Skocz do zawartości
zalOst

Jaki Kupić Dysk ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić dysk twardy (tak 500gb max 750)ale nie mogę się zdecydować jaki a opinie na necie są podzielone, zastanawiałem się ostatnio nad tymi dwoma

 

http://allegro.pl/item740333846_samsung_75...ta_hd753lj.html

 

http://allegro.pl/item740106019_samsung_75...inpoint_f1.html

 

ale nie jestem pewien może w tym przedziale cenowym jest coś lepszego... a i jakby co to to będzie chodzić na SATAI więc gdyby miały być jakieś problemy to prosiłbym od razu o zwrócenie uwagi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić dysk twardy (tak 500gb max 750)ale nie mogę się zdecydować jaki a opinie na necie są podzielone, zastanawiałem się ostatnio nad tymi dwoma

 

http://allegro.pl/item740333846_samsung_75...ta_hd753lj.html

 

http://allegro.pl/item740106019_samsung_75...inpoint_f1.html

 

ale nie jestem pewien może w tym przedziale cenowym jest coś lepszego... a i jakby co to to będzie chodzić na SATAI więc gdyby miały być jakieś problemy to prosiłbym od razu o zwrócenie uwagi :wink:

Raczej każdy na tym forum poleci ci samsunga z serii f3, przedkładając go nad wszystko inne, ale zazwyczaj takiego dysku nawet z daleka nie widział. Samsung f3 świetnie wypada w testach, ale mało osób faktycznie go ma. Ja od pół roku używam Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 i jestem bardzo zadowolony - cichy, szybki (może nie najszybszy) i działa bez zarzutu. Na pewno ma jumperek ustawiający go do pracy w SATA1. Wokół seagatea narosło wiele legend o bardzo dużej awaryjności po bardzo zawodnej serii 7200.11. Ja polecam.

Tu jest link od gościa, który ma tego f3, porównał go z WD aaks i odniósł się do Barracudy 7200.12

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...73#entry3363073

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy na tym forum poleci ci samsunga z serii f3, przedkładając go nad wszystko inne, ale zazwyczaj takiego dysku nawet z daleka nie widział. Samsung f3 świetnie wypada w testach, ale mało osób faktycznie go ma. Ja od pół roku używam Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 i jestem bardzo zadowolony - cichy, szybki (może nie najszybszy) i działa bez zarzutu. Na pewno ma jumperek ustawiający go do pracy w SATA1. Wokół seagatea narosło wiele legend o bardzo dużej awaryjności po bardzo zawodnej serii 7200.11. Ja polecam

To nie legendy tylko fakty, że Seagate wypuściło wadliwy firmware do swoich dysków. To jest proste jak to, że do Play jest drożej. Po co wprowadzać kolegę w błąd? Temat o seriach Seagate jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie legendy tylko fakty, że Seagate wypuściło wadliwy firmware do swoich dysków. To jest proste jak to, że do Play jest drożej. Po co wprowadzać kolegę w błąd? Temat o seriach Seagate jest na forum.

Nie wprowadzam nikogo w błąd. Napisałem wyraźnie że: SERIA 7200.11 JEST WADLIWA. Sami się do tego przyznali.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co napisałem to powtórzę po raz trzeci: SERIA 7200.11 JEST WADLIWA.

Legendy krążą o wszystkich seagateach, nie tylko o 7200.11. Faktem jest też, że 'na forach dużo się pisze o awaryjności serii 7200.12'. Inny fakt jest też taki, że dyski po prostu padają. Dyski wszystkich producentów, chociaż SERIA 7200.11 pada znacznie częściej i należy jej unikać. Powtórzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega prze napisał ze mało osób rzeczywiście ma samsunga f3 ale to przecież nie znaczy ze on jest zły :D... mój kumpel ma f1 i jest zadowolony, a co do tego WD to w czym on jest lepszy od tych samsungów co podałem ?? bo tabelka wygląda chyba gorzej :D, a co się tyczy kwestii ilości talerzy, to prawda ze im mniej tym lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od pytania - do czego ci ten dysk ? system czy magazyn ? mam sigejta na 1 talerzu z serii 10 i jest suuuuuuuuper cichy( ale niestety sg sa awaryjne :( ), mam takze wd 500gb aaks (caviar blue), moze wdki sa naprawde wytrzymale ale do najcichszych nie naleza :( przynajmniej w kiepskich budach. jezeli teraz mialbym brac znow dysk to pod magazyn wzialbym samsunga f2, pod system moze F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pół roku miałem dwa 1.5TB seagate, nie padł żaden ?

inaczej, kupujac 11 serie musisz liczyc sie z tym, ze jest mozliwosc padniecia, aczkolwiek nie jest to murowane :P bo moze smigac przez dlugi czas bez zarzutu

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi to podobno bardzo dobre dyski, a seria f3 rewelacyjnie wychodzi w testach, np ten poprzedni link. To że mało osób je ma nie znaczy, że są złe - to nic nie znaczy, oprócz tego, że ludzie polecają coś czego nie mają w ręku i nie używają, ale to też nic złego. To że wszyscy na forum w ciemno ci go polecają znaczy, że ma on bardzo dobrą renomę i spokojnie można go brać. Tym bardziej, że i tak rozważałeś zakup samsunga. Ja polecam seagate, bo go używam i jestem zadowolony. Jak go kupowałem, to nie istniało coś takiego jak samsung f3. Samsungi nie miały wtedy po 500 Gb na talerzu. WD caviary też nie miały tyle, a serie powyżej green były droższe od barracudy 7200.12. Tu masz jeszcze link do porównań kilku dysków: WD samsungów i seagateów.

http://www.tomshardware.com/charts/2009-3....chmarks,50.html

Niestety nie ma tu f3, ale zanim ktoś mi coś wypomni to już śpieszę z wyjaśnieniami, że to również nie świadczy źle o samsungu f3.

 

Mi padł jeden 7200.11, ale to też nie znaczy że padają wszystkie lub chociaż 30%. Oznacza to zwiększone prawdopodobieństwo, ale nikt nie potrafi powiedzieć jak duże. To trochę jak z powiedzeniem o kimś, kogo raz widzieliśmy jak spożywa alkohol etylowy, że to złodziej - przecież, jak wieść gminna niesie, każdy pijak to złodziej!

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prze masz racje :D..... dysk ma być na system i magazyn jednocześnie, to chyba nic złego prawda ?? nie myślałem szczerze mówiąc żeby dać oddzielnie na różnych dyskach... obecnie mam dysk WD i dwa Seagate'y i musze powiedzieć że wszystkie się strasznie grzeją: seagate'y dochodzą tak do 43 stopni a WD nawet do 50 !! (obudowa jest otwarta) dlatego myślałem o samsungu bo nawet ten kumpla dochodzi max chyba do 30 czy 35 góra dlatego jakoś nie jestem przekonany co do WD i seagate, pomyślałem że spróbuje czegoś nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej, kupujac 11 serie musisz liczyc sie z tym, ze jest mozliwosc padniecia, aczkolwiek nie jest to murowane :P bo moze smigac przez dlugi czas bez zarzutu

bzdura, masz duże szanse przy aktualizacji firmware

, a jakie szanse masz na padnięcie dysku po aktualizacji firmware na samsungu ? żadne, bo samsung nie daje żadnych atualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzam nikogo w błąd. Napisałem wyraźnie że: SERIA 7200.11 JEST WADLIWA. Sami się do tego przyznali.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co napisałem to powtórzę po raz trzeci: SERIA 7200.11 JEST WADLIWA.

Legendy krążą o wszystkich seagateach, nie tylko o 7200.11. Faktem jest też, że 'na forach dużo się pisze o awaryjności serii 7200.12'. Inny fakt jest też taki, że dyski po prostu padają. Dyski wszystkich producentów, chociaż SERIA 7200.11 pada znacznie częściej i należy jej unikać. Powtórzyć?

Poproszę fakty więc. Pokaż mi stanowisko firmy Seagate, że 7200.11 jest wadliwa.

 

Dodatkowo poproszę udział procentowy producentów dysków na rynku i procent awarii zgłaszanych dysków.

 

I poproszę dane dotyczące dysków z aktualnym firmwarem (od razu wyjaśniam, że jeżeli nie posiadasz zalecanego przez Seagate firmware'u sam narażasz się na ryzyko, ale nie świadczy to o tym, że dysk jest wadliwy)

 

A jeszcze, żeby zaprzeczyć Twojej teorii mam trzy dyski 7200.11 i jakoś się nie psują - i to wcale nie znaczy, że bronie Seagate. Po prostu je mam.

 

A żeby dopełnić moją wypowiedź polecałbym WD640AAKS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę fakty więc. Pokaż mi stanowisko firmy Seagate, że 7200.11 jest wadliwa.

 

Dodatkowo poproszę udział procentowy producentów dysków na rynku i procent awarii zgłaszanych dysków.

 

I poproszę dane dotyczące dysków z aktualnym firmwarem (od razu wyjaśniam, że jeżeli nie posiadasz zalecanego przez Seagate firmware'u sam narażasz się na ryzyko, ale nie świadczy to o tym, że dysk jest wadliwy)

 

A jeszcze, żeby zaprzeczyć Twojej teorii mam trzy dyski 7200.11 i jakoś się nie psują - i to wcale nie znaczy, że bronie Seagate. Po prostu je mam.

 

A żeby dopełnić moją wypowiedź polecałbym WD640AAKS.

Zacytuję swoją wypowiedź z poprzedniego posta: "Mi padł jeden 7200.11, ale to też nie znaczy że padają wszystkie lub chociaż 30%. Oznacza to zwiększone prawdopodobieństwo, ale nikt nie potrafi powiedzieć jak duże. "

Gdy pojawiły się problemy z firmwarem na swojej stronie seagate przyznał się do problemu (wadliwy firmware powodujący utratę kontaktu z urządzeniem po upływie ok 3 miesięcy od uruchomienia) i zalecił zainstalowanie nowego firmware, a parę dni później stwierdzili, że lepiej go jednak nie instalować tylko obserwować. Potem straciłem zainteresowanie tematem, bo ten egzemplarz 11-ki który mi padł wrócił z gwarancji i minęły mu te 3 miesiące. Działa do dziś na 'wadliwym' firmware. Dowodów nie mam, bo na stronę wchodziłem przez linki z innych portali (chyba frazpc.pl i egielda.com.pl i teraz tego nie znajdę.

Ja miałem pecha, a ty masz 3 sprawne dyski. Statystyk brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam 2xSAMSUNG HD502HJ :) Jak na razie sprawują się rewelacyjnie , w porównaniu do starego maxtora w którym właśnie padł firmware'u i straciłem 500 gb danych to różnica naprawdę jest odczuwalna :) Komputer po prostu ostro przyspiesza... Jak maxtor wróci z gwarancji z nowym softem mam zamiar samsungi puścić w raid 0 :) POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERIA 7200.11 JEST WADLIWA.

Nie cała seria, tylko te konkretne modele:

 

Barracuda 7200.11

 

ST31000340AS

ST3750330AS

ST3640330AS

ST3500320AS

ST31500341AS

ST31000333AS

ST3640323AS

ST3640623AS

ST3320613AS

ST3320813AS

ST3160813AS

 

Barracuda ES.2 SATA

 

ST31000340NS

ST3750330NS

ST3500320NS

ST3250310NS

 

DiamondMax 22

 

STM31000340AS

STM3750330AS

STM3500320AS

STM31000334AS

STM3320614AS

STM3160813AS

 

i ich należy unikać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli postawie jednak na samsunga, zobaczymy czy ta znajomość wyjdzie mi na dobre :D , wstępnie zdecydowałem się na:

 

http://allegro.pl/item742382662_samsung_50...pm_sata_ii.html

 

no chyba że ktoś ma jakiś lepszy pomysł :D

 

dzięki wszystkim za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo. U mnie w apollo można mieć ten dysk za 178 zł i też go zamierzam sobie sprawić. No i kupowanie dysku przez allegro... Ja sie raz skusiłem na wd 640 bo był tani. Teraz musze sie bawić w odsyłanie. Trochę to czasochłonne i radze kupić w sklepie gdzieś niedaleko Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ryzyko jest zawsze.... jesteś pewien ze to jest model hd502hj ??? bo ja widziałem za 170 parę złotych tylko że to był 5400 a nie 7200 :P

 

faktycznie znalazłem ten sam dysk w sklepie za 178zł !! :blink: a tak bym przepłacił srogo, no proszę....

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ich należy unikać :)

Unikać, ale ze starym firmwarem, gdyby obecny firmware był wadliwy to nie przysyłaliby ich na wymianę gwarancyjną ;) Mi padł ze starym i dostałem z nowym. Pomimo 3 dysków seagate, obecnie brałbym samsunga F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie przedmowcy .. tylko samsung F3

Sam obecnie jade na samsungach od dluzszegp czasi o zerp problemow

w sumie 3 lata ma ta 250 i daje rade zerow badow jak narazie :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę tego powiedzieć o samsungach za to mogę o WD. Jako właściciel F1 320GB, były właściciel zepsutego F1 320GB, WD 1600AAJS I baracudy 9 160gb stwierdzam, że najbardziej zadowolony byłem z WD i wziąłbym jednotalerzowego 500GB aaks. W prawdzie w syntetykach wypadają podobnie jak samsungi, ale już w teście dysków, gdzie mierzono kopiowanie, czy uruchamianie windowsa, WD blue wypadał lepiej od podobnych samsungów. Seagateowi póki co nie ufam. 12-stki też padały często i bałbym się taką wziąć. A samsungi mimo, że cieszą się dobrą opinią, to ja i moi znajomi mamy z nimi tylko złe doświadczenia. Pech, czy nie? - nie wiem...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dysk kupiony, postawiłem na samsunga hd50hj 500gb i jak na razie jestem zadowolony z niego. Nabyłem go drogą kupna w sklepie w moim mieście i już pomijam fakt że miał kosztować 180zł a jakimś cudem wyszło mi 186zł ale przynajmniej nie musiałem czekać i co do transportu był pewniak :P Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...