Skocz do zawartości
Omen

Nowy, Fajny Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

zgodnie z postanowieniem - na urodzinki chcę sobie sprawić fajny monitorek :) Aktualnie jestem posiadaczem NEC 90GX2 (19"), ale stał się już za mały i chcę coś fajnego i dużego :)

 

Czego oczekuję po nowym moniaku:

- rozdzielczość Full HD

- złącze min. DVI (HDMI też ujdzie)

- niska wartość współczynnika czasu reakcji

 

Ogólnie ekran ma mi służyć głównie do oglądania stron i filmów, ostatnimi czasy mniej do gier, ale to też ważny parametr. W sumie jak wieczorami jestem w domu to tylko Opera otwarta, jak mam czas to filmy/seriale, a jak jest coś nowego - gry. Do tego też, jako monitor testowy w kilku rozdziałkach więc 1920x1080 to warunek konieczny

W którymś z tematów ktoś dał bardzo fajną stronkę, gdzie było widać, jak zmienia się powierzchnia wyświetlanego obrazu w zależności od cali. Przyznam, że kusi mnie od razu skok na 24" (lubię filmy komfortowo obejrzeć), ale jeśli jakiś mniejszy będzie mieć dobre parametry to czemu nie.

 

Uwagi końcowe: dowiedziałem się, że w mojej aktualnej firmie mogę kupić "po taniości" (wystarczy jeden telefon szefa - dowiem się jutro o ile taniej) monitory firmy HP. Potem (już trochę więcej schodów i załatwiania) - Dell. Czyli jeśli ktoś ma do polecenia jakiegoś multimedialnego HP - jak znalazł. Ale inne firmy też oczywiście.

Podoba mi się Samsung kolegi na podświetleniu LED. Podoba mi się specyfikacja nowych ASUS'ów T1. Dużo mi się podoba, ale brak konkretów :)

 

 

Aha - cena. Jako, że lubię zapłacić za porządny sprzęt to sądzę, że 1500 zł jest odpowiednią granicą. Miejsce na moniaka mam, jak będzie większy, to się zrobi :)

Szczekam na oferty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta też fajna.

Ale chodziło mi o taką, gdzie się wybierało parametry z listy (albo wpisywało) i pokazywał powierzchnię dostępna ekranu i inne takie parametry. Sama strona je wyliczała.

 

Nikt nie ma żadnych propozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziś widziałem tego HP w Saturnie. Co sądzicie? W poniedziałek poznam jego cenę :)

 

W tym rankingu wylądował nawet wysoko

http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-ob...powyzej-24-cali

Co sądzicie? Jedynym minusem jest pobór prądu...

Edytowane przez Omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziś widziałem tego HP w Saturnie. Co sądzicie? W poniedziałek poznam jego cenę :)

 

W tym rankingu wylądował nawet wysoko

http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-ob...powyzej-24-cali

Co sądzicie? Jedynym minusem jest pobór prądu...

też go widziałem w MM. Nie wiem co oni mu dali ale obraz tez mi sie bardzo podobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-ob...powyzej-24-cali - pozwolę sobie skomentować tę ładną tabelkę: BUAHAHAHA (szczególnie dystans tej kupy złomu HP w2558hc do profesjonalnego {praktycznie} EIZO SX3031W .... jak EIZO ma 98 pkt. za jakość obrazu to ten HP powinien mieć ... 40 {po max naciąganiu})

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, skąd oni mają te oceny punktowe? Z sufitu chyba, bo jakoś nie widziałem żeby robili testy i recenzje, na podstawie których mogliby mieć bazę wyjściową. Porównują na zasadzie parametrów z ulotek? :blink: Wiarygodność tych ocen jest tak samo przydatna, jak fachowość w doradzaniu pracowników MM. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...