Skocz do zawartości
Arczi

Asus Xonar Ds - Obalamy Mit ?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czy karty z rodziny Xonar, a przynajmniej Xonar DS (bo taką obecnie mam na "testach") są rzeczywiście takie świetne ?

Od paru ładnych lat już można powiedzieć, że sprzęt jak na przeciętnego "obywatela" mam w miarę dobry, o dźwięku pojęcie też mam więc coś tam sie znam smilies/wink.gif Od półtora roku jechałem na zestawie Audigy 2 ZS Gold + Genius 5000 / Creative Aurvana Live! (przenośnie też nie najgorzej, bo iRiver T60/Clix2 + CX400, no ale nie o tym mowa). Pare dni temu zmieniłem przestarzałego już troche Windowsa XP na 7-kę. A że Creative jest tak wspaniałą firmą i po prostu olał klientów, nie wydając żadnych sterownków pod A2ZS na Vistę, o 7-ce już nie wspominając. Więc zamieniłem się z kolegą na pare dni kartami i obecnie mam Xonara DS. Każdy tutaj polecał te karte, tymczasem po zamontowaniu jej do kompa i zainstalowaniu najnowszych sterowników ze strony Asusa troche się zdziwiłem... Rzeczywiście, pozycjonowanie i szczegołowość jest trochę lepsza niż w A2ZS, ale na tym niestety się kończy. Zarówno na głośnikach i słuchawkach dźwięk jest inny, owszem gra ładnie, ale tylko ładnie. W a2zs było po prostu coś więcej. Zaczne może od tego, że w a2zs w głównym okienku (oprócz tego w eq) miałem suwak z regulacją ilości basów i sopranów, który dawał bardzo dużo. Tutaj tego nie ma. Jako że nie lubię słuchać na eq flat, to musiałem pobawić się w eq. I tutaj pierwsze rozczarowanie. Po podniesieniu prawego suwaka i drugiego od prawej (oczywiście nie do końca, tak tylko troche) i podniesieniu trochę basów, (bas w "FlexBass" ustawiony na ~75Hz) w piosenkach w momencie, gdy jest trochę więcej basu, ten bas jest, ale wtedy po prostu reszta sama jakby się automatycznie i niekontrolowanie na ten czas przyciszała. Dzieje się tak również gdy nie trzeba dużo basu w danym momencie, po prostu losowo. Tak po prostu być nie może i nie wiem czy to ta karta jest wadliwa, czy one po prostu tak mają... Ale jest to niedopuszczalne. Druga sprawa - basy. Jest on napewno gorszej jakości, niż w a2zs i jest go mniej. Owszem można go zwiększyć suwakiem w eq (tak też robiłem w a2zs), ale bas po zwiększeniu w Xonarze niestety jest gorszy od tego zwiększonego w a2zs. Góra jest dobra, inna niż w a2zs, ale też dobra.

Tak wygląda sprawa na głośnikach, na słuchawkach jest jeszcze gorzej w porownaniu jak było na a2zs, niestety... Basu jest nawet nawet (choć na a2zs więcej), ale również w porównaniu do tego jaki był na a2zs, jest dużo gorszej jakości. Góra i środek mam wrażenie jest taki za bardzo wygładzony, w momentach gdy na a2zs w danym utworze słuchawki pokazywały pazur i potrafiły zagrać ostrzej, to tutaj grały bardzo schematycznie.

Generalnie po tych wszystkich pozytywnych opiniach na temat tej karty, mocno się rozczarowałem, bo myślałem, że to będzie coś, co przynajmniej będzie grało tak samo jak a2zs (wtedy sprzedałbym moją a2zs i kupił tego xonara, bo preferuje windowsa 7 niż xp, a jak pisałem a2zs na win7 nie za bardzo chce pracować) a jak się okazuje, gra gorzej niż a2zs i na obecną chwile pozostaje mi albo wrócić do xp i delektować się audigy, albo szukać jakiejś alternatywy dla a2zs, która działa dobrze pod win7 i gra conajmniej tak samo. I w tym momencie prosiłbym Was o porady - myślałem też nad Xonarem D1 (to to samo co DX, a DX nie wchodzi w gre bo złącza pci-e mam zawalone) ale ona chyba gra tak samo jak DS ? Ewentualnie co innego można polecić w rozsądnej cenie (czyt. do max ~280zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień opampa z oryginalnego Jrc na jakiś inny i testuj. Karta imo bardzo zbliżona do A2zs. Ja w zasadzie kupiłem aby wypełnić lukę po moim X-fi które zepchnąłem a potrzeba mi było DTS connect no i mam :) tylko, że jakiś baran w asusie zamiast rozwiązać to jak Creative, że włączasz encoder i już do ampa jest podawany ciągły sygnał w DTS 5.1 a w Xonarku wyłącz grę, muzykę czy film i encoder się wyłącza wystarczy jakiś dzwięk jak pykanie przy przełączaniu katalogów i nam się włącza i znów wyłącza dzięki czemu co jakiś czas słyszymy majestatyczny pierd w głośnikach i to dość głośny a nie daj boże jak mamy w tym czasie podkręconego ampa. Pomaga np. odpalenie sobie w tle pustego wmp, włączenie filmu, wyłączenie filmu i zostawienie wmp w tle.

Pierdy przy korzystaniu z encoderów potrafią się pojawić podczas oglądania filmu co już jest przesadą.

Drivery heh no cóż jeśli oceniam odgrywanie dźwięku to działa ok ale to potrafi każda dźwiękówka lol jeśli idzie o sławetny emu EAX'u to jest lol

narazie nie sprawdziłem gierek z EAX5 bo coś nie mogę znaleźć grida ale zrobiłem test EAX3 i 4 i uwaga jak zaskoczy to brzmi to tragicznie coś jak dźwięk mono puszczany w klopie a my słuchamy go przez ścianę ale częściej albo wysypie się gra albo wsłuciach!emy się w totalną cisze=brak dzwięku.

No tak ludzie na necie mieli racje, że Xonary nie obsługują niczego oprócz EAX2 i 5 fart, że kupiłem tą kartę dla encodera który też daje dupska :) co opisałem wyżej ale przynajmniej działa więc da się przeżyć.

Co do jakości dźwięku karta moja jest z opampem Ne5532 testowałem ją na ampie i słuchawkach i ogólnie jestem zadowolony jak za kartę za 170zeta.

Dźwięk jest nie zbyt bezpośredni za to ciepły i nawet jasny :) ale niestety rozmyty brakuje wyrazistości co dla niektórych nie będzie wadą a dla niektórych jak najbardziej.

Bas jest ok ale mógłby mógłby być bardziej soczysty i lepiej kontrolowany mnie dudniący, szybszy, co do góry poprawna ale brakuje jej tej krystaliczności jaką miało X-fi, kartę mogę określić jako muzykalnie-zamulona :)

Jaki wpływ na dźwięk ma ten tani op-amp to nie wiem (bo nie testowałem jeszcze różnych opków na Xonarku) bo nie mam akurat żadnego na DIP8 ale niebawem zamówię LM4562 i mam nadzieje pozbyć się dzięki nie mu tego delikatnego rozmycia. Kartę testowałem na SHp8900 i moim ampie w trybie pure direct.

Werdykt mój jest taki, że w cenie 170 zł jest to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących karty z encoderem DTS

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić Xonara DX, ale w takim wypadku nie umiem się zdecydować, porównać też nie mam do czego, znaczy mam to zintegrowanej ... :damage_wall:

Od zintegrowanej to wiekszosc bedzie lepsza :wink:

Co do dźwiękowki jeszcze - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale win7 nagrywałem z najwiekszą prędkością i jakiś tam minimalny błąd przy instalacji mi wyskoczył. Jutro nagram na płytke z najwolniejszą prędkością i przeinstaluje - kto wie, może ten błąd był powodem tego, że dźwięk od czasu do czasu zmienia momentalnie swoją głośność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zintegrowanej to wiekszosc bedzie lepsza :wink:

Tak, ale na integrze nie ma jakiś trzasków przy nagłym dźwięku z komunikatora czy szperaniu po folderach jak to Art opisał w przypadku DSa. No ale właśnie, mógłby się ktoś dokładniej wypowiedziec na ten temat? Kosztują już tyle co używany 2ZS. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie puścisz czysty pcm z passthrough to też nie będzie ale przy korzystaniu z encodera DTS jak najbardziej rozwiązanie jest jak pisałem wyżej lub robić tak jak ja karta trzymać cały czas w trybie passthrough a na speakers z encoderem przestawiać się tylko na gry wtedy tego nie czujemy.

Musiałem to wytknąć bo wszyscy sie zachwycają driverami Xonara a tak naprawde nie są lepsze od creative'a przy X-fi no oprócz tego, ze konsolka szybciej działa.

 

Havoc jeśli nie masz ampa czy Z-5500 to w ogóle się tym co opisałem nie przejmuj bo tego nie uświadczysz. Na pytanie co brac odpowiedź jest prosta Xonar, Audigy oprócz przewagi w postaci obsługi eaxu do 4 włącznie niestety kuleje przez swoje drivery ubite przez Creative aby lepiej miało X-fi.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak imo Xonar DS jest bardzo ok i można go spokojnie brać jest to najlepsza propozycja w cenie do 200zł.

DS jest taką wszystko mająca karta na każdą kieszeń u mnie wylądowała ze względu na Encoder + komplet złączy na karcie front panel,aux, spdif no i cene ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - według mnie jesli ktoś ma Win XP, to niech bez zastanowienia bierze Audigy 2 ZS.

Ja mam Win7, za pare dni znów z powrotem będę miał moją A2zs i pokombinje jeszcze ze sterownikami.

Ale przecież do A2 ZS są sterowniki pod windows 7. Polecam te nieoficjalne sterowniki:

SB Audigy Series Support Pack 3.1 + DTS Encoder Switcher (08/28/2009)

 

obsługiwane karty:

- Audigy

- Audigy 2

- Audigy 2 ZS

- Audigy 4

 

obsługiwane OS'y:

32-bit i 64-bit edycje Windows 7 / Vista SP2/XP SP3

 

paczka zawiera:

- Audigy series driver 2.18.0011.8 (latest beta)

- ALchemy 1.30.00

- Audio Console 1.32.02

- DDL and DTS Connect License Activation 2.00.03 (*)

- Dolby Digital Live Pack 3.00.03 (*)

- DTS Connect Pack 1.03.04 (*)

- EAX Console 3.00.56 (Windows XP only)

- Graphic Equalizer 2.00.65

- MediaSource DVD-Audio Player 2.00.78

- SoundFont Bank Manager 3.21.00

- Speaker Settings 2.00.60

* - trzeba wykupić aktywacje ze strony creative'a

 

LINK: http://hotfile.com/dl/12258221/97741d7/Aud...ck_3_1.exe.html

Sam je mam i obsługują niemal wszystkie funkcje co na XP, tylko że większość z poziomu Creative Audio Console oraz mixera windows 7.

 

A jeśli wolałbyś oficjalne sterowniki to tu są:

http://support.creative.com/downloads/welc...erType=1#type_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak imo Xonar DS jest bardzo ok i można go spokojnie brać jest to najlepsza propozycja w cenie do 200zł.

DS jest taką wszystko mająca karta na każdą kieszeń u mnie wylądowała ze względu na Encoder + komplet złączy na karcie front panel,aux, spdif no i cene ;)

W sumie to za 200 jak się dobrze trafi to można lekko używanego Xonara DX kupić (tak zresztą wszedłem w posiadanie mojego bo więcej bym nie dał za karte muzyczną :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież do A2 ZS są sterowniki pod windows 7. Polecam te nieoficjalne sterowniki:

 

Sam je mam i obsługują niemal wszystkie funkcje co na XP, tylko że większość z poziomu Creative Audio Console oraz mixera windows 7.

Litości. Tego nie można nazwać sterownikami. Co najwyżej zbiorem oprogramowania, które pozwala nam korzystać z podstawowych funkcji karty.

Audigy 2ZS pod Win7 praktycznie rzecz biorąc nie funkcjonuje, o czym przekonałem się osobiście. Jeśli ktoś pracuje na XP jak najbardziej mogę polecić tę kartę, lecz jeżeli myśli o korzystaniu z jej dobrodziejstw na systemach Vista/Win7 niech sobie daruje.

W tym wypadku ASUS bije Creative'a pod każdym względem.

Zdaje sobie sprawę, że Audio Stack począwszy od Windows Vista został napisany od podstaw co spowodowało jego okaleczeniem do granic możliwości, ale nie do takiego stopnia, aby nie można było napisać sensownych sterowników pod karty Audigy/X-Fi.

Ja pożegnałem się ze swoim 2ZS i od miesiąca jestem posiadaczem Xonara DX. Nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku ASUS bije Creative'a pod każdym względem.

Przesadzasz. To , ze Asus ma wsparcie np. dla 7 wynika tylko z tego , ze to jest nowa seria kart , tyczasem ludzie maja karty z 2004 i krzycza o supporcie jakby do EOLi ten byl akutalny przez cale nasze zycie. Kto bedzie bawil sie w support dla kart 5-10 letnich? Ati wycofalo juz wsparcie dla kary z DX9. Bez przesady. Audigy 2 to zabytek. Sprawdz sobie ilosc problemow w grach XFI , a Xonarow. Ja nie narzekam majac ja 2 lata. Wszystko lazi jak powinno.

 

Zdaje sobie sprawę, że Audio Stack począwszy od Windows Vista został napisany od podstaw co spowodowało jego okaleczeniem do granic możliwości, ale nie do takiego stopnia, aby nie można było napisać sensownych sterowników pod karty Audigy/X-Fi.

Pod XFI sa slabe? Smigam bez problemow i na Viscie , i na 7 - wszystkie jej funkcje dzialaja jak powinny.

Ja pożegnałem się ze swoim 2ZS i od miesiąca jestem posiadaczem Xonara DX. Nie żałuje.

Ja rowniez majac XFI. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że Xonar DS to słaba karta. Jakość dźwięku na niej jest porównywalna z ALC888, a to bardzo słaby wynik jak na kartę za 170 zł. Ponadto słychać szum przy większej głośności. W mixerze windowsa (7) nie da się niczego ustawić, mamy tylko jeden suwak odpowiedzialny za głośność główną. Przy przełączaniu źródeł dźwięku (wave, aux) słychać trzaski.

 

Wcześniej miałem Audigy 4 (SB0610) i działała ona z Sevenem naprawdę dobrze. Stwierdziłem jednak, że może by tak zmienić kartę na coś lepszego i wybór padł na X-Fi Gamer. Nie wiedziałem jednak, że karta ta nie lubi się z moim tunerem - brak dźwięku. Sprzedałem kartę i jako, że X-Fi Music to taki większy Gamer (więc też może nie działać z moim tunerem) wziąłem ze sklepu w swojej miejscowości Xonara DS. Wcześniej pożyczałem od kumpla Xonara DX i grał naprawdę świetnie, więc stwierdziłem, że DS też powinien dawać radę, ale niestety DS-em okropnie się rozczarowałem.

 

Nie pozostało mi nic innego jak kupić A2ZS i teraz czekam na przesyłkę. Piszecie, że karta sprawia problemy pod Sevenem, to trochę dziwne bo z A4 nie miałem żadnych problemów. Jedynie trzeba było ustawić wysokie i niskie tony na 0, bo sterowniki domyślnie je obniżały. Dodam jednak, że żadne bajery typu CMSS 3D, Crystalizery, EAXy, Equalizery, itp mnie kompletnie nie interesują. Karta ma dobrze grać w stereo, bez żadnych kombinacji. Miałem już kilka kart muzycznych i jeśli miałbym je szeregować od najgorszej grającej wyglądałoby to tak:

 

ALC665

ALC885

ALC888 = ALC850 = Xonar DS

Audigy 2 (SB0240) = Audigy 4 (SB0610)

X-Fi Gamer

Xonar DX

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to za 200 jak się dobrze trafi to można lekko używanego Xonara DX kupić (tak zresztą wszedłem w posiadanie mojego bo więcej bym nie dał za karte muzyczną :) )

A po co mi kupować DX ? brak DTS Connect dyskwalifikuje kartę na starcie do tego jakość dźwięku nie odbiega wyraźnie od DS'a brzmienie jest z deka inne do tego można sobie zmieniać op ampy, dalej DS tez ma emu eaxa no to co mam płacić w zasadzie za Dolby Headphone ? a po co skoro mam już powerdvd :) dla lepszego DAC ? raczej nie, lepiej się sprawdza dac w ampie.

Na koniec łatwiej dostosować brzmienie DS do naszych potrzeb niż szaleć z lutownicą na DX aby pozbyć się jego op ampa ;) no chyba, że DX brzmieniem idealnie pasuje do naszego sprzętu, wtedy ok.

 

Litości. Tego nie można nazwać sterownikami. Co najwyżej zbiorem oprogramowania, które pozwala nam korzystać z podstawowych funkcji karty.

Audigy 2ZS pod Win7 praktycznie rzecz biorąc nie funkcjonuje, o czym przekonałem się osobiście. Jeśli ktoś pracuje na XP jak najbardziej mogę polecić tę kartę, lecz jeżeli myśli o korzystaniu z jej dobrodziejstw na systemach Vista/Win7 niech sobie daruje.

W tym wypadku ASUS bije Creative'a pod każdym względem.

Zdaje sobie sprawę, że Audio Stack począwszy od Windows Vista został napisany od podstaw co spowodowało jego okaleczeniem do granic możliwości, ale nie do takiego stopnia, aby nie można było napisać sensownych sterowników pod karty Audigy/X-Fi.

Ja pożegnałem się ze swoim 2ZS i od miesiąca jestem posiadaczem Xonara DX. Nie żałuje.

Co do driverów A2zs mniej więcej się zgadzam co do driverów od X-fi widzę wyraźnie, że nie wiesz o czym piszesz, drivery Creative nie różnią się niczym od Asusa oprócz funkcjonalności na X-fi jest większa.

Faktem jest, że oprogramowanie jest ciężkie ale na kompie który dziś kosztuje 700zł nie odczujemy tego, rzadko się spotyka dziś kompy bez przynajmniej X2 na pokładzie.

Zmieniłem X-fi na DS i z funkcjonalnego punktu widzenia żałuje bo jest biedniej i można było niektóre rzeczy rozwiązać lepiej jak np. encoder do tego gdy chcemy korzystać z funkcji karty ukazują się nam tony baboli w grach.

Szybki mały soft + trochę podpisów w konsoli nie czyni go lepszym w obliczu jego baboli + nie rozumiem jednej rzeczy czy ludzie ślepną gdy widzą u Creativie Spdif-out ? setki problemów z brakiem Spdif'a w 99% rozwiązywane przez pokazanie ludziom gdzie jest Spdif-out w Viscie/W7 + jak się zmienia na def.

Asus się wycwanił spdif out podpisał spdif passthrough i nagle mamy uber soft asusa lol do tego instrukcja obsługi w driverach co dla ilu kanałów właczyć no tak creative zaufał w inteligencjie i wiedzę userów, zły Creative, wiwat Uber soft asusa.

Jak patrzę na ludzi którzy kupują X-fi i mają z nimi problemy to ich problem najczęściej znajduje się pomiędzy monitorem a krzesłem a bardzo żadko z powodu driverów czy niekompatybilności hardware'u. Choć Cyborg jakbym był na twoim miejscu zrobił bym podobnie przy zakupie nowej karty tylko kupiłbym X-fi.

 

Przesadzasz. To , ze Asus ma wsparcie np. dla 7 wynika tylko z tego , ze to jest nowa seria kart , tyczasem ludzie maja karty z 2004 i krzycza o supporcie jakby do EOLi ten byl akutalny przez cale nasze zycie. Kto bedzie bawil sie w support dla kart 5-10 letnich? Ati wycofalo juz wsparcie dla kary z DX9. Bez przesady. Audigy 2 to zabytek. Sprawdz sobie ilosc problemow w grach XFI , a Xonarow. Ja nie narzekam majac ja 2 lata. Wszystko lazi jak powinno.

 

Pod XFI sa slabe? Smigam bez problemow i na Viscie , i na 7 - wszystkie jej funkcje dzialaja jak powinny.

 

Ja rowniez majac XFI.

Zgadzam się. Creative musi nastukać driverów na sporo układów które nigdy nie miały w planach czegoś takiego jak Vista czy 7 a mimo to jakoś podołał w między czasie zrobić sprawne drivery dla Auzena i jeszcze wyprowadzić na prostą drivery X-fi plus dodać do A2zs DDL i do X-fi DD/DTS.

Za to asus z jego Xonarami/Oxygenem HD nie ma większych problemów drivery są jedne i te same dla całej gamy produktów, kilkoma ruchami myszki i trochę wklejania i taki DS raportuje menadżer urządzeń jako np STX'a czy D2 ;) przez co drivery powinny wychodzić kilka razy szybciej a co mamy ? creative ma dawno oficjalne dla W7 a Asus ? wiwat Beta.

Szczerze powiedziawszy nie żałuje, że pozbyłem się X-fi Fatality pro tylko dlatego, że po 2 latach użytkowania dostałem za nią więcej niż zapłaciłem ale też nie żałuje, że kupiłem DS'a w końcu to tania karta z naprawdę świetnymi walorami a w jej cenie mógłbym sobie nabyć OEma X-fi czego nigdy nie zrobie lub co najwyżej Xtreme Audio które nie ma DTS Connecta przez co tez odpada.

 

PS. Powyższy post nie ma na celu zgnoić Xonara a tylko wytknąć, że ten rzekomy super soft Xonara w porównaniu do X-fi to taki urban legend i ten sławny support asusa też gdyż w niczym nie jest lepszy od Creative'a a jest niejednokrotnie gorszy.

 

PS2. Hardy99 na początek spróbuj zmienić opampa bo ewidentnie nie zgrywa się z głośnikami DX i DS jadą zupełnie na innym wóżku

 

PS3. Chyba powinienem wywalić cały sprzęt który mam i zacząć testować na głośniczkach do 200zł :D bo to co pisze Hardy99 to jakiś bullshit z jakością dźwięku,

ALC888 nawet nie ląduje blisko DS a ten plasuje się nie tak daleko od X-fi czy DX'a. Poza tym Hardy radze coś pokombinować z obudową bo co jak co ale u mnie zakłóceń nie ma kompletna cisza jest a i przy max głośności karty nie ma szumów czy innych nie porządanych rzeczy a zapewniam cię, że moje głośniki nie cierpią na brak szczegółowości

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do driverów od X-fi widzę wyraźnie, że nie wiesz o czym piszesz, drivery Creative nie różnią się niczym od Asusa oprócz funkcjonalności na X-fi jest większa.

Być może się mylę w kwestii X-Fi, bo nie dotykałem już tego parę lat, ale pamiętam dobrze ile trzeba było czekać na drivery do Visty gdy ta się ukazała. Zresztą do tej pory większość ludzi instaluje sterowniki Daniela_K, zamiast oficjalnych aby zachować pełna funkcjonalność, a to też o czymś świadczy.

PS. Powyższy post nie ma na celu zgnoić Xonara a tylko wytknąć, że ten rzekomy super soft Xonara w porównaniu do X-fi to taki urban legend i ten sławny support asusa też gdyż w niczym nie jest lepszy od Creative'a a jest niejednokrotnie gorszy.

Mój poprzedni post również nie ma na celu pokazania jaką super marka jest ASUS, a jaka beee Creative. Ba. Po prostu niektórzy nadał uważają SoundBlaster'a za najwyższa półkę i firmę, która produkuje uber audiofilski sprzęt. Lata ich świetności minęły i to nawet nie ze względu na olewanie klienta, kiepskie sterowniki czy inne przygody, ale dlatego, że są teraz lepsze produkty (min. ASUSa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem kartę i jako, że X-Fi Music to taki większy Gamer (więc też może nie działać z moim tunerem)

Wedlug mnie glupio zrobiles , trzeba bylo tuner zmenic. Leadtek , nie? Aver , Hauppague nie maja znimi w ogole problemow , a i sam brak dzwieku jest spotykany na sterach wyzej od 2.15.

 

Jak patrzę na ludzi którzy kupują X-fi i mają z nimi problemy to ich problem najczęściej znajduje się pomiędzy monitorem a krzesłem a bardzo żadko z powodu driverów czy niekompatybilności hardware'u. Choć Cyborg jakbym był na twoim miejscu zrobił bym podobnie przy zakupie nowej karty tylko kupiłbym X-fi.

Zgadzam sie , mialem slownie 1 x problem z instalacja sterow do XFI - problemem okazal sie totalnie padajacy system , ktory mial problemy z installerem. Od 2 lat nie mam praktycznie , w sumie w ogole problemow za wyjatkiem tego 1 razu.

 

Zgadzam się. Creative musi nastukać driverów na sporo układów które nigdy nie miały w planach czegoś takiego jak Vista czy 7 a mimo to jakoś podołał w między czasie zrobić sprawne drivery dla Auzena i jeszcze wyprowadzić na prostą drivery X-fi plus dodać do A2zs DDL i do X-fi DD/DTS.

Zwlaszcza, ze on juz nie zarabia na wynalazkach jak : SBL, Audigy 1-4 , zas Asus wypuscil nowosc to i musi klepac do nich.

 

Za to asus z jego Xonarami/Oxygenem HD nie ma większych problemów drivery są jedne i te same dla całej gamy produktów, kilkoma ruchami myszki i trochę wklejania i taki DS raportuje menadżer urządzeń jako np STX'a czy D2 ;) przez co drivery powinny wychodzić kilka razy szybciej a co mamy ? creative ma dawno oficjalne dla W7 a Asus ? wiwat Beta.

CT to chyba od dosc dawna ma dla XFI , jesli sie nie myle to oni juz mieli i dla bet 7 bo wtedy testujac sobie tez mialem dla nich.

 

 

PS. Powyższy post nie ma na celu zgnoić Xonara a tylko wytknąć, że ten rzekomy super soft Xonara w porównaniu do X-fi to taki urban legend i ten sławny support asusa też gdyż w niczym nie jest lepszy od Creative'a a jest niejednokrotnie gorszy.

Wystarczy zobaczyc w ilu grach obie maja problem - xonar w problemach z eaxowymi jednak prowadzi.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem czy nie w jakiś grach, da się przeboleć. Ale czy jest coś lepszego od Xonara do 200zł? Z tego co czytam to widać, że nie, a jednak będziecie się obrzucać argumentami po wsze czasy czuje :-P

Audigy 2zs odrzucam z racji tego że Xonar jednakowy lub lepszy a jednak wspominacie o problemach ze sterami.

Muszę się odciąć od integry i byłoby miło usłyszeć tu głosy porozumienia i jakieś fakty odnośnie wyższości jednej lub drugiej.

Mój terratec leży w pudełeczku bo pod W7 nie ma driverów ;( A karta ładnie grała z Solówkami.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Firekage

 

Źle zrobiłem, ze sprzedałem Audigy 4, ale sądziłem, że kupie X-Fi Gamer. Kupno nowego tunera nie bardzo ma teraz sens, za swój wezmę grosze, a za jakiś czas wejdzie telewizja cyfrowa DVB-T i znów będę musiał zmieniać tuner. Dźwięku nie było u mnie na żadnych sterach, tak na XP jak i na Seven. Z tego co pamiętam to starałeś się mi w tym pomóc, ale nic nie pomagało.

 

Właśnie dostałem Audigy 2ZS, wgrałem najnowsze sterowniki (SBAX_PCDRVBETA2_US_2_18_0011), wyłączyłem CMSS, wszystko wyciszyłem poza wave, ustawiłem niskie i wysokie tony na 0 i mogę powiedzieć, że gra bardzo ładnie, w tunerze jest dźwięk, jedynie nie ma zawansowanej konsoli, jest tylko ta prosta Creative Audio Console.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem czy nie w jakiś grach, da się przeboleć. Ale czy jest coś lepszego od Xonara do 200zł? Z tego co czytam to widać, że nie, a jednak będziecie się obrzucać argumentami po wsze czasy czuje :-P

Audigy 2zs odrzucam z racji tego że Xonar jednakowy lub lepszy a jednak wspominacie o problemach ze sterami.

Muszę się odciąć od integry i byłoby miło usłyszeć tu głosy porozumienia i jakieś fakty odnośnie wyższości jednej lub drugiej.

Mój terratec leży w pudełeczku bo pod W7 nie ma driverów ;( A karta ładnie grała z Solówkami.

Havoc obrzucamy się argumentami bo możemy ocenić produkt pod każdym względem i w porównaniu do innych urządzeń, to czemu nie ? ;) DS to dobry produkt który na starcie kosztuje mało a potrafi wytrzymać konkurencje z kartami droższymi to dobrze o nim świadczy do tego ma przyzwoite wyposażenia i nie najgorszy DAC Wolfsona o ile mnie pamięć nie myli ten sam jest dla przednich kanałów w Prodigy 7.1 także jest dobrze w tej cenie karta broni się sama.

--------------------

Hardy99 mój X-fi śmigał na leadteku bo pewnie o nim piszesz, dzwięk był cichy ale pomagało uruchomienie SVM ;) a najprostszy sposób uruchomianie tunera gdy coś nie działało było zlutowanie kabelka do podłączenia przez line in trochę nie wygodne ale szybkie i proste rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Firekage

 

Źle zrobiłem, ze sprzedałem Audigy 4, ale sądziłem, że kupie X-Fi Gamer. Kupno nowego tunera nie bardzo ma teraz sens, za swój wezmę grosze, a za jakiś czas wejdzie telewizja cyfrowa DVB-T i znów będę musiał zmieniać tuner. Dźwięku nie było u mnie na żadnych sterach, tak na XP jak i na Seven. Z tego co pamiętam to starałeś się mi w tym pomóc, ale nic nie pomagało.

Wiesz, Leadtek ma denny support. Pamietam jak na DTV2000H , czyli hybrydzie z DVBT , nie moglem lapac stacji radiowych bo sie zawieszal - support dawal takie rady , ze glowa mala , a wystarczylo wsadzic "exe" z Experta by DTV znalazl stacje , nie zawieszal sie , a po wyszukaniu wpakowac org. exe by miec dzwiek. Te tunery maja swietne piloty , niezle opgoramowanie i tragiczne sterowniki , a raczej kompatybilnosc sprzetowa.

 

Zreszta , Art pisal o tym , ze dzwiek na nim mial cichy..wlasnie...

 

Hardy99 mój X-fi śmigał na leadteku bo pewnie o nim piszesz, dzwięk był cichy ale pomagało uruchomienie SVM ;) a najprostszy sposób uruchomianie tunera gdy coś nie działało było zlutowanie kabelka do podłączenia przez line in trochę nie wygodne ale szybkie i proste rozwiązanie ;)

Wlasnie o tym samym myslalem, ale na szczescie :P moge wsadzic inny tuner, choc dzwiek znikal wlasnie wyzej od 2.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Art385

 

Widzę, że masz podłączone za pomocą cyfrowego złącza, ja korzystam z analogowego, może tu tkwi problem. Na moich głośnikach - Vigoole C2180, Xonar DS grał po prostu słabo. Nie wiem, może była to wina egzemplarza, ale było słabiutko i tyle. Do tego te dziwne trzaski, szum. Np. jak teraz wyciszę wszystko poza wave na Audigy 2ZS to jest cisza, na Xonarze DS przy ok. 70 % był już szum.

 

Xonar DX to całkiem inna klasa, gra znakomicie, ale nie mam kasy teraz na niego. Miałem jeszcze X-Fi Gamera i jest minimalnie gorszy od Xonara DX, ale nadal grał bardzo ładnie. Oczywiście bez zabawy z "ulepszaczami" typu Crystalizer, który tylko podnosi dół i górę pasma. Moim zdaniem, ma to sens na słabych głośnikach, które nie grzeszą skrajnym pasmem, ale na czymś lepszym już się nie sprawdza.

 

Ponadto nie rozumiem, o co chodzi wam z tym Sevenem. Dźwięk jest gorszy niż na XP ? O co chodzi ? Ja najpierw wgrałem zwykłe oryginalne stery, a teraz mam Audigy Support Pack 3.5 i wszystko tak na oficjalnych, jak i na nieoficjalnych sterach działa dobrze. Nie mam żadnych trzasków, szumu, itp. Creative zresztą wydaje cały czas nowe sterowniki, najnowsze są z 1.10.2009r.

 

Co to jest opamp ?

post-19644-1256844361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardy99 mój X-fi śmigał na leadteku bo pewnie o nim piszesz, dzwięk był cichy ale pomagało uruchomienie SVM ;) a najprostszy sposób uruchomianie tunera gdy coś nie działało było zlutowanie kabelka do podłączenia przez line in trochę nie wygodne ale szybkie i proste rozwiązanie ;)

Zainteresowal mnie ten cytacik , wkrecilem leadteka - jak reka odjal. W tym momencie ten tuner stal sie w 100% uzywalnym sprzetem... Az nie moge w to uwierzyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem włączać SVM. Art385 pisał o tym w temacie z Ledtekiem. Nie pomagało. Co do lutowania kabli to też mi to przeszło przez myśl, ale nie znam się na takich rzeczach, a i po kilku dniach zabawy z Gamerem miałem go po prostu dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...