Skocz do zawartości
kaneda

Monitor Przyjazny Dla Gałek Ocznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego monitora, moja stara 17' Philipsa niedługo może zapaść w wieczny sen, dlatego chciałbym się na wszelki wypadek zabezpieczyć.

 

Szukam monitora 19' ewentualnie 20', 21' jakiejś lepszej firmy z 3 letnia gwarancją i z parametrami, które są przyjazne dla wzroku(nie wiem czy takie istnieją). Nie chcę nic od LG. Cena powiedzmy do 450 zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa w monitorze to szeroka regulacja jasności. Wieczorkiem, przy słabym oświetleniu lub jego braku monitor musi mieć możliwość zjechania do poziomu, w którym nie będzie razić. Jest to punkt w granicach 80 kandeli i mniej. Niestety, mimo że wydaje się to proste, mało jest monitorów na rynku, które coś takiego potrafią. Większość badziewi daje po gałach od 100 kandeli i więcej na zerowych nastawach. W takich modelach, trzeba często posiłkować się regulatorem "kontrast", którego nie powinno się w lcd tykać. No ale lepiej uciąć sobie paletę kolorów, niż siedzieć przy monitorze z piekącymi oczami.

 

Polecam stronkę prad.de, tam testujący często sprawdzają jasności i idzie mniej więcej się dowiedzieć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Philips, skoro z Twojego obecnego nie jesteś zadowolony? A dlaczego nie LG, skoro LG obok Samsunga robi jedne z najlepszych monitorów dla przeciętnego Kowalskiego? Jak chcesz już typową klasę wyższą, to jest Iiyama, ale tutaj ceny już są wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...