Skocz do zawartości
symbianos88krk

Lenovo Y530 I Niemożliwy Upgrade Do Windows 7 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak kupowałem tego laptopa jakieś 3 miesiące temu to sprzedawca zapewniał że jest możliwość upgradu do windowsa 7 ale wchodze na strone : https://windows7upgradeoption.com/landing.aspx którą podali w ostatnim komputer świecie i się okazuje że nie mam niczego takiego jak żaden kod do upgrade-u ...to do kogo się mam zgłosić ???

 

 

ps. jest też stronka : http://www.lenovo.com/us/en/windows7/ ale nie bardzo mnie ona interesuje ....bo ....ta strona nie obsługuje polskich numerów kart kredytowych a tylko podając taki numer można dokonać płatności ....

 

Przecież to jest jakaś paranoja !!!!

 

Mam powoli dość tego laptopa,taki dobry laptop a na siłe robią wszystko żeby mnie związać z vistą która jest nie warta 5 złotych ,a żeby wgrać xp to więcej z tym problemów jak to wszystko warte ...

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jest też stronka : http://www.lenovo.com/us/en/windows7/ ale nie bardzo mnie ona interesuje ....bo ....ta strona nie obsługuje polskich numerów kart kredytowych a tylko podając taki numer można dokonać płatności ....

z tego co wiem to nie jest przyjmowana waluta PLN - tylko Euro i ew $ (zależy o firmy)

PLNów nikt nie chce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy dokladnie go kupiles?

 

Kupiłem go jakieś 3 miesiące temu,w każdym bądź razie w tym okresie kiedy obowiązuje darmowa przesiadka na 7 okno ....

 

Ma ktoś propozycje co z tym zrobić ??? Może zadzwonie bezpośrednio do microsoftu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jest też stronka : http://www.lenovo.com/us/en/windows7/ ale nie bardzo mnie ona interesuje ....bo ....ta strona nie obsługuje polskich numerów kart kredytowych a tylko podając taki numer można dokonać płatności ....

 

Przecież to jest jakaś paranoja !!!!

coś kolego kręcisz

 

po pierwsze, wejdz tu:

http://www.lenovo.com/windows7/europe/free_win7.html

kliknij na 'request upgrade'

 

dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami

 

musisz mieć kartę kredytową (nie zwykła płaską), lub przedplaconą internetową, np taka jaką wydaje mbank

i nie pleć o nie przyjmowaniu polskich kart..

 

 

ps

mogę cię też zapewnić, że firmę lenovo nic nie interesuje, że jakaś "stronka" ciebie nie interesuje;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powoli dość tego laptopa,taki dobry laptop a na siłe robią wszystko żeby mnie związać z vistą która jest nie warta 5 złotych

A W7 który powstał z Visty, działa identycznie jak Vista, nie wnosi prawie nic nowego a przy tym jest ubozszym funkcjonalnie systemem od poprzednika juz jest cos wart? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów

 

mam pytanie dotyczące zapłaty za upgrade do windows 7 (na stronie lenovo)

czy udało się wam zapłacić ? czy można dokonać zapłaty srebną kartą PKO? na której widnieje inne nazwisko niż na fakturze przy zakupie komputera. Ja osobiście próbowałem już 7 razy, ale pisze ze nie uhonorowano i należy skontaktować się z bankiem.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zwykła karta bankomatowa a nie kredytowa/debetowa .

 

Żeby płacić za towary i usługi w internecie z reguły trzeba mieć takową kartę albo specjalną kartę do płacenia tylko w internecie ( jak wspomniana wcześniej e-karta Mbanku - ale może też nie zadziałać - u mnie Paypal ją odrzucał ) .

 

Karty Debetowe to się nawet nie pakuj w to - zaczynając od tego czy w ogóle ją dostaniesz na opłatach i prowizjach kończąc .

 

Niektóre zwykłe karty z banków działają - np. ta co jest wydawana do konta Inteligo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na początku powiem, że przeszedłem przez tą procedurę i wczoraj przyszedł do mnie Win7 Upgrade Pack + Płytka ze sterami wszystko oczywiście marked: Lenovo. ;)

 

Co do płatności, próbowałem srebrną Visą PKO'wską płacić jednakże bez rezultatu, skończyło się na tym, że musiałem pożyczyć MasterCarda i co do tego nie było już żadnych oporów (płatność zaakceptowana w ciągu 2h). Niemniej jednak moim zdaniem to trochę kiepska sprawa z tym, że tylko kredytówką można płacić, bo nie każdy posiada taką kartę (in Poland :) ).

 

Tak czy inaczej w razie problemów lub pytań chętnie pomogę, bo przestudiowałem chyba całą stronę Lenovo, btw. cała procedura od momentu zamówienia do momentu przyjścia do mnie płytki trwała ok. 1 miecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak kupie notebooka lenovo y550 z windowsem 7 to on bedzie zainstalowany a nie dostane płytki z systemem prawda ???

a widziałem że jest możliwość za nie wielką opłatą na dostanie systemu na płytce od firmy lenovo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie, a jeżeli tak to w cenie i sposobie płatności jw. (ale pewnie drożej )

 

Ale IMO nie ma to sensu - pożycz/pobierz sobie płyte W7 i wklep klucz z nalepki którą masz na lapku

W7 i tak ma wszystkie stery do tego lapka ... a ew. zarządzanie energią i inne [ciach!]ły ściągniesz sobie ze stronki lenovo

 

z aktywacją nie będzie problemu

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie, a jeżeli tak to w cenie i sposobie płatności jw. (ale pewnie drożej )

 

Ale IMO nie ma to sensu - pożycz/pobierz sobie płyte W7 i wklep klucz z nalepki którą masz na lapku

W7 i tak ma wszystkie stery do tego lapka ... a ew. zarządzanie energią i inne [ciach!]ły ściągniesz sobie ze stronki lenovo

 

z aktywacją nie będzie problemu

I to działa? Mogę ściągnąć nawet z internetu równorzędną wersje Windows 7 i wpisać kod aktywacyjny Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo dawało kupony do darmowego upgrade do Win7 z Visty, jeśli takowego nie było wraz z laptopem to trzeba się kontaktować z producentem. Klucz od Visty nigdy nie będzie pasował do Win7. W notebooku nie musi być płyty z systemem, po aktywowaniu kodu z kuponu MS przysyła płytę z systemem na wskazany przez klienta adres wraz z nowym kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam pytanie, złożyłem zamówienie na ugrade do Win7 na w/w stronie.

Sprawdzając status zamówienia są takie informacje:

 

Status zamówienia Oczekiwanie na dowód kupna

 

Status platnosci Oczekiwanie na pobranie płatności

Termin platnosci NA

 

Zamówienie składałem 31.01.2010, płatność kartą kredytową.

Czy ktoś się orientuje czy zamówienie jest poprawnie złożone,

czy muszę im na przykład dosłać dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam pytanie, złożyłem zamówienie na ugrade do Win7 na w/w stronie.

Sprawdzając status zamówienia są takie informacje:

 

Status zamówienia Oczekiwanie na dowód kupna

 

Status platnosci Oczekiwanie na pobranie płatności

Termin platnosci NA

 

Zamówienie składałem 31.01.2010, płatność kartą kredytową.

Czy ktoś się orientuje czy zamówienie jest poprawnie złożone,

czy muszę im na przykład dosłać dowód zakupu.

Mam identyczny problem z jednym Y530.

Żadnego maila z adresem, na który takowy dowód miałbym przesłać. Infolinia nic nie wie w tym temacie. Poszedł mail z zapytaniem z formularza na stronie. Mają 10 dni na odpowiedź, lecz według ich FAQ po 2tyg od zgłoszenia, jeśli dowód zakupu nie został przedstawiony zgłoszenie będzie anulowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z jednym Y530.

Żadnego maila z adresem, na który takowy dowód miałbym przesłać. Infolinia nic nie wie w tym temacie. Poszedł mail z zapytaniem z formularza na stronie. Mają 10 dni na odpowiedź, lecz według ich FAQ po 2tyg od zgłoszenia, jeśli dowód zakupu nie został przedstawiony zgłoszenie będzie anulowane...

Gdzieś czytałem, chyba w FAQ na tej stronie, że rachunek trzeba przedstawić tylko na ich żądanie, jeżeli sobie tego zażyczą. Ale może wypowie się ktoś kto dostał już aktualizację, jak to właściwie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nielogicznym jest status zamówienia: Oczekiwanie na dowód kupna.

Dziś sprawdzam nadal to samo. ODP na zapytanie mailowe też brak.

Tak jak pisałem. Nie trzeba wysyłać żadnego dowodu zakupu. Dzisiaj zmienił się status mojego

zmówienia na: oczekuje na wysyłkę (prawie miesiąc czasu od złożenia ). Ściągnęli mi z karty 72 zł,

czyli euro przeliczyli po kursie 4,05, całkiem przyzwoicie. Ciekawe jak długo teraz będzie szła paczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka meila gdzie wysłać dowód zakupu to: lenovoauto-sg@mentormediacorp.com

Po wysłaniu na ten adres w ciągu dwóch dni zmienił się mój status zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu ostatni mój egzemplarz również przysłali.

Status sam uległ zmianie, na Ready for shipping i po 3 dniach Win7 był u mnie.

Mogliby lepiej uaktualniać i dobierać te statusy na przyszłośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Zgłosiłem zamówienie na upgrade do win 7 dnia 28.02.2010r. tzn w polsce jeszcze był 28 a zamówienie przyszło mi z datą 01.03.2010. Status mojego zamówienia to oczekiwanie na pobranie płatności. przy składaniu zamówienia były dwie formy płatności pobór z karty i przelew. zaznaczyłem przelew ale nie dostałem żadnego konta na które mam wpłacic kaske. nie wiem co jest grane. może popełniłem jakiś błąd. Może można zmienic formę płatności na kartę kredytową? jak to zrobić help... czy to coś da? dzięki za odpowiedz bo przyjmują wpłaty do 15.03.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w ostatnim czasie również dokonałem zakupu win 7 poprzez stronkę lenovo. Skorzystałem z opcji dla osób nie posiadających kart kredytowych. Pieniądze przelałem na konto Mentor Media z dniem 28.02 i do dziś nie mam żadnej infomacji na temat przesyłki. Nie moge sprawdzić statusu swojej przesyłki gdyż nie został mi nadany numer transakcji. Może już ktoś miał podobny problem jak ja?? Czy to normalne że po takim czasie nie mam żadnej odpowiedzi jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.posiadam lenovo g550.od listopada starałam się o windowsa7 zamiast visty.moja karta pko sa została odżucona,więc wyrobiłam w mbanku ekonto visa.po wielu próbach udało mi się od lenovo uzyskać adres do wykonania przelewu na konto Mentor Media Czech .okazało się,że owy rachunek realizowany jest w swift-cie,gdyż mbank nie ma Raiffeisen Bank a.s. na swojej liście uni europejskiej<blebleble>Po krótce mówiąc,zapłaciłam 17.35euro za windows7 plus 25 zl prowizji i jeszcze 19.35 euro za transakcje miedzy bankowe!!!!!!!!Podliczcie sami koszta.Czy jest ktoś tu na tyle mądry,kto umie wyjaśnić mi tą chora sytuację???Jeśli tak,to co z tym fantem zrobić???Przecież to chora sytuacja.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem przelew przez mBank. Jak narazie kosztowało mnie to 17,75 euro +25zł prowizja;/ z tego co piszesz to czekają mnie jeszcze dodatkowe koszta. Najgorsze jest to że jeszcze do dziś nie otrzymałem win7. Jak się okazało to moje zamówienie nie otrzymało numeru zamówienia!! jak to możliwe!! Dostaliście od lenovo jakiś numer zamówienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Noteo

Wszelkie uwagi proponowałbym kierowac do firmy Lenovo,trzeba po prostu dzwonic i pytac. Koszty które podałaś są bardzo realne i nie jest to żadna paranoja,jeżeli chciałas miec win7 to normalne,że musisz opłacic przelew między bankami itd. A kiedy wykonywałeś przelew,że jeszcze nie nadano mu numeru? Jak długo czekasz na Win7?

Edytowane przez Noteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie uwagi proponowałbym kierowac do firmy Lenovo,trzeba po prostu dzwonic i pytac. Koszty które podałaś są bardzo realne i nie jest to żadna paranoja,jeżeli chciałas miec win7 to normalne,że musisz opłacic przelew między bankami itd. A kiedy wykonywałeś przelew,że jeszcze nie nadano mu numeru? Jak długo czekasz na Win7?

 

Przelew wykonałem 22 lutego i nie nadano jeszcze mu numeru. Dzwoniąc do Lenovo Polska nic nie można się dowiedzieć i karzą kontaktować się Li Keng ( jakaś osoba z tej firmy Mentor Media)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...