Skocz do zawartości
nnn2007

Jak Sprawdzić Przesyłkę Kurierską?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli jest to kurier poczty i byla wysylak z opcja sprawdzenia to rozpakowujecie i ogladacie, jak jest ok to dajesz autograf i tyle... w przypadku prywatnych kurierow po prostu prosisz zeby poczekal, podpisujesz i sprawdzacie wtedy... ja mialem raz tak, ze mi uciekl jak tylko podpisalem (odradzam dhl z regionu legnickiego!), ale nie przejmuj sie tym, bo jak cos to dzwonisz do centrali i cwaniaczek bedzie musial sie wrocic...

 

jak opakowanie bedzie w jakikolwiek sposob naruszone (przerwana tasma, wgniecenie, zamokniecie) to paczki nie odbierasz... w przypadku drozszych rzeczy polecam opcje za pobraniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPS bynajmniej (kurier jestem ;)) można sprawdzić dopiero po odbiorze (czyli - potwierdzenie odbioru, w razie COD - uiszczenie opłaty i potwierdzenie odbioru). Z reguły każdy kurier się spieszy i nie ma na to czasu, jedni się wku*wiają na klientów którzy chcą sprawdzać, ja bynajmniej jak widzę że paczka nie wygląda jak należy to sam proponuje sprawdzenie. W razie W sporządzany jest protokół szkody w 2 KOPIACH. Klient musi jeszcze skontaktować się z nadawcą i poinformować go o uszkodzonej przesyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przepisy dotyczące prywatnych firm dostawczych/kurierskich miały być lekko zmodyfikowane i dawać klientom/odbiorcom większą swobodę w zakresie reklamacji paczek.

Do niedawna było tak, że żeby ani kurier nie musiał specjalnie czekać i tracić czas ani klient w dziwnych warunkach kłócić się o sprawdzenie, można było normalnie paczkę odebrać, wziąć spokojnie do swojego mieszkanka, rozpakować, obejrzeć, po czym jeśli znalazł jakieś uszkodzenia skontaktować się z nadawcą, zgłosić uszkodzenie a następnie DO 3 DNI roboczych spokojnie zadzwonić do firmy kurierskiej z prośbą o podesłanie kuriera i spisanie protokołu.

 

Tak było ale nie wiem czy tak jest i czy dotyczy wszystkich firm kurierskich ale ja osobiście w żadnym przypadku nie miałem z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamówiłem sobie monitor i karte graficzną na agito.pl i po paru dniach dzwoni kurier, że paczka przyszła, ale on nie przywiezie mi jej do domu, tylko muszę jechać do centrum miasta i tam sobie odbiorę. No to pojechałem, ale naturalne, ze najpierw chciałem sprawdzić stan, na co kurier odpowiedział, że albo podpisuję i zabieram packe do domu, albo on mi jej nie da. Na sprawdzenie nie miał już czasu czekać jak twierdzi. Dla mnie to jest chore. Rzucają tymi paczkami, walają się one po samochodach, a ja nawet nie mogę sprawdzić czy coś jest nie tak. Jaką mam gwarancję, ze jak rozpakuję w domu sam i będzie cos nie tak to oni nie powiedzą, że to uszkodzenie z mojej winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vidic - wtedy takiemu urierowi dziekujesz, paczki nie odbierasz i dzwonisz do centrali ze skarga na osobe, ktora miala dostarczyc paczke (tu podajesz numer przewozowy) jednoczesnie dzwonisz do sklepu i informujesz o fakcie...

 

raz dzwonil do mnie kurier i powiedzial zebym wyszedl po paczke na parking 200m od domu... jako, ze mialem wtedy zlamana noge w kostce, o[ciach!]lilem go rowno, tym bardziej, ze paczka mogl sobie wtedy rzucac (koszulki)...

 

kurier ma obowiazek dostarczyc ci towar pod drzwi (chyba ze mieszkasz w bloku, to pod brame jak przesylka jest ciezsza niz ~30kg), zaplaciles za to, wiec nie daj sie dymac

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu wtedy skladasz reklamacje, ze paczki nie odebrales, sasiad sie wypina (nieczytelny podpis) i nic mu nie mozna zrobic, bo przeciez paczka byla do ciebie... wystarczy troche sie pofatygowac i taki cwaniaczek bedzie mial ostro prze$%^&* (wiekszosc kurierow podpisuje cyrograf - weksel in blanco na wypadek przywlaszczenia sobie paczki)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...