wieszały , a jak dałem na thermopox to brykały ładnie na 620mhz 8O , boję się więc te taśme stosować bo mogę usmażyć SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak było bez taśmy i bez radiatora?? Na ile pamięci poszły ?? Thermopox może być po prostu lepszy pod względem przewodzenia ciepła. A 3M+radiatorek lepsze od samego powietrza.

Jak dotkne radiatora to jest gorący.

I jeszcze pytanko - piszesz o taśmie VHB, czy o tej co jest sprzedawana na forum, a może to to samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak było bez taśmy i bez radiatora?? Na ile pamięci poszły ?? Thermopox może być po prostu lepszy pod względem przewodzenia ciepła. A 3M+radiatorek lepsze od samego powietrza.

Jak dotkne radiatora to jest gorący.

no i w tym problem że bez 3m i radiatorków szły pamięci na 580 mhz , dlatego nie jestem pewien czy naa SB to jest dobry pomysł , żeby go czasem nie ugotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w tym problem że bez 3m i radiatorków szły pamięci na 580 mhz , dlatego nie jestem pewien czy naa SB to jest dobry pomysł , żeby go czasem nie ugotować

A czy radiatory na pamięciach były gorące? Jeśli tak to napewno pomagały a nie szkodziły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermopoxa nie radzę bo jak będzie trzeba zerwać to z cała kością pójdzie a już na pewno zostanie ślad lepiej tak jak mówiłem szlifnąć dokładnie radiator od spodu dać polską pastę H za 5zł (teraz na niej testuje procek) jest wilgotna i bardzo dobrze zasysa i dać po rogach kapki jakiegoś kleju montażowego- sylikonowego, kropelkę trudno jest usunąć więc nie polecam!!! 8) :wink:

 

Tomi- to prawda jak ja dłużej pogram w np. Psince of Persia to z odczytu w MBM 5 wynika że mostek czyli case miał nawet 46C ale ja przed wsadzeniem płyty do obudowy go szlifnąłem i dodałem trochę pasty i nigdy podczas grania nie miałem zwisów chyba że przez sterownik, i przed założeniem radiatora na SB też nie miałem a jechałem na 200 i 2200hz, przy słabych pamięciach raczej jest restart lub powrót do wina, przeleć swoje pamiątki przy ustawieniu na 200hz programem „gold memory” żeby wykluczyć ich winne i pamiętaj że puszczanie na nforce asynchronicznie nie jest zbyt stabilne najlepiej puszczać na 75% bo jeżeli puszczasz asynchronicznie to kontroler może nie wyrabiać!!! :)

 

Kazik- nie łam się ja dziś wgrałem najnowsze OMEGI 25.22 kartę puściłem na (300,285) i procek tak jak w podpisie no i osiągnąłem magiczne 11051pkt. w 3D Smarku 2001se dodam że mam Win XP Pro z SP1 no i trochę zoptymalizowany system przez Tweak-XP, co do sterów 3.4 to może są najlepsze ale na pewno wiele nowych gier na nich nie chodzi a poza tym są chyba zoptymalizowane pod 3Dsmarka, ale te nowe też nie są bez wad o 15% podnoszą wydajność w Unrealu a Psince of Persia nie chce chodzić na nich- co chwila zwis, co do procka to mój na 2200hz 100% stabilnie chodzi na 1.775V- taka bestia- co ty masz za cooler???

:?: :P :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w tym problem że bez 3m i radiatorków szły pamięci na 580 mhz , dlatego nie jestem pewien czy naa SB to jest dobry pomysł , żeby go czasem nie ugotować

A czy radiatory na pamięciach były gorące? Jeśli tak to napewno pomagały a nie szkodziły...

no były ledwo letnie , więc ciepła to raczej nie odbierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi- to prawda jak ja dłużej pogram w np. Psince of Persia to z odczytu w MBM 5 wynika że mostek czyli case miał nawet 46C  

8O przecież ten czujnik > case > co go odczytuje MBM to jest koło złącza AGP więc ma się on nijak do temperatury chipsetu , myle się ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty masz za cooler???

a jakiś coolermaster silence (ogromny). co to 3dsmarka to nie wiem. malo ramu mam ale to co widzialem to moje (w koncu bylo te 10k :) ).

nie wiem odinstalowuje po kolei aplikacje ktore moglyby zwolnic dzialanie kompa.

 

co do proca to niestety mnoznik nie do ruszenia (trzeba go na mobile przerobic ;) ) i nie wiem czy on taki chetny do krecenia. jak narazie stabilnie pracowal na 12*184 i 1,8V, ale wtedy juz sie grzeje (temp. 47 idle 54 stress)

 

dlatego o fsb 200 to chyba moge zapomniec... :( pozatym ilez mozna V w tego durnia ladowac??

 

przecież ten czujnik > case > co go odczytuje MBM to jest koło złącza AGP więc ma się on nijak do temperatury chipsetu , myle się ?

a to zalezy jak skofigurujesz MBM. z diody tez moze odczytywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho

No to może była inna taśma 3M, albo coś źle przykleiłeś. Ten mój dorobiony radiatorek na SB jest ciepły/b.ciepły - jest cieplejszy niż oryginalny na NB (co prawda wieje na niego {NB} troche z wentyla 80 ktory jest na cpu).

Więc jednak sądze, że go zostawie na SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ten czujnik > case > co go odczytuje MBM to jest koło złącza AGP więc ma się on nijak do temperatury chipsetu , myle się ?

a to zalezy jak skofigurujesz MBM. z diody tez moze odczytywac

jakieś szczegóły ?

który czujnik wybrać w MBM co by mi pokazywał tempe DOKŁADNIE z chipsetu , mam wyswietlacz lcd , moge na bierząco śledzić tempe proca z diody i z gniazda , to jeszcze do kompletu by mi sie tempa chipsetu przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomi- to prawda jak ja dłużej pogram w np. Psince of Persia to z odczytu w MBM 5 wynika że mostek czyli case miał nawet 46C ale ja przed wsadzeniem płyty do obudowy go szlifnąłem i dodałem trochę pasty i nigdy podczas grania nie miałem zwisów chyba że przez sterownik, i przed założeniem radiatora na SB też nie miałem a jechałem na 200 i 2200hz, przy słabych pamięciach raczej jest restart lub powrót do wina, przeleć swoje pamiątki przy ustawieniu na 200hz programem „gold memory” żeby wykluczyć ich winne i pamiętaj że puszczanie na nforce asynchronicznie nie jest zbyt stabilne najlepiej puszczać na 75% bo jeżeli puszczasz asynchronicznie to kontroler może nie wyrabiać!!! :)  :?:  :P  :lol:  :wink:

Teraz to mnie zabiłeś mam właśnie puszczone pamięci asynchronicznie procek 200 i pamięci 166 i dzieją się non stop zwisy niezależnie od vcore procka. Mógłbyś mi jakoś bliżej naświetlić ten temat z puszczaniem pamięci na 75% :?: Teraz chodzą na 83% (procek wtedy 200 pamiątki 166) z tymi 75% to chodzi żeby pamięci ustawić na 75% (mniej niż 166) :?: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajdaho

No to może była inna taśma 3M, albo coś źle przykleiłeś. Ten mój dorobiony radiatorek na SB jest ciepły/b.ciepły - jest ciepleiszy niż oryginalny na NB (co prawda wieje na niego {NB} troche z wentyla 80 ktory jest na cpu).

Więc jednak sądze, że go zostawie na SB.

tamtą taśme miałem od braciaka ze statku pisało na niej ze to 3m VHB ,ływa u angoli i mówił że u nich to chwalona taśma więc pomyślalem ze to ta o której tu wszyscy piszą , pozatym miała oznaczenie 3m VHB ,ale skoro tak twierdzisz to kupie ją sobie tu na miejscu i jeszcze raz zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który czujnik wybrać w MBM co by mi pokazywał tempe DOKŁADNIE z chipsetu

:oops: ale wtopa, nie doczytalem ze o chipset chodzi :oops:

ale jest na to sposob, trzeba skombinowac termopare i wlozyc w radiator lub "poblize" chipsetu :twisted:

 

widzialem kiedys takie cudo na allegro, tyle ze to mialo jescze regulacje obrotow wentyla (za zete chyba bylo) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? wlazłem na strone 3m i tam w dziale taśm klejących i klejów przemysłowych opisują te taśmy tylko że jest ich KILKA rodzajów , a znając moje zezowate szczęście pewnie miałem nie ten co trzeba :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho

Ja ją zakupiłem od kogoś na allegro ze 3 m-ce temu. Nie wiem czy to ta sama co na forum ją ktoś sprzedaje. Oznaczenie mojej to 3M VHB, jest szerokości 1,8cm, przezroczysta. Wynika, że taka sama jak ta Twoja. Tylko skąd ta różnica. Aż odkręciłem obudowe i prawdziłem - radiatorek jast b.ciepły/gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który czujnik wybrać w MBM co by mi pokazywał tempe DOKŁADNIE z chipsetu

:oops: ale wtopa, nie doczytalem ze o chipset chodzi :oops:

ale jest na to sposob, trzeba skombinowac termopare i wlozyc w radiator lub "poblize" chipsetu :twisted:

 

widzialem kiedys takie cudo na allegro, tyle ze to mialo jescze regulacje obrotow wentyla (za zete chyba bylo) ;)

z termoparą to się bawiłem ale to nie to samo , musiał byś pierw miernik idealnie skalibrować , żeby to co zostanie odczytane było wiarygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...