Skocz do zawartości
St.Anger

Monitor Na Ips/pva/mva 24"-26" Z Hdmi I Dvi Do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Kupiłem HP Lp2475w, ale ten monitor to jakaś pomyłka (o co chodzi przeczytacie tu). Poszedł do zwrotu. Myślałem też nad Dellem 2410U, ale jak się okazuje ma tą samą matrycę LG co wcześniej wspomniany HP i występują te same przypadłości. Dodam jeszcze, że byłoby fajnie gdyby monitor miał wejście Displayport, ale nie jest to konieczne. Sprzęt będzie służył do tworzenia stron www, grafiki 2D i 3D, programowania, od czasu do czasu jakiś film, a jeszcze rzadziej jakaś gra. Preferuję proporcje 16:10 :) . Towarzysze, pomożecie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Eizo EV2333WH-BK? Wydaje się fajny, wprawdzie nie ma HDMI, ale za to ma DP, więc HDMI da się załatwić przez przejściówkę. Wydaje mi się bardzo ciekawy, ale nigdzie nie mogę znaleźć w jakim stopniu odwzorowuje kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Eizo EV2333WH-BK? Wydaje się fajny, wprawdzie nie ma HDMI, ale za to ma DP, więc HDMI da się załatwić przez przejściówkę. Wydaje mi się bardzo ciekawy, ale nigdzie nie mogę znaleźć w jakim stopniu odwzorowuje kolory.

Ma wąski gamut ... a tak poza tym wydaje się być ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki @Kyle. A wracając do monitora znalazłem taki oto sprzęt: Fujitsu P24W-5 (LINK), wydaje się być fajny. Czy ktoś może wypowiedzieć się na jego temat? Będę wdzięczny :) .

Problem z tej klasy monitorami jest taki że albo są nieliniowe (nieproporcjonalna jasność w cieniach wzgl. jasnych obszarów czyli nieliniowa gamma/zmiany temp. barw w zależności od jasności odcienia i inne przekłamania) albo mają banding (na 8 bitach nie da się wyrównać bez bandingu i dokładnie).

 

EIZO S2243W - to jest dobry monitor ambitny-amatorski (dobrze wyrównany fabrycznie na 10 bit LUT)... no najwyżej pół-pro ... szkoda że nie ma jakiegoś SX 22" - sam bym kupił ... to już jest bardziej "pro" niż "amatorski"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Kupiłem HP Lp2475w, ale ten monitor to jakaś pomyłka (o co chodzi przeczytacie tu). Poszedł do zwrotu. Myślałem też nad Dellem 2410U, ale jak się okazuje ma tą samą matrycę LG co wcześniej wspomniany HP i występują te same przypadłości. Dodam jeszcze, że byłoby fajnie gdyby monitor miał wejście Displayport, ale nie jest to konieczne. Sprzęt będzie służył do tworzenia stron www, grafiki 2D i 3D, programowania, od czasu do czasu jakiś film, a jeszcze rzadziej jakaś gra. Preferuję proporcje 16:10 :) . Towarzysze, pomożecie :D ?

Troszkę mnie zmartwiłeś tą opinią. Ale z tego co rozumiem winne temu jest podświetlanie? Czy ogólnie matryca jest kiepska - czyli oba monitory są kiepskie? Bo jeśli chodzi o podświetlanie to jest szansa, że w dell'u będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zmartwiłeś tą opinią. Ale z tego co rozumiem winne temu jest podświetlanie? Czy ogólnie matryca jest kiepska - czyli oba monitory są kiepskie? Bo jeśli chodzi o podświetlanie to jest szansa, że w dell'u będzie lepiej...

To jest kwestia tragicznej kontroli jakości LG.Philips, producenta matryc IPS. We wszystkich modelach opartych na tych matrycach są problemy, HP LP2475W, Philips 240PW9ES, Dell 2410U i reszta. Nawet w takim HP LP2480ZX kosztującym 7 000 zł i określanym mianem sprzętu dla zawodowców, zafarb jest na porządku dziennym.

 

Kwestia, czy dostanie się w miarę dobry egzemplarz, czy kiepski. Jednym słowem loteria na całego. Pół biedy że idzie to reklamować, ale jak ktoś kupuje monitor, to chce z niego korzystać, a nie wymieniać kilka razy aż do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Po wcześniejszych przygodach z HP chwilowo zrezygnowałem z kupna monitora. Teraz jednak temat powrócił :) . Ceny też lekko spadły. Czy pojawiła się jakaś alternatywa dla monitorów EIZO? Zastanawiam się też nad monitorem Gateway xhd3000, wygląda bardzo zachęcająco, przy okazji załatwiłbym też od razu temat telewizora :) . Co sądzicie o tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Gejta jest ponoć kiepski a i jakościowo te monitory też nie prezentują jakiegoś wysokiego poziomu. Do ogólnych pierdółek się nada.

 

BTW, 2560x1600 do filmów raczej średni pomysł. Nawet Full Hd jest interpolowane i widać że jest strata jakości, nie mówię już o 720p które wygląda średnio. Też chciałem oglądać filmy na 30", ale jak zobaczyłem jak to wygląda, zrezygnowałem z tego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...