Skocz do zawartości
Przemo

Filmy Z Mechami, Gigantycznymi Robotami

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu poszukuje tego typu filmów. Mam Robot Jox'a, Gunheda ale cały czas poszukuje filmu który utkwił mi w pamięci a oglądałem go z 20 lat temu na VHS. Pamiętam z tego filmu tylko tyle że w jakimś lesie jacyś ludzie odnaleźli uśpionego takiego olbrzymiego robota i go uruchomili. Potrzebny on im był do jakiejś walki.

 

Na pewno nie był to Robot Jox ani Gunhed. Pamiętam że robot ten miał ludzka postać i kilka działek na klatce piersiowej no i oczywiście był olbrzymi. Jak ktoś kojarzy ten film to będe wdzięczny za podpowiedzi.

 

Ponadto jak znacie jeszcze jakieś filmy o podobnej tematyce to poproszę tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mech to chyba z zalozenia nie jest "maly" robot ;) A Transformersy? Owszem, ale to juz nie ten klimat co kiedys...

 

robotix - scalor planeta robotów - ludzie w ogolę tego nie znają a to jedna z najlepszych pełnometrażowych bajek ;]

Nie zartuj, ze nikt nie zna. Calkiem niedawno "odswiezylem" sobie caly film na YT. I faktycznie, osobiscie nie pamietam lepszej bajki o robotach niz wlasnie to. No ale wlasnie, bajki. A tutaj chyba chodzilo o live-action movies ;)

 

Zajawka:

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot Wars

Nie, to raczej nie jest to o co mu chodzi. Oglądałem film opisany przez autora jak byłem mały (ech gdzie te czasy, kiedy szło się wypożyczać VHSy za pieniądze przeznaczone na śniadanie w szkole ;) ) i przez ten topic będzie mnie teraz męczył tytuł;] Pamiętam, że efekty były kiepskie nawet jak na tamte czasy, ale za to był świetny klimacik. Jak znajdę to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś przykład? Ostatnie Anime jakie oglądałem to ergo proxy, a teraz wziąłbym się za coś z mechami [najlepiej w HD]. Any ideas?

najprościej napisać gundum... ale jest też fajna seria o mechu który był połączony "kabelkami" do statku tylko nie pamiętam tytułu (mnie to jakoś nie wciągło...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś przykład? Ostatnie Anime jakie oglądałem to ergo proxy, a teraz wziąłbym się za coś z mechami [najlepiej w HD]. Any ideas?

Evangelion:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=22

 

Tengen Toppa Gurren Lagann:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4575

 

Fullmetal Panic:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=17

 

Jak chcesz tasiemców, to gundam, macross.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mech to chyba z zalozenia nie jest "maly" robot ;) A Transformersy? Owszem, ale to juz nie ten klimat co kiedys...

 

 

Nie zartuj, ze nikt nie zna. Calkiem niedawno "odswiezylem" sobie caly film na YT. I faktycznie, osobiscie nie pamietam lepszej bajki o robotach niz wlasnie to. No ale wlasnie, bajki. A tutaj chyba chodzilo o live-action movies ;)

 

Zajawka:

 

Jest jakaś kontynuacja tego "filmu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to raczej nie jest to o co mu chodzi. Oglądałem film opisany przez autora jak byłem mały (ech gdzie te czasy, kiedy szło się wypożyczać VHSy za pieniądze przeznaczone na śniadanie w szkole ;) ) i przez ten topic będzie mnie teraz męczył tytuł;] Pamiętam, że efekty były kiepskie nawet jak na tamte czasy, ale za to był świetny klimacik. Jak znajdę to napiszę.

 

Właśnie nie jest to Robot Wars, nie jest to też Robot Jox ani Crash and Burn, nie jest to też Gunhed, to takie dziwne bo siedzi mi to w głowie już z pół roku i nigdzie nie mogę się doszukać czegokolwiek o tym filmie. und3r jak przypomnisz sobie to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo wątpię, aby ten film miał 20 lat. Myślę, że jest gdzieś z połowy lat dziewięćdziesiątych. Szukam właśnie na imdb ale nie pamiętam nic ponad to co opisałeś, więc nie mam zbyt wiele punktów zaczepienia. Kojarzysz chociaż w jakim to było języku? Angielski czy np. japoński??

 

EDIT:

http://www.filmweb.pl/f34238/Inwazja,1996/opisy

 

Co ciekawe, film podany przez maSTHa212 w wielu krajach (w tym u nas) miał drugi tytuł "Robot Jox 2" i dokładnie tak samo jest z tym, o który Ci chodzi :lol: - oba te filmy miały alternatywne tytuły "Robot Jox 2" :)

Zatem technicznie rzecz biorąc, maSTHa212 też miał rację ;)

 

Ps.

Jestem dumny ze swojej pamięci co do roku powstania filmu;]

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evangelion no ponoć to jest najlepsza tudzież najpopularniejsza seria o Mechach. choć mi osobiście nie przypadła do gustu...

Evangeliona sie albo kocha albo nienawidzi, glownie ze wzgledu na postac glownego bohatera (realistyczna, ale z posranym charakterem) i koncowke. Ale faktycznie, ichnie "mechy" sa nie do pobicia :P

 

IMHO warto sie zapoznac z jakims Macrossem, Gundamow nie ogladalem, wiec sie nie wypowiem.

 

Do tego Appleseed (choc ich mechy nie sa az takie wielkie), Eureka 7, Patlabor (szczegolnie filmy), od biedy Zone Of The Enders.

 

Jest tez Armored Trooper Votoms, w ktorym design robotow jest najblizszy klasycznym Mechom (tym z Battletecha) - 12-odcinkowa seria jest z 2007. roku, reszta to starsze rzeczy (lata 80. ubieglego wieku).

 

Swoja droga, byla tez kreskowka Battletech, ale zbyt ambitna to ona nie byla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo wątpię, aby ten film miał 20 lat. Myślę, że jest gdzieś z połowy lat dziewięćdziesiątych. Szukam właśnie na imdb ale nie pamiętam nic ponad to co opisałeś, więc nie mam zbyt wiele punktów zaczepienia. Kojarzysz chociaż w jakim to było języku? Angielski czy np. japoński??

 

EDIT:

http://www.filmweb.pl/f34238/Inwazja,1996/opisy

 

Co ciekawe, film podany przez maSTHa212 w wielu krajach (w tym u nas) miał drugi tytuł "Robot Jox 2" i dokładnie tak samo jest z tym, o który Ci chodzi :lol: - oba te filmy miały alternatywne tytuły "Robot Jox 2" :)

Zatem technicznie rzecz biorąc, maSTHa212 też miał rację ;)

 

Ps.

Jestem dumny ze swojej pamięci co do roku powstania filmu;]

To jest to !!! Hehehe jaka ulga, :D tylko gdzie zdobyć ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...