Skocz do zawartości
kompik22

Sprzęt-co Jest źle

Rekomendowane odpowiedzi

witam to mój pierwszy post na forum mam pytanko - dlaczego na moim sprzęcie tną sie gry np.timeshift mass effect earth 2160

to mój sprzęt

Nvidia GF 8500gt 1gb

nec multisync lcd1810 19"

AMD athlon 64 X2 dual core 6000+ 3.0ghz

2gb ram ddr2 800mhz kingston

prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? 9600GT spokojnie starczy. Nie pisałem o RAM, a VRAM, czytaj dokładniej.

 

http://www.allegro.pl/item761532584_sparkl..._gw_zabrze.html

 

Stówka w kieszeni, zwłaszcza że reszta sprzętu typowo carrefourowa.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie pisałem o RAM, a VRAM, czytaj dokładniej.

Pisałeś:

1GB DDR2, trzeba dodać.

potem jest kropka i

Szukaj koniecznie karty z nowszymi DDR3.

Więc to można rozumieć na 2 sposoby. Oczywisty, że mówisz o ramie albo domyślając się ze dodajesz to do postu @rosati.

 

A co do grafiki, to wybór już zależy od zasobności portfela. Zawsze mocniejsza karta, daje większy komfort gry.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do grafiki, to wybór już zależy od zasobności portfela. Zawsze mocniejsza karta, daje większy komfort gry.

A to że proc słaby i nie pozwoli radkowi mocniej pierdnąć to już nic tak? Ale jasne, można i radka 5xxx kupić przy takim rozumowaniu. Tylko po co skoro FPS nie skoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracer 4life/400 - 400 W, pfc prosze bardzo

 

a jakis radeon nie byl by lepszy chciałbym zeby udzwignelo crysisa i pasowalo do mojej konfiguracji

Co Ci z radzia hd4850? Bedzie to smigac na pol gwizdka. Do tego zestawu to mozesz sie pokusic o hd4670 od biedy hd4770(choc to i tak przerost formy nad trescia) ale zasilacz koniecznie do wymiany!

 

Tak czy tak temu zestawowi jest potrzebna konkretna modernizacja jak na dzien dzisiejszy. Mobo masz pewnie na am2... Tez nie wrozy nic dobrego w kwestii dzisiejszych prockow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany tracer to nie firma dla zasilaczy. Tobie wystarczy w zupełności np Amacrox Warrior AX450-PNF max.450W

trochę się pogubiłem więc co wymienic zasilacz, karte, czy oba

mobo am2+ czy ilosc pamieci karty znacznie coś zmienia tzn. bardziej sie tnie lub lepiej chodzi i jak wazna jest szyna pamieci

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bana na google masz? gf8500gt jest zbyt gowniana(nazywajmy rzeczy po imieniu) karta zeby pakowac tam 1gb i do tego ddr2... Szyna pamieci ma spore znaczenie ale to zalezy od ogolnej architektury karty. Np hd4850ref ma 256bit szyne i ddr3 a hd4770 ma 128bitowa szyne ale nadrabia pamieciami gddr5. Ale jezeli ogolnie gpu jest slaby... Wezmy np tego Twojego 8500gt chocbys tam wpakowal szyne 1024bitow + pamieci gddr8 to karta dalej bedzie gowniana ;]

 

Powyzej 512mb na karcie(ale dobrej) przyda sie do rozdzialek max 1650x ***, powyzej pasuje juz miec mocna grafe z 1024mb.

Ja na Twoim miejscu wpakowalbym jakiegos fajnego procka pokroju PII x2 245, podkrecil do 3,5ghz, do tego zasilka jakas markowa 450W i juz mozesz myslec nawet o hd4850 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz nic zmieniac(choc zasilacz tak czy tak trzeba) to 9600gso/hd4670 wszystko zalezy od tego czy wolisz napic sie coli czy sprite'a ;]

a zasilacz jaki najlepszy i 400 w czy 450 w lepszy bardzo prosze o odpowiedz

moge wziąc amacrox warrior AX450-PNF (jak proponował @mwok)ale 400w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego AM 400W spokojnie starczy!!!

do tego polecanego w paru ostatnich postach 9600GSO ale tylko 384MB lub jak trafisz :) 768MB

żadnego 512MB czy 1GB ponieważ te nowe mają tylko 48 SP!!! w porównaniu do starszej wersji, która ma 96 :)

 

Lepsza karta bez sensu przy tym procku!

Przy tym monitorze to i tak bez sensu brać coś lepszego :)

Edytowane przez Kasek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie ma wpływu na wydajność komputera tylko na stabilność, kup tego amacrox 400 lub 450w i będzie gites.

stabilnosc to znaczy ze sie nie bedzie crashował tak?

Czasem jak gram np. w mass effect to co jakis czas sie gra "pauzuje" (rzadko 1 na dluuugi czas ale jednak) fps schodzi do 0 na 5-6 sek zasilacz to poprawi czy pogrzebac w ustawieniach( high i 1240x1024 na nizszej wyglada okropnie)

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego moze nie zmienic ale warto kupic inny zasilacz chociaz dla bezpieczenstwa

Taki tracer potrafi bez powodu sie zepsuc i pociagnac ze soba inne czesci

A poza tym stawiam ze ma on niezbyt stabilne napiecia co dla sprzetu nie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego moze nie zmienic ale warto kupic inny zasilacz chociaz dla bezpieczenstwa

Taki tracer potrafi bez powodu sie zepsuc i pociagnac ze soba inne czesci

A poza tym stawiam ze ma on niezbyt stabilne napiecia co dla sprzetu nie jest dobre

a wiec co jeszcze mam zrobic cos dokupic czy nowsze strey (zasilke napewno kupie)

np. gram w sw republic heroes i na najnizszych da sie grac ale na tym kompie to conajmniej na srednich powinno dzialac

wiec prosze o pomoc(a ja chcialem force unleashed na pc "marzenia") ale w time shift bez namniejszej scinki plynnie wiec co jest swrepublic heroes slabe i jak myslicie force unleashed na najnizszych chociaz pojdzie mi wymagania sa na gry-online.pl

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowników używaj zawsze najnowszych. Wychodzą co miesiąc, warto aktualizować. Zasilacz słusznie Ci radzono zmienić bo ten Tracer to tykająca bomba. Jak walnie to prawdopodobnie że pociągnie za sobą płyte główną.

 

Niestety obecna konfiguracja nie umożliwia Ci dowolnej modernizacji. Oczekiwany wzrost mocy wiązałby się ze zmianą procesora a co pociąga płytę główną (i w zalezności od konfiguracji może tez pamięć ram) a więc znaczne koszta. Moja rada, dokup zasilacz (ważne że dobrej jakości, marki) i pomęcz się na tym co masz jakiś czas a potem jak będziesz gotowy zmodernizuj całą konfiguracje. Gotowe propozycje całych zestawów masz na głównej stronie purepc.

 

I jeszcze jedno;

Z jednym tutaj nie moge się zgodzić. Mianowicie z mitem że do mocnej grafiki potrzeba mocnego CPU. To nie jest tak. To specyfika konkretnej gry wymusza większą wydajność na procesorze. W jednych tytułach słaby procek pociągnie to co się dzieje w grze a w innych bardzo mocny będzie z trudem dawał rade. To nie karta zużywa moc obliczeniową procesora tylko gry!

Podsumowując - są gry i są takie w nich takie momenty że od wydajności CPU bardzo zależy ilość fps a są takie że na słabieńkim procesorze karta średnia czy mocna i tak wyświetli odpowiednio dużą ilość klatek (oczywiście ta mocniejsza wyświetli więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...