Skocz do zawartości
nnn2007

Jaki Dysk 1tb Sata2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Drogo , predkosci nizsze niz F3. Okolo 105MB avg i kolo 120 max. F3 w wersjach 500 rozkladaly WDki.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siac zametu ale przerabialem niedawno problem dyskow 1tb wiec moze moje info bedzie pomocne... A wiec kupujac dysk kupilem "HD103SJ" po tygodniu uzytkowania zaczely sie freezy systemu i jakies stuki z dysku... Trzeba bylo jakos przekopiowac dane wiec poszedlem do sklepu kupilem "WD10EADS" po dwoch dniach koszmarny przyrost relokowanych sektorow... Wiec kolejny dysk szlag trafil... W miedzyczasie posprawdzalem komponenty komputera czy dyski nie padaja przez zasilacz czy kontroler na plycie i wyszlo ze po prostu mam pecha. Wiec kolejna wycieczka do sklepu, tym razem inny sklep i zakup "WD640AAKS" czyli dysk cieszacy sie bardzo dobra opinia wsrod uzytkownikow. Poki co 8 dni uzytkowania i sprawuje sie wysmienicie. Po prostu dziala czego nie mozna bylo powiedziec o samsungu i wd z serii green. A moze to kwestia duzej pojemnosci bo tez doszly mnie sluchy od znajomego ktory ma firme hostingowa i posiada ogromna liczbe dyskow... Powiedzial mi ze w zadnym serwerze nie ma dysku 1tb bo sa po prostu zbyt awaryjne. On doradzal mi zakup seagate es2 bo takich ma okolo 200 w serwerach i dotychczas padl mu tylko jeden ale po zobaczeniu cen jednak zdecydowalem sie na AAKS. Wiadomo ze w internecie wiele osob pisze bzdury wiec mozesz sie ustosunkowac jak chcesz do tego co pisze ale na przykladzie swoich przejsc moge ci poradzic... chcesz 1tb ? kup 2 dyski WD640AAKS.

 

P.S. druga sprawa ze moj pech jest juz legendarny w moich kregach wiec nie zdziwilbym sie jakby zaraz napisalo 10 uzytkownikow HD103SJ i 10 uzytkownikow WD10EADS ze bzdury wygaduje o ich awaryjnosci... Sa dwie opcje: albo sa awaryjne albo po prostu sklep w kotrym kupowalem rzucal nimi po scianach :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie chce siac zametu ale przerabialem niedawno problem dyskow 1tb wiec moze moje info bedzie pomocne... A wiec kupujac dysk kupilem "HD103SJ" po tygodniu uzytkowania zaczely sie freezy systemu i jakies stuki z dysku... Trzeba bylo jakos przekopiowac dane wiec poszedlem do sklepu kupilem "WD10EADS" po dwoch dniach koszmarny przyrost relokowanych sektorow... Wiec kolejny dysk szlag trafil... W miedzyczasie posprawdzalem komponenty komputera czy dyski nie padaja przez zasilacz czy kontroler na plycie i wyszlo ze po prostu mam pecha. Wiec kolejna wycieczka do sklepu, tym razem inny sklep i zakup "WD640AAKS" czyli dysk cieszacy sie bardzo dobra opinia wsrod uzytkownikow. Poki co 8 dni uzytkowania i sprawuje sie wysmienicie. Po prostu dziala czego nie mozna bylo powiedziec o samsungu i wd z serii green. A moze to kwestia duzej pojemnosci bo tez doszly mnie sluchy od znajomego ktory ma firme hostingowa i posiada ogromna liczbe dyskow... Powiedzial mi ze w zadnym serwerze nie ma dysku 1tb bo sa po prostu zbyt awaryjne. On doradzal mi zakup seagate es2 bo takich ma okolo 200 w serwerach i dotychczas padl mu tylko jeden ale po zobaczeniu cen jednak zdecydowalem sie na AAKS. Wiadomo ze w internecie wiele osob pisze bzdury wiec mozesz sie ustosunkowac jak chcesz do tego co pisze ale na przykladzie swoich przejsc moge ci poradzic... chcesz 1tb ? kup 2 dyski WD640AAKS.

 

P.S. druga sprawa ze moj pech jest juz legendarny w moich kregach wiec nie zdziwilbym sie jakby zaraz napisalo 10 uzytkownikow HD103SJ i 10 uzytkownikow WD10EADS ze bzdury wygaduje o ich awaryjnosci... Sa dwie opcje: albo sa awaryjne albo po prostu sklep w kotrym kupowalem rzucal nimi po scianach :)

Pozdrawiam.

Nie wiem czy wiesz , ale AAKS640GB jest na dyskach 320GB , a 1TB na prawie identycznych 333GB. Mowisz , ze padl Ci Samsung 1TB SJ? To w sumie nowosc na talerzach 500GB wiec awaryjnosc wyjdzie w praniu serii F3. Sam mam F1 wlasnie 1TB i smiga bez problemow. AAKS smiga bez zadnych problemow juz okolo 3000h. Miales widocznie pecha.

 

Dwa lata temu kupujac pamieci mialem to samo.

 

Pamietaj , ze BARDZO duzo zalezy od warunkow skladowania dyskow. Wiem , ze przewoznicy , spedytorzy , kurierzy maja sexualne podejscie do roboty , a paczki klientow maja w wielkim powazaniu - to po prostu lata co przy dyskach powoduje zakup w zasadzie trupa. Sam posiadam dysi z najbardziej awaryjnej serii 11 Sigejta - 1.5 roku bez problemow ;) za wyjatkiem 1 bada w 1 z nich.

 

Na twoim miejscu sprawdzilbym dokladnie smarta bo to , ze zasilacz jest sprawny nie jest do konca pewne skoro 2 padly pod rzad.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprawdzilem zaislacz miernikiem... w tamtych dyskach sprawdzalem smart i byly jaja. W tym AAKS codziennie sprawdzam smart :) juz takie zboczenie mi sie zrobilo niestety. Ewidentnie kwestia uszkodoznych dyskow a nie komputera ktory je niszczy. Samsung zaczal padac po ~100 godzinach pracy a WD Green po doslownie ~5. Mozliwe ze wlasnie w tamtym sklepie sie jakos nieumiejetnie z nimi obchodza... nie wiem w sumie nie wnikam... Poki co jeszcze robie testy z tydzien zeby AAKS przepracowal te 150 godzin i zanosze obydwa 1tb na gwarancje :) Tylko sie modlic zeby odzyskac choc 90% staconych pieniedzy na nich :) Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Przepraszam za dezinformacje niewielka... ten moj samsung to nie "HD103SJ" tylko "HD103SI". Teraz zerknelem do szafki gdzie lezy bo zaciekawilo mnie ze Firekage pisze ze to nowosc a ja go kupilem juz ponad miesiac temu wiec moj to zadna nowosc:) Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w blad. Oznaczenia Caviara jednoterabajtowego podalem poprawne.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat: jaki dysk 500gb lub 1tb najlepiej samsunga? ten 1tb ma tez jeden talerz? zalezy mi na niezawodnosci, szybkosci i ciszy(wiec nie wiem czy brac f2eg, f3eg, f3 czy jakis inny)

roznica miedzy 500 a 1tb jest raptem 80zl wiec chyba warto dolozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

F1 1TB - 3 talerze 333 po 7200

F2EG - 2 talerze 500 po 5400

F3 - 2 talerze 500 po 7200

 

Predkosc F2EG (eco) maja identyczna jak F1 bo mimo , ze wolniej to wieksza gestosc , ale 1TB F1 nie ma czujnika przeciazen wiec zqwsze masz staly acces time , a w F2EG juz nie. Wszystko zalezy od wibracji.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sigejty z serii 12 7200pm sa glosnymi dyskami. Podobno swist talerzy jest nie do zniesienia , ale tutaj "cytuje" to co inni pisali o tych dyskach. Ponoc Samsungi sa znacznie cichsze , ale pewnie i to jest rzecza wzgledna. Jesli patrzysz na dyski "eco" 5400 to Sigejt ma tez Momentusa 5900 rpm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pozytywnym szoku! Kupiłem Seagate Barracuda 1TB 7200.12 ST31000528AS, firmware CC37 i w ogóle nie słyszę tego dysku. Cichutkie chrobotanie słychać dopiero kiedy katuję go programem do skanowania powierzchni.

A jak z wibracjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podepne się po temat.

Zastanawiam się nad WD Caviar Black 500GB WD5001AALS( 1 talerz 500gb) i Samsungiem F3 HD502HJ

Zależy mi na ciszy i szybkości. Pod uwagę biorę także okres gwarancji, gdzie WD daje 5 lat a samsung tylko 3

Ewentualnie F3EG ale pod system to chyba nie bardzo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad WD Caviar Black 500GB WD5001AALS( 1 talerz 500gb) i Samsungiem F3 HD502HJ

Zależy mi na ciszy i szybkości. Pod uwagę biorę także okres gwarancji, gdzie WD daje 5 lat a samsung tylko 3

Witam,

Też mam podobne myśli i wybieram właśnie miedzy tymi dwoma dyskami .

Chcę jednak kupić 2 takie same szt i puściś w RAID 1

Mnie najbardziej zalezy na niezawodności i pewności że nie utracę danych, w dalszej kolejności są cisza a następnie szybkość.

 

Zastanawia mnie tylko skąd informacja że WD5001AALS ma jeden talerze?

Wg. kart katalogowych na stronie WDC dysk ten ma DWA talerze.

 

Oglądałem testy na jakiejś niemieckiej stronie i jest on o 2,5dBA głośniejszy od HD502HJ (a 3,0dBA to odczuwalnie dwukrotnie większy hałas)

 

A może ktoś z was ma jakieś porównania własne i podpowie co będzie lepsze przy moich preferencjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na 5 czy 3 lata gwarancji. Nie opłaca się za to dawać ani grosza i nie świadczy to o awaryjności dysku. Na gwarancji i tak nie dostaniesz zwrotu za utracone dane. Za 4 lata reklamacja gwarancyjna dysku za ok 300zl? - wartość dysku < 50zl albo i mniej bo będą nowe technologie np: 1tb SSd będzie kosztował 300zl. To tak jakbym chciał reklamować swoją starą baracudę 80gb 7200.7 EIDE z 2005 roku - nawet nie chcę tego podłączać do nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...